Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 844276 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
82.117.198.*



+112 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u30.12.2014. u 14:08 - pre 113 meseci
Realno, u Beogradu u vecini slucajeva ne mozes stici na zeljenu lokaciju bez presedanja, tako da karte za pojedinacnu voznju nisu ni imale mnogo smisla (osim kada ih samo drze u dzepu za slucaj da udje kontrola, pa onda da otkucaju).

Nove cene za penzionere su vise nego pravedne. Potpuno je besmisleno zaliti se na to da sada placaju xxx procenata vise.
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u30.12.2014. u 15:16 - pre 113 meseci
Nesto se mislim, ovo ukidanje karte za jednu voznju nije pametno.

Koliko sam primetio, postoje tri grupe svercera.

1. uglavnom mladji muskarci, koji smrknuto gledaju kroz prozor.
2. oni koji istrce iz vozila kad vide da kontrola ulazi.
3. oni koji poniste kartu tek kad vide kontrolu u vozilu.

Ako se nista drugo ne promeni kod nacina kontrole, prve dve grupe ce nastaviti isto da se ponasaju.
Ali mi se cini da ce ovi iz trece grupe da predju u neku od prve dve, jer jednostavno, nece imati kartu da je otkucaju.
Zato izgleda da se broj svercera nece smanjiti.

Ovo smanjenje za neke kategorije, cini mi se da nije toliko da ce povecati broj onih koji uzimaju te personalizovane karte.
Diferenciranje penzionerskih karata ima ekonomske opravdanosti.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u30.12.2014. u 19:56 - pre 113 meseci
Citat:
cozmo_im:
Mogli su da stave vremenske karte, to je ok, ali su trebali da naprave i pojedinacne za manje i krace voznje (tipa 50 din napr) i vremenske na recimo 60 min od 60 dinara. To je vec napredak i to bi drasticno povecalo prihod.

Kao sto sam rekao, da bi naprimer meni bilo neisplativo da se svercujem i validiram kad naidje kontrola, potrebno je da odnos najskuplje i najjeftinije karte bude < 15:1. U toj situaciji ja ukapiram da mi se vise isplati da u startu kupim mesecnu, nego da validiram najjeftiniju >16x kad naidjem na kontrolora. Ta karta od 50 din bi bio veliki podsticaj svercu, zato je jasno da od toga nema nista, najjeftinija karta mora ici jos mnogo gore.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u30.12.2014. u 20:14 - pre 113 meseci
Citat:
IUOP_1: Ako se nista drugo ne promeni kod nacina kontrole, prve dve grupe ce nastaviti isto da se ponasaju.
Ali mi se cini da ce ovi iz trece grupe da predju u neku od prve dve, jer jednostavno, nece imati kartu da je otkucaju.

Uh, pa mora biti da je karta od 73 dinara pristupacna sverceru, a ona od 80 apsolutno nije (a toliko kosta kad dopunis vrednost vecu od 10 karti). Bilo kako bilo, slazem se da mora nesto da se ucini i na suzbijanju onih koji smrknuto gledaju kroz prozor ili pobegnu, cini mi se da je bilo pomenuto da visestruko povecanje broja komunalnih policajaca u autobusima, a sad ako i komunalni policajac napuni gace kad neko smrknuto gleda kroz prozor, onda nam nema pomoci.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u30.12.2014. u 22:19 - pre 113 meseci
Ja bi ako mogu, da drzavne firme od*jebu sa uplatom bus plusu direkt i vrate kes na ruke.

I,I,DA regulisu 1-3 stanice,koje imaju jedva kilometar sa tom otimacinom od cene.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u31.12.2014. u 00:24 - pre 113 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Ta karta od 50 din bi bio veliki podsticaj svercu, zato je jasno da od toga nema nista, najjeftinija karta mora ici jos mnogo gore.


Logika ti je u potpunosti izvrnuta.

Meni ne pada napamet da poništim kartu od čak 90 dinara zbog jedne vožnje od 5-6 stanica, ni u ludilu. Ukoliko situacija sa šverc-kontrolom bude dovoljno zaoštrena, na kraju uopšte neću da se vozim prevozom ali da poništavam tu nenormalnu sumu mi ne pada napamet.

S druge strane, kada bi cena bila razumna onda bi poništavanje karata itekako došlo u obzir.

Isto kao što na *011*... servis potrošim ~300din mesečno zato što košta samo dinar ipo pa je isplativ, a da košta 3-4 dinara ne bih potrošio više od ~40din, odnosno koristio bih ga samo u krajnjoj nuždi.

Znači, podizanje minimalne cene je budalaština, treba da ide obrnuto.
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
..7.252.27.dyn.cust.vf.net.nz.



+373 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u31.12.2014. u 04:36 - pre 113 meseci
Citat:
Isto kao što na *011*... servis potrošim ~300din mesečno zato što košta samo dinar ipo pa je isplativ, a da košta 3-4 dinara ne bih potrošio više od ~40din, odnosno koristio bih ga samo u krajnjoj nuždi

Potrosis jer ne mozes da koristis uslugu ako ne platis, ne jer je jeftina. Da ne mozes da udjes u autobus ako ne platis i te kako bi platio i vise od 90 ako ti firma nema parking.
Apsolutno se slazem da ti sto se svercuju i placaju kartu svaki n-ti put pocnu da koriste i autobus samo svaki n-ti put kada im je krajnja nuzda.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u31.12.2014. u 08:03 - pre 113 meseci
Da ali spominjanje sverca je ILUZORNO.

Sverc je potpuno nezavisna promenljiva, i ne treba da ima veze sa realnim prevozom.

Svako moze da odluci da krsi zakon ili neko pravilo.

A sistem prevoza se pravi da bude prihvatljiv onim ljudima koji su deo sistema, i zele da ga koriste i posteno plate.

A kako je krenulo sa ovim glupacima, sopstvenu nesposobnost su vesto prebacili na imaginarne "svercere", koje su proglasili da ih ima preko pola miliona(600000), a ako uzmemo limes situacije, na kraju ce UKINUTI GSP, posto ce u kratkom narednom periodu, neuspeh glupiranja morati da pravdaju povecanjem broja svercera na oko milion, odnosno da NIKO ne placa kartu...

Lose rukovodjenje je nastavilo da povlaci glupe i nebulozne poteze, imajuci "formiran" univerzalni razlog ocekivanog NEUSPEHA.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u31.12.2014. u 11:09 - pre 113 meseci
Citat:
plague:Potrosis jer ne mozes da koristis uslugu ako ne platis, ne jer je jeftina. Da ne mozes da udjes u autobus ako ne platis i te kako bi platio i vise od 90 ako ti firma nema parking.


Drago mi je genije što bolje od mene znaš zašto i kako nešto koristim ili ne koristim.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u31.12.2014. u 11:23 - pre 113 meseci
Kad nesto koristis a ne platis, to se zove kradja.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u31.12.2014. u 11:27 - pre 113 meseci
Ne zove se, a to smo već raspravljali na ovoj temi.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u31.12.2014. u 12:00 - pre 113 meseci
Koliko god puta ponovio tu besmislicu, to je kradja. Samo sto ti mislis da je ok krasti od drzave, pa se pravdas glupostima.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u31.12.2014. u 12:27 - pre 113 meseci
Ne lupetaj gluposti. Sve je već raspravljeno pa idi unazad odgovarajući broj stranica i svađaj se tamo sam sa sobom.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u31.12.2014. u 12:30 - pre 113 meseci
Kao sto rekoh, ponavljanje jedne besmislice nece promeniti cinjenicu da krades.

Nema ja sta da se vracam niti svadjam, meni je kristalno jasno sta znaci ne placati kartu. Nekom su to gluposti, zato se i toliko ljudi svercuje jer smatra da je to normalno.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u31.12.2014. u 16:05 - pre 113 meseci
Sto se mene tice, nakon glupiranja sa vremenskim kartama ni ja necu vise da placam kartu iako sam to zagovarao...Sto bih se glupirao kad ne moram...
Kradem? E boli me 9rac...

Ono, postoji neka granica gde prestaje normalna trgovina, a pocinje otimanje....
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
95.180.102.*



+112 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u31.12.2014. u 16:25 - pre 113 meseci
Ne razumem u cemu je problem sa vremenskom kartom? Koliko vidim ona je pojeftinila. Vremenska od 75 minuta je valjda kostala 100 dinara, a sada 90 minuta kosta 90 dinara. Ili nesto nisam dobro skapirao?
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u31.12.2014. u 16:27 - pre 113 meseci
u tome sto vreme pocinje da se racuna od kada je kupis na kiosku...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
95.180.102.*



+112 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u31.12.2014. u 16:38 - pre 113 meseci
Cek bre, kako je to moguce? Na kiosku se valjda kupuje dopuna za odredjeni iznos dinara, a ne tip karte.
I sta sad dopunis na kiosku 1000 dinara i on ti odma skine 90 za vremensku? To uopste nema smisla.
Trenutno sistem funkcionise da ti karticu na kojoj imas xxx dinara kredita prineses validatoru i odaberes tip karte koju kupujes (grupna, vremenska, obicna...a verovatno ce tu dodati i ove jednodnevne, trodnevne i slicno) i on ti skine iznos kredita koliko ta karta kosta.
Ta prica da ce pri kupovini na kiosku poceti da tece vreme karte je meni besmislena, a ne znam ni kako bi tehnicki to izveli kad na kiosku samo uplacujes kredit a ne kupujes nikakve karte.

Edit: sad sam procitao u ranijem postu da ove jednodnevne i trodnevne karte vaze od momenta kupovine na kiosku (sto i nije nelogicno, verovatno ce to biti posebne karte, a ne ove koje se dopunjuju), dok ce ove 90-minutne da vaze od trenutka validiranja u busu.

[Ovu poruku je menjao Nothingman dana 31.12.2014. u 17:50 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Nothingman dana 31.12.2014. u 17:50 GMT+1]
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u31.12.2014. u 17:23 - pre 113 meseci
Citat:
Nothingman:
Edit: sad sam procitao u ranijem postu da ove jednodnevne i trodnevne karte vaze od momenta kupovine na kiosku (sto i nije nelogicno, verovatno ce to biti posebne karte, a ne ove koje se dopunjuju), dok ce ove 90-minutne da vaze od trenutka validiranja u busu.


Normalno da je nelogicno.
Na taj naci ti ukradu bar pola sata, posto se autobus ne pojavi odmah.
Drugo, ne postoji kiosk na svakoj stanici.
Trece, ne kupuju svi kartu neposrednu pred voznju.

Ja recimo kupim kredit, pa ga iskoristim za mesec dana, a to necu moci da radim sa ovim kartama...

Zato, SVI treba da ne placaju kartu, pa da vidimo....

edit....
u stvari rade isto sto i ostalo....kao ajd da ebemo narod, ionako se ne bune...

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u31.12.2014. u 19:12 - pre 113 meseci
Citat:
3way:
Kradem? E boli me 9rac...

Boli te iskljucivo sto mozes da se vozis nekaznjeno, a ne sto si neki baja pa se inatis. Kad bi popio i platio kaznu od 50 evra video bi te kako bi te bolelo ubuduce.
Mislim lepo je to sto se provlacite za 90 dinara, ali bar ne morate jos i o pravdi pricati pored ocigledne kradje.

I ne vidim sta je nelogicno da dnevna ili trodnevna karta vazi od momenta prodaje. Nismo mi to izmislili.
Ali kad se radi o pravu na sverc verovatno ce i da smeta da li je vozac ocesljan na razdeljak...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 844276 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.