Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LIBIJA,zabranjena istina

elitemadzone.org :: MadZone :: LIBIJA,zabranjena istina
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

[ Pregleda: 134485 | Odgovora: 614 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kenjee

Član broj: 94651
Poruke: 19
*.dynamic.kdsinter.net.



+44 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina29.08.2013. u 12:15 - pre 129 meseci
Ah, Rusija...

 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7173 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina29.08.2013. u 12:16 - pre 129 meseci
@HeYoo,

Ako su ti puna usta zamena teza, mogao bi da smanjis sa koriscenjem tog rekvizita, posto nisam primetio da neko "advokatise" cinjenje zlocina iz ideoloskih razloga.

Konstatovati da velike sile sprovode svoju spoljnu politiku iz cistih interesa i da svet tako funkcionise je samo konstatacija realnosti bez vrednovanja tog ponasanja (pozitivnog ili negativnog). Ja bih voleo da svet nije takav i da nema potrebe za takvim ponasanjem drzava ali i ti i ja znamo da to nije realno.

Citat:

Sta to onda delovanje USA po sirijsko stanovnistvo razlikuje od delovanja Asada ili pobunjenika?


Na prvi pogled, ne puno toga. Na drugi pogled - ima razlika samo sto je o tim razlikama tesko diskutovati racionalno na ovoj temi.

Pokretace teme samo zanima USA ponasanje - sto je ironicno posto takvu jednostranost upravo atribuiraju USA i njihovoj propagandi.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+1

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina29.08.2013. u 12:38 - pre 129 meseci
Citat:
Ako su ti puna usta zamena teza, mogao bi da smanjis sa koriscenjem tog rekvizita, posto nisam primetio da neko "advokatise" cinjenje zlocina iz ideoloskih razloga.


Pa ako je tako onda nikom ne bi smelo da smeta ukazivanje na iste. Zar ne? Umesto toga pocelo je s floskulama, a onda vec par strana "leave USA alone" i ukazuju na "licemerstvo" onih koji upiru prstom skrecucu s teme. Meni to lici u najmanju ruku na negiranje.

Citat:

Konstatovati da velike sile sprovode svoju spoljnu politiku iz cistih interesa i da svet tako funkcionise je samo konstatacija realnosti bez vrednovanja tog ponasanja (pozitivnog ili negativnog). Ja bih voleo da svet nije takav i da nema potrebe za takvim ponasanjem drzava ali i ti i ja znamo da to nije realno.

Veliko je pitanje da li sile u danasnje vreme imaju potrebe za takvim ponasanjem. Da li je jedini metod za projekciju moci gazenje po gologuzanima?

Citat:
Na prvi pogled, ne puno toga. Na drugi pogled - ima razlika samo sto je o tim razlikama tesko diskutovati racionalno na ovoj temi.

Obrazlozi kako ce to cilj opravdati sredstvo. Da li je sredstvo odgovarajuce?
 
+2

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina29.08.2013. u 12:39 - pre 129 meseci
Možda je precizniji izraz opravdava ili relativizuje zločine iz ideoloških razloga umesto advokatiše.
 
+2

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7173 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina29.08.2013. u 13:00 - pre 129 meseci
Citat:
HeYoo
Pa ako je tako onda nikom ne bi smelo da smeta ukazivanje na iste. Zar ne? Umesto toga pocelo je s floskulama, a onda vec par strana "leave USA alone" i ukazuju na "licemerstvo" onih koji upiru prstom skrecucu s teme. Meni to lici u najmanju ruku na negiranje.


A meni to lici na citanje necega sto nije napisano. Ne lici, nego ocigledno jeste - osim ako ne citamo razlicite forume.

Citat:
HeYoo
Obrazlozi kako ce to cilj opravdati sredstvo. Da li je sredstvo odgovarajuce?


Nemam pojma da li je sredstvo odgovarajuce - prvo bi trebalo videti kakvo je to tacno sredstvo uopste a i sta je tacno cilj.

A bojim se da niko ovde od nas ni najmanjeg pojma nema ni sta je cilj, ni sta ce biti neko eventualno sredstvo u vezi Sirije. Samo sto su neki spremni da svoje projekcije uzdignu na nivo znanja / obavestenosti.

Prilicno siguran da, sta god da se desi, da cemo imati razlozenu teoriju koja ukljucuje neki USA plan da se Sirija porobi i sl...


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina29.08.2013. u 13:23 - pre 129 meseci
Citat:
sta god da se desi, da cemo imati razlozenu teoriju koja ukljucuje neki USA plan da se Sirija porobi i sl...

Ma jok bre, oni su tu zato sto ih "srce boli", i zato sto su uvek "spremni da pomognu", da dodam, nesebicno. :)
Nikako iz svojih interesa. Ipak u duhu kapitalizma je da se pare, resursi i oprema troshe bez ocekivanja odredjenih rezultata i povratka "investicije" - tim pre sto je to najzaduzenija nacija na svetu, koja ima problem gotovo svake godine da obezbedi budzetsku likvidnost, pa mora da gasi predimenzionisane drzavne programe i planove. Ali, eto, ne manjka volje i para da se iz cisto altruistickih poriva "oslobadja" po svetu - kako bi stanovnici oslobodjenih zemalja ziveli jos gore nego sto su ziveli...

Btw. na par strana iza ti postavljen link kako izgleda to oslobadjanje i "delanje" u stvarnosti, koje slobode i metode su na snazi posle Americke cizme:
Citat:

Terrorism with a “Human Face”: The History of America’s Death Squads
Death Squads in Iraq and Syria. The Historical Roots of US-NATO's Covert War on Syria

http://www.globalresearch.ca/t...-americas-death-squads/5317564


 
+6

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina29.08.2013. u 13:37 - pre 129 meseci
@Dimkovic
Mislim da je nemoguce da nemas svoje misljenje i da si na ovu temu dosao samo kako bi napisao da su ljudi koji propagiraju anti-US stavove ovde isfrustrirani i licemerni.
Ako kojim slucajem ipak imas misljenje, napisi ga posto neki ocigledno pogresno citaju izmedju redova.

Citat:
Nemam pojma da li je sredstvo odgovarajuce - prvo bi trebalo videti kakvo je to tacno sredstvo uopste a i sta je tacno cilj.


Niko ne spori (niti krije) pomaganje pobunjenika koji u svom clanstvu imaju ili su povezani s raznim uvezenim militantnim islamistickim grupama (ukljucujuci i Al Kaidu).
Ti pobunjenici ne mare mnogo za civilne zrtve u borbi protiv Asada. Da li je to odgovarajuce sredstvo?
 
+4

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina29.08.2013. u 13:37 - pre 129 meseci
Citat:
HeYoo: @Dimkovic & DaliborP
Jedno je odsustvo empatije, a sasvim drugo advokatisanje cinjenja zlocina iz cisto ideoloskih razloga.

Ja uopste nisam advokatisao nikakve zlocine, naprotiv ja sam protiv. Ako vam neko ukaze da ste gomila licemera kad kao kukate nad civilima, to ne znaci automatski da se ja slazem sa americkom politikom.
 
+1

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7173 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina29.08.2013. u 13:49 - pre 129 meseci
Citat:
HeYoo
Niko ne spori (niti krije) pomaganje pobunjenika koji u svom clanstvu imaju ili su povezani s raznim uvezenim militantnim islamistickim grupama (ukljucujuci i Al Kaidu).
Ti pobunjenici ne mare mnogo za civilne zrtve u borbi protiv Asada. Da li je to odgovarajuce sredstvo?


Odgovarajuce sredstvo za koga?

Za mene i tebe, daleko bilo. Svasta. Ja licno ne bih pomgao nikakve pobunjenike - ali mene niko ne pita.

A za Amere i Saudi Arabiju? Ocigledno oni smatraju da jeste, verovatno svako iz svojih razloga.

Sad, ubi ti mene ako znam sta su razlozi zasto Amerika podrzava pobunjenike. Ja imam nekoliko potencijalnih razloga, geostrateske prirode na koje sumnjam - ali posto nisam u poziciji da budem siguran da su to razlozi ne bih toliko samouvereno pisao o tome.

Citat:

Ako kojim slucajem ipak imas misljenje, napisi ga posto neki ocigledno pogresno citaju izmedju redova.


Moje misljenje o cemu? O nekom eventualnom USA vojnom mesanju u Siriju? Mislim da je lose, da nece pomoci stabilizaciji Sirije na krace staze.

Sa druge strane, Sirija je inherentno nestabilna zemlja u ovakvoj formi, zato sto Asad i njegova manjina ne mogu stabilno vladati celom zemljom, tako da je vrlo verovatno da za bilo kakvu eventualnu stabilnost mora doci do promena.

Medjutim, ako se pogleda istorija te zemlje, mirnih promena tamo nece biti jos dugo godina, na zalost. Ljudska stradanja su tu, tragicno, deo politicke borbe.

Dakle, sustina diskusije je da li strano mesanje pomaze bilo cemu i da li je mesanje bolja alternativa od pustanja da "stvari idu svojim tokom".

E sto se toga tice, to stvarno pojma nemam. Pitanje je i koliko dugo vremena mora proci da se neka situacija moze okarakteristi kao uspeh ili neuspeh.

Jedno je sigurno, ako je neko profitirao od svih tih desavanja na bliskom istoku, a to su Kurdi i ekstremni islamisti.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+1

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina29.08.2013. u 13:53 - pre 129 meseci
Citat:
Ja uopste nisam advokatisao nikakve zlocine, naprotiv ja sam protiv. Ako vam neko ukaze da ste gomila licemera kad kao kukate nad civilima, to ne znaci automatski da se ja slazem sa americkom politikom.


Ko je rekao da si ti advokatisao??
I zasto sam licemeran? Ako nisam napisao RIP i ostavio tuzan smajli na temi o zemljotresu ili cunamiju ne znaci da nemam postovanja prema zrtvama vec nisam osetio potrebu na takav nacin to da iskazem, a tema svakako nije za duzu diskusiju. S druge strane ovde se ne radi o prirodnoj katastrofi i prici o stradanju vec o ljudskoj gluposti zbog koje drugi ljudi stradaju. Dakle necija odluka( ne prirodna katastrofa ) kojom se hiljade ljudi brise s lica zemlje. Pisanje u negativnom kontekstu o takvim stvarima su neki ljudi iz samo njima znanih razloga sveli na cisto ideolosku stvar - "anti-USA" propagandu.
 
+5

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina29.08.2013. u 16:27 - pre 129 meseci
Amerikanci samo proizvode haos.

Gde god su oni intervenisali srusen je neki diktator, ali je posle toga sledio jos veci haos i nestabilnost. Zasto to oni rade, ja mislim da se boje islama kao globalnog faktora i da su izracunali da je bolje da imaju haoticne drzave nego par stabilnih zemalja koje lako mogu da se okrenu ka sponzorisanju dzihadista. U tom smislu im je Iran najveca smetnja, jer je on najveci sponzor terorista, a i najjaca zemlja, a pri tom bez uticaja Amerike.

Predvidjam da ce Amerika zavrsiti sa Sirijom lakse nego sto se ocekuje, a da ce zatim preci na Iran i da tu nece uspeti.
 
+2

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2509 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina29.08.2013. u 16:55 - pre 129 meseci
Timski rad...

 
+8

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina29.08.2013. u 19:28 - pre 129 meseci
A da su ovi u rovu srpski vojnici, a ovi sto polazu cijevi srpski naftasi, nasi dezurni pljuvaci bi imali daleko manje primjedbi. Sve go "licimur" i "mrsimyd"...
 
+2

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.pools.spcsdns.net.



+694 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina29.08.2013. u 20:39 - pre 129 meseci
Interesantno bi bilo videti lice ljudi koji tvrde da ameri ratuju zbog nafte onog trenutka kada shvate da su ameri smanjili uvoz iracke nafe drasticno od pocetka okupacije, a da tu istu naftu najvise kupuju kinezi koji su najvise profitirali, dok je najjaca naftna kompanija u iraku holandska kompanija.
Dalje, Afganistan nema naftu a sirija skoro da je nema, tj ima u zanemarljivim kolicinama...

Ameri uvoze naftu iz kanade, meksika i nesto iz juzne amerike, a imaju i svoje izvore, dok su im bliskoistocne zemlje posednja rupa na svirali sto se tice nafte...eventualno nesto iz s. Arabije ali ovo ostalo je skroz nebitno.

A da je ovo sto emmy kaze netacno se najlakse vidi iz primera na balkanu-ameri intervenisali a hrvati i slovenci zive neuporedivo bolje nego pre americke intervencije-bolje nego sto mi mozemo da se nadamo da cemo ziveti...

Mnogo besmislenih fraza a premalo cinjenica.
 
+2

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina29.08.2013. u 20:54 - pre 129 meseci
Amerikanci nisu intervenisali u SLO i HR vec u Srbiji na Kosovu ! A to potvrdjuje moju teoriju...
 
+1

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina29.08.2013. u 21:02 - pre 129 meseci
a btw, to oko boljeg zivota, ja stvarno ne znam kad si ti otisao sa prostora exYU ali ovde brale se igra malo drukcija igra. Te floskule slovenci su bolji, necemo stici hrvate to vise ne vazi. U YU se sada zivi po americki tj. ko se kako snadje.

SLO i HR nisu bogzna kakve zemlje, nemaju neku svoju tehnologiju, industrija im je isto dosta slaba, sve zivo su rasprodali strancima i manjevise koncipirane su kao i Srbija, bosna cg....

Da, istina je da imaju visi standard otprilike za onoliko koliko su im visi dugovi.
 
+1

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.pools.spcsdns.net.



+694 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina29.08.2013. u 21:14 - pre 129 meseci
Tvoja teorija je da je haos posle svake usa intervencije a da znas kako je na kosovu bilo 1998, znao bi da im sada teku med i mleko u poredjenju sa tim vremenima.

Dalje, ja sam u evropi ukupno oko mesec dana godisnje, od toga 20ak dana u hrvatskoj na istri(skoknem do slovenije obavezno) i 10ak u srbiji, imam gomilu bliskih prijatelja hrvata i srba pa mogu da uporedim kako se zivi i kazem ti da su oni za nas civilizacija u svakom mogucem pogledu, pocevsi od zivotnog standarda, skola, puteva, sudstva pa do tolerancije i medjuljudskih odnosa. I to ti ja kazem kao Srbin koji zeli najbolje svojoj zemlji.

Sto se tice duga, ocito nisi u toku, hrvati imaju 10% veci dug a zive 500% bolje. Imaju skoro duplo veci BDP a skoro duplo manje ljudi... o cemu da pricamo?
 
+1

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina29.08.2013. u 21:18 - pre 129 meseci
@ Emmy
Citat:
Emmy: Amerikanci nisu intervenisali u SLO i HR vec u Srbiji na Kosovu ! A to potvrdjuje moju teoriju...

Ne bas! A u BiH njihovu intervenciju ne racunas? A ucesce u Oluji, sto obavjestajno, sto direktno, to ne racunas? Ili ti jedino brojis ono sto tebe boli? Klasika.

Citat:
Emmy: a btw, to oko boljeg zivota, ja stvarno ne znam kad si ti otisao sa prostora exYU ali ovde brale se igra malo drukcija igra. Te floskule slovenci su bolji, necemo stici hrvate to vise ne vazi.

hahahahahahhaha SVASTA!

Citat:
SLO i HR nisu bogzna kakve zemlje, nemaju neku svoju tehnologiju, industrija im je isto dosta slaba, sve zivo su rasprodali strancima i manjevise koncipirane su kao i Srbija, bosna cg....

E to "manjevise" djevojci srecu kvari. Prilicno su ispred nas... prilicno

Citat:
Da, istina je da imaju visi standard otprilike za onoliko koliko su im visi dugovi.

Sto u sustini znaci sta? Zive bolje. Tacka. Dugovi drzave sa zivotom pojedinca i nema neke velike dodirne tacke. Hrvatska ima toliko prihoda od turizma da im "manjevise" nikakva druga posebna privreda ni ne treba. Ali ako je imaju, tim bolje. Slovenija je druga prica, ali ne bojim se za njih. Vise me brine bijeda kod "nas"... pogotovo sto nam neki plasiraju da nam je BOLJE samo mi toga, eto, nismo svjesni. Kazem ja, sve go "licimur i mrsimyd"
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7173 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina30.08.2013. u 00:46 - pre 129 meseci
http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-23892783

Citat:

David Cameron loses Commons vote on Syria action

British MPs have rejected possible UK military action against Syrian President Bashar al-Assad's government to deter the use of chemical weapons.

...

PM David Cameron said "the government will act accordingly", effectively ruling out London's involvement in any US-led strikes against Damascus.

---

Opposition Labour leader Ed Miliband said the vote meant military action was "off the agenda", and added that MPs had reacted against the prime minister's "cavalier and reckless" leadership.

---

The defeat comes as a potential blow to the authority of Mr Cameron, who had already watered down a government motion proposing military action, in response to Labour's demands for more evidence of President Assad's guilt.



Izgleda demokratski proces ipak donekle funkcionise u UK posto je Cameron upravo izmanevrisan u parlamentu.

Mada ne sumnjam da teoreticari zavere imaju zanimljiviju verziju koja ukljucuje jos pakleniji plan zataskan navodnim glasanjem ;-)

Btw:

Citat:

But in an unexpected turn of events, MPs also rejected the government's motion in support of military action in Syria if it was supported by evidence from United Nations weapons inspectors, who are investigating claims the Assad government used chemical weapons against civilians last week.


Tako da, od UK ucestvovanja u nekoj eventualnoj operaciji nema nista.

A ni Ameri ne deluju bas nesto specijalno naostreni. Postoji dobra sansa da od svega toga ne bude nista. Naravno, zasto - to cemo cuti od nase ekipe zaduzene za medjunarodne odnose.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+3

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina30.08.2013. u 01:04 - pre 129 meseci
Citat:
žutokljunac:
Pošto već 9 godina radim za američku vojsku. Poslednje 3 sam u Avganistanu u FOB-u ( kampu ).
Kako ide sa naftom, ne znam, jer to mali ljudi ne znaju, ali da po M.I. njihove kompanije drže apsolutno sve, to znam sa sigurnošću, bar po otvorenim pozicijama i po tome koliko mojih drugara sada radi po Emiratima i Kuvajtu.

Naravno, ti radis za amere pa je normalno da iz tvoje perspektive deluje da svi rade za njih. ja znam coveka(vrlo blizak rodjak) koji radi za Kineze na naftnom polju i ubedjuje me da su sve pokupovali kinezi. Drugi lik, Srbin, iz australije ide na bliski istok da radi za kineze..to jeste malo eksremniji primer i verovatno neuobicajen, ali definitivno ne stoji da ameri drze apsolutno sve. to jasno govori statistka, a ako zanemarimo statistiu, iako ne znam zasto bismo, onda mozemo da idemo ovim licnim primerima koji opet govore da stvari nikako nisu tako crno-bele. evropljani, kinezi, ameri, indijci i rusi drze sve na bliskom istoku.

Citat:
žutokljunac:
Avganistan nema naftu, ali je Avganistan srce Azije, jer je okružen Kinom, Iranom, Pakistanom a i Rusija je relativno blizu. Dakle, što se tiče američkih interesa, ne možeš imati bolji geostrateški položaj.

eto ti, svi su srce azije, to je sigurno. da sutra ameri napadnu laos, laos bi bio srce azije, blizu indije, blizu kine, strateski najbitniji bla bla.

ono sto ljudi tesko kapiraju je da je rat skup i da se vodi uprkos tome sto je neisplativ a ne zato sto je navodno isplativ.
ameri da nisu vodili ta dva rata, danas bi bili nisko zaduzena zemlja. dakle, rat kosta, a ulazi se zbog interesa, ne uvek ekonomskog kao sto vidimo iz ovog primera sa amerima gde su pucali hiljade milijardi dolara a ipak ostajali u ratu. interes moze biti strateski, bezbednosni, ekonomski i sl. u ovom slucaju ekonomski nije i zbog toga sto su americke kompanije izgubile trku u privatizaciji bliskog istoka, sto ne bi bio slucaj da je bilo neke preterane pristrasnosti.

Citat:
žutokljunac:
Takođe, Avganistan ima najveća nalazišta silicijuma na svetu ( valjda 90% od ukupnih svetskih resursa ), a od toga na jedan uložen $, praviš pedeset.

simpaticno :)
ocigledno ne znas da plaza u novom sadu ima dovoljno silicijuma za godisnje svetske potrebe.
on ne da nije redak, vec je najrasprostranjeniji element na planeti. ko god da cita ovo, trenutno stoji na silicijumu, ili sedi na stolici koja, ako nije na zemlji, onda je na silicijumu-betonu u koji ide pesak.

Citat:
žutokljunac:
Ima tu i mnogo dijamanata, koji nemaju sertifikat, ali eto, čisto da ti navedem primer, cena jednog solidnog kamena sledeće specifikacije:
Tezina: 1.07 Karata
Cistoca: SI 1
Boja: H
Secenje: Dobro

je 1700$. Kada sam poslao mail jednoj poznatoj beogradskoj zlatari dobio sam sledeći odgovor:

Poštovani,

Hvala što ste zainteresovani za naš nakit i što posećujete naš sajt.

Cena kamena za koji ste nas pitali te čistoće i boje je 12.300.00 e kod nas.
Što se tiče prstena za koji ste zainteresovani, može se poručiti naravno , cena bi bila oko 75.000.00 dinara, sa istim karakteristikama kamena koji su u modelu na sajtu. Što se tiče težine prstena, ona zavisi od veličine koja vam je potrebna, ne može baš tačno 7 grama da bude.

Što se tiče prenošenja prstena u Srbiju, mislimo da nećete imati nikakvih problema sa tim ali raspitajte se ipak još.

Mi radimo gravure na kamenju samo ako se kamenje kupuje kod nas u suprotnom nismo u mogućnosti.

Nadam se da smo vam odgovorili na sva pitanja, ako imate još nekih slobodno nas kontaktirajte.

Puno pozdrava


znas kako ja zamisljam mail na koji su ti oni odgovorili? evo ovako:

"Postovani,
Ja sam Zutokljunac, imam mnogo para i hocu da kupim prsten od 1 karata, cuo sam da je to dobro.
Koliko bi to kostalo kod vas?

S' postovanjem,
Zutokljunac"

i normalno da ce ljudi da ti kazu da je 12.300.00$
evo ja cu ti prodati za 15.000.00

iskreno, kladim se da si bio kod Andrejevica :) oni su definitivno najgori po cenama, ali manje vise, svi u Srbiji ti deru sa dijamantima.
Idi negde u zapadnu evropu i tamo kupi dijamant ako ti treba, ali neuporedivo bolja investicija ti je da dodjes u NYC, potrosis $1000 na put a ustedis $2000 na prstenu, ili u tvom slucaju $9.300.00 jer ti ja nadjem identican prsten za 3.000 u Diamond Districtu koji ti se oko pete avenije i od neke 45te ulice do 52.
Ja sam pre par meseci uzeo prsten za manje od $2.000 koji su mi u Hrvatskoj procenili na 3.500 eura.

ova bagra sto hoce da ti uvali jednokaratni kamen za 12 hiljada treba da ostane bez posla. gledao sam im sta po sajtovima prodaju za ogromne novce, nadajuci se da ima tatinih sinova koji nemaju 2 daske u glavi ali imaju para da kupuju lukavim sponzorusama kamenje. muka mi je od takvih.

sve u svemu, taj dijamant sto si opisao gore moze da se nadje u USA za 2500-3000$ u diamond distriktu, ali zavisi i koji je oblik-za isti broj karata ovalni su skuplji od princes cut-a(kockastih) jer imaju vecu povrsinu za istu tezinu. i to naravno sa GIA sertifikatom, bez sertifikata bi bilo jeftinije.
naravno, ti mozes da odes u tiffany i da kupis isto za 6000$ ali to ne preporucujem a nema ni razloga ukoliko imas pouzdanog prodavca. Peter Germano je dobar i daje skoro pa po veleprodajnim cenama.


inace, slazem se da planeta nije pravedno mesto i da su svi koji misle da jeste naivni.
Inace, imao bih i ja mnogo toga da ti kažem, ali ćutanje je zlato :)



[Ovu poruku je menjao Andrej013 dana 30.08.2013. u 02:39 GMT+1]
 
+2

elitemadzone.org :: MadZone :: LIBIJA,zabranjena istina
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

[ Pregleda: 134485 | Odgovora: 614 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.