Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 843995 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 11:37 - pre 131 meseci
Citat:
ekof9: za zaposlene napraviti bar 2-3 klase u zavisnosti od primanja, jet nije svejedno da li je plata 15, 30 ili vise hiljada.

Pošto nisi prvi koji je ovo predložio (a mnoge stvari već slično funkcionišu), kako misliš da motivišeš ljude da više rade i više zarade ako će sa većom zaradom sve plaćati više i još biti na gubitku? Onda im se najviše isplati da budu malo ispod proseka i da dobijaju sve vrste pomoći od države umesto da budu malo iznad proseka i da moraju da plaćaju za ove ispod.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9499
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 11:40 - pre 131 meseci
Citat:
Dexic: To sto je Srbija siromasnija je jos jedan razlog da onaj ko ima vise, placa vise. Jer kad neko ima platu od 3000EUR ili ustedjevinu od 300.000EUR, njemu nije problem karta od 100EUR ako vec koristi gradski prevoz. Ali jeste onome ko zaradjuje stvarno 30.000RSD (znaci 270EUR).

Potpuno pogrešno, apsolutno neodrživo i hvalabogu polako ali sigurno izbačeno iz mozgova Srbalja.

Svaka usluga ima svoju ekonomsku cenu, i to je cena koštanja + projektovana zarada. A da li je uslugu kupio arapski šeik ili siromašni ciga - to davaoca usluge ne treba da se tiče.

Šta je sledeće ? Dexic ima zaposlenje, ima kompjuter i TV, koristi internet - oho-ho - mesečna markica za njega - 400 €. Ima, on, može on to da plati ! A komšija nema posao, ima 4 dece - njemu za dž ! Doduše, komšija vozi BMW, ima kajlu oko vrata, iPhone, puši Malboro i pije viski, ali nema redovna primanja !

Mani me toga Dexic ! Gledao sam ja ovo UŽIVO ! Dovode decu u obdaniše besnim Mercedesima, a plaćaju 1/4 cene jer imaju niske prihode ! A ja plaćam punu cenu, jer ženina i moja plata zajedno prelazi neki ebeni limit.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 11:48 - pre 131 meseci
Citat:
3MAJ86:  Srbija je jako siromašna, i svake godine ima poveću rupu u budžetu. Srbija ne može da plaća u potpunosti gradski prevoz iz budžeta.

Što se više karata naplati, manje će se gradski prevoz pomagati iz budžeta = više love za druge stvari.

Samo molim bez priča kako se arči budžet, jer nije to tema.

Srbija je siromašna zbog lopova i parazita koji jedu sve što mogu u ovoj zemlji: http://www.elitemadzone.org/t466958-0#3317866
Upravo to arčenje budžeta je jedan od najvećih razloga siromaštva zemlje.
Manja pomoć za gradsi prevoz - više para za nove lezileboviće. Rupu u budžetu prave sami.
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 12:16 - pre 131 meseci
Citat:
...Samo molim bez priča kako se arči budžet, jer nije to tema.


Ovo moze reci/napisati samo neko ko je licno "nakacen" na taj budzet i odgovara mu napromenjeno stanje.

@Java
"Dovode decu u obdaniše besnim Mercedesima, a plaćaju 1/4 cene jer imaju niske prihode ! A ja plaćam punu cenu, jer ženina i moja plata zajedno prelazi neki ebeni limit."
Jes' ti to ljubomoran? :)
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 12:27 - pre 131 meseci
Citat:
BluesRocker:
Citat:
ekof9: za zaposlene napraviti bar 2-3 klase u zavisnosti od primanja, jet nije svejedno da li je plata 15, 30 ili vise hiljada.

Pošto nisi prvi koji je ovo predložio (a mnoge stvari već slično funkcionišu), kako misliš da motivišeš ljude da više rade i više zarade ako će sa većom zaradom sve plaćati više i još biti na gubitku? Onda im se najviše isplati da budu malo ispod proseka i da dobijaju sve vrste pomoći od države umesto da budu malo iznad proseka i da moraju da plaćaju za ove ispod.


Pretpostavimo: neko zaradjuje 15k prevoz 1,5k, a neko drugi zaradjuje 30k prevoz 3k. Hoces da kazes da ce ovaj drugi preferirati smanjenje primanja za 50% radi ustede u prevozu od 5%?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9499
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 12:35 - pre 131 meseci
Nisam ljubomoran, nego ti prenosim realnost, i objašnjavam svu glupost teoretisanja da cena usluge treba da zavisi od imućnosti korisnika usluge.

Šta je sledeće ? Cena robe zavisi od imućnosti kupca ? Što da ne ? Ko ima više - teba da plati više.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 12:42 - pre 131 meseci
Cim se uvede dinamicka cena jahti, kupujem jednu.
Mislim, glupo je da ovako platim jednu 2-3 miliona evra, kad mogu da je dobijem za 200k....
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 12:46 - pre 131 meseci

^^ Klasicna zamena teza i relativizovanje stvari. Po tebi su ultra luskuzna dobra = javna dobra?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 12:53 - pre 131 meseci
Ni prevoz nije javno dobro.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9499
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 12:56 - pre 131 meseci
Citat:
3way:
Cim se uvede dinamicka cena jahti, kupujem jednu.
Mislim, glupo je da ovako platim jednu 2-3 miliona evra, kad mogu da je dobijem za 200k....
200.000,00 € ???? Pa zašto ? Donesi potrvdu o visini primanja i kupićeš za oko 200,00 €. Mislim, realno, ti ne možeš da platiš više. Ko ima veća primanja neka plaća više, ko ima manja primanja, neka plaća manje.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 12:57 - pre 131 meseci
Citat:
ekof9:
Citat:
...Samo molim bez priča kako se arči budžet, jer nije to tema.


Ovo moze reci/napisati samo neko ko je licno "nakacen" na taj budzet i odgovara mu napromenjeno stanje.




Ja radim u privatnoj firmi, i jedina moja veza sa budžetom jeste kada ja plaćam nešto... I te kako mi ne odgovara da grad donira ogroman novac u GSP, koji bi mogao da se upotrebi možda na popravku puteva u gradu npr.

Moja rečenica da arčenje budžeta nije tema je tu jer će se sada pričati od Kulina Bana, ko sve krade, gde se krade i tako dalje. A tu se uglavnom slažemo.
Ako Pera krade, to nije opravdanje da i Mika krade. (ako već ne može da spreči Peru u krađi).


when there is a why there is no how
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 13:00 - pre 131 meseci
e beogradjani... sve sto je Raka iz Barande rekao o vama je tacno izgleda! :-)

kod vas stalno neki problemi???!?!?!!!

pa javni prevoz postoji u ns,kg,ni, itd evo i od skoro u malom gradu kao sto je indjija! ne koristim bus ali znam da u ns nema tih validatora, kontrola sa pandurima itd!!! karte se kupuju kod vozaca i narod ulazi na prednja vrata! jer vozac kad stane prvo otvori prednja pa onda sva ostala vrata! niko se ne buni, niko ne vristi!
pa vama su morali da izlepe autobuse gde pise ULAZ i IZLAZ ogromnim slovima preko celih duplih vrata a na novosadskim autobusima pise malim belim slovima sa strane vrata i to je dovoljno! i to 90% naroda postuje! ovih 10% sto se ponekad igraju je omladina pa je njima zbog hormona oprosteno! u novom sadu su na vlasti bili u zadnjih 10god radikali, demokrate i sad naprednjaci ali karte se uvek kupuju jer to je javni prevoz! jer jednostavnom logikom
ako ne platis kartu nema voznje!
to je deo vaspitanja i patriotizma!
ako ne platis kartu tj budzet daje pare gps a buzet opet tebi uzme lovu! ti ne moras kupiti kartu ali moras hleb itd a pdv je bio 18% a sad je 2% veci! znaci neko od nas opet tu kartu plati! to isto vazi za tv pretplatu! javni je servis ali vi opet iz hira ne placate ali eto od septembra su na buzetu koji opet ti kao ne platisa na kraju platis!
mozes i hleb da kupujes na crno ali onda drzava ode kod mmf i digne kredit! i opet TI to platis!
prosta logika da nema nista za dz!!!

nema nista javno,privatno, itd sve je nase i tako se ponasajte prema tome!

ali sve mutne mahinacije treba ispitati i tome stani na rep!

 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+373 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 13:04 - pre 131 meseci
Kao neko ko do posla menja bar 2 prevoza (nekada i 4) mogu da kazem da je ovo uvodjenje stalne kontrole imalo, bar koliko ja primecujem, samo psiholoski efekat. Kontrolori i dalje pustaju ljude koji nemaju karte. Danas mi se cak desilo da dok sam stajao i citao vesti na telefonu, sto inace stalno radim, da mi kontrolor nije ni trazio mesecnu.

Ovo nije prvi put vidim da se nonsalantno setaju kao prosjaci. Ako im neko da kartu - ok, ako ne - nastavi dalje. Cak ni ne izbacuju ljude koji nemaju.

Tako da je ovo po meni jos dodatni trosak koji grad dozivljava. Mislim da nikada nije bio problem broj kontrolora, nego prvo efikasnost kontrolora u pisanju kazni, a nakon toga naplata kazni.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 13:16 - pre 131 meseci
Kome on da pise kaznu kada pola autobusa hoce da ga bije? Resenje bi moglo biti, bar za neko vreme, poslati i policiju sa njima, pa ko nece da plati kartu, neka ga bar isteraju iz autobusa. I to van stanice.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 13:50 - pre 131 meseci
Citat:
BluesRocker:
Pošto nisi prvi koji je ovo predložio (a mnoge stvari već slično funkcionišu), kako misliš da motivišeš ljude da više rade i više zarade ako će sa većom zaradom sve plaćati više i još biti na gubitku? Onda im se najviše isplati da budu malo ispod proseka i da dobijaju sve vrste pomoći od države umesto da budu malo iznad proseka i da moraju da plaćaju za ove ispod.


Tako sto ce "subvencija" kao i inace, biti proporcionalna a ne apsolutna pa da mozes da kalkulises da ti se isplati da manje zaradjujes - nigde se to ne isplati.
Ako zaradujes vise, placas veci progressive tax (u normalnom svetu, ne u Srbiji :D), ali to nikako ne znaci da ces manje imati ako vise zaradjujes, zar ne?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 13:58 - pre 131 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
Dexic: To sto je Srbija siromasnija je jos jedan razlog da onaj ko ima vise, placa vise. Jer kad neko ima platu od 3000EUR ili ustedjevinu od 300.000EUR, njemu nije problem karta od 100EUR ako vec koristi gradski prevoz. Ali jeste onome ko zaradjuje stvarno 30.000RSD (znaci 270EUR).

Potpuno pogrešno, apsolutno neodrživo i hvalabogu polako ali sigurno izbačeno iz mozgova Srbalja.

Neodrzivo? A sta je odrzivo? Da idu prazni autobusi i ne placaju uopste kartu oni koji ne mogu da se voze? I da onda ima 10x manje autobusa, ali i 20x manje onih koji placaju?
Kako neodrzivo, kad koliko puta vec pominjem zemlje gde se to odrzava?

Citat:
Svaka usluga ima svoju ekonomsku cenu, i to je cena koštanja + projektovana zarada. A da li je uslugu kupio arapski šeik ili siromašni ciga - to davaoca usluge ne treba da se tiče.

To treba da ga se tice itekako.... pogotovu ako je kupio Rus ili Arapin koji kontrolise naftu :D
Salu po stranu, ekonomska cena stoji da mora da se naplati - ali ne i da je svi placaju podjednako.
To sto neki dekan ili doktor imaju 200.000 plate i vise (a neki i milione) mesecno, ne znaci da oni vrede vise nego radnik na pijaci ili da su cak i doprineli vise nego taj radnik na pijaci! Samo su se bolje snasli - takvi itekako treba da plate za tog radnika na pijaci.

Citat:
Šta je sledeće ? Dexic ima zaposlenje, ima kompjuter i TV, koristi internet - oho-ho - mesečna markica za njega - 400 €. Ima, on, može on to da plati ! A komšija nema posao, ima 4 dece - njemu za dž ! Doduše, komšija vozi BMW, ima kajlu oko vrata, iPhone, puši Malboro i pije viski, ali nema redovna primanja !

Ti ovako uproscujes stvari?
A mislis Nemci glupi, to se desava kod njih? Nego ima se para iz budzeta da se tkavi slucajevi pokriju? De, razbudi se, zna se da bez kasvetne drzave necemo nigde stici (pa ni do naplate karata), a kamoli do ovakvih slucajeva.

Citat:
Mani me toga Dexic ! Gledao sam ja ovo UŽIVO ! Dovode decu u obdaniše besnim Mercedesima, a plaćaju 1/4 cene jer imaju niske prihode ! A ja plaćam punu cenu, jer ženina i moja plata zajedno prelazi neki ebeni limit.

I? Jel' on kriv sto drzava ne moze da popise prihode?
Jel' radnik sa pijace kriv za to?
Jel' zato radnik sa pijace treba da placa istu cenu kao ti, a ti istu kao taj besni Mercedlija?

(radnik sa pijace je uzet kao banalan primer nekoga ko "jedva zaradi", manite se kako ima radnika koji zarade tako 1000e mesecno, ako treba da gubimo vreme i da tupimo oko toga, daj lock pa da spavamo - svi shvataju o kom tipu coveka pricam)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 13:59 - pre 131 meseci
Citat:
Java Beograd:
Nisam ljubomoran, nego ti prenosim realnost, i objašnjavam svu glupost teoretisanja da cena usluge treba da zavisi od imućnosti korisnika usluge.

Šta je sledeće ? Cena robe zavisi od imućnosti kupca ? Što da ne ? Ko ima više - teba da plati više.

Pa i treba neke stvari da zavise od IMUCNOSTI kupca, ali ne od one koja se prikaze na papiru, nego prave. Ti kao ventura - samo bi papir citao a ne pitas se sta sve to povlaci!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9499
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 14:11 - pre 131 meseci
Ja mislim da ti, Dexic, nemaš mnogo kontakta sa realnošću, čim zastupaš ovakve stavove.

Uzgred, potsetio si me na nekog ko je tvrdio da igrači tenisa treba da plaćaju 99% poreza, jer ništa ne rade, samo prebacuju lopticu preko mreže, a onoliko su bogati ! (Čit'o negde, ne sećam se gde)
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 14:29 - pre 131 meseci
http://www.kamatica.com/biznis...nci-nude-17-evra-po-satu/11036

Vidi jadne Dance.... socijalizam ih razbi :( Tako kratko imaju visoka socijana davanja za nezaposlene, i oni mogu da ne prihvate nisko placene poslove.... ma ubi se drzava! :) Citavih 6% nezaposlenost! Ma ubila su ih socijalna davanja, subvencije za nezaposlene i ostalo jos pre pola veka, nego ih realnost jos nije dostigla da im to pokaze... izgleda da imaju vremeplov!


 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.07.2013. u 14:57 - pre 131 meseci
Citat:
Java Beograd:
Ja mislim da ti, Dexic, nemaš mnogo kontakta sa realnošću, čim zastupaš ovakve stavove.

Uzgred, potsetio si me na nekog ko je tvrdio da igrači tenisa treba da plaćaju 99% poreza, jer ništa ne rade, samo prebacuju lopticu preko mreže, a onoliko su bogati ! (Čit'o negde, ne sećam se gde)


Pre ce biti da ti, ventura & co nemate kontakt sa realnoscu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 843995 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.