Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 14862 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.22.*



+228 Profil

icon Re: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!14.07.2011. u 17:54 - pre 155 meseci

@ Bata
To sam i objasnjavao u svojim komentarima, samo bih hte da naglasim da si ti dobro srocio sve to i tekst ti je citljiviji. Iskreno se nisam nadao da ce jos neko ceo problem ili pojavu da posmatra sa jedne racionalne tacke gledista, bez suvisnih emocija i skretanja sa teme. Bravo!!

@ Scekicu
Da li si nekad bio u Americi (USA ili SAD, kako ko voli), ja pretpostavljam da nisi. Nisi ni radio sa Amerikancima ili za neku Americku kompaniju. A jos si malo odrasliji(da ne kazem stariji) i i jos si odrastao u Beogradu u bolje situiranoj porodici u vreme "diktature komunizma" i hoces da razumes nove tendencije poimanja slobode i prava na javno i slobodno iznosenje svojih stavova i razmisljanja. Neces uspeti, dzabe se trudis, propao si u startu.
Prvo pravilo demokratije. Mozes kuci misliti sta hoces, ali moras paziti sta pricas i sta radis.
Drugo pravilo. Ako sebi hoces da obezbedis slobodu da pricas sta hoces moras biti finansiski mocan i nezavisan.
Treco pravilo. Svakom bi rado pomogao, ali moraju da plate koliko trazis i moraju da slusaju sta im kazes

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!14.07.2011. u 18:51 - pre 155 meseci
Citat:
konislav:  @ Scekicu
Da li si nekad bio u Americi (USA ili SAD, kako ko voli), ja pretpostavljam da nisi. Nisi ni radio sa Amerikancima ili za neku Americku kompaniju. A jos si malo odrasliji(da ne kazem stariji) i i jos si odrastao u Beogradu u bolje situiranoj porodici u vreme "diktature komunizma" i hoces da razumes nove tendencije poimanja slobode i prava na javno i slobodno iznosenje svojih stavova i razmisljanja. Neces uspeti, dzabe se trudis, propao si u startu.
Prvo pravilo demokratije. Mozes kuci misliti sta hoces, ali moras paziti sta pricas i sta radis.
Drugo pravilo. Ako sebi hoces da obezbedis slobodu da pricas sta hoces moras biti finansiski mocan i nezavisan.
Treco pravilo. Svakom bi rado pomogao, ali moraju da plate koliko trazis i moraju da slusaju sta im kazes


Nisam nikada bio u Americi. Oni koji me znaju to nikako ne mogu da objasne, i dan danas se tome cude jer sam imao mogucnosti berzbroj puta da odem po raznim osnovama. Nisam zato sto me Amerikanci, u principu, ne zanimaju ni po cemu osim u vezi muzike - to mnogo cenim - ostalo mi je dosta odbojno, nacin zivota, razmisljanja, odnosi u drustvu, odnosi u porodici... Hiljdu stvari koje me odbija od sveukupne Amerike. Upoznao sam dosta Amerikanaca tokom zivota i svi su potvrdjivali moje misljenje o njima. Radio sam sa nekoliko Amera, znaci poslovno sam bio vezan ali obzirom da je muzika u pitanju nije dobar primer jer je to drugacije od 'normalnog' zivota. Sto se toga tice, vezano za moj posao, nikada nisam radio sa vecim profesionalcima od njih!!! Radio sam u studiju i sa Kanadjanima, Englezima, Nemcima, Holandjanima, Francuzima, Poljacima, Austrijancima... Niko od njih ne moze da se meri sa Amerikancima, u profesionalnom smislu.

Poimanje tendencije 'slobode iznosenja sopstvenog misljenja javno' sam "apsolvirao i naje**vao radi istog" jos u vreme diktature komunisticke ali ni tada a ni sada ne dozvoljavam sebi da me bilo kakva drustvena varijanta, dogma, pravila... nateraju da ne razmisljam svojom glavom ili da ne kazem ono sto mislim - jasno i glasno pa sta bude, neka bude! :)) Tako da:

Prvo pravilo - mislim kuci kako ja hocu i ne pazim sta pricam ili radim (osim da ne povredim nekoga fizicki!)
Drugo pravilo - obezbedio sam sebi nezavisnost davno, vec sa 15 godina, cim sam poceo da se bavim ovim sto i danas radim a finansijska moc me nikada u bukvalnom smislu nije interesovala osim u smislu da mogu sebi
da priustim sve sto mi se 'priustava' (a to sam uspevao poprilicno do pre nekoliko godina, sada i to manje ali i moji prohtevi su drugaciji, da ne kazem manji jer to nije tacno nego su, recimo 'jeftiniji'!)
Trece pravilo - 'svakom' sam pomagao ali nikada nisam to koristio ni u kakvom obliku, pa cak ni u sali!!! Takvi ljudi su mi odvratni - pomogne ti pa ti to prebacuje, ucenjuje te, maltretira te... fuj!!!

I tako... :) Ali da se lepo zivelo - zivelo se!!! Pa ti znas o cemu pricam... :)

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!14.07.2011. u 19:12 - pre 155 meseci
Jes vala lepo se živelo mogao si uveče u grad piće da popiješ bez da se brineš kolko košta. Da ne pominjem da se posao završavao u 3 pa si već do 7 mogao da budeš otkinut od alkohola.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto tesko ziveti u Beogradu po svaku cenu ako se ima neuporedivo bolja alternativa?!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 14862 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.