Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 19668 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom27.08.2011. u 19:40 - pre 154 meseci
@3way:
Pazi management express lonca - Srbija, zahteva razne papazjanije (neke u najavi), gde ce elementi vlasti i mediji, ako treba sami organizovati picvajz ili pisati komentare, seci sape kerovima... itd u smislu ventila..
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom27.08.2011. u 21:29 - pre 154 meseci
Citat:
"U Srbiji dominira jedna veoma retrogradna crkva, kakva je Srpska pravoslavna crkva. Ona za 600 godina nije izgovorila nijednu novu reč. Moramo da pojačamo ateizam u društvu, baš zato što je dominantna crkva toliko konzervativna da nam ne da da dišemo", rekla je Pešićeva.

http://www.blic.rs/Vesti/Polit...-da-pojacamo-ateizam-u-drustvu

Živa istina o SPC, tačno je sve što je rekla, čak je bila i preblaga. Samo ipak ne vidim kako i zašto bi ona da "pojačava" ateizam - ako nekome odgovara da i pored svega bude podanik SPC, pa i to je njegovo pravo.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.mynsn.net.



+2323 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom27.08.2011. u 21:51 - pre 154 meseci
Bojim se da će ova tema da se raspline kao i

http://www.elitemadzone.org/t4...-napustilo-Rimokatolicku-crkvu

- malo argumenata, malo više strasti, nepomirljive krajnosti...dok je ne zaključaju.
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom27.08.2011. u 22:15 - pre 154 meseci
^
Slazem se. U principu se nije ni rascistilo sta ko podrazumeva pod Ateizmom tako da je tesko razumeti mesanje sa komunizmom toga necega...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom27.08.2011. u 22:22 - pre 154 meseci
Ove teme su dobre zbog toga što stavljaju pitanje preispitivanja stavova u prvi plan. Ja kao ateista ne verujem u mambo džambo bilo koje vrste. Kad Bog dođe i kaže : - Ja sam taj i taj i mogu to i to evo vidi, onda ću da verujem. Ovako sve što nindže kažu ostaje na majke mi :)))

Toliko.

I da, nisam komunista :)))
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom27.08.2011. u 22:30 - pre 154 meseci
Citat:
Sceka: ^
Slazem se. U principu se nije ni rascistilo sta ko podrazumeva pod Ateizmom tako da je tesko razumeti mesanje sa komunizmom toga necega...

Nema sta tu neko da podrazumeva. Sta je ateizam nije stvar misljenja.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom27.08.2011. u 22:35 - pre 154 meseci
Citat:
Shadowed: Nema sta tu neko da podrazumeva. Sta je ateizam nije stvar misljenja.


Uh... Pa dobro:
Citat:
Atheism is, in a broad sense, the rejection of belief in the existence of deities.


Predpostavljam da ti znas bolje engleski od mene. Molim te da prevedes ovo, ako ti nije tesko.



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom27.08.2011. u 22:57 - pre 154 meseci
Evo na brzinu prevod koji je radio sajt za prevode:

Atheism is, in a broad sense, the rejection of belief in the existence of deities. (Ateizam je, u širem smislu, odbacivanje verovanje u postojanje božanstava.)
In a narrower sense, atheism is specifically the position that there are no deities. (U užem smislu, ateizam je posebno stav da ne postoje božanstva.)
Most inclusively, atheism is simply the absence of belief that any deities exist. Atheism is contrasted with theism, which in its most general form is the belief that at least one deity exists. (Ateizam je suprotnosti sa teizam, koja u svom najopštijem obliku je verovanje da je najmanje jedan božanstvo postoji.)

I tako dalje. Znaci, Ateizam je, kao sto sam i napisao ranije a ti kazes da nije tako, "odbacivanje verovanja u postojanje bozanstva" - ja napisao doslovno "nepriznavanje Boga" sto je isto to!!! I to sve ne moze ako prvo ne postoji nesto sto se ne priznaje!!! I tako dalje...


Nije bitno... Samo me interesuje, kako te ne mrzi?!

Idem da spavam, pozdrav dobrim ljudima ma gde bili!

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

iva_80
Beograd

Član broj: 268781
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom27.08.2011. u 23:09 - pre 154 meseci
Citat:
gde dobijem ovakav predlog, " napisi ateista-pravoslavac", ja pitam kako je to moguce

Moguće- deklarativno biti pravoslavac, jer je to društveno poželjno (ili biti rođen i vaspitavan ), a zapravo se ponašati i misliti ateistički. Mi zapravo ne možemo da znamo koliko je ko vernik ili ateista, a i to može da se menja tokom života.
Inače, oni ubeđeni vernici su svakako netolerantni prema ateistima, veruju da ih je đavo uzeo pod svoje i doživljavaju ih kao pretnju. Srećom, takvih je malo- ipak smo mi prilično sekularno društvo i niko ne pita da li idete u crkvu, postite. Ako se neko baš izjašnjava kao ateista, prirodno je da će izazvati burne reakcije vernika, jer im time potkopava uverenja, i oni to doživljavaju kao provokaciju. Čak, vernici određene komentare ateista vide kao uvredu ( sa njihove tačke gledišta jeste uvreda) i u tome vidim netoleranciju ateista.
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Backy
Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom27.08.2011. u 23:13 - pre 154 meseci
čuo sam jedan dobar citat:

biblija je kao eula za hrišćanstvo. niko ne čita, a svi klikću "i agree".
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom27.08.2011. u 23:15 - pre 154 meseci
Citat:
Sceka: Predpostavljam da ti znas bolje engleski od mene. Molim te da prevedes ovo, ako ti nije tesko.

A ti citaj ceo tekst a ne samo deo koji ti se svidja.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom27.08.2011. u 23:16 - pre 154 meseci
Citat:
Backy: čuo sam jedan dobar citat:

biblija je kao eula za hrišćanstvo. niko ne čita, a svi klikću "i agree".


Haha, odlicno! Tako tacno.. :)
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+968 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom27.08.2011. u 23:19 - pre 154 meseci
Citat:
Backy: čuo sam jedan dobar citat:

biblija je kao eula za hrišćanstvo. niko ne čita, a svi klikću "i agree".


 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom27.08.2011. u 23:21 - pre 154 meseci
Ko nije uz Hrista, taj je satanista !

srecan vam praznik Uspenija Presvete Bogorodice.
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom27.08.2011. u 23:32 - pre 154 meseci
Citat:
Emmy: Ko nije uz Hrista, taj je satanista !

srecan vam praznik Uspenija Presvete Bogorodice.


Ko razmišlja kao ti, taj je veoma ograničen!

Srećan ti praznik i da ga provedeš u sreći, veselju i ljubavi a ne u mržnji! :)
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

iva_80
Beograd

Član broj: 268781
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom27.08.2011. u 23:32 - pre 154 meseci
Citat:
Emmy: Ko nije uz Hrista, taj je satanista !


Ovo je primer verskog fanatizma, šovinizma itd. osim ako nije šala, tj. provokacija.
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom27.08.2011. u 23:40 - pre 154 meseci
Ode tema u k...c zbog verskih fanatika zadojenih mržnjom.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom27.08.2011. u 23:42 - pre 154 meseci
Citat:
iva_80:Ako se neko baš izjašnjava kao ateista, prirodno je da će izazvati burne reakcije vernika, jer im time potkopava uverenja, i oni to doživljavaju kao provokaciju. Čak, vernici određene komentare ateista vide kao uvredu ( sa njihove tačke gledišta jeste uvreda) i u tome vidim netoleranciju ateista.

Izvini gde ti zivis, u manastiru? Jos nisam cuo a ni video nisgde u Srbiji da ateista "izaziva burne reakcije vernika" time sto je ateista. Mozda bi ti volela da je tako.
Citat:
iva_80: Moguće- deklarativno biti pravoslavac, jer je to društveno poželjno (ili biti rođen i vaspitavan ), a zapravo se ponašati i misliti ateistički.

Radi se o tome da je Srpska pravoslavna crkva sastavni deo srpske drzavnosti vec vise od 800 godina.

Tako da je "biti Srbin"="biti pravoslavac". Naravno to je vise folklor gde se hriscanstvo ogleda u: krstenju, vencavanju u crkvi, opijanju i prejedanju na slavama i sahrani uz popa. Hriscanske vrednsoti se slabo poznaju, sto zbog komunisticke proslosti, sto zbog nemarnog stava svestenstva i crkve prema vernicima, u smislu objasnjavanja sta je to hriscanstvo.

Tako da su na papiru Srbi vecinom pravoslavni hriscani, ali je pitanje koliko je to zaista tako kod dobrog dela vernika.

Ja konkretno sebe smatram hriscaninom i pokusavam da zivim u skladu sa verom.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom27.08.2011. u 23:42 - pre 154 meseci
a sto ? Pa to su Hristove reci ! Ja samo citiram
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom27.08.2011. u 23:47 - pre 154 meseci
Citat:
"biti Srbin"="biti pravoslavac"


malo si se zajebunio ovde. Moze Srbin da bude sta god hoce.

To je Hristos rekao Jevrejima govoreci im da ih sama pripadnost nekom narodu nece spasiti, a rekao je i da ce sa njihovim Mojsijem za trpezom Gospodnjom sedeti i narodi koje su oni sada odbacili kao neznabosce.

Posle Hrista nema vise izabranih naroda ! Svi su ljudi pozvani i svi su jednaki jer rece Gospod: NEMA NI MUSKOG NI ZENSKOGA NI JEVREJINA NI JELINA !
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 19668 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.