Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 843868 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u03.07.2013. u 19:34 - pre 131 meseci
Citat:
ekof9: Ne razumem stvarno kako neko moze opravdati ovakvu cenu prevoza i to odsustvo empatije.

Kad bi umeo da ukapiraš da ti ustvari plaćaš prevoz tim 'pametnima' koji se švercuju, vrlo brzo bi ti ponestalo empatije...
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u03.07.2013. u 20:10 - pre 131 meseci
Ventura, ako plaćaju prevoz, tu najmanje love ide GSPu, već Riđokosom i kompaniji.

Plaćali prevoz ili ne, GSP se dotira iz gradskog budžeta i to mislim oko 70%. Gde je 70%, tu je vala i 100%. Radije ću da kroz porez plaćam prevoz, a da on bude za džabe, nego da kroz porez plaćam 70% prevoza, a onih 30% da doplaćujem pravo u džep barabama, bitangama, hoštaplerima i kriminalcima.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u03.07.2013. u 20:26 - pre 131 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
ekof9: Ne razumem stvarno kako neko moze opravdati ovakvu cenu prevoza i to odsustvo empatije.

Kad bi umeo da ukapiraš da ti ustvari plaćaš prevoz tim 'pametnima' koji se švercuju, vrlo brzo bi ti ponestalo empatije...


A ti kad bi mogao da ukapiras da to sto si ti pun ke$a, ne znaci i da su drugi, znao bi u kakvoj se situaciji vecina gradjana nalazi. I cisto sumnjam da ti koristis gradski prevoz, a i pozicije posmatraca nije bas umesno komentarisati.
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u03.07.2013. u 22:41 - pre 131 meseci
Citat:
Java Beograd:
Koji to sistem naplate može, makar teoretski, da reši problem naplate i švrecovanja ? Ni jedan. Dok se ne zapreti realno ostvarivom finansijskom kaznom, niko neće da plaća. Naravno, tako bi bilo i u Parizu, i u Londonu i bilo gde na svetu.


Kad sam se vozio u Parizu, placanje je bilo pre ulaska u vozilo. Stoji rampa. Ko hoce da se svercuje, mora da preskace rampu. Kad se pocelo o pricama o novoj metodi naplate, mislio sam da ce to uvesti.

Citat:
Java Beograd:
Pogledaj samo plaćanje komunalnih usluga u Srbiji:
1. RTS - niko ne plaća, kazne nema u 99,9% slučajeva. Ništa ne mogu da ti isključe.
2. Infostan (đubre, voda, kanalizacija ...) - plaćanje uz velika kašnjenja. Zaprećena kazna - teoretski sudsko gonjenje, ali ne mogu da ti "isključe" vodu ili prestanu da odnose đubre.
3. Struja - mnogo bolja naplata, pod pretnjom isključenja struje
4. Fiksna i mobilna telefonija, kablovska i internet - naplata skoro 100% jer preti isključenje iz mreže posle samo 7 dana kašnjenja, a onda penali za ponovno uključenje.

Naravno, kad je u pitanju ovo pod 4. niko ne mudruje o tome "kome idu te pare", "kako su dobili posao na konkursu", "to je privatna firma" i slična njesra.


RTS - dok je imao kolko tolko "dobar" program, naplata bila redovna. Kako to?
Operateri - niko ne mudruje jer ima izbor, trziste hvala bogu vise nije pod monopolom. Ako ti se ne svidja operater, imas mogucnost promene. Ovde je na delu privatan monopol. Pre ako nisam zadovoljan GSP-om, mogu da odem kod privatnika. Valjda se slazemo da nije dobro kad privatne firme imaju monopol?

Citat:
Java Beograd:
Pozitivne strane BUS Plus sistema naplate u odnosu na raniji "sistem" ? Mnogo više prodajnih mesta, vremenska karta, nepersonalizovana karta za više vožnji ...


Vise prodajnih mesta koja na kojima ne mozes da kupis kartu, jer im aparat ne radi.
Vremenska karta je diskutabilna. Prvo smo morali da kukamo da se smiluju da je uvedu posle vise od godinu dana. A zbog "inteligentnog" upravljanja saobracajem grupisu autobuse, pa autobus cekas i po pola sata - sat jer si propustio "talas". I onda kad dodju, ne mozes da udjes koliko su puni. I propadne ti skuplja karta. I ekrani im cesto lose reaguju, pa vidjam ljude kako im otkuca obicnu kartu pa posle psuju.
A nepersonalizovana karta kosta 250din samo da je kupis. "Pantljicara" je bila bolja, isto nije personalizovana, imas vise voznji, i kolko si je platio, tolko voznji imas, ne placas trosak izrade, i broj karata ti se ne menja kad karte poskupe, i znas tacno kolko voznji imas, ne moras da je otkucas u vozilu da bi znao kolko jos voznji imas.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u03.07.2013. u 22:47 - pre 131 meseci
Citat:
ekof9:
Ne razumem stvarno kako neko moze opravdati ovakvu cenu prevoza i to odsustvo empatije. Tacno je da postoje besni i bezobrazni koji nece da placaju, ali nije takva vecina. U marketima se kupuju najlosije klase proizvoda, na pijaci proizvodi na komad, ali ne, narod iz obesti ne placa a ne zato sto ne moze/nema.


Bas bih voleo da vidim da uzme to sto je najlosije u nekom marketu, pa da proba da ne plati - zato sto je lose, a treba mu.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u03.07.2013. u 23:24 - pre 131 meseci
Citat:
ekof9:
A ti kad bi mogao da ukapiras da to sto si ti pun ke$a, ne znaci i da su drugi, znao bi u kakvoj se situaciji vecina gradjana nalazi. I cisto sumnjam da ti koristis gradski prevoz, a i pozicije posmatraca nije bas umesno komentarisati.

Tačno, ja ne koristim javni prevoz, ali zato plaćam deo karte i onome ko plaća prevoz, a kompletno častim onog 'pametnog' koji se švercuje. Lako je biti solidaran i human kad drugome zavlačiš ruku u džep.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u03.07.2013. u 23:42 - pre 131 meseci
Ne pričaj svašta, Ventura.
To što ti plaćaš porez je tvoja obaveza (a siguran sam da izvrdaš gde god možeš), i kako ti plaćaš deo moje karte tako ja plaćam uređenje parkinga na kojem ti a ne ja parkiraš auto. I plaćam deo cene struje koju potrošiš jer sam kažeš da je cena struje neekonomska. Takođe, u ko zna koliko usluga koje ti koristiš je uključen i moj dinar.
Dakle, ne qrči se kako od tebe i takvih žive i voze se drugi.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u03.07.2013. u 23:51 - pre 131 meseci
Citat:
SlobaBgd: Ne pričaj svašta, Ventura.
To što ti plaćaš porez je tvoja obaveza (a siguran sam da izvrdaš gde god možeš), i kako ti plaćaš deo moje karte tako ja plaćam uređenje parkinga na kojem ti a ne ja parkiraš auto. I plaćam deo cene struje koju potrošiš jer sam kažeš da je cena struje neekonomska. Takođe, u ko zna koliko usluga koje ti koristiš je uključen i moj dinar.
Dakle, ne qrči se kako od tebe i takvih žive i voze se drugi.

Ja sve svoje obaveze i račune uredno i redovno plaćam. U mnoge usluge koje koristim jeste uključen i tvoj dinar (iako ja lično smatram da to nije ok), ali time što ja izmirujem svoje obaveze kako treba, učešće tvog dinara je svedeno na minimum. Autoput plaćaju svi građani Srbije, i ako ga ja koristim, onda je fer da platim putarinu, a ne da se provučem pored naplatne rampe bez plaćanja ili da smišljam neke idiotske izgovore tipa "da je manje plaćao bi i sl.". To je samoživo i bezobrazno.

Tako da ako neko koristi autobus, red je da to i plati. Ako već neće da plati, ok je i to, za takve postoji pravi naziv - lopovi, kriminalci, jajare, seronje, samoživi kreteni itd. I takvi treba da se pokriju ušima i smrde u ćošku, a ne da još pametuju da bi plaćali kad bi bilo jeftinije, kad bi bilo bolje, kad bi bio pun mesec, kad bi ga sačekala čaša kristala na ulasku itd.
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 00:03 - pre 131 meseci
^ A zar je tebi toliko tesko razumeti da ljudi nemaju? Blago tebi sto imas dovoljno priliva da pokrijes sve rashode, ali vecina nije u mogucnosti. I oni su sad takvi kao sto ih nazivas pogrdnim imenima?! Stvarno svaka ti cast!
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 00:08 - pre 131 meseci
Citat:
3way:
Citat:
ekof9:
Ne razumem stvarno kako neko moze opravdati ovakvu cenu prevoza i to odsustvo empatije. Tacno je da postoje besni i bezobrazni koji nece da placaju, ali nije takva vecina. U marketima se kupuju najlosije klase proizvoda, na pijaci proizvodi na komad, ali ne, narod iz obesti ne placa a ne zato sto ne moze/nema.


Bas bih voleo da vidim da uzme to sto je najlosije u nekom marketu, pa da proba da ne plati - zato sto je lose, a treba mu.


Valjda je hrana(pa i nekvalitetna) na visem nivou prioriteta od prevoza. Ili ne?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 00:09 - pre 131 meseci
Citat:
ekof9: ^ A zar je tebi toliko tesko razumeti da ljudi nemaju? Blago tebi sto imas dovoljno priliva da pokrijes sve rashode, ali vecina nije u mogucnosti. I oni su sad takvi kao sto ih nazivas pogrdnim imenima?! Stvarno svaka ti cast!

Nemaju?

Aaaa pa što ne kažeš.. E ako je tako onda u redu. Daj bre da dozvolimo tim 'siromašnim' mukicama da imaju pravo da jednom godišnje opljačkaju banku ili sličnu ustanovu, da malo poprave svoju materijalnu situaciju.. Ipak nije u redu da ljudi nemaju, nisu oni krivi, a bankari ionako imaju previše. Ako ponestane banaka, mogli bi da im dozvolimo i razbojništva.. Evo recimo ti pozovi jednog kod tebe da te opljačka u stanu i otme ti sve, jer ti sigurno imaš mnogo više od nekoga, pa je u redu da te opljačka.
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 00:24 - pre 131 meseci
Pretpostavio sam ovakav odgovor, jer ljudi kao ti ne bi razumeli coveka pa makar da umire. Klasicni nadmeni egoizam.
 
Odgovor na temu

Jovan 1988
Beograd

Član broj: 142786
Poruke: 395

Sajt: e-spadolini.blogspot.com


+308 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 00:33 - pre 131 meseci
Citat:
ekof9:
^ A zar je tebi toliko tesko razumeti da ljudi nemaju? Blago tebi sto imas dovoljno priliva da pokrijes sve rashode, ali vecina nije u mogucnosti. I oni su sad takvi kao sto ih nazivas pogrdnim imenima?! Stvarno svaka ti cast!

Ovo je čista glupost,i ranije u ovoj temi sam napisao da se prosjaci jako retko voze GSPom,uglavnom su ljudi koji pristojno izgledaju,bar sam ja takve viđao.
A mnogo više vidim omladince/studente koji "jadni" imaju za izlaske,smart telefone i ostalo što je sad cool,ali kad kontrolor traži kartu samo kaže nemam...
To je po meni čist bezobrazluk.
Odmah da se ogradim,ima i prosjaka koji se voze GSPom,ima i ljudi koji stvarno nemaju da plate kartu,ali mnogo je više onih koji traže razlog za švercovanje upravo busplus,jer im je "najednom" proradio partiotizam ili šta već i neće da plaćaju kartu firmi za koju isti ti šverceri šire priču kako je lopovska,kako je to Đilasovo itd.
I otkad se to gleda gde pare idu koje plaćaš?
Koristiš nešto? To moraš da platiš,a kad platiš gde te pare idu to tebe neinteresuje.
Eh šta bi dao da mi je najveća briga u životu gde idu pare koje sam dao za busplus.
be happy
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 06:53 - pre 131 meseci
Citat:
ekof9:
Valjda je hrana(pa i nekvalitetna) na visem nivou prioriteta od prevoza. Ili ne?


Pa, eto, po toj logici hrana i treba da se uzima koliko ko kome treba, i to besplatno. A "niko" to ne radi, jer zna da ce da ga uhvati obezbedjenje i da moze da popase prijavu. Ali, gomila zna da u prevozu moze da se urci, pa ne placaju kartu. Ovi sto stvarno nemaju uglavnom cute i izadju iz busa, dok su najglasniji oni koji su do pre pet minuta pricali telefonom koji NIJEDNOM nije bio onaj telefon od 20e. Da ne govorim o onima koji po dnevnim novinama kukaju kako nemaju para, a pisu sa smart telefona, iTelefona i sve tako :)

Plus :) ovo o cemu govori Jovan1988 - Dok su bile papirne karte, sve je bilo ok. Onda je uvedeno ovo i odjednom ne valja (u pocetku je cena karte bila ista, ne racunajuci glupost kupovine "nosaca kredita"). Odjednom su svi postali strucnjaci za prevoz, otkrili kome idu pare, autobusi su preko noci postali losi, a ljudi navikli na postenje, pa im to ne odgovara.

Istina je da ljudi jednostavno NECE da placaju kartu, i da se bune jer im to predstavlja ventil za milion i jedno drugo nezadovoljstvo...

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 06:56 - pre 131 meseci
Citat:
ventura: Nemaju?

Aaaa pa što ne kažeš.. E ako je tako onda u redu. Daj bre da dozvolimo tim 'siromašnim' mukicama da imaju pravo da jednom godišnje opljačkaju banku ili sličnu ustanovu, da malo poprave svoju materijalnu situaciju.. Ipak nije u redu da ljudi nemaju, nisu oni krivi, a bankari ionako imaju previše. Ako ponestane banaka, mogli bi da im dozvolimo i razbojništva.. Evo recimo ti pozovi jednog kod tebe da te opljačka u stanu i otme ti sve, jer ti sigurno imaš mnogo više od nekoga, pa je u redu da te opljačka.


Ovde se apsolutno slazem. Ko nema za uslugu, nema usluge. Prosto da prostije ne moze biti.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 07:32 - pre 131 meseci
Prema ovoj diskusiji tačno prepoznajem sloj ljudi kojima ni slučajno ne bih dao robu bez 100% avansa, jer je onda nikad ne bi platili. Ljudi kojima ni u ludilu ne bih pozajmio žutu banku, jer bi uvek našli razlog da je ne vrate. Sloj ljudi sa kojima "tikve ne treba saditi", jer, jasno je da će da te zavrnu.
A razlog - zna se - Đilas i Tadić.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 08:26 - pre 131 meseci
Citat:
ventura:
Nemaju?

Aaaa pa što ne kažeš.. E ako je tako onda u redu. Daj bre da dozvolimo tim 'siromašnim' mukicama da imaju pravo da jednom godišnje opljačkaju banku ili sličnu ustanovu, da malo poprave svoju materijalnu situaciju.. Ipak nije u redu da ljudi nemaju, nisu oni krivi, a bankari ionako imaju previše. Ako ponestane banaka, mogli bi da im dozvolimo i razbojništva.. Evo recimo ti pozovi jednog kod tebe da te opljačka u stanu i otme ti sve, jer ti sigurno imaš mnogo više od nekoga, pa je u redu da te opljačka.


Kako tipicno ventura-poredjenje nevezanih stvari :) Sa jedne, javni servis, sa druge privatna svojina.
Javni servis ne treba da svima naplatima vec kome moze, tj. ko stvarno ima a drugi da budu subvencionisani.


Ne znam zasto se u stvari ti uopste uplices u ovakve diskusije, jer ti nemas nikakav koristan predlog ikada. Imas uvek nesto sto je tacno na papiru, ali toliko ignorises koliko to ne moze da se tek tako implementira dok se cela drzava na promeni.
Znaci - samo zavitlavas raju :)
 
Odgovor na temu

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 08:44 - pre 131 meseci
A zašto bi javni servis trebalo da plaćaju oni koji mogu, a oni koji ne mogu - da budu subvencionisani? Ne razumem logiku iza toga, i kako definisati ko "može da plaća" a ko "ne može da plaća".

GSP je jedan začarani krug. Ljudi neće da plaćaju (iz ovog ili onog razloga), a sam GSP ne može da unapredi uslugu jer je procenat naplate veoma loš.
Ne podržavam zavrzlame oko fantomskih firmi Apex i Lanus (kako se već zovu) koje sa kapitalom od 500e mogu da uđu u ovakav posao, znamo svi kako, ali to nije opravdanje za izbegavanja plaćanja prevoza.
when there is a why there is no how
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 08:57 - pre 131 meseci
Citat:
Dexic:Javni servis ne treba da svima naplatima vec kome moze, tj. ko stvarno ima a drugi da budu subvencionisani.
Principijelno - ovo vodi u kolektivno siromaštvo, uranilovku i bedu socrealizma. "Neka troši koliko kome treba, a neka plaća ko i koliko može. "

Pošto su "javni servisi" i struja, i grejanje i komunalije i td. i td. ispade da je milina jedna "nemati". "Platim koliko mogu (a to je 0 dinara). A onda će "neko" da nadoknadi razliku. "

Isti taj koji "nema" za GSB i za struju, ima i mobilni, ima i za rakiju ima i za cigare. Potraži negde na internetu koliko ima korisnika mobilne telefonije u Srbiji, pa ga uporedi sa brojem korisnika socijalne pomoći.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 08:59 - pre 131 meseci
Citat:
3MAJ86: A zašto bi javni servis trebalo da plaćaju oni koji mogu, a oni koji ne mogu - da budu subvencionisani? Ne razumem logiku iza toga

Logika je jako prosta - to je sistem koji se recimo koristi u Skandinaviji i Nemackoj i odlicno funkcionise.
Porediti Srbiju i te zemlje ne nebuloza? Isto je i sve sto ventura predlozi, sa velikom razlikom da se vidi konkretna korist iz ovoga sto sam predlozio a nema nikakve naznake na vidiku za ono sto on predlaze.

U pitanju je javni servis, tj. nesto od javne koristi. Postoji javna korist od takvih stvari. To sto je nekima komunizam i trenutno stanje u Srbiji "do ovde", pa jure na totalno suprotni kapitalizam nije uopste pokazatelj da je to OK.

Citat:
, i kako definisati ko "može da plaća" a ko "ne može da plaća".

E to je jedan od problema do cijeg resenja sa moze doci tek kada se mnogo toga sredi u drzavi. A ne "prvo BusPlus da se placa".


Citat:
GSP je jedan začarani krug. Ljudi neće da plaćaju (iz ovog ili onog razloga), a sam GSP ne može da unapredi uslugu jer je procenat naplate veoma loš.
Ne podržavam zavrzlame oko fantomskih firmi Apex i Lanus (kako se već zovu) koje sa kapitalom od 500e mogu da uđu u ovakav posao, znamo svi kako, ali to nije opravdanje za izbegavanja plaćanja prevoza.

To se slazem, ali kakve veze to ima sa onime gore? Ko stvarno nema da plati da se uopste ne vozi? Da ostane da ne moze da stigne nigde na vreme? I da dodje u jos goru poziciju, jer se venturi ne svidja da placa njegovu kartu kroz porez?
Pa.... neka ode onda ventura u Nemacku ili Holandiju, tamo ce moci da ne placa tudju kartu - a cek... NECE.
Moci ce u Americi... a ne, NYC finansira subway u stvari...
Onda sigurno u Kini! A ne...

Ma na Mars neka ode ;) Tamo nikome nece finansirati kartu kroz porez :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 843868 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.