Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Automobil, automatski menjac i ostalo

elitemadzone.org :: AutoZone :: Automobil, automatski menjac i ostalo

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 39696 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mlaznjak

Član broj: 286979
Poruke: 29
*.adsl.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Automobil, automatski menjac i ostalo04.07.2011. u 01:12 - pre 154 meseci
Iz mog dosadasnjeg iskustva mogu reci da je moderan automatski menjac zaista za svaku preporuku i ne moze da se poredi sa manuelnim! Ljudi, lepo uzivate dok vozite, ne maltretirate se itd... Jedini problem kod automatika jeste njegova cena i ako mozete sebi da priustite tu dodatnu investiciju onda mislim da ne biste trebali da se dvoumite!
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Automobil, automatski menjac i ostalo04.07.2011. u 02:01 - pre 154 meseci
Rekao bih to ovako - Menjač sa dvostrukim kvačilom je 99% udoban i uglađen kao klasičan automatik, a otprilike 90% zabavan kao manuelni što se tiče sportske vožnje. Znači ako bi me samo vožnja na stazi interesovala tu ipak nema dileme izabrao bih manual. Klasičan automatik je možda za nijansu uglađeniji pri laganom kretanju ali je zato težak krš za žustru vožnju(u poređenju sa dsgom i manualom).

Sve se svodi na to ko šta voli. Novi audi a4 se recimo može kupiti sa klasičnim automatikom(tiptronic), CVT menjačem(multitronic) i DSG menjačem(s-tronic), kao i sa manualnim. Da je moglo da se kaže taj i taj je najbolji za sve pravili bi ga samo u toj opciji i to je to.
 
Odgovor na temu

dilbernis
Miroslav Kostic
Dipl.oecc, Bankrot pr. Nis
Nis, Srbija

Član broj: 286411
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Automobil, automatski menjac i ostalo04.07.2011. u 08:43 - pre 154 meseci
Ako se to tebi svidja pazari, tvoje pare i tvoja volja. Sto se mene licno tice ja ne volim automatski menjac ali ima kome se to svidja. Za kvalitet i performanse ne brini, nisi ni prvi ni poslednji koji ce pazariti takav auto a i to nije naprava iz garaze iza coska pa drzi bure vodu. Privuklo mi je paznju pitanje da li ce da koci motor na nizbrdici. Sigurno da hoce jer ni jedne standardne kocnice ne bi izdrzale takvo opterecenje. Dajem glas za kupovinu takvog auto ko voli, i to je kvalitetna stvar u rangu proizvodjaca kao i sa manuelnim menjacem, jedino je mozda skuple odrzavanje.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Automobil, automatski menjac i ostalo04.07.2011. u 09:00 - pre 154 meseci
Citat:
Milojkovic: Sto se mene tice to cudo tehnike u moj automobil nece krociti nikada.


Postoji li neki konkretan razlog?
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Automobil, automatski menjac i ostalo04.07.2011. u 10:06 - pre 154 meseci
Komplikovano drzavanje,nepouzdana elektronika,elektro instalacija i citava cuda kojekakvih budalastina koja se desavaju kod gorepomenutih.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Automobil, automatski menjac i ostalo04.07.2011. u 11:33 - pre 154 meseci
Ja kad god razgovaram sa nekim oko kupovine automobila sticem utisak da ga taj neko kupuje ili da bi ga prodao ili da bi mu se pokvario jer prilikom kupovine se samo o tome razmislja.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Automobil, automatski menjac i ostalo04.07.2011. u 12:08 - pre 154 meseci
Citat:
Milojkovic: Komplikovano drzavanje,nepouzdana elektronika,elektro instalacija i citava cuda kojekakvih budalastina koja se desavaju kod gorepomenutih.

Da pogodim još jedan razlog - to je za žene?

Dobri su ovi gore argumenti... samo na žalost - netačni.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Automobil, automatski menjac i ostalo04.07.2011. u 12:15 - pre 154 meseci
Slazem se sa Milojkovicem. To samo povecava mogucnost nekog kvara na autu. Auto treba po meni da bude sto jednostavniji, samim tim se nema ni sta pokvariti.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Automobil, automatski menjac i ostalo04.07.2011. u 12:48 - pre 154 meseci
Eno jugo nikad jednostavniji a opet se kvari.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Automobil, automatski menjac i ostalo04.07.2011. u 12:57 - pre 154 meseci
@HoT_Steppa
Ja se ne slažem.
Kada sam svojevremeno vozio 307-icu, dva puta sam imao velikih problema sa manuelnim menjačem, a nisam neko ko ih uništava (čak naprotiv!). Suprotno tome, sa automatik vozilima nisam imao apsolutno ni jedan problem, nikada. Sva vozila održavam isključivo u ovlašćenim servisima.

Sada guram već treći automatik i ko zna koliko stotina hiljada km pređenih, bez ijednog problema. Šta bih ja trebao da zaključim? Da se manuelni daleko više kvare? A drugo, s obzirom da se u top-class automobile danas ugrađuju praktično samo automatski menjači, lako je zaključiti koliko taj urbani mit o kvarljivim automatik menjačima ima smisla.

Noćni je sasvim dobro elaborirao prednosti automatika i tu nemam šta posebno da dodam. Automatik se samo jednom proba. Posle se zauvek koristi.

Pozdrav

 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Automobil, automatski menjac i ostalo04.07.2011. u 13:50 - pre 154 meseci
Vi koji sud o pouzdanosti automatskog menjaca donosite na osnovu licnog koriscenja dva ili tri automobila sa automatskim menjacem ste mi relevantni taman koliko i naklapanje vesele druzine kod lokalnog kioskka.
Svaki dan u servis mi dolaze automobili na kojima su instalirani automatski menjaci i mislim da sam daleko kompetentniji da dam sud o istim.
Ovi novi automatici su kud i kamo nepouzdaniji od onih prethodnih da ne kazem starijih.
Razlozi su brojni ali navescu ih samo nekoliko.
Vecina elektronike ovih savremenih automatika dakle senzori , razni ventili pa cak i same pumpe su sad integrisani u jednu ( vrlo kompaktnu ) da ne kazem minijaturizovanu i vrlo problematicnu celinu.
Ta celina je ubacena u sklop menjaca, dakle izlozena je grejanju potresima, dejstvu fluida i svakojakim cudima koja snalaze istu.
Bilo sta da otkaze od banalnog senzora neutralnog polozaja pa do same pumpe menja se komplet elektronika.
A to bas ume da kosta.
Dalje i samo odrzavanje je otezano.
Banalna zamena filtera ulja automatskog menjaca na Audiju A6 2.0 tdi znaci vadjenje menjaca rasklapanje istog i tek onda moze da se pristupi zameni istog.Ko to radi? vrlo mali broj a posledice voznje sa zapusenim filterom su kobne.
Audi A 6 3.0 tdi menjac ispravan radi besprekorno u smislu saltanja, ali avaj povremeno se desava da nema signal polozaja selektora u P i tad se kljuc iz brave ne moze izvuci.Resenje komplet nova elektronska ploca automatskog menjaca, a to je oho hohoho cifra 1700 evra.
Ok zamenices to ali avaj ne zadugo dfoci ce na red i mehanicki sklop istog a to je opet cifra, dakle zakljucak ili ti naravoucenije.
Automatski menjac ima dakle i vozi samo onaj ko ima poprilicno novaca ili ima rezervni automobil pored gorepomenutog.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Automobil, automatski menjac i ostalo04.07.2011. u 14:12 - pre 154 meseci
Citat:
Milojkovic: Automatski menjac ima dakle i vozi samo onaj ko ima poprilicno novaca ili ima rezervni automobil pored gorepomenutog.


Ili neko ko ima garanciju 4 godine :)
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Automobil, automatski menjac i ostalo04.07.2011. u 14:16 - pre 154 meseci
A kad ista isteke onda trazi "zrtvu" kojoj ce da uvali kvarishu.Sa tog stanovista razumem zasto se voda navodi na tu vodenicu.Dok je ovaca bice i vune.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Automobil, automatski menjac i ostalo04.07.2011. u 14:30 - pre 154 meseci
Vidi se koliko si kompetentan po ovakvim izjavama.
Malo je reći da si prvi od kojeg sam ovo čuo.

Meni je prelaženje ogromne kilometraže više nego savršen dokaz da nešto nije onakvim kakvim ga Ti predstavljaš. Takođe, mnogo je modela (među kojima prednjači ekskluziva) koji se i nude isključivo sa automatik menjačem.

Izvinjavam se, argumentacija Ti je i dalje šaljiva. Noćni je takstativno naveo neke prednosti, a Ti nisi naveo ništa konkretno osim "majke mi, eo meni dolaze kvariše, teško se menja filter, ovo, ono...".

Pozdrav

P.S. BTW, da nije raznih priučenih "servisera", možda bi i ovakvih mitova bilo manje.
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Automobil, automatski menjac i ostalo04.07.2011. u 14:53 - pre 154 meseci
Priuceni vozaci su na nasu (ne)srecu brojnija kategorija, a njihove izjave i "zapazanja" su u domenu tragikomedije.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.mbb.telenor.rs.



+1269 Profil

icon Re: Automobil, automatski menjac i ostalo04.07.2011. u 15:00 - pre 154 meseci
"exluzive" se ne voze dugo. Par godina i gotovo. One ne mogu biti nikakav reper.

Srednja klasa i niza, ona koja je najmasovnija i okojoj se diskutuje jeste repar za ocenu kvaliteta pojedinog sklopa, u ovom slucaju menjaca.

Zatim, nije isto stanoviste onoga koji kupuje novo i onoga koji kupuje polovno vozilo. Pogotovo se u nezgodnom polozaju nalazi onaj koji kupuje vozilo sa nepoznatim brojem predjenih kilometara, kakvi su uglavnom svi polovnjaci.

Ako se kupuje novo vozilo onda se moze razumeti opravdanost kupovine automobila sa automatskim menjacem Medjutim, kada je polovnjak u pitanju, onda je to veliki znak pitanja. Vrlo cesto cena popravke automatika prevazilazi vrednost samog automobila pa nije redak slucaj da se iz vozila izbacuju kompletni automatski menjaci, a umesto njih stavljaju manualni

(za obrnuti slucaj jos nisam cuo ).


P.S. Ponovo da naglasim. Automatski menjac o kome ovde vecina diskutuje i DSG menjac nemaju, osim neposedovanja poluge kuplunga i cene popravke, ama bas nikakve veze jedno s drugim.
Klasican automatik i DSG se razlikuju kao voznja u lokomotivi sa voznjom u supersonicnom avionu. Promena stepena prenosa u klasicnom automatiku je spora i zamarajuca. Promena stepena prenosa na DSGu je munjevita. Brza nego sto to moze uciniti iskusni vozac na manualcu sa kratkom rucicom.



[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 04.07.2011. u 16:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Automobil, automatski menjac i ostalo04.07.2011. u 15:11 - pre 154 meseci
Neka se raspita kod Bobana u Sopotu koliko izadje popravka automatskog menjaca za pezo 607.Dakle samo elektronski sklop bez zamene Vendlera, i frikcionih lamela pa da cujem onda komentare.Za neupucene elektronika kod gorepomenutih ne moze da pregura 250.000 km i to u najboljem slucaju a elektronika sa osnovnim servisom i zamenom tricavih 4000 evropljana.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Automobil, automatski menjac i ostalo04.07.2011. u 15:15 - pre 154 meseci
Citat:
Zarsilic: Jes,
pa da mi oduzmu auto .

Salim se,

mislim da taj DSG koji imas nije onaj o kome pise Informer. Osim naziva tesko da imaju jos nesto zajednicko.


Vidi, ovaj nije taj novi sa suvim lamelama vec onaj sa uljem i sa 6 brzina... ali je presao samo 20.000
Informer ima taj sa 7 brzina ali nije on bolji nista, posebno sa aspekta kvarova... samo mu je jeftinija izrada i laksi je jedno 30 kila. Kod tih sa 7 brzina su vec poceli kvarovi... trebalo bi njega izbacivati na N kada se stoji na semaforu jer se grije taj koji ne pliva u ulju... isto kao kada bi sa manuelnim drzao kocnicu i malo spregnuo kvacilo a stajao i dalje u mjestu pod opterecenjem...
Onaj koji ima jos 6 litara ulja moze tako kad je spregnut u D da stoji cijeli dan a ovaj suvi ce da strada... Kad ga vozis veoma polako na ogromnom usponu i jos stajes na takvom putu... na vrhu malo smrde lamele... Taj ima jos jedan problem, odvojene su parne i neparne brzine ali ako hoces da ubrzas pa se naglo predomislis i pustis gas on se "zbuni" i onda mu treba dosta duze da ukopca... kad to pocne da se desava treba poceti pripremati novac za popravku... a kvarovi su... pa recimo 2.000 € zato Milojkovic ovo i prica. Ovlasceni servisi ga ne rastavljaju vec ga salju kod svaba a oni mijenjaju sve cak i radi sitnice...
Znaci tacno je to da je skupo odrzavanje... jedan moj prijatelj koji razmislja slicno kao Milojkovic kaze "necu automatik, hocu da ja vozim auto a ne da auto vozi mene"
P.S. Ali pogresno ste shvatili, ne smeta Milojkovicu sto se kvare automatici, njemu to odgovara
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Automobil, automatski menjac i ostalo04.07.2011. u 15:18 - pre 154 meseci
@zarsilic
Pa nije bitno. Ja sa svojim kolima prelazim prilične distance, tako da to "voze se par godina" ne znači previše. Kilometraža je kilometraža.
Evo jedan konkretan primer. Jedan od automobila iz mog bliskog okruženja, Toyota Hilux D4D 3000cc, za par godina je (u ulozi radnog konja) napucala 340.000km, permanentno opterećena sa minimum nekoliko stotina kg u tovarnom delu. Uz redovno održavanje bez posete raznim "majstor Mićama" iz kraja, jedini problem koji se javio se ticao ubrizgavanja goriva (zbog "kvalitetnog" domaćeg goriva). Pritom je sa autom rađeno sve (i vožen baš svuda), sem maženja.

Inače Žare, ovo što si napisao je faktički i srž problema - pitanje automatskog menjača je jedino kod nas poprimilo ovakve mitske razmere, jer je štos baš u tome što (prilikom kupovine polovnog) ne znaš šta je prethodnik radio, ili nije radio (a trebao je). To međutim ne pokazuje da je menjač po definiciji loš izbor, već da gomila ljudi kod nas voli da vozi auto do potpunog otkaza i tek se onda seti da je možda trebao ponekad i da pogleda šta se dešava ispod haube (figurativno rečeno).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Automobil, automatski menjac i ostalo04.07.2011. u 15:31 - pre 154 meseci
^Nemoj porediti taj menjac iz te toyote sa ovom sminkom od DSG-a jer ce taj u hilux-u da predje pored toga sto si presao jos 300.000 prije nego sto se pokvari... posebno ako se vozi po otvorenim putevima... tebi je jedini problem da nadjes originalno ulje za njega... u ovim danasnjim prodavnicama ga vjeruj nema. Ono kad pogledas sve je u redu, sve su to legalni uvoznici itd... a razlika je kao izmedju one koka kole u mekdonaldsu i one obicne iz prodavnice...
Nema brzinu saltovanja i nema potrebe opterecivati se milisekundama ali zato nema ni kvarova i ima ugladjenost voznje na kojoj ce mu pozaviditi i taj najnoviji dsg koji na dizelu, kad prebacuje iz prve u drugu ipak trgne cijelo auto i kad je nov...

edit: Sto se tice ovih popravki menjaca... mi smo prinudjeni da gledamo iz naseg ugla a ne iz nekog Evropskog... jer kad bi ljudi imali plate po 3 ili 4.000 onda popravka od 2.000 i nebi izgledala tako skupa... Realnost je kod nas ipak prilicno drugacija... Kod dsg-a je dobro sto se, kad dodju problemi, moze naci i polovan cijeli menjac za neku pristojnu cijenu... kod ostalih ovo ide mnogo mnogo teze

[Ovu poruku je menjao Nocni dana 04.07.2011. u 18:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Automobil, automatski menjac i ostalo

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 39696 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.