Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko ce da se izjasni kao ateista???

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko ce da se izjasni kao ateista???

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27

[ Pregleda: 75108 | Odgovora: 525 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???11.10.2011. u 18:09 - pre 152 meseci
Citat:
Wi-Fi:
Nije verovanje da bog ne postoji, vec neverovanje (marketing sluzbama i vernicima/sledbenicima) da postoji. A s obzirom da nema(ju) dokaza o postojanju, to je cinjenica.


Neverovanje je forma verovanja. Stvarno ne vidim čemu ovo konstano ponavljanje nenaučnih tvrdnji koje su odavno razrešene u diskusiji? Potuno je nenaučan a samim tim i promašen način zaključivanja koji ti nanovo uvodiš.

Za tvrdnju se može utvrditi da je istinita ili nije istinita. Ako to ne može da se utvrdi onda je neutvrđena. Ne moe neka tvrdnje biti netačna samo zato što nije dokazana. Besmisleno je da na tome insistiraš. Ovako samo prelaziš granicu trolovanja.

Citat:
Wi-Fi:
Citat:

Citat:
Predrag Supurovic:Da uprostimo: zamisli da upoznaš nekog ko je istraživao kakvu neistraženu oblast u Africi ili Amazoniji i ko ti ispriča kako je tamo video neobičnu životinju koju je nazvao šnjorf, podrobno ti opisao kako ona izgleda, kako se hrani, pari, kako izgleda zajednica tih životinja i sve ostalo što je mogao da zapazi. E sad, kvaka je što njegov opis zvuči neverovatno.

Možeš da mu poveruješ u to da takva životinaj postoji. Možeš da tvrdiš da ne postoji ili da ne može da postoji. A možeš i da mu prosto tražiš dokaze da takva životinja postoji.

Ako poveruješ ti dakle veruješ. Ako tvdiš da laže, onda veruješ da ta životinja ne postoji. A ako tražiš dokaze pre nego što prihvatiš ili osporiš priču, onda si se ogradio od zaključivanja na osnovu verovanja.


Ne. Ako tvrdis da laze, onda ne verujes da zivotinja postoji tj. ne verujes njemu, jer nema nikakve dokaze.


Ako tvrdiš da laže a sam ne možeš da dokažeš da laže onda i ti samo veruješ da laže, a to je korisno isto koliko i lanjski sneg.
Ovo što ti koristiš je kvazi logika od koje u životu nećeš imati koristi, ako je primenjuješ na nešto drugo a ne na ova neobavezna naklapanja o religiji :)

Citat:
Nedeljko:
Ne vređam ja nikoga, već tvrdim da se ne izjašnjavaju iskreno, nego da su zajebanti.


A ti si kao manje zajebant jer se izjašnjavaš kao pravoslavac? Pa ček, svako ko iole razmišlja svojom glavom ZNA da je svaka religija u suštini najobičnija zajebancija samo su se na neke od tih zajebancije neki ljudi ozbiljno primili.

Citat:
Nedeljko:
Citat:

Citat:
Predrag Supurovic: Potpuno je nebitno. Ako ih ima koji su set ako izjasnili, imaju svako pravo na to. Ti nemaš pravo da ih nazivaš menalno poremećenima, jer to izjašnjavanje nije kriterijum da se odredi njihovo psihičko nego duhovno stanje. Opet govor mržnje.


Čuj, objektivno je utvrdivo da li neko ima šizofreniju ili nema. Imao sam prilike da vidim jednoga koji umišlja da je student neke više škole koji nekog datuma treba polaže neki ispit. Njegova majka mi je rekla da su to njegove fiks ideje koje su posledica bolesti od koje se leči. U XIX veku je Leopold Kroneker strpao Georga Kantora u ludnicu po osnovu Kantorove izjave da postoje različite beskonačnosti. U XX veku je takvo uspostavljanje dijagnoza napušteno. Postoje objektivni psiho-testovi kojima se utvrđuje nečije mentalno zdravlje.


Da, utvrdivo je da li je neko lud, ali to kako se on izjašnjava na popisu nije kriterijum. Stoji da neko ko je lud može bedasto da se izjasni, ali to što se neko bedasto izjasnio ne znači da je on lud. Ti upravo proglašavaš ludima one koji su se na popisu izjasnilina određeni način.

Citat:
Nedeljko:
E, ako zanemarimo takve koji su objektivno poremećeni (nevezano sa izjašnjavanjem o veroispovesti, slažemo se da to nije argument), ostali koji su se izjasnili kao džedaji su obični magarci koji misle da su originalni i da zezaju državu.


Evo, ponovo govor mržnje i vređanje.

Citat:
Nedeljko:
E, pa vidiš, nemaju prava na to. To je kažnjivo.


Zakon kaže da imaju pravo i da nije kažnjivo. Štaviše, to pravo im je ustavom zagarantovano.

Citat:
Nedeljko:
Nis mi odgovorio na pitanje ima li onih koji su se tako izjasnili, a da stvarno veruju u tom (isključujem one kod kojih je to posledica bolesti).


Jesam odgoovrio i ponoviću. Ne znam da li ima takvih, ali to je nebitno. Imaju svako pravo da se izjasne kako god hoće. Ako neko koće da veruje u petu svoje leve noge, ima svako pravo na to. Pa čak i ako se samo pretvara da veruje.

Citat:
Wi-Fi:
Evo da nacrtam:

1. tuzilac pokrece tuzbu
2. okrivljeni cuti/negira
3. tuzilac dokazuje
4. okrivljeni placa odstetu/ide u zatvor ili ulaze zalbu tj. kontra-dokaze
ILI
1. tuzilac pokrece tuzbu
2. okrivljeni cuti/negira
3a. tuzilac ne dokazuje
4a. okrivljeni slobodan/u pravu


To je tako kad se mala deca igraju suda. U stvarnosti tužilac dokazuje da je okrivljeni kriv a branilac dokazuje da nije kriv. Presuda zavisi od toga ko uspe svoje da dokaže.


Citat:
kandorus
Prvo, ne kaže se "srpski budžet" no se kaže budžet R. Srbije.


A ti, kanda, ne znaš srpski? :)


Citat:
Wi-Fi
Novi-stari argument je da ateisti ne moraju nista da dokazuju jer oni nisu ni inicirali celu pricu oko boga i sl. Stavise, ateisti ne bi ni postojali da ne postoje vernici...


Ko je šta inicirao je nebitno za naučno rasuđivanje. Tema je tu. Svako može da kaže šta misli AKO HOĆE i ako ga tema ZANIMA ili ima POREBU da se njome bavi. Jedino što je neophodno to je držati se logike, i razumnog rasuđivanja zasnovanog na proverenim naučnim metodama.

Citat:

A sto se tice matematike, konstatovali smo da se dokazuje i jedno i drugo, s tim sto ja mislim (iako nisam neki matematicar) da treba da se dokazuje samo jedno (sto je u vecini i slucaj).


Usudiću se da primetim da ti pored matematike, izgleda, ni logika baš ne ide najbolje :)


 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???11.10.2011. u 18:23 - pre 152 meseci
^Nedeljko

Ne reče nam dal si se kulturi učio od popova ili od onih koji su ti overili znanje iz logike. Ili si takav samo zato što si više puta sam sebe upleo u nonsens (što je za jednog vrsnog logičara zaista sramota).
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???11.10.2011. u 18:36 - pre 152 meseci
Citat:
Nedeljko: ostali koji su se izjasnili kao džedaji su obični magarci koji misle da su originalni i da zezaju državu. E, pa vidiš, nemaju prava na to. To je kažnjivo.


Ma jes, a država je magarac2. Imaju prava, itekako. Država to su ove mrcine na vlasti koje sada uzimaju još jedan kredit kako bi imali za plate državnih činovnika, i penzije, pa da pored taga uz "božju sreću" i "EU kandidaturu" dohvate još jedan mandat kako bi mogli da nastave jašu. Ko će da vraća taj kredit, da neće oni možda ili njihova deca? Jok, propisače oni zakone i uvešće poreze kako bi meni rekli da to moramo da vraćamo ja i moja deca i moji unici. More mrš sa takvom državom i njenim zakonima. Ko će bre meni da naređuje da moram da učestvujem u kojekakvim popisima kako bi oni znali da li sérem na livadi ili imam para da plaćam njihove kredite koje uzimaju za sebe? Mogu oni da uvedu zakon da ja moram i da se naguzim kad dođe popisivač, inače ću biti kažnjen. Pazi da neću.

Džedaj, to je najadekvatnije religijsko opredeljenje u ovoj državi, ozbiljno isto koliko i ova država!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???11.10.2011. u 18:50 - pre 152 meseci
Citat:
stil: Ja samo govorim onako kako jeste. Živim u ovoj zemlji i reagujem na negativne pojave. U ovoj temi govorimo o crkvi na državnim jaslama koja pravi skandale pa to komentarišem. E sad što se moji komentari tebi ne sviđaju to je druga stvar. Svakako nije moja frustracija već tvoja jer nemaš nikakve argumente protiv mojih tvrdnji.


A bi li malo prestao da troluješ? Reci mi samo kom je posetiocu ovog foruma ovo upućeno? Meni? Pa, ja se slažem sa tim da crkva jeste na državnim jaslama, a da ne treba da bude. Čemu rasprava oko nečega oko čega postoji konsensuz?

Ako ti to toliko smeta, onda se lepo obrati onima koji se sa tim ne slažu i koji su izglasali takav budžet. Ponavljanje ko pokvarena ploča nečega što je svima jasno je obično trolovanje. Da, na ovoj temi je to svim učesnicima jasno, tako da nema potrebe da to više ponavljaš ovde.

Drugo, popovi nemaju nikakvog uticaja na popis i njegove rezultate. Nijedan pop te ne može naterati da se izjasniš kao pravoslavac ako to ne želiš. E, sad, ne samo ovde, nego i na poslu sam čuo da mogućnost izjašnjavanja kao ateiste zavisi od ćefa popisivača, što jeste problem, ali za to nisu krivi popovi. Taj problem je trebao da se rešava prijavljivanjem takvih popisivača, njihovom zamenom i objavljivanjem svega toga u medijima počevši od prvog dana popisa.

Citat:
Predrag Supurovic: Da, utvrdivo je da li je neko lud, ali to kako se on izjašnjava na popisu nije kriterijum. Stoji da neko ko je lud može bedasto da se izjasni, ali to što se neko bedasto izjasnio ne znači da je on lud. Ti upravo proglašavaš ludima one koji su se na popisu izjasnilina određeni način.


Je li, a gde sam ja napisao da je izjašnjavanje kriterijum da li je neko lud? Je li ti čitaš šta ja pišem? Hajde, sad polako pročitaj još jednom isti taj pasus koji si citirao.

Za ludilo postoje psiho-testovi. Dakle, ja nikoga ne proglašavam ludim ni po jednom osnovu, jer nisam kompetentan za to, već samo isključujem iz razmatranja one koji bi takve testove "položili" i ograničavam se na one druge. Moje mišljenje je da su im motivi sasvim druge prirode i to nije nikakav govor mržnje.

Citat:
Predrag Supurovic: A ti si kao manje zajebant jer se izjašnjavaš kao pravoslavac? Pa ček, svako ko iole razmišlja svojom glavom ZNA da je svaka religija u suštini najobičnija zajebancija samo su se na neke od tih zajebancije neki ljudi ozbiljno primili.


Kao prvo, otkud ti znaš kako se ja izjašnjavam? Kao drugo, ima dobitnika Nobelove nagrade za fiziku koji po tebi ne razmišljaju svojom glavom. Kao treće, nemam ja ništa protiv da se neko izjasni kao džedaj ako se zaista na to primio. Imam samo protiv davanja netačnih podataka državi.

Citat:
Predrag Supurovic: Zakon kaže da imaju pravo i da nije kažnjivo. Štaviše, to pravo im je ustavom zagarantovano.


Ne, davanje netačnih podataka državi nije zagarantovano ni ustavom ni zakonom. Naprotiv, kažnjivo je.

Citat:
Predrag Supurovic: ima svako pravo na to. Pa čak i ako se samo pretvara da veruje.


E, nema pravo da se pretvara pred državom. Propis jasno kaže šta sledi za davanje netačnih podataka.

Citat:
Predrag Supurovic: tužilac dokazuje da je okrivljeni kriv a branilac dokazuje da nije kriv. Presuda zavisi od toga ko uspe svoje da dokaže.


A šta se dešava ako ni tužilac ni branilac ne uspeju ništa da dokažu? Wi Fi je u pravu - svako je nevin dok se ne dokaže suprotno.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???11.10.2011. u 18:53 - pre 152 meseci
pisac

Je li, a ako se svi izjasnimo kao džedaji, dobićemo bolju vlast ili šta? Jesi li ti onaj što je napisao da će da traži da mu deca ni slučajno ne nauče ćirilicu? Mora da se i na taj način nešto rešava.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???11.10.2011. u 19:06 - pre 152 meseci
Citat:
Ne vređam ja nikoga, već tvrdim da se ne izjašnjavaju iskreno, nego da su zajebanti.

OK i sta sad... optuzio si pola miliona ljudi na planeti bez ikakvih materijalnih dokaza, formalno-pravno prekrsio si zakon. I to samo za optuzivanje bez dokaza, za uskracivanje verskih prava i sloboda necu ni da govorim... Nego sve je to u redu, nesto te potreslo u vezi toga pa reagujes protivzakonito... A nije mi jasno sta. Volis svoju drzavu, a ovi su je nekako ostetili svojim zajebantskim ponasanjem? Ma kakvi, da si nekakav borac za pravdu i zakon ti ne bi pisao o nekim toboznjim zajebantima koji nikakvu stetu nikom ne nanose, vec recimo o... ne znam odakle da pocnem... evo recimo u Beogradu vise desetina hiljada ljudi dnevno ne plati/otkuca kartu u autobusu. Pri tom ne da zavlace ruku u dzep svom gradu, drzavi i poreskim obveznicima, nego su ukrali minimum 500 novih autobusa za poslednjih 10 godina. Vise prekrsilaca, vise prekrsaja, velika materijalna steta, lako dokazivo. Ali ne, sve to tebi nije bitno, a strasno ti je bitno da se stanovnistvo u Srbiji izdeli na nekakve kategorije? Ne razumem. Mnoge bi to asociralo na neke lose namere.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???11.10.2011. u 19:12 - pre 152 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: To je tako kad se mala deca igraju suda. U stvarnosti tužilac dokazuje da je okrivljeni kriv a branilac dokazuje da nije kriv. Presuda zavisi od toga ko uspe svoje da dokaže.

U stvarnosti, tuzilac mora sve da dokaze, dok okrivljeni moze da sedi, zeva i broji zvezde. Branilac je tu kad su dokazi tuzioca jaki i/ili kad je optuznica tacna/dokaziva pa da smanji kaznu/"izvuce" klijenta. Inace, u slucaju tvrdnji, verovanja i posrednih dokaza je potpuno nepotreban...

Citat:
Predrag SupurovicKo je šta inicirao je nebitno za naučno rasuđivanje. Tema je tu. Svako može da kaže šta misli AKO HOĆE i ako ga tema ZANIMA ili ima POREBU da se njome bavi. Jedino što je neophodno to je držati se logike, i razumnog rasuđivanja zasnovanog na proverenim naučnim metodama.


He he he, a "tema je tu" je naucno (ili, bolje receno, ozbiljno) rasudjivanje... To po onoj "tako je - kako je", "zasto - zato" i sl.
A s obzirom da je tema tu ne zato sto je pala s Marsa (ili je prisutna od praistorije i nastanka univerzuma, kao npr. gravitacija i sl.), onda su za dokazivanje zaduzeni kreatori iste, u suprotnom je samo jos jedna izmisljotina/prevara
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???11.10.2011. u 20:05 - pre 152 meseci
pctel

Prvo, dokazivo je da su zajebanti, jer ne mogu da demonstriraju upotrebu sile. Drugo, iz krivičnog zakona Srbije su (nažalost) izbačeni i kleveta i uvreda, tako da formalno pravno nisam prekršio nikakav zakon čak i ako je druga strana u pravu. Treće, otkud tebi ideja da meni ne smeta što se mnogi švercuju gradskim prevozom? To što to ovde nije tema ne znači da ja to podržavam.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???11.10.2011. u 20:47 - pre 152 meseci
Citat:
Nedeljko:Je li, a ako se svi izjasnimo kao džedaji, dobićemo bolju vlast ili šta?


Naravno, ako se svi (ili bar 75%) izjasnimo. Misliš li da nije tako? Evo ja ti garantujem da je upravo tako.

Citat:
Nedeljko:Jesi li ti onaj što je napisao da će da traži da mu deca ni slučajno ne nauče ćirilicu?


Ne baš, nešto si pobrkao, a i ne vidim kakve veze ima to sa enormnim zaduživanjem u ime svih građana koje ova "država" radi da bi se šačica parazita održala još malo na vlasti, i pri tome preti svim građanima sa nekakvim kaznama ako nećeš da kažeš da li séreš na livadi?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???11.10.2011. u 21:02 - pre 152 meseci
Citat:
pisac: Naravno, ako se svi (ili bar 75%) izjasnimo. Misliš li da nije tako? Evo ja ti garantujem da je upravo tako.


Stvarno? Jesi li ozbiljan? Džedajsko izjašnjavanje će da promeni vlast?

Citat:
pisac: pri tome preti svim građanima sa nekakvim kaznama ako nećeš da kažeš da li séreš na livadi?


Pa, svaka vlast preti svima koji ne poštuju zakone, propise i ustav. Ima li negde drugačije vlasti?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???11.10.2011. u 21:28 - pre 152 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Neverovanje je forma verovanja. Stvarno ne vidim čemu ovo konstano ponavljanje

Neverovanje nije forma verovanja vec odsustvo verovanja. I ja stvarno ne vidim cemu ovo konstantno ponavljanje :)
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???11.10.2011. u 21:33 - pre 152 meseci
Neverovanje je oblik verovanja. Odstustvo verovanja je ZNANJE.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???11.10.2011. u 21:58 - pre 152 meseci
Verovanje u nešto je verovanje, ako i verovanje u negaciju toga. Neverovanje je po definiciji odsustvo verovanja, dakle ni u stav ni u negaciju i ne mora da podrazumeva znanje.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???11.10.2011. u 22:04 - pre 152 meseci
Citat:
Nedeljko: Pa, svaka vlast preti svima koji ne poštuju zakone, propise i ustav. Ima li negde drugačije vlasti?


Pitanje je kakve propise donosi ta vlast koja preti svojim građanima za nepoštovanje tih propisa. Tu je ogromna razlika, i kroz istoriju i kroz geografiju . Kao što rekoh, mogu oni da kažu i da ja treba da se naguzim kad dođe popisivač...

Citat:
Nedeljko: Stvarno? Jesi li ozbiljan? Džedajsko izjašnjavanje će da promeni vlast?


Obrni uzrok i posledicu. Ako se većina izjasni kao džedaji, vlast je već na samrti.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???11.10.2011. u 22:11 - pre 152 meseci
Ah, i da pomenem to u vezi ideje da ateisti treba da dokažu nepostojanje boga...

Možda to nije moguće (u ovom trenutku), ali... Hrišćani recimo imaju svetu knjigu, bibliju, koja je dokazano puna netačnosti. Takođe, nigde nije dokazano da je Isus vaskrsnuo, jer ga niko nije video posle vaskrsnuća već je samo 'nestalo' njegovo telo. Nadam se da vernici neće sada (naravno da hoće) tražiti konkretniji dokaz da Isus nije vaskrsnuo?

Eto, dokazali smo bar da je najveća religija u stvari sračunata zabluda . Bog (ako postoji) nam to neće zameriti
 
Odgovor na temu

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???11.10.2011. u 22:19 - pre 152 meseci
Citat:
Nedeljko:
Hahaha! Otkad je uvredljivo biti građanin Hrvatske? Ako ti se tamo ne sviđa, slobodno se preseli. Ne, ovde se radi o tvojem zabadanju tvog nosa u tuđe dupe. Ne živiš u Srbiji, ne plaćaš porez u Srbiji - naš te se budžet ne tiče! Kad ne bi bilo tako, ne bi samo državljani neke zemlje imali pravo glasa u toj zemlji.

Nedeljko, kandarus i nije iz Hrvatske, tamo je trava jos uvek zabranjena supstanca. Lik je iz Holandije. I batali raspravu, zar ne vidis da te lozi ...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???11.10.2011. u 22:44 - pre 152 meseci
Citat:
pisac: Obrni uzrok i posledicu. Ako se većina izjasni kao džedaji, vlast je već na samrti.


Uuuu, al bi se vlast potresla, uhuhuhu.

Citat:
pisac: Možda to nije moguće (u ovom trenutku), ali... Hrišćani recimo imaju svetu knjigu, bibliju, koja je dokazano puna netačnosti. Takođe, nigde nije dokazano da je Isus vaskrsnuo, jer ga niko nije video posle vaskrsnuća već je samo 'nestalo' njegovo telo.


U istoj toj bibliji piše da su ga učenici videli posle vaskrsenja. Ti smatraš da nisu. Kako se bilo koja od tih dveju teza može dokazati?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???11.10.2011. u 23:08 - pre 152 meseci
Misliš, u toj istoj bibliji koja je dokazano puna neistina, piše da su ga učenici (valjda misliš na apostole) videli? Ok, dokaz do bola. Postoji li nezavistan izvor i potvrda da ga je neko ko nije član te sekte video? Ili to ipak ostaje samo učenje 'svete knjige' koja je pisana od strane članova sekte koji su time dizali kult ličnosti i sebi skupljali sledbenike?

Citat:
Nedeljko: Uuuu, al bi se vlast potresla, uhuhuhu.


Vlast bi se itekako potresla, isto kao što se potresla 5.oktobra 2000.-te godine. Samo je potrebna kritična masa ljudi koja će da potrese drvo i sruši trule voćke sa grane na kojoj parazitiraju.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???12.10.2011. u 08:22 - pre 152 meseci
Ovi što se pozivaju na ;injenicu da se u matematici dokazuje nepostojanje objekta prenebegavaju jednu činjenicu. Naime u matematici se dokazuje nepostojanje konkretnog objekta sa odredjenim osobinama.

Na primer, dokazuje se nepostojanje rešenja jednačine (ili sistema), dokazuje se nemogućnost konstrukcije (na primer trećine ugla), dokazuje se nepostojanje elementa u skupu (na primer koren iz dva nije u skupu racionalnih brojeva) itd. Ali to su sve jasno (u matemattičkom smislu korektno) definisani objekti. Znaju se pravila dokazivanja, znaju se dozvoljene operacije, zna se šta se očekuje kao dokaz (bilo afirmacije bilo negacije) i zna se kako se dokaz može proveriti. I zaista je moguće dokazivati postojanje/nepostojanje takvih (matematičkih) objekata.

Ali, u matematici se ne dokazuje nepostojanje nečega što nije (valjano) definisano. Čak matematičari takve (nepotpuno definisane objekte) ignorišu, znate ono "nije iskaz", "nije skup"...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???12.10.2011. u 09:23 - pre 152 meseci
Citat:
pisac: Misliš, u toj istoj bibliji koja je dokazano puna neistina, piše da su ga učenici (valjda misliš na apostole) videli? Ok, dokaz do bola. Postoji li nezavistan izvor i potvrda da ga je neko ko nije član te sekte video? Ili to ipak ostaje samo učenje 'svete knjige' koja je pisana od strane članova sekte koji su time dizali kult ličnosti i sebi skupljali sledbenike?


Ko kaže da je to dokaz? No, gde je dokaz da ga niko nije video? I dan-danas postoje ljudi koji tvrde da su videli npr. leteće tanjire. Ako tvrdiš da niko nikad nije video leteće tanjire, ti jednostavno tvrdiš da tim ljudima ne veruješ i ništa više od toga. Da si preformulisao iskaz u "ne postoje dokazi da je iko ikad video leteće tanjire", to bi bilo OK.

kandorus

Sve što si napisao je tačno i za dokazivanje postojanja. Dakle, važi potpuna simetrija, pa ne stoji stav "teret dokazivanja je na onome ko tvrdi postojanje". Jok vala, nego je teret dokazivanja na onome ko nešto tvrdi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko ce da se izjasni kao ateista???

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27

[ Pregleda: 75108 | Odgovora: 525 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.