Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko ce da se izjasni kao ateista???

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko ce da se izjasni kao ateista???

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 75004 | Odgovora: 525 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 16:10 - pre 152 meseci
Citat:
DaliborP: Znaci ipak ne moze da se dokaze, ali ti bi ga eto ipak prijavio zbog netacnih informacija.


Ne, on nije na popisu izneo takvu konstataciju, niti je to jedno od pitanja. Pitanje je šta si po veroispovesti uz napomenu da imaš pravo da se ne izjasniš. Daleko od toga da je neko kriv zato što ne može da dokaže svoju nevinost, ali ako se krivica može dokazati, onda molim lepo.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 16:14 - pre 152 meseci
Nedeljko, neka hvala, ne treba mi da me ti sa svojim vrlo neumesnim komentarima dopunjavaš.

Citat:
Nedeljko:
Ne, taj koji se izjasnio kao džedaj je magarac koji misli da je mnogo pametan i originalan što se "setio" neke "fore" koju je negde pokupio.


Ovo je govor mržnje. Niej ti prvi put a nije mi jasno zašto ti adminstratori dopuštaju da se ovako ponašaš.

Svako ima pravo da veruje u šta god hoće, pa makar to bili i likovi iz crtanih filmova i niko nema pravo da im tako nešto osporava.


Citat:
Nedeljko
Vrlo je institucionalizovana. U skoro svakoj zemlji imaju svoju pomesnu crkvu, pa i kod nas (Ateisti Srbije).


Ovo je debela laž. Ne vidim čemu to. "Ateisti Srbije" je udruženje građana a ne crkva.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 16:15 - pre 152 meseci
Citat:
Nedeljko
Vrlo je institucionalizovana. U skoro svakoj zemlji imaju svoju pomesnu crkvu, pa i kod nas (Ateisti Srbije). Ja protiv njihove verske zajednice nemam ništa. Ni najmanje im ne osporavam pravo na organizovanu religiju. Samo želim da to nazovem pravim imenom, za koje smatram da u njemu nema ničeg pogrdnog. Jedan od moja dva najbolja drugara se izjasnio kao Jugosloven ateista. OK, ja to savršeno poštujem.



Ateisti Srbije su verska zajednica. Buahaha :)

Pa ti nisi normalan :)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 16:19 - pre 152 meseci
Citat:
Nedeljko: Ne, on nije na popisu izneo takvu konstataciju, niti je to jedno od pitanja. Pitanje je šta si po veroispovesti uz napomenu da imaš pravo da se ne izjasniš. Daleko od toga da je neko kriv zato što ne može da dokaže svoju nevinost, ali ako se krivica može dokazati, onda molim lepo.

Sta molim lepo :) Sta pricas ti covece, kakvo dokazivanje? Sta si ti, inkvizitor neki?

A Dzedaja ima svuda, niko ih jos nije prijavio, ne sumnjam da hoce dok je takvih kao sto si ti: http://en.wikipedia.org/wiki/Jedi_census_phenomenon
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 16:26 - pre 152 meseci
Citat:
Nedeljko: Najčuveniji rezultat nepostojanja u matematici je nemogućnost kvadrature kruga lenjirom i šestarom, a ima i more drugih

Jeste, u pravu si. Samo postoji i malo mnogo vece more dokaza o postojanju/mogucnosti/ostvarivosti odr. teorije...

Citat:
Nedeljko: Ne, taj koji se izjasnio kao džedaj je magarac koji misli da je mnogo pametan i originalan što se "setio" neke "fore" koju je negde pokupio.

A ti si izgleda jos veci magarac (s obzirom da ces tesko da dokazes sledece):
Citat:
Nedeljko:Ja ću po veroispovesti da se izjasnim kao Bog.

...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 16:28 - pre 152 meseci
Meni samo nije jasno sta je to Dzedaj? Koliko je meni poznato, to je rank, cin, titula... kao sto je, recimo, kapetan, pukovnik...?! Ako je tako, a ne sporim da mozda gresim, kakve veze to ima sa religijom, verovanjem... a narocito kakve veze ima sa Ateizmom, Ateistima - a to je tema, odnosno, poenta ove teme?!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 16:44 - pre 152 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Svako ima pravo da veruje u šta god hoće, pa makar to bili i likovi iz crtanih filmova i niko nema pravo da im tako nešto osporava.

Citat:
DaliborP: A Dzedaja ima svuda, niko ih jos nije prijavio, ne sumnjam da hoce dok je takvih kao sto si ti: http://en.wikipedia.org/wiki/Jedi_census_phenomenon

Ovo me podsetilo kako je svojevremeno u nekom selu u centralnoj Srbiji bio organizovan protest gradjana i miting podrske povodom (nepravednog) hapsenja Kasandre, junakinje neke spanske serije. Imajuci u vidu taj dogadjaj, smatram da ste obojica apsolutno u pravu.

@Sceka
Tako nekako, dzedaj je vise cin nego narodnost ili veroispovest. Kao kada bi neko rekao da veruje u (ili se izjasnjava kao) kapetana bele ladje. :D
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 16:51 - pre 152 meseci
Citat:
DrFill2Good: Ovo me podsetilo kako je svojevremeno u nekom selu u centralnoj Srbiji bio organizovan protest gradjana i miting podrske povodom (nepravednog) hapsenja Kasandre, junakinje neke spanske serije. Imajuci u vidu taj dogadjaj, smatram da ste obojica apsolutno u pravu.

Pa slusaj, neko veruje u Kasandru, neko u Dzedaje, a neko opet u Adama, Evu, rebro i jabuku. Imajuci u vidu taj dogadjaj, Kasandra mi je mnogo verovatnija da se dogodila. To zavisi koliko je covek razborit i koja je godina u pitanju, 1611 ili 2011.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 16:54 - pre 152 meseci
Nedeljko, to sto tebe nervira sto se neko prijavio kao Dzedaj je tvoj problem i ako si frustriran time, svoje frustracije leci na drugom mestu, nemoj ovde.


Ako se neko prijavio tako uopste ne znaci da je mislio da je originalan, moglo je jednostavno da mu se svidja tako.
Nema razloga da bilo sta dokazuje jer se ni za sta od tih podataka ne trazi dokaz pa ni za to nevezano da li je tvrdjenje o religijskoj pripadnosti ili o samom sebi.

@Sceka, slazem se (mada nije bas rank/cin jer ili si dzedaj ili nisi, nema visih i nizih rangova, koliko mene secanje sluzi), ali mislim da Dzedaji imaju i neki svoj sistem verovanja (u silu i tako ta jedinstva svega sto postoji).
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 17:49 - pre 152 meseci
Citat:

Vrlo je institucionalizovana. U skoro svakoj zemlji imaju svoju pomesnu crkvu, pa i kod nas (Ateisti Srbije). Ja protiv njihove verske zajednice nemam ništa. Ni najmanje im ne osporavam pravo na organizovanu religiju


http://www.elitemadzone.org/t437745-19#2968200

:D :D

Pa daj Nedeljko, bar malo dostojanstva sacuvaj, kad vec cinjenice nemas.

E da je bar organizovona religija, ne bi morala da placa porez - ovako... :D
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 17:51 - pre 152 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Ovo je govor mržnje. Niej ti prvi put a nije mi jasno zašto ti adminstratori dopuštaju da se ovako ponašaš.

Svako ima pravo da veruje u šta god hoće, pa makar to bili i likovi iz crtanih filmova i niko nema pravo da im tako nešto osporava.


Err, nema tu nikakvog govora mržnje.

Ne osporavam ja nikome pravo da veruje i u šerpu ako hoće. No, reci ti meni da li zaista veruješ da postoji najmanje jedna osoba u Srbiji (isključujem mentalno poremećene koju umišljaju da su Napoleoni i ko zna šta drugo) koja se izjasnila kao džedaj i koja veruje u to što je rekla? Ja ne verujem. Smatram da su motivi takvog izjašnjavanja sasvim druge prirode, kao što sam i opisao. Ne mrzim ja nikoga po tom osnovu, ali ti ljudi jednostavno rade nešto što je kažnjivo - daju netačne podatke na popisu.

Citat:
Predrag Supurovic: Ovo je debela laž. Ne vidim čemu to. "Ateisti Srbije" je udruženje građana a ne crkva.


Pa, svaka organizacija je nekakvo udruženje građana, pa i crkva. No, postavlja se pitanje oko čega su se članovi ateista Srbije organizovali, tj. šta im je zajedničko. Biće da je veroispovest u pitanju. Stoga ne vidim po čemu to udruženje građana nije crkva. To što neko smatra ličnom uvredom da mu se kaže da je član neke crkve, to je njegov lični problem. U tome nema ničega uvredljivog. Ja nemam ništa protiv ateista Srbije sve dok funkcionišu po zakonu niti smatram da tu ima ičeg lošeg. Samo želim da stvari nazovem pravim imenom.

Citat:
DaliborP: Sta molim lepo :) Sta pricas ti covece, kakvo dokazivanje? Sta si ti, inkvizitor neki?


Kršenje zakona i propisa je u celom svetu kažnjivo, pa ti to zovi kako god hoćeš.

Citat:
Wi-Fi: Jeste, u pravu si. Samo postoji i malo mnogo vece more dokaza o postojanju/mogucnosti/ostvarivosti odr. teorije...


Znači, postoje i jedni i drugi dokazi. U svakoj bogovetnoj matematičkoj knjizi, koja je barem univerzitetskog nivoa sam nalazio dokaze nemogućnosti, kontraprimere itd. Dakle, složili smo se da se i jedno i drugo dokazuje.

Citat:
Wi-Fi: A ti si izgleda jos veci magarac (s obzirom da ces tesko da dokazes sledece):


Pa, da. Koja je razlika između takva dva izjašnjavanja? Zezaš državu, plati kaznu i molim lepo.

Citat:
Shadowed: Nema razloga da bilo sta dokazuje jer se ni za sta od tih podataka ne trazi dokaz pa ni za to nevezano da li je tvrdjenje o religijskoj pripadnosti ili o samom sebi.


Traži se tačnost datih podataka. Ako je netačnost dokaziva, za to sledi kazna.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 17:56 - pre 152 meseci
Citat:
Pa, svaka organizacija je nekakvo udruženje građana, pa i crkva. No, postavlja se pitanje oko čega su se članovi ateista Srbije organizovali, tj. šta im je zajedničko. Biće da je veroispovest u pitanju. Stoga ne vidim po čemu to udruženje građana nije crkva.


Pa kako si ti uopste upisao fakultet, a kamo li zavrsio nesto, sa ovakvom logikom :D
Koji si ti manipulator, kakva zamena teza, kakav krhak ego.

Bar neka korist od tvog baljezganja, pogledao sam link ka Ateistima i -

Citat:
Udruženje će nastaviti, preko mreže svojih posmatrača, da prati sam tok procesa popisivanja i prijavljivaće svaki uočeni slučaj nepravilnosti nadležnim opštinskim popisnim komisijama. Pozivamo građane da sve uočene nepravilnosti prijave popisnoj komisiji u svojoj opštini ili na tel. 0800/33-55-99 (besplatan poziv), kao i da o nepravilnostima na temu popisivanja veroispovesti obaveste Udruženje, preko sajta popis2011.com .


http://ateisti.com/

 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 17:58 - pre 152 meseci
Citat:
Isak666: E da je bar organizovona religija, ne bi morala da placa porez - ovako... :D


To što plaćaju porez ne znači da nisu crkva. To znači

1. Da su pogrešno kategorizovani,
2. Da svi moraju da plaćaju porez i da ne sme biti izuzetaka.

Ako se crkva ne oporezuje kao verska zajednica, to je greška. Ako se ne oporezuje po nekom drugom osnovu (recimo izdržava se od dobrovoljnih priloga, mada nažalost ni to nije slučaj, već je na državnoj cucli) onda isti kriterijumi moraju da važe i za ostale.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 18:00 - pre 152 meseci
Iskreno, jesi li ti ok?


 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 18:01 - pre 152 meseci
Citat:
Isak666: Pa kako si ti uopste upisao fakultet, a kamo li zavrsio nesto, sa ovakvom logikom :D


Tako što su se pitali malo relevantniji ljudi od tebe.

Etiketiranje je oduvek bila najjača argumentacija, vrhunac logike.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 18:03 - pre 152 meseci
Citat:
Isak666: Iskreno, jesi li ti ok?


Jesam. A ti?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 18:06 - pre 152 meseci
Da, da - cetiri strane sam te pitao da objasnis kako su ateisti religija, sto si preskakao, da bi opet zakljucio
Citat:
Pa, svaka organizacija je nekakvo udruženje građana, pa i crkva. No, postavlja se pitanje oko čega su se članovi ateista Srbije organizovali, tj. šta im je zajedničko. Biće da je veroispovest u pitanju. Stoga ne vidim po čemu to udruženje građana nije crkva.


a to moze biti samo bezobrazluk ili nepoznavanje osnove logike.

Kad spojim ovu temu sa onom tvojom pricom o javnom profilu na netu (eh ironije, tvoj primer je dokaz da kolicina licnih informacija na profilu uopste ne mora biti proporcionalna kvalitetu postova sa tog profila) - uhvati me neka jeza.

Samo ostani u manjini.


Nego, znam ja sta te tisti - ego.
Ego ti je kao kuca, pa ne mozes priznati gresku, nego sam sebi moras da se smejes u manipulaciji i dokazivanju svoje tvrdnje.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 18:17 - pre 152 meseci
Citat:
Nedeljko: Traži se tačnost datih podataka. Ako je netačnost dokaziva, za to sledi kazna.

Pa super, neka dokazuju netacnost. Nemam ja sta da dokazujem tacnost. Ako me optuzuju da sam dao netacne podatke, neka dokazu a ne da traze da ja dokazem da nisam.
Je l' treba tako posle da nekog optuze da je pedofil a on neka dokaze da nije?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 18:22 - pre 152 meseci
Isak666

Što se mog poznavanja logike tiče, o tome su se izjasnili ljudi sa kredibilitetom dokazanim u svetu, a mišljenje trolova kao što si ti me uopšte ne interesuje.

Svi tvoji argumenti se svode na etiketiranje - nisi normalan, bezobrazan si, nećeš da priznaš da grešiš. Šta reći, nego trol. I onda Predrag Supurović meni prebacuje da su mi komentari neumesni.

Kako su ateisti vernici objasnio ti je i Predrag Supurović. Ja njegovo objašnjenje podržavam.

A što se anonimnosti tiče, moje iskustvo je sasvim suprotno od tvog. Trenutno mogu da se setim samo člana Shadowed od nepotpisanih netrolova. Njega vrlo poštujem, ali to je izuzetak. Osim toga, visoko cenim npr. Ivana Dimkovića i mmx-a, ali oni su potpisani. Predrag Supurović takođe mislim da uopšte nije trol, bez obzira na slaganje/neslaganje sa njim. Čovek piše smisleno.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Inspektor Nagib
Zemun

Član broj: 274566
Poruke: 20
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+167 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???10.10.2011. u 18:25 - pre 152 meseci
Ok, ajde malo da uozbiljimo diskusiju, dosta smo se šalili. ;)

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko ce da se izjasni kao ateista???

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 75004 | Odgovora: 525 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.