Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prednosti SUV-a...

elitemadzone.org :: AutoZone :: Prednosti SUV-a...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13401 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

straniplacenik
kod table levo

Član broj: 271775
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Prednosti SUV-a...10.09.2011. u 22:06 - pre 153 meseci
Dakle, uskoro planiram kupovinu novog ljubimca. Moram priznati devojci se svidjaju "dzipovi" ali ni ja nisam ravnodusan. oboma se dopada npr. Quasqai.
Interesuje me vase misljenje o ovim cetvorotockasima u gradskim uslovima, sa potrebom povremenog odlaska na duzi put, na more,... takodje imam i vikendicu na "planini" stavljam pod navodnike jer put je asfaltiran da ne duzim ne bi bilo neke ofroad voznje.
Ono sto oboma treba i sta cenimo, jeste udobnost, prostor (jednog dana i dete), osecaj sigurnosti i nadmocnosti u saobracaju, da je vozilo bezbedno itd. Sama brzina, velika kubikaza motora, velika potrosnja-registracija itd. nije potrebna ni pozeljna.
Kako se u ovome pronalazi neki gradski dzip?

pozz
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Prednosti SUV-a...10.09.2011. u 23:54 - pre 153 meseci
U sustini udobni su, solidno leze, laki za voznju, imaju veci klirens za prelazenje ivicnjaka, bolje prolaze u sudaru sa nizim automobilima, imas taj osecaj "sa visine" i lepse se ulazi u auto. Potrosnja je veca ali ako je 2.0 dizel nije drasticna razlika.

Sa druge strane limuzina iste duzine ce biti udobnija(manja buka od vetra), lezace neuporedivo bolje, imaces vise mesta, placaces jeftinije gume, manje ce trositi.

E sad nekome je recimo taj osecaj gledanja sa visine dovoljan razlog da uzme SUV, nekome su vozne karakteristike bitnije pa ko sta voli nek izvoli nema univerzalnog odgovora.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Prednosti SUV-a...11.09.2011. u 00:29 - pre 153 meseci

Dodao bih samo da je SUV univerzalan automobil s kojim mozete ici u lov po bespucu ali i parkirati ispred hayata ako treba.

Gume nisu toliki bauk, kostaju skoro isto kao za automobile D klase, i 'sportskije' modele C klase.

 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Prednosti SUV-a...11.09.2011. u 00:36 - pre 153 meseci
E da dodao bih jos jednu bitnu stvar. SUV iz nekog razloga izaziva najvise zavisti kod ljudi tako da sa tim vozilom najcesce mozete ocekivati da vam neko "kljucuje" automobil ili napravi neki vandalizam.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Prednosti SUV-a...11.09.2011. u 00:48 - pre 153 meseci

Pa sad, to je kao kad bi rekao 'necu da ozenim lepu i zgodnu jer ce je svi saletati'
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Prednosti SUV-a...11.09.2011. u 01:02 - pre 153 meseci
Nije to zavist već je suština u tome da među vozačima SUV-ova ima najviše onih koji leče svoje komplekse svojim vozilom, a ujedno i onih koji su bahati (što je možda ista stvar), pa se to ljudima popelo na *űrac.

Evo ja recimo nikada ne propuštam SUV-ove iz sporednih ulica niti pri prestrojavanju, baš zato što među tim SUV-ovima ima najviše onih koji nasilno uleću iz sporedih ulica i glume nekog za koga propisi (i kultura) ne važe. Tako da kad god vidim SUV, a ja ga svrstam u kategoriju onih prema kojima ne treba pokazati nikavu ljubaznost.

Sećam se jednom tip u SUV-u prolazi na crveno (namerno, jer je zastao pa krenuo) a ja na zeleno, i očekuje da ću ja njega da propustim što se naravno nije desilo. Posle mi ablendovao, glumio neko uvređenu damu, kako se ja to usuđujem da ne propustim nj. veličanstvo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Prednosti SUV-a...11.09.2011. u 01:14 - pre 153 meseci
Citat:
DrJekyll: Dodao bih samo da je SUV univerzalan automobil s kojim mozete ici u lov po bespucu ali i parkirati ispred hayata ako treba.


Kako koji.

Trziste je puno pozerskih tzv. "SUV-ova" koji ce se fino raspasti po bespucu - ili, u najboljem slucaju, negde zaglaviti.

Meni licno (kazem licno posto je to vrlo subjektivno) ceo taj novokomponovani hajp sa tim SUV-ovima ne izgleda privlacno... ono, ako nekome treba off-roader, daleko ce bolje proci sa pravim terenskim vozilom opremljenim sa LSD-om i ojacanom mehanikom nego sa nekim pozerskim SUV-om.

Drugo, oko bezbednosti - tacno je da je SUV vecih gabarita i da ce u sudaru sa malim vozilom verovatno bolje proci ali takodje SUV ima i visi centar mase i daleko lakse se prevrce, sto takodje moze da se negativno odrazi na prezivljavanje.

Opet, jedno je sigurno - SUV definitivno ima vise mesta, pa ako je to nekome prioritet onda definitivno nema sta da se prigovori...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Prednosti SUV-a...11.09.2011. u 01:21 - pre 153 meseci
Citat:
pisac

Evo ja recimo nikada ne propuštam SUV-ove iz sporednih ulica niti pri prestrojavanju,



Znaci ti se ponasas podjednako bahato kao oni, iako ne vozis SUV?



 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Prednosti SUV-a...11.09.2011. u 01:28 - pre 153 meseci
Nisam siguran da recimo x5 ima vise mesta od bmw 5ice kako na sedistima tako i u gepeku.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Prednosti SUV-a...11.09.2011. u 02:00 - pre 153 meseci

X5 ima veci gepek za 100 litara i komforniji u kabini

http://www.cars-data.com/en/bm...rive30d-245hp-46974/specs.html

http://www.cars-data.com/en/bmw-530d-245hp-47710/specs.html
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Prednosti SUV-a...11.09.2011. u 03:33 - pre 153 meseci
Citat:
DrJekyll:
Citat:
pisac

Evo ja recimo nikada ne propuštam SUV-ove iz sporednih ulica niti pri prestrojavanju,

Znaci ti se ponasas podjednako bahato kao oni, iako ne vozis SUV?


Bahato? Obrati pažnju na sporednih i prestrojavanju... pa o bahatosti pričaj kada vidiš kako to SUV-ovi rade
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Prednosti SUV-a...11.09.2011. u 07:03 - pre 153 meseci
Qashqai nije SUV. Ta klasa se zove - crossover. I savrseno se snalazi po gradu i udobnija je od mnogih skupljih i izvikanih automobila, a kompaktnih je gabarita.

SUV je Toyota Landcruiser, naprimer.

Ako se misli na RAV4, Forester, Yeti, Qashqai, ASX... sve su to crossoveri, automobili sa visim klirensom, SUV izgledom i 4x4 pogonom, udobni za sve uslove voznje.
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
*.PPPoE-2940.sa.bih.net.ba.

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Prednosti SUV-a...11.09.2011. u 09:44 - pre 153 meseci
Moja preporuka za pravi auto


http://en.wikipedia.org/wiki/F...er_Defender_front_20070518.jpg
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Prednosti SUV-a...11.09.2011. u 09:45 - pre 153 meseci
Citat:
pisac
Evo ja recimo nikada ne propuštam SUV-ove iz sporednih ulica niti pri prestrojavanju, baš zato što među tim SUV-ovima ima najviše onih koji nasilno uleću iz sporedih ulica i glume nekog za koga propisi (i kultura) ne važe. Tako da kad god vidim SUV, a ja ga svrstam u kategoriju onih prema kojima ne treba pokazati nikavu ljubaznost.

Ako je zaista tako (mada ja to lično nisam primetio), kako drugačije da se ponašaju ako se svi u saobraćaju ponašaju tako džukački prema njima? Ako je uredno dao migavac prilikom prestrojavanja, zašto ga ne bi propustio ispred sebe, i to ne samo SUV, nego bilo koga..
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Prednosti SUV-a...11.09.2011. u 10:07 - pre 153 meseci
Aaaa, kada čovek da migavac i drži pristojan razmak (a ne trpa se na silu), to je sasvim drugi slučaj. Mada je u takvim slučajevima za volanom SUV-a u mnogo većem procentu neka žena
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Prednosti SUV-a...11.09.2011. u 10:24 - pre 153 meseci

A kad ti se trpa neki yugo onda ga propustis zato sto ti zao?

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Prednosti SUV-a...11.09.2011. u 10:41 - pre 153 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Opet, jedno je sigurno - SUV definitivno ima vise mesta, pa ako je to nekome prioritet onda definitivno nema sta da se prigovori...


Za neverovati, ali ovo nije tacno. I sam sam se vise puta prevario posmatrajuci spoljne gabarite pojedinih modela i poredeci ono sto moze u njega da se smesti.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Prednosti SUV-a...11.09.2011. u 10:52 - pre 153 meseci
Zavisi... Landcruiser ima mesta kao omanji brod - OGROMAN je unutra. Ladja. To je SUV. Ostali pomenuti - NISU. Oni su Crossoveri.

Qashqai i Yeti su kraljevi prostora unutra... nude vise od limuzina nekih. RAV4 je skuceniji recimo, bolje je u nekom vecem automobilu ako se cilja na prostor.

Neki su prostrani, neki nisu, treba testirati i provozati.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Prednosti SUV-a...11.09.2011. u 10:57 - pre 153 meseci
Naravno da nije tačno. Terenci spolja deluju kao kamioni, a unutra su vrlo zbrčkani, čak i oni najveći. Najveći među njima, onaj drljavi Hamer, unutra je napravljen kao za hobite - prostran je, ali nizak, pa svako višeg rasta obavezno raspali glavom o plafon. Koja debilana, za nepoverovati... Landcruiser jeste prostran unutra, ali sve dok ne pogledaš koliki je spolja - hoću reći, spoljne dimenzije su drastično veće od unutrašnjih. Jedna Opel Omega je prostranija od tog Landcruisera, jbt, iako ovaj deluje ko planina.

Tuareg... onako - ima mesta u gepeku, konforan je napred, a pozadi... kao trokolica. Razlika između drvene klupe i zadnje klupe Tuarega (i većine terenaca) je u tapacirungu - Tuareg poseduje drvenu klupu tapaciranu kožom, a udobnost im je ista.

A slažem se i oko toga da spoljni izgled ne definiše mogućnost off-road vožnje. Mnogi će se zabosti u prvu baru.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.opera-mini.net.



+76 Profil

icon Re: Prednosti SUV-a...11.09.2011. u 11:18 - pre 153 meseci
Mnogo price nista konkretno. Nissan ti je dobar izbor sobzirom da ti je klasa urbanog dzipa. Imas jos modela koje je nabrojao cozmo i treba sve pojedinacno probati jer bukvalno svaki je za sebe. Sto zbog izbora motora sto zbog velicine i onog "statusnog"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Prednosti SUV-a...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13401 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.