Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 843837 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.09.2014. u 16:30 - pre 117 meseci
Ja ne znam imali ijedan grad ne usvetu vec u Srbiji sa ovolikim prenemaganjem oko naplate najnormalnije stvari kao sto je gradski prevoz ?!
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.09.2014. u 16:31 - pre 117 meseci
A sto jednostavno ne uvedu cenu karte ze kratke relacije... Recimo:
1) udjes u bus, chekiras kartu
2) skinu ti punu cenu sa kartice
3) posto svaki autobus sa busplusom ima GPS, i zna na kojoj je stanici, kad sidjes recimo posle 2 stanice - ako zelis popust -> chekiras kartu ponovo
4) Software vidi gde si ushao, gde izasao - koliko je to stanica, i ako su dve stanice u pitanju, dopuni kartu za 40 dinara... ako su tri za 30, cetiri 10, preko toga ostaje (vec naplacena) puna cena...
5) Ako ne chekiras pri izlasku, uvek puna cena - vozio se 1 ili 10 stanica.


 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.09.2014. u 16:34 - pre 117 meseci
U Nisu je karta za gradski 60 din za prvu zonu,i retko ko uspe da se prosvercuje,a poneki se voze i 2 stanice samo i plate
Sve u svemu,prosecna voznja gradskim u Nisu je mozda 4 stanica,u BG merama to dodje 2 stanice,i to je mozda 2 km. Mogu ljudi i pesaka,ali plate
U Nisu radi Nisexpress gradski prevoz i nekoliko privatnika inace.

PS prvi ne bih placao prevoz,vec pisah o tome,jer mi je glupo da placam neradnike,i jos kartu da platim???
Kad se GSP bude unormalio po pitanju naknada zaposlenima,kad se bude regulisao broj zaposlenih u upravi i gde vec treba e onda cu placati,pa neka bude i 150 din. Ovako,narod im daje platu jos hoce i kartu da im plati
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.09.2014. u 16:34 - pre 117 meseci
Citat:
jablan:
Citat:
cozmo_im:
Netacno. Zitelji hoce da plate ali realnu cenu. Cena prevoza u Beogradu visestruko prevazilazi cene u drugim gradovima EU kada se gleda cena mesecne karte U ODNOSU na prosecnu platu. Tu je problem. I takodje je problem sto privatna firma uzima oko 9% prihoda GSP-a i komunalna policija radi za privatnu firmu a ne u sluzbi gradjana.

Kaži mi, bogati, jel ti plaćaš gorivo za taj auto što sediš u njemu na slici? S obzirom da je cena goriva kod nas nekoliko puta veća u odnosu na cenu u drugim gradovima EU kad se gleda cena goriva U ODNOSU na prosečnu platu. Živo me interesuje.

Mozda zato sto je vlast natovarila ogromne akcize? Gorivo nije jedina troskovna stavka.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.09.2014. u 17:28 - pre 117 meseci
Citat:
KrkaCiC:
PS prvi ne bih placao prevoz,vec pisah o tome,jer mi je glupo da placam neradnike,i jos kartu da platim???
Kad se GSP bude unormalio po pitanju naknada zaposlenima,kad se bude regulisao broj zaposlenih u upravi i gde vec treba e onda cu placati,pa neka bude i 150 din. Ovako,narod im daje platu jos hoce i kartu da im plati :)

Svaka cast, ali ako neces da platis onda nemoj ni da se vozis.
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.09.2014. u 17:44 - pre 117 meseci
Citat:
Braksi:
Ja ne znam imali ijedan grad ne usvetu vec u Srbiji sa ovolikim prenemaganjem oko naplate najnormalnije stvari kao sto je gradski prevoz ?!


Pa da je taj gradski prevoz iole normalan, ne bi se mnogo prenemagali. Ja sam juce POKISAO u 2 razlicita autobusa. I kasnio sam jer se autobus ispred mene pokvario. A usput sam video jos jedan pokvaren. A za to vreme oni juce raspisuju tendere za jogi duseke i porcelansko posudje.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.09.2014. u 17:53 - pre 117 meseci
A kako mislis da bude normalan sa tolikim svercom. Jeste vi neka deca ili gradjni prestonice ?
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.09.2014. u 18:03 - pre 117 meseci
^ Ne, pravo pitanje je kako da bude normalan sa tolikim lopinama.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.09.2014. u 18:17 - pre 117 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
KrkaCiC:
PS prvi ne bih placao prevoz,vec pisah o tome,jer mi je glupo da placam neradnike,i jos kartu da platim???
Kad se GSP bude unormalio po pitanju naknada zaposlenima,kad se bude regulisao broj zaposlenih u upravi i gde vec treba e onda cu placati,pa neka bude i 150 din. Ovako,narod im daje platu jos hoce i kartu da im plati

Svaka cast, ali ako neces da platis onda nemoj ni da se vozis.


Vec sam platio prevoz,secas se,iz naseg dzepa se finansiraju. Kad se budu unormalili onda OK. Treba to lepo kao u Nisu,nekoliko privatnika da radi uporedo sa GSP-om,pa kad ulete neki stranci sa dobrim busevima i kondukterima placace se karta,i sigurno ce dosta ljudi koji bi platili kartu uci u taj bus,pa i ja,i onda nek GSP propadne,ili nek uredi poslovanje. Dakle,da otpusti polovinu radnika,smanji zarade i eto profita. Za par meseci su vec ustedeli za jedan autobus nov
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.09.2014. u 18:25 - pre 117 meseci
Citat:
KrkaCiC: Vec sam platio prevoz,secas se,iz naseg dzepa se finansiraju.

Znaci svaka drzavna sluzba ne treba da se dodatno placa ako neko licno smatra da cena usluge nije odgovarajuca, ali ipak moze da se koristi.

Ima rec koja objasnjava to ponasanje, a zove se bezobrazluk.

Jedini razlog zasto ste ti i pojedini tako glasni kad se prica o neplacanju prevoza, jeste zato sto mozete da se provucete, i sto vas drustvo nece osuditi, vec naprotiv podrzati zbog tog cina. Kad bi sistem kazne i naplate radio u Srbiji, placali bi itekako, ili se ne bi ni vozili.

 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.09.2014. u 18:58 - pre 117 meseci
Citat:
DaliborP: Znaci svaka drzavna sluzba ne treba da se dodatno placa ako neko licno smatra da cena usluge nije odgovarajuca, ali ipak moze da se koristi.

Ima rec koja objasnjava to ponasanje, a zove se bezobrazluk.

Jedini razlog zasto ste ti i pojedini tako glasni kad se prica o neplacanju prevoza, jeste zato sto mozete da se provucete, i sto vas drustvo nece osuditi, vec naprotiv podrzati zbog tog cina. Kad bi sistem kazne i naplate radio u Srbiji, placali bi itekako, ili se ne bi ni vozili.


Ne. Druge sluzbe su drugacije. Bezobrazluk je kad GSP kaze da nema novca,jer se malo karti otkuca,a u medjuvremenu imaju tendere za razne gluposti i jos dele upravnom odboru zestoke cifre,radnicima plata ne zakasni ni jedan jedini dan,i onda imamo situaciju da je nerentabilno da karta bude ispod 150 din jel da?

Ista je prica sa zeleznicom. Njima isto ne placam kartu,uvek dajem kondukteru jer ce taj sitan novac bar imati neki smisao u njegovom dzepu,makar i pivo popio,a ovako ce otici u bunar. I to s***** od ZS treba privatizovati sto pre,jer je jos jedan bunar

PS ne zivim u Bg-u,i taj GSP koristim mozda par puta godisnje i zato i bojkotujem

Inace kad bi taj sistem u Srbiji radio ne bi ni imali ovu situaciju
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.09.2014. u 19:28 - pre 117 meseci
Citat:
cozmo_im:
Zitelji hoce da plate ali realnu cenu.


Po mogucstvu, da se svakom da pravo da sam odredi realnu cenu.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.128.*



+5251 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.09.2014. u 21:39 - pre 117 meseci
Ne, nego je realna cena 5-10 din po stanici. Zna se na kojim linijama su stanice 300m a na kojima su 900 metara.

A ne da voznja dve stanice kosta 72, isto kao i voznja 12 stanica.

Ili da 2km prevoza kosta isto kao i 18km..

Dosadasnja prevarna ekonomija i LUPLJENA cena "pojedinacne karte" je pokusaj varanja gradjana i naplacivanja nepostojece usluge..posto se na malom procentu voznji dogadja prevoz "s kraja na kraj" linije..obicno se prevoz obvlja na pola ili trecini linije..

Ali, za zadrigle birokratske(obe) vijuge, to je prekompleksan nacin razmisljanja i racionalizacije.

Oni moraju da GLUME da rade, da bi "opravdali platice", makar glumili "vrednocu" dolaskom na posao sabajle, a onda igranje tetrisa ili pasijansa 8 sati..pa nazad u brlog.

Oni RADE za PLATU, a ne da URADE posao...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.09.2014. u 21:41 - pre 117 meseci
Citat:
vladd: Ne, nego je realna cena 5-10 din po stanici.


Kako mislis da autobus ili validator znaju koliko ides stanica?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.09.2014. u 22:02 - pre 117 meseci
^ Gosn Otto23 napisa gore.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.09.2014. u 22:09 - pre 117 meseci
Srbi opet izmisljaju toplu vodu ili kako naplatiti gradski prevoz. Savetujem vam da odete u Tiranu na obuku.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.09.2014. u 22:23 - pre 117 meseci
Citat:
ekof9:
^ Gosn Otto23 napisa gore.


Nemoguce. Putnici su se vec izjasnili da to ne moze da prodje.
Ne ocekujes valjda to od onih koji se nadju pred neresivim problemom kada ulaze na prednja vrata, ponistavaju kartu pri ulasku u bus, pokusavaju da otkucaju vremensku kartu, grupnu kartu...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
95.180.34.*

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.09.2014. u 02:40 - pre 117 meseci
Citat:
cozmo_im:
Inace ovaj napad u Zemunu ("napad") na kontrolora je pogresno prenet u medijima. Ko da rade za Vesica.

Prvo, momak treba da bude kaznjen za nanosenje povreda, ali:

- Kontrolor ga je jurio van busa.

I tad je nastala tuca. Lik istrco iz busa kad mu ovaj trazio kartu, kontrolor za njim i eto belaja. Prvo, kontrolor to ne sme da radi. Niti sme u vozilu. Ako ovaj nema kartu, a nece da pokaze dokumenta i prihvati doplatnu kartu od 1000 din - ne sme mu nista, osim da ga zamoli da napusti vozilo. Pitanje je na koji nacin je kontrolor zamolio putnika da napusti vozilo i zasto ga je jurio van busa. Kontrolor nema pravo na to, niti da reaguje van busa, niti nekom da ogranicava slobodu kretanja, niti nikom da uzima dokumenta ili bilo sta.

Licno sam video da su izvukli devojku van busa, drzali je za rukav i nisu hteli da je puste - jedva se otrgla od njih i jos su trcali za njom. Takodje su na silu izvukli penzosa koji je zaboravio da dopuni personalizovanu kartu.

Ovo je u 99% slucajeva ponasanje kontrolora koje vidjam na mojoj liniji. Za ovih nekoliko meseci NIKO od putnika nije bio neljubazan prema njima. Mozda je neki putnik povisio ton, ali nikakvih pretnji nije bilo - bilo je samo obrnuto. I to uvek nasrcu na slabije devojke/devojcice i penzose.


Vidiš, meni to ne ide nikako u glavu da neko ZABORAVI da treba da dopuni kartu, pre bih rekao za takve ljude da se foliraju pred kontrolorima da nisu znali da su ostali bez kredita. (ovde izuzimam neki mizeran procenat ljudi koji su npr. senilni i sl.)

Kad idem u prodavnicu, uvek znam da li imam u novčaniku npr. 100din za samo 2 hleba, ili imam 1000din. za jedan lep porodični ručak. Potpuno, ali potpuno isto je sa prevozom. Samo što su moji sugrađani malo previše navikli da taj prevoz ne plaćaju u zadnje 2-3 decenije...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.09.2014. u 02:44 - pre 117 meseci
Citat:
Otto23:
A sto jednostavno ne uvedu cenu karte ze kratke relacije... Recimo:
1) udjes u bus, chekiras kartu
2) skinu ti punu cenu sa kartice
3) posto svaki autobus sa busplusom ima GPS, i zna na kojoj je stanici, kad sidjes recimo posle 2 stanice - ako zelis popust -> chekiras kartu ponovo
4) Software vidi gde si ushao, gde izasao - koliko je to stanica, i ako su dve stanice u pitanju, dopuni kartu za 40 dinara... ako su tri za 30, cetiri 10, preko toga ostaje (vec naplacena) puna cena...
5) Ako ne chekiras pri izlasku, uvek puna cena - vozio se 1 ili 10 stanica.


Udjes i cekiras ulaz. Na sledecoj cekiras izlaz. Vozis se ostalih 8 stanica do odredista i izadjes.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.09.2014. u 03:24 - pre 117 meseci
I udje kontrola, a ti imas cekirano da si izasao. ;)
Sto ce reci da ustvari i nisi u busu, te to objasnis kontrolorima. :)


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 843837 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.