Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko ce da se izjasni kao ateista???

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko ce da se izjasni kao ateista???

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74876 | Odgovora: 525 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Blaise De Vigenere
Law Office, Novi Sad
Srbija

Član broj: 278514
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???08.10.2011. u 20:13 - pre 152 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Zasto se samo zene izjasnjavaju koliko imaju dece? Muskarci ne mogu da imaju decu?

Mene su pitali koliko imam dece, tako da nije tačno da pitaju samo žene.
Our duty is to be useful, not according to our desires but according to our powers.
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.20.*



+303 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???08.10.2011. u 21:19 - pre 152 meseci
Citat:
Predrag Supurovic:Na vecinu pitanja je sam nesto upisivao, nije nista pitao.
Zivis u gradu, ta i ta ulica, ako si u zgradi grejes se daljinski iliti iz toplane, u kuci ili etazno ili sporet (prvi slucaj drva + ugalj, drugi verovatnije samo drva), imas kanalizaciju, prikljucen na javni vodovod, stan koristis samo za stanovanje, nemas problema sa komunikacijom/samostalnoscu pri odevanju/ishrani/odrzavanju licne higijene/pamcenjem, ako si zaposlen glavni izvor prihoda ti je plata, znas da radis na racunaru, ozenjen/neozenjen/razveden, zaposlen, mesto rodjenja pise u knjizici... Evo ti ovako na daljinu popunih vise od 50% popisnice za tebe licno. Ono sto ne znam je zavrsena skola, da li si ziveo van mesta rodjenja, da li si bio u inostranstvu, ostatak zdravlja, detalji za posao, jmbg,etnicka obelezija i to je to. Kvadraturu stana mogu da predpostavim na osnovu komsija...

Citat:
Predrag Supurovic:Na kraju nam nije ni ponudio da pogledamo sta je on u stvari upisao u upitnike. Sto se nas tice, mogao je upisati bilo sta.
Znas kako, kad neko treba da obidje 300 ljudi za 10 dana, nema bas vremena za takve stvari. Mozes da pratis direktno dok on upisuje, a ako bas hoce nesto da promeni moze to da uradi kad izadje napolje i ti ne mozes nista protiv toga...
Citat:
Predrag Supurovic
S obzirom da ne potpisujemo popisne izjave koje smo dali, on to moze lepo da baci i kaze da smo odbili da se popisemo. Jos gore, moze da u njih upisuje sta god zeli. U stvari, ne mora ni da se pojavi kod nekoga, vec moze i sam da popuni upitnik kako mu odgovara.
Moze, jer mu je neverovatno mnogo stalo da promeni ono sto si ti rekao... Ne moze da baci upitnik, jer svaki upitnik mora da se vrati kasnije.
Citat:
Predrag Supurovic:
Zasto se samo zene izjasnjavaju koliko imaju dece? Muskarci ne mogu da imaju decu?
Ako se podaci skupljaju zarad statistike, a koji ce im onda podaci o firmi u kojoj radim, sa sve adresom, sedistem i ostalim? Dobro mi nisu trazili i PIB i maticni broj?
Za prvo ne znam, za drugo trazi se onaj petocifreni(nekad i cetvorocifreni) broj iz zdravstvene(unutrasnja treca strana), ne mogu sad da se setim kako se zove...

Ispade da sad branim popisivace, ali nije tako. Ja se prvi zalazem da idioti koji ne rade kako treba treba da budu kaznjeni, jer svojim idiotizmom pljuju na moj rad. Ali treba biti realan i ne preterivati...
Citat:
Blaise De Vigenere: Mene su pitali koliko imam dece, tako da nije tačno da pitaju samo žene.
Tacno je, taj sto je tebe pitao je pogresio...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???08.10.2011. u 21:23 - pre 152 meseci
Citat:
Igor Gajic: Samo zena je sigurna da je dete njeno! ;)



Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Ixtis
Niš bate, Srbija bato

Član broj: 7830
Poruke: 169
217.16.128.*



+42 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???09.10.2011. u 00:16 - pre 152 meseci
^^
Ulepša mi brate noć
Debian & Win 7
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???09.10.2011. u 07:56 - pre 152 meseci
Citat:
Milos911:Znas kako, kad neko treba da obidje 300 ljudi za 10 dana, nema bas vremena za takve stvari. Mozes da pratis direktno dok on upisuje, a ako bas hoce nesto da promeni moze to da uradi kad izadje napolje i ti ne mozes nista protiv toga...


Gledaj, da ja sedim pored nejg ai zabijam nos u sitno pisani upitnik, to je ide. A ja odgovaram na pitanja iz upitnika pod pretnjom prilično visok ekazne ako upintik nije dobro popunjen. Njegova je OBAVEZA da mi saopšti svako pitanje iz upitnika i da uiše ono što ja odgovorim. Nema on pravo da bilo šta pretpostavlja. Tako je na primer pogrešno upisao površinu stana jer je pretpostavio kolika je na osnovu drugih stanova u zgradi, pa je morao da prepravlja. A koliko znam, u uputstvu o popisu jasno stoji da se upitnik ne sme prepravljati, nego ako se napravi greška, popunjava se novi.

Koliko on ima vremena ili ne, to je njegov problem. Moj problem je da upitnik bude tačno popunjen, onako kako se ja izjasnim. Zato je i dobio ostav, top jest prijavljena je naispravnost, a koliko sam razumeo curu iz službe za prijem tih prijava, oni se sa prijavama baš i ne šale.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-104.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???09.10.2011. u 08:08 - pre 152 meseci
Citat:
Predrag Supurovic:  A koliko znam, u uputstvu o popisu jasno stoji da se upitnik ne sme prepravljati, nego ako se napravi greška, popunjava se novi.

lose znas, iz vodica za popisivace (koji se moze skinuti sa site-a popisa):


sto se dece tice, lepo na papiru (popisnici) pise da samo zene odgovaraju (sto ima i smisla ;), zena provereno zna da li je rodila, dok muski moz da bitne tatko,a moz i da ne bidne )

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.20.*



+303 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???09.10.2011. u 08:24 - pre 152 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Koliko on ima vremena ili ne, to je njegov problem. Moj problem je da upitnik bude tačno popunjen, onako kako se ja izjasnim. Zato je i dobio ostav, top jest prijavljena je naispravnost, a koliko sam razumeo curu iz službe za prijem tih prijava, oni se sa prijavama baš i ne šale.
A sta ako ti je ona rekla to samo da te otkaci, i kad izadjes uzme tvoju prijavu, pocepa je i napise novu sa podacima koje ona hoce? Sta ako popisivac dodje i pocepa prijavu, pa onda prijavi sebe onako kako on hoce? Sta ako je ona neke podatke sa prijave prepravila, pa ti dobijes kaznu zbog toga? Mislim stvarno svaka ti cast na tom postupku...

Kao sto rece horvat lose znas, popunjava se novi jedino u slucaju da se pogresi nesto u popunjavanju nacionalne pripadnosti i druga dva pitanja iz te oblasti...
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???09.10.2011. u 10:10 - pre 152 meseci
Jasno je da ovakvim načinom popisa gradjani nemaju nikakvu kontrolu nad popisnim listama. Popovi će uzeti popisne liste, pocepati ateiste i upisati svoje verske sekte.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-117.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???09.10.2011. u 11:05 - pre 152 meseci
mana ovakvog nacina popisa je sto se ne trazi potpis od popisnika (predmeta popisivanja)
a kao sto je vec receno, ne mozes tek tako pokidati listic, svaki, pa i nevazeci listic se vraca
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???09.10.2011. u 11:25 - pre 152 meseci
Evo dosao je i kod mene konacno.

Popunio je neka pitanja sam, poput grejanja i tih fora, sto je mogao i da vidi. Ostalo je pitao. Trajalo je 4-5 minuta za mene, i isto toliko i za suprugu. Dok je popunjavao za suprugu, a je mu diktirao, citao sam ono sto je pisao meni i sve je korektno.


Kod pitanja da li je supruga zaposlena, nije... Da li je izdrzavana, kazem jeste. I on mi se pravda kako ima cesto probleme sa tim pitanjem kod drugih. Kako druge supruge koje nisu zaposlene nece da im pise da su izdrzavane nego "Ostalo".
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???09.10.2011. u 11:55 - pre 152 meseci
Citat:
kandorus: Popovi će uzeti popisne liste, pocepati ateiste i upisati svoje verske sekte.


Trolovao si i do sada za medalju u >95% svojih poruka, ali ovde si nadmašio samog sebe.

Popovi će uzeti popisne liste... LOL, ROFL...
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???09.10.2011. u 12:07 - pre 152 meseci
Ajde, Nisam Nedeljko® nemoj se glupirat!
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???09.10.2011. u 12:18 - pre 152 meseci
Meni samo nije jasno zasto bilo ko trosi tastaturu i odgovara ovom U-trolu
Ignore
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Morpheus NS
Član broj: 222101
Poruke: 190
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???09.10.2011. u 12:22 - pre 152 meseci
Pitanje u vezi dece glasi "Broj živorođene dece". Pošto muškarci još uvek ne rađaju, pitanje se ni teoretski ne može odnositi na muškarca. Što se tiče pitanja koja popisivač navodno "sam popunjava", postoje situacije gde su odgovori logički povezani. Na primer, ako osoba izjavi da nije zaposlena i da studira popisivač može preći celu stranu upitnika za par sekundi, prostim označavanjem odgovora "Ne" na tri pitanja o radnom odnosu i popunjavanjem polja ispred statusa "Učenik/učenica, student/studentkinja". U takvoj situaciji potpuno je nepotrebno trošiti vreme na postavljanje svih pitanja jer odgovori na njih ne mogu glasiti nikako drugačije. Ali, to već zavisi od sposobnosti i inteligencije popisivača...
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???09.10.2011. u 12:23 - pre 152 meseci
Da, zaista, što trošiš tastaturu? Vama su izgleda svi (ateisti) neistomišljenici troleri. Xa Xa Xa
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???09.10.2011. u 12:56 - pre 152 meseci
Šta da ti kažem, religiozna shvatanja nemaju veze sa trolovanjem. Trol je trol, koje vere bio.

I da, ja nisam otvarao nalog antitroll, niti imam potrebu da pišem drugačije, osim pod svojim imenom.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???09.10.2011. u 13:51 - pre 152 meseci
Citat:
Nedeljko:

Trol je trol, koje vere bio.

Moram da te razočaram! Nisam vernik a po tome što si napisao da bi neko bio trol mora posedovati svojsvo vere. Ateisti ne poseduju svojstvo vere pa na osnovu toga što si napisao sledi da (Ateisti) nisu trolovi.

Hi Hi Hi
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???09.10.2011. u 14:10 - pre 152 meseci
Poseduju svojstvo verovanja (da Bog ne postoji) ultratrole! No, to nije ni bitno, jer sam rekao da "religiozna shvatanja nemaju veze sa trolovanjem". Ateizam je svakako jedno od religioznih shvatanja.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???09.10.2011. u 14:22 - pre 152 meseci
I dalje ne razlikujes teiste od antiteista..


Inace, ovo sukobljavanje izmedju vas dvojice mora prestati. Na ovoj temi i na svim ostalim, sadasnjim ili buducim. Prevrsilo je svaku meru. Imate vi korisnih postova ali to ponistavate svadjom i kvarenjem svake teme na kojoj se obojica pojavite.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???09.10.2011. u 14:35 - pre 152 meseci
zamisli kad mi danas ovaj popisivac kaze da u ovom stanu u kojem stanujemo samo supruga i ja, a nismo prijavljeni, rekao da njega ne interesuje vlasnik stana, nego samo ko zivi tu. A da ta baba ciji je stan, koja zivi kod svoje cerke, odnosno moje taste, ce biti popisana u tom stanu gde je sad.

I naravno ja onda prijavio samo mene i suprugu.

Dok dosla neka devojka kod taste u stan, zbunila tastu, rekla da je bitno ono sto pise u licnoj karti, pa moja tasta prijavila svoju cerku tamo, a babu nije.

Sad ce u njihovim popisivackim listovima biti dva puta moja supruga zavedena, a ta baba ni jednom...


Ovaj popis je smejurija, ne verujem da ce biti ni 50% tacni rezultati... Ne mogu da verujem da se jos uvek sve radi tako sto se na konju ide od kuce do kuce i zapisuje olovkom... ko sve to placa... a nicemu ni ne sluzi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko ce da se izjasni kao ateista???

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74876 | Odgovora: 525 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.