Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 14847 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

d.vader

Član broj: 287659
Poruke: 98
*.adsl-1.sezampro.rs.



+36 Profil

icon Re: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!11.07.2011. u 14:19 - pre 155 meseci
Citat:
Sceka: Ne... Ja sam rodjen, odrastao i zivim u Beogradu, cisti sam Beogradjanin po rodjenju!!! :)))

Pozdrav!!


Hahahaha...ja bi rekao da si ti posledica toga što kritikuješ.
Sloboda kretanja bi trebalo da bude elementarno pravo svakog čoveka koju niko ne sme ograničavati. Ako je ljudima lepo da žive kao podstanari neka žive. To je njihov izbor a ne moj ili tvoj. Ako već tvrdiš da se tamo negde bolje živi, ne razumem šta ćeš ti u Beogradu, idin tamo, verovatno imaš dedovinu?
Interesantno, najviše se busaju u grudi Beograđani poput tebe!
Mesto rođenja nije lični izbor te tako ne može biti polazna tačka za bilo šta. Bitno je samo za ličnu kartu.
Napao si brata po sistemu, prekorila koza ovcu što joj se vidi p....
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!11.07.2011. u 14:23 - pre 155 meseci
btw. i naslov ti je neispravan jer prejudicira da postoji bolja alternativa. U slučaju da neko stvarno ima bolju alternativu(ali bolju po njega ne po onome što ti misliš da je bolje za njega) onda sigurno neće živeti u BG.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!11.07.2011. u 14:30 - pre 155 meseci
Pazite svako ko je pronasao UHLEBJA na drzavnoj sisi u Bgd-u, taj je beogradjanin najrodjeniji..
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+198 Profil

icon Re: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!11.07.2011. u 14:45 - pre 155 meseci
Negde na forumu je link ka priči nekog bivšeg poštara koji je radio “negde na kraj sveta”(tj u nekom gradu sa propalom privredom) - elem, batica je dao otkaz u pošti, dobio nekog keša na gomili u vidu otpremnine, rasprodao sve što je imao tamo i doselio se negde na kraj Bg da radi kao noćni čuvar za sitno manju platu, ali jbg, on je sad u BG. Tako da nije tu samo keš, ima tu mnogo još stvari.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!11.07.2011. u 14:46 - pre 155 meseci
[quote]d.vader: Hahahaha...ja bi rekao da si ti posledica toga što kritikuješ.quote]

Ne razumem?!


Citat:
d.vader: ...
Sloboda kretanja bi trebalo da bude elementarno pravo svakog čoveka koju niko ne sme ograničavati....


Tacno, to nigde nikada nisam sporio ni po kom osnovu.


Citat:
d.vader: ...Ako je ljudima lepo da žive kao podstanari neka žive. To je njihov izbor a ne moj ili tvoj. Ako već tvrdiš da se tamo negde bolje živi, ne razumem šta ćeš ti u Beogradu, idin tamo, verovatno imaš dedovinu?
....



Ali ja govorim o onima koji se konstantno zale kako lose zive, ni govora o onima kojima je lepo tu gde zive i kako zive! Ne tvrdim ja to nego oni iznose cinjenice a ja slusam i u cudu se pitam! Kakve veze ima moja dedovina sa tim 'sta cu ja u Beogradu'?!?! Pa ja sam rodjen, odrastao, skolovao se, ozenio se, zivim u Beogradu i nikada nisam rekao da mi je lose ovde, zato sam ovde?!?!


Citat:
d.vader:
Interesantno, najviše se busaju u grudi Beograđani poput tebe!
Mesto rođenja nije lični izbor te tako ne može biti polazna tačka za bilo šta. Bitno je samo za ličnu kartu.
Napao si brata po sistemu, prekorila koza ovcu što joj se vidi p....



U vezi cega se to ja busam u grudi?!?!?! :) Smesno! Mesto rodjenja je polazna tacka u svacijem zivotu po svim osnovama!!!
Ovo sto je boldovano je, ne znam, recimo humoristicno samo ne razumem kakve to veze ima sa bilo cim?! :) Nisam ja u pitanju, ni moji rodbinski odnosi, tema je nesto drugo!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!11.07.2011. u 14:59 - pre 155 meseci
Citat:
ArsenLupen: Negde na forumu je link ka priči nekog bivšeg poštara koji je radio “negde na kraj sveta”(tj u nekom gradu sa propalom privredom) - elem, batica je dao otkaz u pošti, dobio nekog keša na gomili u vidu otpremnine, rasprodao sve što je imao tamo i doselio se negde na kraj Bg da radi kao noćni čuvar za sitno manju platu, ali jbg, on je sad u BG. Tako da nije tu samo keš, ima tu mnogo još stvari.


Pa to je otprilike ono sto pricam! Nije bas skroz jer se covek ne buni, ocigledno mu je lepo (ja licno ne mogu da shvatim kako to moze biti ali to je zato sto sam ja glup!). Ali kad se neko zali i stvarno tesko zivi u velikom gradu a moze da zivi bolje u malom mestu... To je ono sto ne razumem!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!11.07.2011. u 15:00 - pre 155 meseci
Citat:
Sceka: Nisam ja u pitanju, ni moji rodbinski odnosi, tema je nesto drugo!




To za Crnogorce ne vazi, jer je odlazak u BG u neku ruku - investicija. Tamo su nasi, gde su nasi, tu je i posao :D
Btw koja je razlika studiranja u BG ili u Podgorici?
Oba su daleko od nekog kvaliteta, pa je u sustini sve jedno. Ili?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!11.07.2011. u 15:08 - pre 155 meseci
Moji pokojni otac i majka nisu rodjeni u Beogradu nego u dva razlicita sela u okolini Leskovca, i u Bgd. su dosli nekoliko godina pred II. svetski rat. Prvo dete im je umrlo a odmah zatim je poceo i II. svetski rat i oni su pobegli iz Beograda bas u Leskovac, u svoju skromnu kucu. Roditelji moje majke su ziveli relativno blizu Leskovca i pomagali im u svemu, znate vec ono - voce, povrce, meso, sir itd.

Ipak, cim se rat zavrsio, oni su se vrlo brzo vratili u Beograd, zajedno sa njihovim "novim proizvodom" rodjenim 1942 = moja malenkost. Znaci, i u ono vreme se bezalo u Beograd. Inace, otac je bio obican prodavac u radnji, onog tipa koji je bio pre samoposluga, a majka je bila domacica, nije se nikad zaposljavala izvan kuce.

I kako se cela prica zavrsila? Moj mladji brat, rodjen 1953, je godine 1986 otisao da zivi i radi u SAD, sa zenom i dva sina, jedan tek krenuo u skolu, drugi mnogo mladji. Dzabe ti kuca u Beogradu kad nema perspektive, plate nikakve, zena se do sluzbe vozila sat i po. Ja iz cista mira otisao sa svojih 30 godina u Sloveniju i tamo radio 20-tak godina, dok se nisam razboleo i vratio u Beograd 1993, "da umrem", sto mi ocigledno jos nije uspelo. I moj brat i ja smo otisli priblizno kao muve bez glave tamo, prakticno bez icega, jedva za prvu kiriju za stan, a kasnije se ispostavilo da je ona "neuporedivo bolja alternativa" u Beogradu bila mnogo losija od zivota u SAD odnosno Sloveniji.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!11.07.2011. u 15:18 - pre 155 meseci
Citat:
ArsenLupen:
Negde na forumu je link ka priči...

http://www.elitemadzone.org/p2798208
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-108.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!11.07.2011. u 16:16 - pre 155 meseci
mislim da dobar deo sagovornika ovde nije razumelo sta je sceka hteo reci (ili se prosto samo zjbavaju :D), ali jeste malo kontradiktorno ono iz prve poruke citirano i posle napisano,razlicite su situacije

koliko sam ja skontao on prica o ljudima koji "negde" (pominjete le, pa nek bude le) imaju dom i nekakav posao, dakle manje troskove, "vece" prihode, ali unatoc tome srljaju u bg di nit imaju svoj krov nad glavom, nit toliko bolji posao da kompenzuju i da zive bolje nego u leskovac

a znam par primera koji su se kao odvojili od svojih, zive u nekom vecem gradu, van svog rodjenog, ali ih roditelji i dalje finansiraju (jer posla nema dovoljno), umesto da se vrate odakle jesu i skresu troskove makar na stanarinu i rezije i odatle nesto rade

al,svako radi kako misli da mu je najbolje
licno ne vidim nikakvu car "kruga dvojke", jedino sto ima vise mesta vezanih za kulturno "uzdizanje" (muzeji,pozorista i sl.) i eventualno po neki fux koji nema u drugom mestu, a nesnosljive guzve, smog... da ne nabrajam, nikako
no,kao sto rekoh vec, ima ko to voli, i ne treba mu sporiti, neko vise voli da zivi u supici od 15kvm pod tudjim krovom, neko voli da zivi s dvoristem od par desetina ari i da dise punim plucima
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!11.07.2011. u 16:27 - pre 155 meseci
Postoji jedan bitan razlog a to je sto u vecem gradu (mada se to uglavnom svodi na Beograd i donekle Novi Sad) iako trenutno neko zivi losije nego sto bi ziveo u tom manjem mestu odakle je, ima vecu sansu da kasnije zivi bolje. E sad, nekima to uspe, nekima ne, ali razlika u sansi postoji.

Samim tim, u manjim mestima postoji u izvesnoj meri poistovecivanje zivota u vecem gradu sa uspehom (uspeo/la je da iskoristi onu pomenutu sansu). Zbog toga ljudi vracanje u nekoj meri smatraju neuspehom a to, naravno, ne zele da pokazu ni drugima ni sebi.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!11.07.2011. u 16:30 - pre 155 meseci
Citat:
Isak666: To za Crnogorce ne vazi, jer je odlazak u BG u neku ruku - investicija. Tamo su nasi, gde su nasi, tu je i posao :D
Btw koja je razlika studiranja u BG ili u Podgorici?
Oba su daleko od nekog kvaliteta, pa je u sustini sve jedno. Ili?


Razlika je velika, ali se mora uzeti u obzir odakle je ko... Na primer, ako je neko iz Berana lakse mu je studiranje u Podgorici nego u Beogradu jer je stanovanje jeftinije, prevoz do roditelja i nazad jeftiniji i jednostavniji jer je dosta blize, u slicnom ukruzenju je, slican mentalitet okruzenja, slican sistem vrednosti na koji je navikao/la... to sve se menja ako ta osoba dodje u Beograd, skuplje stanovanje, veca udaljenost do roditelja, potpuno drugacije okruzenje, potpuno drugaciji mentalitet, sistem vrednosti... Sve je drugacije. Sto se samih studija tice - ne ulazim u to jer najvise zavisi od toga koliko neko nauci, ma gde studirao, i sto je najvaznije kako ce to primeniti kad zavrsi studije, ali to nije poenta.



"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!11.07.2011. u 16:40 - pre 155 meseci
A kakve su cene zivota, onako grubo, za jednog studenta u nekom manjem stanu u PG?
Mozda je povoljnije u BG, kad se sve sabere na kraju?

Jos ako ima i neka veza za studentski dom, pa neko valjanje cigara uz to (ako te kombinacije jos postoje) - ih! :D
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!11.07.2011. u 16:44 - pre 155 meseci
Citat:
Horvat: mislim da dobar deo sagovornika ovde nije razumelo sta je sceka hteo reci (ili se prosto samo zjbavaju :D), ali jeste malo kontradiktorno ono iz prve poruke citirano i posle napisano,razlicite su situacije

koliko sam ja skontao on prica o ljudima koji "negde" (pominjete le, pa nek bude le) imaju dom i nekakav posao, dakle manje troskove, "vece" prihode, ali unatoc tome srljaju u bg di nit imaju svoj krov nad glavom, nit toliko bolji posao da kompenzuju i da zive bolje nego u leskovac

a znam par primera koji su se kao odvojili od svojih, zive u nekom vecem gradu, van svog rodjenog, ali ih roditelji i dalje finansiraju (jer posla nema dovoljno), umesto da se vrate odakle jesu i skresu troskove makar na stanarinu i rezije i odatle nesto rade

al,svako radi kako misli da mu je najbolje
licno ne vidim nikakvu car "kruga dvojke", jedino sto ima vise mesta vezanih za kulturno "uzdizanje" (muzeji,pozorista i sl.) i eventualno po neki fux koji nema u drugom mestu, a nesnosljive guzve, smog... da ne nabrajam, nikako
no,kao sto rekoh vec, ima ko to voli, i ne treba mu sporiti, neko vise voli da zivi u supici od 15kvm pod tudjim krovom, neko voli da zivi s dvoristem od par desetina ari i da dise punim plucima


I o tome, ali tema se najvise odnosi na one koji dodju, studiraju, udju u bracne vode, zaposle se i onda zive kao podstanari deset i vise godina a svo to vreme se zale kako lose zive, zivotare (obicno je to njihov izraz) a imaju gde da se 'vrate' i to ne a zivotare nego da mnogo bolje zive ali po svaku cenu ostaju u Beogradu. Naveo sam na pocetku dva primera (a licno ih znam puno) koji opisuju ono sto ne razumem.


Citat:
Horvat: ...licno ne vidim nikakvu car "kruga dvojke", jedino sto ima vise mesta vezanih za kulturno "uzdizanje" (muzeji,pozorista i sl.) i eventualno po neki fux koji nema u drugom mestu, a nesnosljive guzve, smog... da ne nabrajam, nikako
no,kao sto rekoh vec, ima ko to voli, i ne treba mu sporiti, neko vise voli da zivi u supici od 15kvm pod tudjim krovom, neko voli da zivi s dvoristem od par desetina ari i da dise punim plucima



Eto i to je to o cemu pricam! Ovi sto ih navodim ne da ne vide cari 'kruga dvojke' nego nemaju pojma ni da postoje neke cari bilo cega u Beogradu pa ne mogu ni da znaju da li im to odgovara ili ne! Nemam problem kada neko kaze "Ja ne volim ovo ili ono, ne svidja mi se" i slicno ali je bar probao, video, upotrebio, koristio... to o cemu prica! Ali neko ko nije nista ni video, niti je negde bio, kada i ne zna da to postoji tamo gde zivi - to ne mogu da razumem!!!

A to da vecina samo za***ava, pa to je normalno na ovim prostorima forumaskim, a licno mislim da to ne postoji bilo bi previse monotono, dosadno... :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!11.07.2011. u 16:45 - pre 155 meseci
Citat:
Sceka: Razlika je velika, ali se mora uzeti u obzir odakle je ko... Na primer, ako je neko iz Berana lakse mu je studiranje u Podgorici nego u Beogradu jer je stanovanje jeftinije, prevoz do roditelja i nazad jeftiniji i jednostavniji jer je dosta blize, u slicnom ukruzenju je, slican mentalitet okruzenja, slican sistem vrednosti na koji je navikao/la... to sve se menja ako ta osoba dodje u Beograd, skuplje stanovanje, veca udaljenost do roditelja, potpuno drugacije okruzenje, potpuno drugaciji mentalitet, sistem vrednosti... Sve je drugacije. Sto se samih studija tice - ne ulazim u to jer najvise zavisi od toga koliko neko nauci, ma gde studirao, i sto je najvaznije kako ce to primeniti kad zavrsi studije, ali to nije poenta.


Cek, ovo boldovano se odnosi na nas i crnogorce? Ne bih rekao da tu ima ikakve razlike osim donekle jezika tjst naglaska. Crnogorci se uklapaju u Srbiji(BG-u) kao i bilo ko iz bilo kog dela Srbije. Sto se BG univerziteta tice, slazem se da to danas nije bas najbolji univerzitet u Evropi ali ne moze se poreci to da tu studira ono najbolje sto postoji u zemlji. Znaci, bolje nema.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!11.07.2011. u 16:50 - pre 155 meseci
Citat:
tdusko: Cek, ovo boldovano se odnosi na nas i crnogorce? Ne bih rekao da tu ima ikakve razlike osim donekle jezika tjst naglaska. Crnogorci se uklapaju u Srbiji(BG-u) kao i bilo ko iz bilo kog dela Srbije. Sto se BG univerziteta tice, slazem se da to danas nije bas najbolji univerzitet u Evropi ali ne moze se poreci to da tu studira ono najbolje sto postoji u zemlji. Znaci, bolje nema.


:) Ocigledno nisi nikada bio u Crnoj Gori. Ima razlike i to u mnogim slucajevima drasticne. Od osnovnog vaspitanja do odnosa ljudi na ulici, u saobracaju, restoranu, izmedju prijatelja... Mnogo razlike postoji u pogledima na zivot, stremljenjima... Previse je razlika ali to i nije poenta ove teme...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

d.vader

Član broj: 287659
Poruke: 98
109.121.58.*



+36 Profil

icon Re: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!11.07.2011. u 16:52 - pre 155 meseci
Citat:
Sceka: Razlika je velika, ali se mora uzeti u obzir odakle je ko... Na primer, ako je neko iz Berana lakse mu je studiranje u Podgorici nego u Beogradu jer je stanovanje jeftinije, prevoz do roditelja i nazad jeftiniji i jednostavniji jer je dosta blize, u slicnom ukruzenju je, slican mentalitet okruzenja, slican sistem vrednosti na koji je navikao/la... to sve se menja ako ta osoba dodje u Beograd, skuplje stanovanje, veca udaljenost do roditelja, potpuno drugacije okruzenje, potpuno drugaciji mentalitet, sistem vrednosti... Sve je drugacije. Sto se samih studija tice - ne ulazim u to jer najvise zavisi od toga koliko neko nauci, ma gde studirao, i sto je najvaznije kako ce to primeniti kad zavrsi studije, ali to nije poenta.


Jel si ovo pitanje postavio tvojim roditeljima?
Nemoj mi reći da su Šćekići stara beogradsaka familija. Ako nisu došli kao studenti onda su došli 44 kada se Beograd oslobađao od beograđana!
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!11.07.2011. u 17:08 - pre 155 meseci
Citat:
Sceka: :) Ocigledno nisi nikada bio u Crnoj Gori. Ima razlike i to u mnogim slucajevima drasticne. Od osnovnog vaspitanja do odnosa ljudi na ulici, u saobracaju, restoranu, izmedju prijatelja... Mnogo razlike postoji u pogledima na zivot, stremljenjima... Previse je razlika ali to i nije poenta ove teme...


Pozdrav!


Heheheh, provalio si me :). Stvarno nisam nikad bio u Crnoj Gori ali sam toliko crnogoraca upoznao tokom 8 godina zivljenja u BG-u da sam u svojoj glavi uspeo da izgradim sliku da oni nisu nista posebno drugaciji od nas da bi im to predstavljalo problem da se uklapaju kod nas. Mozda bi u suprotnom smeru to bio problem ali u ovom o kom mi pricamo mislim da nije. I kako to nema veze sa temom? Pa kao glavne razloge zasto bi nekom trebalo da bude lakse da ostane u svojoj sredini si naveo pomenute razloge.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!11.07.2011. u 17:08 - pre 155 meseci
Citat:
d.vader: Jel si ovo pitanje postavio tvojim roditeljima?
Nemoj mi reći da su Šćekići stara beogradsaka familija. Ako nisu došli kao studenti onda su došli 44 kada se Beograd oslobađao od beograđana!


Postavio sam mojim pokojnim roditeljima to pitanje jos dok sam bio u osnovnoj skoli! Cale je posle rata politicki rasporedjen u Vojvodinu i tamo je upoznao moju kevu koja je bila clan rukovodstva AFŽ'a za Vojvodinu (Antifašistički Front Žena ' izgovara se A FE ŽE!) uzeli se i ziveli i radili nekoliko godina u Sivcu pa onda presli u Beograd gde sam se ja kasnije rodio (1958.g). Cale je '41. godine sa 17 godina bio politicki komesar cete u ratu i tako dalje... Beograd je posle rata (Drugog Svetskog Rata) naj**o od Partizana, pobijeno je sve sto je valjalo, na silu su izbacili sve sa Dedinja i uselili Zasluzne Partizane. Nisu seljaci (ne pogrdno nego kao odrednicu porekla) izbacili Beogradjane iz Beograda nego Zasluzni Partizani, ne samo izbacili nego cak i fizicki likvidirali, kao sto su uradili i sa skoro celom "Srpskom Inteligencijom". Ali opet to je neka druga prica... Da, pitao sam roditelje o tim i mnogim drugim stvarima... Zato i znam te neke stvari iz prve ruke, i kako je unistavano selo sistematski a po direktivi...

Kakve veze to ima sa temom?


Pozdrav!

Slovne greske - ispravka

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 11.07.2011. u 18:29 GMT+1]
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!11.07.2011. u 17:10 - pre 155 meseci
Citat:
tdusko: Heheheh, provalio si me :). Stvarno nisam nikad bio u Crnoj Gori ali sam toliko crnogoraca upoznao tokom 8 godina zivljenja u BG-u da sam u svojoj glavi uspeo da izgradim sliku da oni nisu nista posebno drugaciji od nas da bi im to predstavljalo problem da se uklapaju kod nas. Mozda bi u suprotnom smeru to bio problem ali u ovom o kom mi pricamo mislim da nije. I kako to nema veze sa temom? Pa kao glavne razloge zasto bi nekom trebalo da bude lakse da ostane u svojoj sredini si naveo pomenute razloge.



:) To nisu Crnogorci, ti koje si upoznao u Beogradu, to su Crnogorci Koji Zive U Beogradu - drasticna razlika, veruj mi!!! :)


Da, nema veze sa temom jer ne pricam o Crnogorcima kao pojmu bilo cega nego o bilo kome ko tesko zivi ovde a ima bolju alternativu!

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 14847 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.