Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konfuzija oko prvenstva prolaza

elitemadzone.org :: AutoZone :: Konfuzija oko prvenstva prolaza

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 88055 | Odgovora: 272 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza07.07.2011. u 19:56 - pre 155 meseci
Citat:
bttpgledanje znakova otpozadi?!?
Postoje znakovi karakterističnog oblika, znakovi izričitih naredbi 1.STOP-obavezno zaustavljanje (pravilni osmougaonik); 2. Ukrštanje sa putem sa pravom prvenstva (trougaonik kod koga je jedno teme okrenuto ka zemlji); znakovi obaveštenja 1. Put sa prvenstvom prolaza (kvadrat kod koga je jedno teme okrenuto ka zemlji) Zašto? Da bi se mogli prepoznati gledajući u njih i otpozadi
Citat:
Wajda.W

Meni je najjace kad ljudi diskutuju o znacima i neko kaze "obrnuti trougao". :)
A gde to po definiciji ima kako trougao treba da stoji? :)
Svi znakovi opasnosti postavljeni su tako da im je jedno teme okrenuto na gore. Razlika je, takodje, nedvosmislena.
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+141 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza07.07.2011. u 20:19 - pre 155 meseci
Jaoo al' napraviste filozofiju od znakova.

Mislio sam da se ne ukljucujem dalje u raspravu, ali prosto ste me naterali. Sto se tice linkova koji su ovde postavljeni - to je na mestu i tako jeste u teoriji. Medjutim, praksa je nesto sasvim drugo. Bas bih voleo da vidim nekog da npr. na Slaviji bulji okolo i gleda gde stoji koji znak i ko ima prvenstvo. Hajde, moze se reci da se na Slaviji zna ko ima prvenstvo, ali npr. na nekom drugom kruznom toku MI koji dodjemo iz provincije i prvi put tu prolazimo.

Na linkovima stoje znakovi izricite naredbe - ukrstanje puta sa prvenstvom prolaza (obrnuti trougao ) i tu je sve jasno. Ja cu ponovo da napisem na kakav kruzni tok sam naisao: jedan put koji se uliva u kruzni tok ima znak obavestenja - put sa prvenstvom prolaza, dok ostali imaju ukrstanje puta sa prvenstvom prolaza. Odakle ce onaj ko je usao u kruzni tok da primeti da se uliva put sa prvenstvom prolaza i isti da stane u sred kruznog toka. Uzmimo u obzir da stoji neko drvo koji ga zaklanja ili da je neki veliki kruzni tok (kao Slavija npr.). Ja koji znam da taj znak postoji prilazim tom kruznom sa velikim oprezom, a bas me interesuje kako bi reagovao neko ko prvi put tu prolazi.

qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza07.07.2011. u 20:42 - pre 155 meseci
Da vam ispričam nešto što danas izgleda kao anegdota, a živa je istina i događalo se pre mnogo godina kada većina ovde prisutnih možda nije bila ni rođena !

Mesto događanja - čuveni kružni tok Slavija u Beogradu. Neki pametnjaković vlastodržac se dosetio pa obeležio nekakve bele široke koncentrične krugove pa je onda neko imao prednost u odnosu na druge, ali ne pitajte me kako je trebalo da se tu vozi jer niti sam tada znao niti danas. Uglavnom zaustavi me pandur kod hotela Slavija i stanem u red zaustavljenih, bio sam možda peti-šesti u redu. Drug organ ide od jednog do drugog vozila i svakome objašnjava kako je trebalo da vozi. Dođe do mene, otvori vrata i kaže "pa dobro bre, dokle više!" i zalupi mi vrata! Kada god se setim scene slatko se ismejem. Čoveku dozlogrdilo više da objašnjava. Srećom to je potrajalo samo koji mesec pa je glupost ukinuta.
 
Odgovor na temu

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza16.02.2012. u 04:16 - pre 148 meseci
Već duže vreme me muči jedna raskrsnica, ali nikako da se setim iste kad sednem za komp.
Naime mrzi me sad da crtam, ali ću pokušati da objasnim rečima.

Dakle, klasična raskrsnica sa dve ukrštene ulice i 4 semefora.
E, sad ono sto me buni to je što kada recimo treba da skrenem udesno, a imam zeleno na semaforu is suprotnog smera mi dolazi vozilo koje isto ima zeleno,
ali po pravilima saobraćaja mi dolazi sa leve strane tako da ja imam prednost, ali pošto meni pored semafora stoji znak ukrštanje sa putem sa prvenstvom prolaza
iliti "obrnuti trougao" zaključujem da treba da propustim automobil iz suprotnom smera koji nema taj "obrnuti trougao" u svojoj traci pred ulazak u raskrsnicu.
Ono što se ovde kosi je sučeljavanje pravila "desne strane" i znaka za prvenstvo prolaza kao i na kraju semafora koji ima najviši prioritet.
Ja se u ovoj raskrsnici uvek pridržavam pravila da moram da propustim vozila iz suprotnog smera (zbog višeg prioriteta znaka od pravila desne strane) iako imam zeleno na semaforu, ali mi je malo glupo rešena raskrsnica.
Pogotovo što sam gotovo siguran (pročitao na više mesta) da saobracajni znakovi za prvenstvo prolaza vaze samo u slučaju da ne rade semafori?!

U principu sam sam sebi najverovatnije odgovorio na pitanje (bar je meni jedino tako logično), ali me buni to što sam na više mesta pročitao da kada rade semafori, znakovi za prvenstvo ne važe!
A u tom slučaju bi važilo ono drugo pravilo svako ko ne menja pravac ili skreće desno ima prednost u odnosu na onog koji skreće levo iako oboje imaju zeleno svetlo.


[Ovu poruku je menjao Munja666 dana 16.02.2012. u 05:26 GMT+1]
Born to be wild!!!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9498
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza16.02.2012. u 06:55 - pre 148 meseci
Kao prvo, bolje da si nacrtao, jer objasnio si sturo.
Kao drugo, znaj da znakovi imaju prednost u odnosu na pravilo desne strane. Tek ako nema znakova, onda kontas ko ti dolazi s leva ako s desna

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza16.02.2012. u 07:35 - pre 148 meseci
@Munja666

Meni deluje da si ispravno zakljucio, jer imas znak za trougao a onaj sa druge strane nema (mada je malo losa ta raskrsnica, ali mozda su hteli da veci protok bude sa te strane gde nema znaka za ukrstanje sa putem sa prvenstvom prolaza).

Ono sto mene buni jeste kad se ukrstaju putevi istog prioriteta, sa semaforom, od kojih onaj na desno ima uslovno zeleno na semaforu a onaj na levo ima cisto zeleno svetlo, ko tu ima prednost? Ja sam ubedjen ovaj sto ide levo, a ovaj sto ima uslovno, iako je sa desne strane ovome sto skrece levo, nema prednost jer ima uslovno zeleno. Zato me cudi sto stalno pokusavaju ovi sto idu desno da se ponasaju kao da oni imaju prednost.
Primer ovoga je raskrsnica trgovacke i vodovodske ulice, uslovno zeleno je iz pravca cukarice a cisto zeleno iz pravca ibarske magistrale.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza16.02.2012. u 08:06 - pre 148 meseci
@Munja666

Svetlosna saobraćajna signalizacija je saobraćajni znak i kada radi onda se vozač ponaša po njima. Prema tome jasno je da će prvi skrenuti vozač koji skreće desno. Ako signalizacija ne radi postupaće se prema postavljenim saobraćajnim znacima.
...
Uslovno zeleno se i zove tako jer je uslovno, prema tome taj vozač čeka da prođu svi ostali kojima je upaljeno bezuslovno zeleno.

Pretpostavljam da nemate vozačke dozvole jer ovo su jednostavnijie situacije koje se uče na obuci, a pada na ispitu.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza16.02.2012. u 08:23 - pre 148 meseci
@Sava

davno je to bilo kad se polagalo :) - sad sam se podsetio da sam zaboravio pravilo da semafor ponistava sve ostalo manjeg prioriteta (znakove u ovom slucaju), i potpuno si u pravu.

Sto se tice uslovnog, kako onaj koji nailazi na uslovno zna da i sa druge strane nije uslovno? Bilo bi glupo da je i sa druge strane uslovno i pretpostavljam da se to nikad ne desava, ali kako on da zna sta je sa druge strane?

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza16.02.2012. u 09:32 - pre 148 meseci
Ako je puna, "krst" raskrsnica, sigurno iz suprotnog pravca ne postoji "uslovno" LEVO. U takvim raskrsnicama se dozvoljava uslovno desno, odnosno ne daje se uslov prelasku preko cele ulice kojoj je zelenim svetlom omogucen bezuslovni prolaz.

Moguce je da jedna od ravnopravnih ulica ima dodatni trougao, zbog davanja prvenstva vozilima iz suprotnog pravca, verovatno neke uhodane trase, autobuske linije, prolaza za specijalna vozila..


Poz
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza16.02.2012. u 10:52 - pre 148 meseci
Slazem se sa Savom. Nije lose obnoviti tipovanje svremena na vreme jer ovo je skolski primer, a autor nazalost pogresno zakljucuje.

Citat:
Munja666:
Ja se u ovoj raskrsnici uvek pridržavam pravila da moram da propustim vozila iz suprotnog smera (zbog višeg prioriteta znaka od pravila desne strane) iako imam zeleno na semaforu, ali mi je malo glupo rešena raskrsnica.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza16.02.2012. u 10:52 - pre 148 meseci
Ovako kako je Munja opisao, ispada da na raskrsnici samo jedan pravac ima trougao, onaj kuda on vozi, a to je nemoguce. Ne mogu tri pravca da imaju isti prioritet a samo jedan da ima trougao.

Citat:
Jbyn4e:
Ono sto mene buni jeste kad se ukrstaju putevi istog prioriteta, sa semaforom, od kojih onaj na desno ima uslovno zeleno na semaforu a onaj na levo ima cisto zeleno svetlo, ko tu ima prednost? Ja sam ubedjen ovaj sto ide levo, a ovaj sto ima uslovno, iako je sa desne strane ovome sto skrece levo, nema prednost jer ima uslovno zeleno. Zato me cudi sto stalno pokusavaju ovi sto idu desno da se ponasaju kao da oni imaju prednost.
Primer ovoga je raskrsnica trgovacke i vodovodske ulice, uslovno zeleno je iz pravca cukarice a cisto zeleno iz pravca ibarske magistrale.

Ti kazes da na raskrsnici Trgovacke i Vodovodske ne postoje znakovi? Imaju isti prioritet?
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza16.02.2012. u 11:40 - pre 148 meseci
Citat:

Ti kazes da na raskrsnici Trgovacke i Vodovodske ne postoje znakovi? Imaju isti prioritet?


Pravo da ti kazem ne secam se bas tacno ali pogledacu kad prodjem sledeci put ;) Ali bi trebalo da je potpuno nebitno jer je semafor iznad znakova po prioritetu...

Sad vidim da sam lose napisao, trebalo je da stoji "ono vozilo koje ide na desno" i "na levo", nisam mislio na puteve...

Dakle, jedno vozilo ide na desno, ima uslovno, drugo iz suprotnog pravca ide levo, ima "puno" zeleno.

[Ovu poruku je menjao Jbyn4e dana 16.02.2012. u 12:52 GMT+1]
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza16.02.2012. u 11:41 - pre 148 meseci
Citat:
Jbyn4e: @Sava
davno je to bilo kad se polagalo :) -
A ja sam najverovatnije polagao i pre tvog rođenja pa se još uvek sećam propisa.
Citat:
Jbyn4e:
Sto se tice uslovnog, kako onaj koji nailazi na uslovno zna da i sa druge strane nije uslovno?
Lako - on ima bezuslovno zeleno!
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza16.02.2012. u 11:58 - pre 148 meseci
Citat:
A ja sam najverovatnije polagao i pre tvog rođenja pa se još uvek sećam propisa.

Verovatno tacno (mada si morao da polazes oko punoletstva da bi to bilo istina), ali i pored toga svaka cast na secanju... ja se stvarno nisam mogao setiti da li vaze znakovi i kad radi semafor...

A sto se tice drugog, ako je stalno bezuslovno (a verovatno jeste, bilo bi glupo da nije), kako onaj koji ima bezuslovno zeleno da zna da je onome drugom uslovno (moz' da bude, a mozda i on ima bezuslovno)?
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza16.02.2012. u 12:38 - pre 148 meseci
Citat:
Jbyn4e: Pravo da ti kazem ne secam se bas tacno ali pogledacu kad prodjem sledeci put ;) Ali bi trebalo da je potpuno nebitno jer je semafor iznad znakova po prioritetu...

Sad vidim da sam lose napisao, trebalo je da stoji "ono vozilo koje ide na desno" i "na levo", nisam mislio na puteve...

Dakle, jedno vozilo ide na desno, ima uslovno, drugo iz suprotnog pravca ide levo, ima "puno" zeleno.

[Ovu poruku je menjao Jbyn4e dana 16.02.2012. u 12:52 GMT+1]

Uslovno zeleno je uslovno u odnosu na put koji sece a kada taj put ima bezuslovno zeleno svetlo!

Boldovano - ovaj sto ima uslovno (i skrece desno u ulicu koju sece kad bi nastavio pravo!) ima prednost u odnosu na drugo vozilo koje skrece levo a u istu ulicu jer oba imaju zeleno svetlo i tada vazi plus i pravilo desne strane!

Nebitno je to sto ima uslovno ako su oba vozila u istoj ulici (isti pravac, razliciti smerovi!) jer na istom pravcu uvek imaju iste znake signalizacije po vaznosti i inace (ne moze da se desi da jedno vozilo ima zeleno a drugo, koje ide istim pravcem ali u kontra smeru, crveno svetlo!!!

Znaci, uslovno zeleno je i nemoguce da se pali ako nije upaljeno crveno svetlo u odnosu na smer kretanja! Tako da, jos jednom, uslovno zeleno svetlo znaci da je dozvoljen prolaz samo u slucaju da ni na koji nacin ne remeti saobracaj na pravcu na koji se ukljucuje!

Vrlo prosto! :) A polagao sam pre vise od 30 godina.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.mynsn.net.



+2323 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza16.02.2012. u 12:42 - pre 148 meseci
Šta je sa ovom situacijom? Ja sam plavi i ne znam da li crveni ima trougao, ja nemam nikakav znak ( NS, kej, kod skretanja za Kvantaš). Na terenu, ja se osećam kao da sam na glavnom putu, a crveni se obično oseća kao da mu dolazim s leva, tj. da je on meni desni. Poenta je verovatno u tome ima li on trougao.




I još, kada sam ja polagala, učili su me da polukružno radim u drugu traku od ostrva, tj. od linije oko koje pravim polukružno. Sad u udžbeniku za polaganje doduše nigde ne piše da treba u najbližu traku, ali na crtežima koji pokazuju pravilno izvođenje polukružnog okretanja jasno je nacrtano da se okreće u najbližu traku, pa se onda prestrojava u desnu, ako ima dve.

"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza16.02.2012. u 13:44 - pre 148 meseci
@Sceka, @Sava...

deluje mi da se vas dvojica ne slazete oko toga ko ima pravo prvenstva, a obojica ste polozili pre 30-tak godina :)

Dakle, ko je u pravu?

P.S. Sceka, nisi u pravu oko toga da ne moze da bude u jednom smeru crveno a u drugom zeleno. Primer ti je raskrsnica u takovskoj, kod televizije ili tako negde, gde dok jure nanize kola na zeleno, stoji mnogo duze crveno onima nagore ka skupstini... jes da nije neka raskrsnica, ali je tu taj slucaj.


Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza16.02.2012. u 13:46 - pre 148 meseci
Citat:
kaćunčica: Šta je sa ovom situacijom? Ja sam plavi i ne znam da li crveni ima trougao, ja nemam nikakav znak ( NS, kej, kod skretanja za Kvantaš). Na terenu, ja se osećam kao da sam na glavnom putu, a crveni se obično oseća kao da mu dolazim s leva, tj. da je on meni desni. Poenta je verovatno u tome ima li on trougao.




I još, kada sam ja polagala, učili su me da polukružno radim u drugu traku od ostrva, tj. od linije oko koje pravim polukružno. Sad u udžbeniku za polaganje doduše nigde ne piše da treba u najbližu traku, ali na crtežima koji pokazuju pravilno izvođenje polukružnog okretanja jasno je nacrtano da se okreće u najbližu traku, pa se onda prestrojava u desnu, ako ima dve.

Ne znam konkretnu raskrsnicu ali... U BGD-u uglavnom na takvim raskrsnicama je zabranjeno polukruzno okretanje, ako je to uopste polukruzno okretanje?! Kako god, stoji znak da je to izricito zabranjeno, mislim da je i dodat ispod plavi pravougaoni znak koji "pdcrtava i objasnjava".

U svakom slucaju, ako je ovako kako si nacrtala, logicno je da "udjes" u traku blize ostrvu a samim tim ne smetas nikome. Pitanje je da li je moguce to fizicki uraditi bas kako je nacrtano, zavisi od velicine vozila i da li ima dobar "ajnslag" (jel' se to tako bese kaze?!)! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza16.02.2012. u 13:55 - pre 148 meseci
Citat:
Jbyn4e: @Sceka, @Sava...

deluje mi da se vas dvojica ne slazete oko toga ko ima pravo prvenstva, a obojica ste polozili pre 30-tak godina :)

Dakle, ko je u pravu?

P.S. Sceka, nisi u pravu oko toga da ne moze da bude u jednom smeru crveno a u drugom zeleno. Primer ti je raskrsnica u takovskoj, kod televizije ili tako negde, gde dok jure nanize kola na zeleno, stoji mnogo duze crveno onima nagore ka skupstini... jes da nije neka raskrsnica, ali je tu taj slucaj.

Nije dobar primer jer tu postoje kolovozi odvojeni "ostrvom", fizicki, a redosled ukljucivanja je donekle uslovljen ukljucivanjem iz Kosovske pa je zato uzbrdo, ka Skupstini, crveno (radi ukljucenja sto vise kola iz Kosovske, znas da tamo bude nesnosna guzva!) duze traje dok na smeru ka dole (Prema Televiziji, tramvaju...) na tom semafuru sa desne strane ima samo parking (kod Crkve, i iza Poste) tako da moze duze da traje zeleno svetlo. U svakom slucaju je u tom pravcu u isto vreme isto svelo sa malim korekcijama uslovljenim saobracajem! Ali kad nema ostrva uvek je u isto vreme isto svetlo na istom pravcu!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.mynsn.net.



+2323 Profil

icon Re: Konfuzija oko prvenstva prolaza16.02.2012. u 14:24 - pre 148 meseci
Da se nadovežem na svoj prethodni post, ovo stoji u knjizi, koja je aktuelna literatura za polaganje, a ja ne znam kojim automobilom je to izvodljivo u praksi, osim nekim minijaturnim sa super-servo volanom.

"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Konfuzija oko prvenstva prolaza

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 88055 | Odgovora: 272 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.