Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko ce da se izjasni kao ateista???

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko ce da se izjasni kao ateista???

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74875 | Odgovora: 525 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 10:57 - pre 152 meseci
Evo da se javi i "doticni" - to da (neki) Bog ne postoji je cinjenica ne iz razloga (dovodjenja u pitanje) omnipotentnosti vec iz jednog prostog razloga - dokazi za suprotno (tj. postojanje) ne postoje.
I teret dokazivanja je inace na onom ko "veruje"/tvrdi da isti postoji, ne na ateistima.

Sto se tice dzedaja i vernika, tu se delimicno slazem, ali ako dzedaji dokazuju primenu Sile, vernici bi morali da dokazu bar da su primili Boga, da su sa istim u kontaktu (sto je posredno dokazivanje postojanja istog) kao i da postuju sve principe/stavove/uputstva religije kojoj pripadaju
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 11:00 - pre 152 meseci
Citat:
Nedeljko: Zato što je davanje netačnih podataka zabranjeno i kažnjivo novčanom kaznom od 20,000 do 50,000 dinara.


Fino. Onda ja recimo kažem da neću da dajem nikakve podatke, jer ja verujem da sam džedaj a ti ne veruješ da je to moguće. Međutim, ti onda kažeš da ja moram da dam podatke inače ću isto biti kažnjen, a pri tome ti podaci moraju biti tačni u smislu da spadaju u kategorije koje si ti odredio kao moguće.

Međutim, ko si bre ti ili bilo ko drugi u ovoj zemlji da neko vama dokazuje da je džedaj i da neko vama priča bilo šta o sebi, pod pretnjom nekakve kazne? Šta vas bre boli briga koje sam nacionalnosti, u šta verujem, da li sam ili nisam tražio posao, i sve ostalo?

Inače, po tebi, svako ko se izjasni da je hrišćanin pravoslavac, a pri tome ne ide u crkvu i ne poštuje biblijska načela na kojima se zasniva ta religija (a svi znamo da tamo ima mnogih gluposti koje su potpuno anahrone sa sadašnjim svetom), treba biti kažnjen jer laže. Takođe, svako ko izjavi da je ateista a kršten je, takođe treba biti kažnjen jer laže
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 11:04 - pre 152 meseci
Citat:
pisac:Međutim, ko si bre ti ili bilo ko drugi u ovoj zemlji da neko vama dokazuje da je džedaj i da neko vama priča bilo šta o sebi, pod pretnjom nekakve kazne? Šta vas bre boli briga koje sam nacionalnosti, u šta verujem, da li sam ili nisam tražio posao, i sve ostalo?

Da, to i mene zanima. Sta ikog boli briga kako ce neko da se izjasni po pitanju vere ili nacije, a kamoli da prijavljuje. To je licno i subjektivno osecanje.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 11:14 - pre 152 meseci
Citat:
Wi-Fi: Evo da se javi i "doticni" - to da (neki) Bog ne postoji je cinjenica ne iz razloga (dovodjenja u pitanje) omnipotentnosti vec iz jednog prostog razloga - dokazi za suprotno (tj. postojanje) ne postoje.
I teret dokazivanja je inace na onom ko "veruje"/tvrdi da isti postoji, ne na ateistima.


To jednostavno nije tačno. Teret dokazivanja je na onome ko nešto tvrdi. Nepostojanje se dokazuje isto kao i postojanje.

Citat:
Isak666: - princip, Nedeljko. Niko ne trazi ni od jednog gradjanina da dokazuje, nego da se izjasni.
Pa postuj ono sto vazi za tebe, da vazi i za druge.


Ne, od građana se ne traži samo da se izjasne, već da daju tačne podatke. Davanje netačnih podataka je kažnjivo. Popisivač te ne pita šta želiš da postaneš, već šta si.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 11:18 - pre 152 meseci
Citat:
Nedeljko: Ne, od građana se ne traži samo da se izjasne, već da daju tačne podatke. Davanje netačnih podataka je kažnjivo. Popisivač te ne pita šta želiš da postaneš, već šta si.


Ok, onda neko treba da dokaže da lažeš. Kako će to da urade?

A sve to u svetlu ranije pomenutog:

Citat:
To jednostavno nije tačno. Teret dokazivanja je na onome ko nešto tvrdi. Nepostojanje se dokazuje isto kao i postojanje.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 11:20 - pre 152 meseci
On daje tacne podatke o veroispovesti - on veruje u Silu dzedaja.
On sebe smatra dzedajem, koji je ovladao ili ce ovladati Silom.

Kao sto ti sebe smatras hriscaninom, a mozda si krsten ili ne, imas ljubav za bliznjeg ili ne.
Mozda ces dostici to ili si dostigao.

Zasto bi vi hriscani bili u povlastenom polozaju, pa da ne morate da dokazujete svoju veru?

:D

Hocu li dobiti konacno odgovor http://www.elitemadzone.org/t437745-16#2967739 ?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 11:35 - pre 152 meseci
Izvini, a gde sam se ja to izjasnio kao hrišćanin?

Sa druge strane, jedno su verovanje da postoji sila koja se može kontrolisati (ja upravo to mislim) i želja da se to postigne (i tata bi sine), a drugo je stav "ja sam džedaj". Ako si džedaj, obzirom da je to dokazivo, dokaži. Stav "ja sam Hrišćanin" nije ni dokaziv ni oboriv, pa ne treba da se dokazuje. Princip je jednostavan - svako je nevin dok se ne dokaže suprotno. Za džedaje je dokazivo suprotno, a za Hrišćane nije.

Citat:
dule_ns: Ok, onda neko treba da dokaže da lažeš. Kako će to da urade?


Tako što će da traži od mene da demonstriram ono što tvrdim da mogu. Simple as that.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 11:38 - pre 152 meseci
Citat:
pisac: Fino. Onda ja recimo kažem da neću da dajem nikakve podatke, jer ja verujem da sam džedaj a ti ne veruješ da je to moguće. Međutim, ti onda kažeš da ja moram da dam podatke inače ću isto biti kažnjen, a pri tome ti podaci moraju biti tačni u smislu da spadaju u kategorije koje si ti odredio kao moguće.


Ne, podatak je netačan ako je dokazivo da je netačan. Ne radi se uopšte o mom verovanju u džedajstvo, već o tome da li ti možeš da demonstriraš upotrebu sile kao što tvrdiš.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 11:39 - pre 152 meseci
Ja ću po veroispovesti da se izjasnim kao Bog.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 11:42 - pre 152 meseci
Citat:
Inspektor Nagib:
Očekuješ da država školuje naučnike, i da ih onda uposli na neodređeno vreme na poslovima dokazivanja nepostojanja boga?


Principijelno gledano, nauka tvrdnju priznaje za tačnu samo ako je naučno dokazana. To važi za sve tvrdnje bez obzira na njihov karakter. Ko će da uposli naučnike da neku tvrdnju dokazuju, ako ima para da ih plati, to je njegova stvar.

Sve što nije naučno dokazano nije u domenu nauke nego verovanja.

Koliko znam, postojanje boga nije naučno ni dokazano ni osporeno.

Ne, nisam ni vernik ni religiozan, daleko bilo.

 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 11:43 - pre 152 meseci
Uozbilji se Nedeljko, pa da sumiramo.

Dve stvari su meni ovde za brigu:

- kad covek koji bi po svom obrazovanju trebalo da poznaje osnovu logike i uprkos njenom poznavanju pokusava ostale mimo njihove volje da ukalupi u nesto prilicno bitno, u ovom slucaju kalupe licnih stavova i zivotne filozofije - proglasavajuci ih za religiozne i odredjujuci im razlicite kriterijume za dokazivanje svoje vere (mislim, mozes li ti da dokazes veru u Isusa, ljubav prema bliznjem, sabornost i sta sve ne)

- brine me kakav je tek onda stav ljudi koji se ne mogu pohvaliti poznavanjem logike, a koji su u vecini i koji su jos ostrasceniji po pitanju vere, iako im je ispovedenje iste na nivou ritualca i u duhu filetizma



 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 11:46 - pre 152 meseci
Citat:
Tako će na osnovu Berijevog paradoksa da ispadne da ni prirodni brojevi ne postoje.

Pazi ko se poziva na paradoks! A onamo ne zna da "Jel sad jasno?" nije iskaz pa mu se ne može dodeliti istinitosna vrednost. A sad bi da ljudima objašnjava nekakve paradokse.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 11:52 - pre 152 meseci
Citat:
Nedeljko: Ne, podatak je netačan ako je dokazivo da je netačan. Ne radi se uopšte o mom verovanju u džedajstvo, već o tome da li ti možeš da demonstriraš upotrebu sile kao što tvrdiš.


Nema potrebe ja ništa da demonstriram. Meni džedajska religija ne dozvoljava da demonstiram silu, pa to neću ni raditi . Isto kao što hrišćani ne mora da dokazuju da poštuju i slušaju bibliju, da se mole bogu, da idu i crkvu, i da imaju krštenicu.

Inače, povodom ove tvoje prve gornje rečenice spojene sa ovim mojom prethodnom, vrlo lako bih mogao da dokažem da najmanje 4/5 ovih vernika koji se budu izjasnili da su pravoslavne hrišćanske vere, to nisu Znači, lažu.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 11:54 - pre 152 meseci
kandorus

Aha, samo što si krivotvorio citate. Uopšte nije jasno šta si uradio sa kojom namerom. Samo se nadaj.

pisac

Ti prvo nemaš ni najblažu predstavu o pravoslavnoj veri, pa kao takav ne možeš to ni da dokazuješ.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Inspektor Nagib
Zemun

Član broj: 274566
Poruke: 20
*.adsl-1.sezampro.rs.



+167 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 11:58 - pre 152 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Principijelno gledano, nauka tvrdnju priznaje za tačnu samo ako je naučno dokazana. To važi za sve tvrdnje bez obzira na njihov karakter. Ko će da uposli naučnike da neku tvrdnju dokazuju, ako ima para da ih plati, to je njegova stvar.


Pa ok, slažem se, ali ako bi povukli paralelu sa CERN-om, tolikim trustom mozgova, prokopanih 27 kilometara tunela i toliko decenija rada, onda slabo može da se poredi metodom dokazivanja postojanja boga.

Odakle bi tačno taj trust mozgova krenuo sa dokazivanjem?
Da kopaju neki kanal ispod granice Andore i Španije?

Ispod Merdara? Šta da sudaramo ispod? Ikone, vino? Nedeljka da sudaramo sa logikom?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 12:03 - pre 152 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Principijelno gledano, nauka tvrdnju priznaje za tačnu samo ako je naučno dokazana. To važi za sve tvrdnje bez obzira na njihov karakter. Ko će da uposli naučnike da neku tvrdnju dokazuju, ako ima para da ih plati, to je njegova stvar.

...

Koliko znam, postojanje boga nije naučno ni dokazano ni osporeno.


Ovo je sve na mestu.

Citat:
Predrag Supurovic: Sve što nije naučno dokazano nije u domenu nauke nego verovanja.


I ono što jeste naučno dokazano je u domenu verovanja. Naučne istine nisu ni večne ni apsolutne, već približne i delimične, a napredak nauke se ogleda u tome što vremenom naučne teorije postaju sve tačnije i sve potpunije.

Tipičan primer je teorija boja po kojoj postoje "tri osnovne boje". Ljudi su proučavali zakone mešanja boja poredeći boje golim okom, pa su "tri osnovne boje" dobili zato što ljudsko oko zbog svojih bioloških ograničenja ne razlikuje mnoge potpuno različite vrste obojene svetlosti (koje nisu ni slične, tj. ne radi se o bliskim nijansama) i tako su faktički proučavali ne ono što obojena svetlost jeste, već način na koji ljudsko oko obojenu svetlost vidi. Tačno je zapravo da postoji beskonačno mnogo vrsta obojenih svetlosti koje se ne mogu dobiti nikakvim mešanjem različitih obojenih svetlosti.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 12:35 - pre 152 meseci
Ova tema me zanima ko lanjski sneg, ali ovo...
Citat:
Nedeljko: Tipičan primer je teorija boja po kojoj postoje "tri osnovne boje". Ljudi su proučavali zakone mešanja boja poredeći boje golim okom, pa su "tri osnovne boje" dobili zato što ljudsko oko zbog svojih bioloških ograničenja ne razlikuje mnoge potpuno različite vrste obojene svetlosti (koje nisu ni slične, tj. ne radi se o bliskim nijansama) i tako su faktički proučavali ne ono što obojena svetlost jeste, već način na koji ljudsko oko obojenu svetlost vidi. Tačno je zapravo da postoji beskonačno mnogo vrsta obojenih svetlosti koje se ne mogu dobiti nikakvim mešanjem različitih obojenih svetlosti.

Zar Ti stvarno ne možeš da odoliš da se pozivaš na neke teorije o kojima očigledno nemaš tri čiste?

Drži se Boga i ne pokušavaj da deluješ u sferama za koje očigledno nemaš kapaciteta. Em što je paralela priglupa do jaja, em što je citirani deo netačan.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 12:41 - pre 152 meseci
Hvala na komplimentu! Koje su tvoje kompeticije? Čuo si za RGB i CMYK i misliš da si popio svu pamet ovog sveta? E, pa ta tehnika je pravljena prema ljudskoj percepciji. Potpuno je svejedno što monitor ne može da proizvede svetlost ekvivalentnu duginoj ljubičastoj svetlosti (koja se ne može dobiti mešanjem različitih obojenih svetlosti), već je sa praktične tačke gledišta sasvim dovoljno što može da proizvede svetlost koju čovek opaža na isti način kao duginu ljubičastu (RGB(255,0,255)), a koja je dobijena mešanjem plave i crvene.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 12:49 - pre 152 meseci
Vidi, nemam ja nameru s Tobom da teram mak na konac. Moje kompetencije su u toj materiji NEMERLJIVO veće od Tvojih, što se vidi iz gluposti koje si isprosipao u ovom citatu i koje su me i nagnale da se javim. Prosto ne mogu da verujem da neko ko se bavi matematikom može da odalami ovakvo nešto i još krene da se kurobeca na repliku, pominjući "ispijanje sve pameti ovog sveta" - neverovatno! E, ako je od Tebe, u redu je, sasvim!

Jesi Ti čuo za naprednije tehnologije od ofrlje-analitike pomoću ljudskog vida? Kolorimetre koji su sposobni da registruju ekstremno veći kolorni prostor nego što ljudski (i bilo čiji) vid ima kapaciteta?

Očigledno je da nisi. I način mešanja boja nije tako prizemna materija kakvom je ti shvataš. Postoje aditivna i subtraktivna (kao samo jedan promil cele problematike)... prouči malo to i ne glupiraj se pisanjem o nečemu s čim očigledno blage veze nemaš.

Možda mi je reakcija preoštra, ali ne mogu da shvatim ljude koji u tupavim raspravama ponekad toliko nemaju mere, da krenu da svoje stanovište brane nekakvim "mythbuster" sran]ima, a više je nego očigledno da za datu materiju nisu potkovani.

Over&out!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 13:09 - pre 152 meseci
Evo o čemu pričam:

http://en.wikipedia.org/wiki/C...Physiology_of_color_perception

Obojena svetlost se opisuje funkcijom raspodele intenziteta svetlosti po frekvencijama. Prostor takvih funkcija je beskonačnodimenzion. E, sad, ljudsko oko ima efektivno tri vrste senzora. Opazi na grafiku na linku tri težinske funkcije , i . Sve što od funkcije stiže u ljudski mozak su ove tri vrednosi:

, , .

Svetlosti kojima odgovaraju funkcije koje daju iste vrednosti pri ova tri integralna operatora čovek ne može da razlikuje.

Mešanjem svetlosti se (ako zanemarimo slučajeve stapanja dva fotona u jedan) sabiraju njihove funkcije. Svaka frekvencija daje jednu vrstu svetlosti (dobro, intenzitet može biti proizvoljan) koja se ne može dobiti mešanjem drugih. Jednostavno, frekvenciji ljubičaste svetlosti odgovara funkcija koja ima špic na toj talasnoj dužini i van toga ništa, a svetlosti RGB(255,0,255) odgovara funkcija koja ima dva špica - na talasnoj dužini crvene i talasnoj dužini plave boje. Ljudsko oko je nesposobno da razlikuje to dvoje jer se dobijaju isti rezultati primenom gornja tri integralna operatora.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko ce da se izjasni kao ateista???

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74875 | Odgovora: 525 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.