Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamena menjača 5->6 brzina (Focus 115ks), ili prepakivanje, ili "dog engagement kit"...

elitemadzone.org :: AutoZone :: Zamena menjača 5->6 brzina (Focus 115ks), ili prepakivanje, ili "dog engagement kit"...

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 15312 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Zamena menjača 5->6 brzina (Focus 115ks), ili prepakivanje, ili "dog engagement kit"...17.06.2011. u 13:25 - pre 156 meseci
aaa, pa to je sasvim normalno.
na kraju krajeva, ko nam kriv.
Zakon o zaštiti potrošača smo uveli tek prošle godine.

Inače, pre par meseci neka slovenačka agencija je testirala prehrambene proizvode za "zapadno" i "istočno" tržište,
"Proizvodi koji su ušli u istraživanje su Coca Cola, čokolada Milka, papar i crvena paprika tvrtke Kotanyi, instant kava Nescafe Gold, kava u zrnu Jacobs Kronung i espresso kava Tshibo."
Na kraju je ispalo da jedino Milka ima identične proizvode (mada mi je i ovo sumnjivo), dok je kod Kotanyi začina razlika drastična.
Jedino se valjda Coca Colja bunila, govoreći da su im proizvodi svugde isti jedino "... u nekim zemljama koristimo različite tipove zaslađivača, ali to nema nikakva utjecaja na kvalitetu proizvoda"

Eh,
dakle ko nam je kriv,
niti nas je država štitila,
a proizvođači samo koriste mogućnosti koje im naša država omogućava tako što omogućava upotrebu nekih sastojaka koji nisu dozvoljeni u EU.

Što se tiče tehnike, Samsung je bio poznat što imao neke serije koje su crkavale u extremnom broju ...
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Zamena menjača 5->6 brzina (Focus 115ks), ili prepakivanje, ili "dog engagement kit"...17.06.2011. u 13:34 - pre 156 meseci
Nekako mi za te "istocne " proizvodjace nije cudno da brljaju oko robe koja je jefina ili spada u kategoriju potrosnih dobara.
Cudi me da je jedan ozbiljan proizvodjac kao sto je Ford to sebi dozvolio.Ipak je u pitanju skup proizvod i ozbiljan renome jednog brenda da bi se igrali sa takvim stvarima koje uopste nisu bezazlene.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Zamena menjača 5->6 brzina (Focus 115ks), ili prepakivanje, ili "dog engagement kit"...17.06.2011. u 13:52 - pre 156 meseci
Na linku koji je postavio Deep|Blue kaze se:
Citat:
 Udruga je, kako u srijedu pišu europski mediji, testirala proizvode kupljene u velikim trgovinama u osam zemalja članica EU-a: Njemačkoj, Austriji, Češkoj, Poljskoj, Slovačkoj, Mađarskoj, Rumunjskoj i Bugarskoj

znaci ipak su to sve zemlje EU... ko zna sta bi nasli da su provjerili bivse republike stare yuge... smio bi da se potpisem da bi nasli svasta...
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Zamena menjača 5->6 brzina (Focus 115ks), ili prepakivanje, ili "dog engagement kit"...17.06.2011. u 13:59 - pre 156 meseci
@Nocni
hmm,
vidiš to sam predvideo ...
nadam se da mi nismo daleko od Bugara i Rumuna


@Milojkovic
Iskreno ne znam dal' bih Ford nazvao toliko obzirnim i kvalitetnim
Oni mi malo više deluju kao srednja marka za široke narodne mase

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Zamena menjača 5->6 brzina (Focus 115ks), ili prepakivanje, ili "dog engagement kit"...17.06.2011. u 14:29 - pre 156 meseci
Ipak su ozbiljan proizvodjac cim su coveku izasli u susret u vezi sofer sajbne.Doduse morao je da se angazuje kod Nemaca ali ipak su bili korektni sobzirom da je automobil bio izvan garantnog roka.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Zamena menjača 5->6 brzina (Focus 115ks), ili prepakivanje, ili "dog engagement kit"...17.06.2011. u 14:33 - pre 156 meseci
Da, ali pogrešnu polarizaciju je lako dokazati, a i greške u optici ...
e sad preterano raubovanje određenih pozicija usred grešaka u proizvodnji i nije tako lako ...
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zamena menjača 5->6 brzina (Focus 115ks), ili prepakivanje, ili "dog engagement kit"...17.06.2011. u 15:14 - pre 156 meseci
Ma nema to veze samo sa Fordom. Proizvođači za šoferke na svim vozilima su isti: Saint-Gobain, Pilkington,... a grešku (sa polarizacijom) je verovatno napravio proizvođač - serijski.

Problem je samo što je moguće da sve te granične proizvode (ne mislim na ove sa slučajnom kardinalnom greškom) malo više trpaju na ovo tržište nego na neko bogatije i uređenije.

Obilazio sam ja salone i salone, i gledao šoferke na mnogim markama. Jedino kod Suzukija nisam našao nijedno izloženo vozilo koje ima šoferku sa dioptrijom (sva vozila su bila perfektna po tom pitanju), a u svakom drugom salonu sam našao bar jedno vozilo sa vrlo sumjivom šoferkom koja po mojoj proceni ima velike šanse da padne na homologacionom testu deformacije zraka svetlosti (i obično još nekoliko vozila "nit smrdi nit miriše"). Čak i kod mercedesa S klase.
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Zamena menjača 5->6 brzina (Focus 115ks), ili prepakivanje, ili "dog engagement kit"...17.06.2011. u 15:38 - pre 156 meseci
Zar je moguce da je na novoj S klasi ubcena takva soferka, mislim da je to apsolutno nemoguce jer je to premijum klasa .
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zamena menjača 5->6 brzina (Focus 115ks), ili prepakivanje, ili "dog engagement kit"...17.06.2011. u 16:39 - pre 156 meseci
Tako je bilo kada sam ja gledao pre nekoliko godina. Jedino Suzuki je sačuvao obraz. Taj "S" nesrećnik je imao dioptriju koja se opasno približila ovoj mojoj što mi je pravila glavobolje, a ostali mercedesi u salonu (bila je još poneka S klasa) su bili kako koji, neki perfektni a neki "nit smrdi nit miriše".
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Zamena menjača 5->6 brzina (Focus 115ks), ili prepakivanje, ili "dog engagement kit"...17.06.2011. u 21:46 - pre 156 meseci
kako si primetio da imaju te nedostatke, da li imas neku opremu?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zamena menjača 5->6 brzina (Focus 115ks), ili prepakivanje, ili "dog engagement kit"...17.06.2011. u 22:57 - pre 156 meseci
Aha: oko. Sedneš u "kokpit" i mrdaš glavu gore dole dok gledaš u jednu tačku relativno blizu ispred vozila (pošto je deformacija skoro uvek u donjoj polovini šoferke). Imam i napravljene neke snimke sa kamerom.

Evo uploadovao sam jedan delić snimka. To je izazivalo glavobolju posle 3-4 sata vožnje. Od kada sam zamenio šoferku, mogu da vozim i 16h bez ikakvih problema.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 18.06.2011. u 00:33 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Zamena menjača 5->6 brzina (Focus 115ks), ili prepakivanje, ili "dog engagement kit"...18.06.2011. u 01:12 - pre 156 meseci
Hm sta ce pomisliti oni u salonu kad te vide da se tako naizgled "cudno" ponasas u automobilu u kom sedis.Nisam uspeo na onom tvom snimku da opazim tu nepravilnost verovatno je slaba rezolucija kamere ili je moja moc zapazanja slaba.E sad i ja nesto razmisljam o glavobolji jer i ja imam slicne simptome kad vozim duze ali sam to pripisivao ukljucenoj klimi, umoru i problemima sa sinuzitisom.Koliko bi kostala provera da mi pregledas soferke na mojim automobilima? naravno ako si voljan da to ucinis.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zamena menjača 5->6 brzina (Focus 115ks), ili prepakivanje, ili "dog engagement kit"...18.06.2011. u 07:52 - pre 156 meseci
Pa vidiš na snimku da zebra na pešačkom prelazu leluja k'o da je ispod vode, dok ja mrdam pogled (kameru) od donje zone šoferke do gornje zone. E tako isto leluja i dok je pogled fiksiran a vozilo se kreće prema zebri (ili bilo čemu drugome). Deformaciju možeš još lakše da primetiš gledajući sa spoljne strane šoferke odsjaj neba, zgrade, plafona u salonu, ali ta metoda nije pouzdana jer ukoliko je unutrašnja strana šoferke identično deformisana kao spoljna, onda nećeš imati izraženu dioptriju (tj. krivljenje slike) na većoj površini već eventualno samo po ivičnim zonama te deformacije. Prema tome, najlakše je u stvari uraditi sledeće: Sa 2-3 metra ispred vozila pogledaš prvo odsjaj zgrade/neba/plafona sa spoljne strane šoferke, pa ako imaš izraženo "jaje" u odsjaju (obično na donjoj polovini) onda uđeš u auto i probaš da gledaš neki objekat kroz to "jaje" dok mrdaš glavu gore-dole da vidiš da li stvarno krivi sliku.

Moja stara šoferka je imala jako izraženo to "jaje" u odsjaju, i iznutra je definitivno krivila sliku što se čak vrlo lako primećivalo (i jako smetalo) tokom offroad vožnje pošto se tada vozi sporije i više pažnje obraća na put u blizini vozila. Ova nova ima slabo izraženo jaje, a baš nikakvo deformsianje se ne primećuje tokom offroad vožnje.

Inače, glavobolja može da bude i zbog položaja vrata (mislim na onaj vrat na kome je glava, a ne na vrata od vozila ), pa probaj da tokom vožnje držih glavu uspravnije nego obično (tj. pomeri nagib naslona malčice napred a glavu malčice nazad, i menjaj s vremena na vreme položaj) da vidiš da li će to pomoći.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Zamena menjača 5->6 brzina (Focus 115ks), ili prepakivanje, ili "dog engagement kit"...18.06.2011. u 22:53 - pre 156 meseci
Vozis off road sa fokusom i onda se cudis sto ti je crkla letva volana. Ako tako nastavis kad budes prelazio prugu mislices da puca neko na tebe.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zamena menjača 5->6 brzina (Focus 115ks), ili prepakivanje, ili "dog engagement kit"...18.06.2011. u 23:49 - pre 156 meseci
Letva se "izluftirala" jer sam naleteo na rupčagu u sred "onroad" grada Beograda. Vožnja po Beogradu je mnogo štetnija za auto nego lagani offroad po selima. Inače, neću valjda da kupujem poseban auto samo za 2-3 offroada godišnje?
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Zamena menjača 5->6 brzina (Focus 115ks), ili prepakivanje, ili "dog engagement kit"...19.06.2011. u 01:22 - pre 156 meseci
Ima neka fora za tu letvu volana pricala mi musterija koja je prepravljala svog fokusa sa onim manuelnim menjacem od 6 brzina .Greska je bas za te letve i cini mi se da je pominjao neku biksnu koja se usled udarca cesto pomeri iz svog lezista i da je u sustini samo potrebno ponovo pozicionirati i da luft istog trena nestane, naravno ako se pre toga nije dugo vozilo sa pomerenom biksnom.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Zamena menjača 5->6 brzina (Focus 115ks), ili prepakivanje, ili "dog engagement kit"...20.06.2011. u 08:58 - pre 156 meseci
Citat:
pisac: ... Sa 2-3 metra ispred vozila pogledaš prvo odsjaj zgrade/neba/plafona sa spoljne strane šoferke, pa ako imaš izraženo "jaje" u odsjaju (obično na donjoj polovini) onda uđeš u auto i probaš da gledaš neki objekat kroz to "jaje" dok mrdaš glavu gore-dole da vidiš da li stvarno krivi sliku.

Ovo mi bas nije jasno, kako primecujes to "jaje"? Soferka je zaobljena sama po sebi.
Da li su konture tog "jajeta" fizički uočljive ili je ipak samo reč o refleksiji?
Koliko se sećam, dioptrija bi trebalo da bude relativno lako merljiva preko optičarskih prizmi ... naravno pošto su dimenzije šoferki poveće, tako bi i merenje potrajalo.


"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zamena menjača 5->6 brzina (Focus 115ks), ili prepakivanje, ili "dog engagement kit"...20.06.2011. u 09:15 - pre 156 meseci
Postoje ljudi sa osetljivim vidom, kao i sa osetljivim sluhom ili drugim culima. Imam koleginicu na poslu kojoj je muka kada su naocare za sunce sa losom optikom, sa kineskim naocarima joj se gotovo povraca.

Za licni osecaj nije potrebna oprema, a i da se poseduje, samo bi otkrila nepravilnosti u optickom materijalu, konkretno staklu. I eventualni uzrok deformacija, sto korisniku ili nekome sa osetljivim vidom nije od znacaja, njemu je prosto neprijatno, muka.

Poz
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Zamena menjača 5->6 brzina (Focus 115ks), ili prepakivanje, ili "dog engagement kit"...20.06.2011. u 09:32 - pre 156 meseci
I moja žena je veoma osetljiva na optičke distorzije, ali ništa ne primećuje kod nas
Problem je što "ovlašćeni servisi" ne priznaju subjektivne fizičke doživljaje, već je to potrebno potvrditi merenjem.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zamena menjača 5->6 brzina (Focus 115ks), ili prepakivanje, ili "dog engagement kit"...20.06.2011. u 17:24 - pre 156 meseci
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Zamena menjača 5->6 brzina (Focus 115ks), ili prepakivanje, ili "dog engagement kit"...

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 15312 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.