Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko ce da se izjasni kao ateista???

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko ce da se izjasni kao ateista???

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 75050 | Odgovora: 525 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???02.10.2011. u 19:05 - pre 153 meseci
Bio je kod mene danas, probao je da uradi popis. Kada sam mu rekao da mi ne želimo da učestvujemo na bilo koji način u popisu, počeo je sa "ali morate, to je obaveza". Nakon što sam ponovio da me nikakav popis ne zanima, da može da upiše da nikog nije našao, i krenuo da odem (sa kapije koja je bila zaključana), odgovorio je da to ne može da uradi, i počeo da pokušava da izvuče bilo kakve informacije (koliko kvadrata, ko sve živi, da li smo podstanari ili vlasnici...) i kada je video da nemam nikakvu nameru da bilo šta odgovorim već da odlazim u kuću, izrekao je: "ja ću morati da upišem da ste odbili saradnju, a onda će doći nadležni organi da vas primoraju na ispunjavanje obaveza".

Dakle, tip je postao neprijatan.

Ja sam mu rekao da slobodno mogu da dođu da me nateraju, a da on nema pojma sa kim uopšte razgovara pa tako neće znati ni oni koji budu došli koga to treba da nateraju na bilo šta. I naravno otišao da se bavim pametnijim stvarima u životu.

E, takve slobodno treba jeb* u zdrav mozak. Džedaji, štumfovi... svi zajedno
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???02.10.2011. u 19:09 - pre 153 meseci
Hahaha ali cuj "da te nateraju"... kako li ce to da izvedu? Hahaha... kakve njuske covece.

Bila bi bas fora, onako globalno, da ljudi prestanu da im daju te informacije... Ne vidim zasto bi neko gubio svoje vreme i davao za dzabe gomilu informacija za koje, inace, mora da se plati... Zato sto je neki birokrata rekao "to je obaveza"... Ahaaa :)

Mastiljare uvek kazu kako je popis jako bitan za raspodelu raznih sredstava, programa itd... sto je naravno cist bull... cak i ako jeste tacno, to je onda suluda greska - oslanjati se na podatke koji su vise godina stari. Neko bi trebao da ih obavesti da je 21-vi vek.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???02.10.2011. u 19:34 - pre 153 meseci
Pa, treba da ti dođe na gajbu sa policijom da platiš kaznu za odbijanje učešća.

Ivane, sve zemlje na svetu prave popise na svakih 10 godina i to nije nikakav bull, već praktična potreba.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.ptt.rs.



+128 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???02.10.2011. u 19:51 - pre 153 meseci
Pisac ne mozes da krivis popisivaca, njemu su to rekli. Da je on upisao da te nije nasao (a jeste) mogao je da odgovara.
Kazna za nepopisivanje je valjda 20-50k.

Inace i meni je obavezan popis sr... Ko meni garantuje koga ja primam u kucu, i kome dajem info...

Ovaj a mene zanima sta ce npr sa Siptarima koji ne zele da se popisu? Jel i njima planiraju da naplate kazne
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???02.10.2011. u 19:54 - pre 153 meseci
@Nedeljko, pa to samo govori koliko je smislena "drzavna sluzba" - u jednom momentu ce ti podaci biti stari 9 godina, i oni ce i dalje da donose nekakve odluke na osnovu njih. Sta reci. Pravo cudo zasto su genearlno sirom sveta sve drzavne usluge inferiorne.

Sto se policije tice, ne vidim da to moze da im pomogne - sta ako nisi kuci, nema te i zdravo. + Ne vidim kakve veze policija ima sa placanjem nekakve kazne - policija samo moze da te privede, nemaju oni blagajnu.

A i sto se privodjenja tice, ako dovoljan broj ljudi odbije da gubi vreme na to, mogu komotno da se slikaju sa pokusajem kaznjavanja. Valjda u UK prosli put, naplatili su 2-3 kazne u celoj zemlji, i to verovatno u nekim malim mestima gde se svi poznaju i gde su odlucili da "pokazu" nekome.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???02.10.2011. u 20:11 - pre 153 meseci
Citat:
the_tosic: Da je on upisao da te nije nasao (a jeste) mogao je da odgovara.


Nema on pojma da li je uopšte nekog našao koji ima ikakve veze sa stanarima. Ja sam možda lopov na radnom zadatku, možda baštovan, možda gost, možda... bilo šta. Njemu je samo zapelo da mu ja dam bilo kakve podatke koje bi on onda upisao tamo samo da bi obavio svoj mali poslić i zaradio svoju platicu... i zbog toga postaje neprijatan kada shvati da nemam nikakvu nameru da mi kažem bilo šta o bilo čemu.

Država (ovakva kakva je) nema šta da gura njušku u moj privatni život, od sada pa nadalje i ubuduće. Odbijam bilo kakvu saradnju. A kaznu neka mi naplate sa bankovnog računa koji je prazan već godinama, kada uopšte ustanove kome treba da naplate tu kaznu.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???02.10.2011. u 20:11 - pre 153 meseci
Da, u jednom trenutku će podaci biti stari 9 godina i upravo je to razlog što će dogodine da se obavi novi popis. Ne mislim da će se stanje drastično promeniti za tih 9 godina, barem ne u svim elementima, a u onima u kojima se promeni, obaviće se istraživanje do sledećeg popisa i gotovo.

Policija treba da te identifikuje, a onda će država lako da te kazni.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???02.10.2011. u 20:15 - pre 153 meseci
pisac, ako ustanove ko je odbio da se popisuje, znaš kako će im biti problem da naplate kaznu - uuuuu... U krajnjoj liniji mogu da te tuže, pa ako i onda odbiješ da platiš kaznu ideš u zatvor. E, onda si izdržao kaznu i ništa više ne duguješ.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???02.10.2011. u 20:44 - pre 153 meseci
Ma kakav zatvor zbog neodazivanja na popis kad ovde najgori kriminalci cekaju godinama na izvrsenje zatvorske kazne. Sve je to plasenje mecke resetom. A ne znam ni sta ce im popis kad i tako posle stimuju podatke kako im odgovara i uopste ne uzimaju u obzir neke odgovore, kao npr izjasnjavanje kao ateista ili agnostik. I sta ce uopste to pitanje o veroispovesti u formularu za popis stanovnistva, kao i pitanja o nekim kvadratima, kako ko dolazi do sredstava za zivot i da li bi neko prihvatio posao da mu sad ponude. U kakvoj je vezi to pitanje sa popisom stanovnistva? Cemu sluzi taj popis, da se vidi koliko ima stanovnika, ili da se pronadju "sociopate" , "psihopate" i "drustveni paraziti" ? Verovatno samo da se neko utali i da uzme neke pare iz budzeta. More:



;)
 
Odgovor na temu

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???02.10.2011. u 21:15 - pre 153 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Hahaha ali cuj "da te nateraju"... kako li ce to da izvedu? Hahaha... kakve njuske covece.

Bila bi bas fora, onako globalno, da ljudi prestanu da im daju te informacije... Ne vidim zasto bi neko gubio svoje vreme i davao za dzabe gomilu informacija za koje, inace, mora da se plati... Zato sto je neki birokrata rekao "to je obaveza"... Ahaaa :)

Mastiljare uvek kazu kako je popis jako bitan za raspodelu raznih sredstava, programa itd... sto je naravno cist bull... cak i ako jeste tacno, to je onda suluda greska - oslanjati se na podatke koji su vise godina stari. Neko bi trebao da ih obavesti da je 21-vi vek.

Ivane, na slici mi delujes mnogo starije, naravno pod uslovom da si ti na njoj.

Cudi me da imas ovakvo razmisljanje a u isto vreme si za proevropske ideje i standarde. Popis je vecim delom sufinansirala Evropska unija i format pitanja i nacin uvodjenja statistickih podataka je uradjen prema njihovom modelu. A ne verujem da EU nije cula za 21. vek, kako ti to kazes.

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???02.10.2011. u 21:32 - pre 153 meseci
Znaci to iz EU dolaze direktive da ima pitanja kao da li je ovaj anketirani aktivno trazio posao u poslednje 4 nedelje i da li bi prihvatio posao da mu sad ponude i takve neke gluposti. Eto, jel lepo ja kazem na drugoj temi, njih zanimaju samo drpadzije i mogucnost da nekoga porobe. Zato treba davati "psihopatske" i "sociopatske" odgovore. U stilu nit sam radio, nit sam trazio posao, niti cu ga traziti, niti niti bi prihvatio posao. Hahahahahaha.
 
Odgovor na temu

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Morpheus NS
Član broj: 222101
Poruke: 190
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???02.10.2011. u 22:18 - pre 153 meseci
@pisac, ja sam popisivač, i mogu ti reći da bih ti i ja pokušao saopštiti da si u obavezi da odgovoriš na pitanja, ili ću to morati saopštiti popisnoj komisiji, koja onda ima svoje instrumente na raspolaganju. Nije to nikakva zloba kolege popisivača, već prosta procedura koja nam je saopštena na obuci. Ja lično svakom poslu koji obavljam, ma kako on beznačajan bio, pokušavam pristupiti maksimalno odgovorno i u potpunosti u skladu s procedurom koja je zacrtana. Tvoje je pravo, naravno, da kažeš da odbijaš dati podatke, ali moraš razumeti i poziciju popisivača koji mora da ti saopšti posledice takve odluke. Čisto proceduralno pitanje.

Inače, na temu, u poziciji sam da sastavim sopstvenu popisnicu i u njoj sam pod "veroispovest" upisao "ateista".

I da...

Citat:
Mnogi su konkurisali ali samo je partijska stoka dobila providnu torbu.


Nije tačno. Nisam član nijedne partije i prezirem politički sistem uspostavljen u Srbiji.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???02.10.2011. u 22:25 - pre 153 meseci
Ako vas zanima šta pitaju na popisu.

Popisnica,
Upitnik za domaćinstvo i stan.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???02.10.2011. u 22:28 - pre 153 meseci
Ja sam za sebe odštampao i popunio popisnicu i ostavio svojima za slučaj da popisivači dođu kad nisam tu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???02.10.2011. u 22:34 - pre 153 meseci
Citat:
Popis je vecim delom sufinansirala Evropska unija

Aha, a svi koji se popišu će dobiti po 1000 evra.

Ya Ya Ya
 
Odgovor na temu

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???02.10.2011. u 22:43 - pre 153 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Znaci to iz EU dolaze direktive da ima pitanja kao da li je ovaj anketirani aktivno trazio posao u poslednje 4 nedelje i da li bi prihvatio posao da mu sad ponude i takve neke gluposti. Eto, jel lepo ja kazem na drugoj temi, njih zanimaju samo drpadzije i mogucnost da nekoga porobe. Zato treba davati "psihopatske" i "sociopatske" odgovore. U stilu nit sam radio, nit sam trazio posao, niti cu ga traziti, niti niti bi prihvatio posao. Hahahahahaha.

Nesto nize naci ces odgovor za sebe.








 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???02.10.2011. u 22:44 - pre 153 meseci
Citat:
Nedeljko: Ja sam za sebe odštampao i popunio popisnicu i ostavio svojima za slučaj da popisivači dođu kad nisam tu.


Mislim da to ne mozes posto oni odgovore upisuju u siframa koje su dobili na kursu(zbog bar-kod citaca), a i neke odgovore upisuju sa desne stran eonih kucica, a neke s leve.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???02.10.2011. u 22:45 - pre 153 meseci
Ali pazi idiotizme. Kaze, funkcionisanje i socijalna integrisanost. Pa onda idu sve pitanja o nekim invaliditetima. A bre, mozda ja nisam socijalno integrisan zato sto to necu da budem, mozda sam asocijalan tip, mozda sam serijski ubica i kakve sad to veze ima sa pitanjima o tome da li ja koristim invalidska kolica? A sta na primer ako ja nemam kolica, konju rep mogu da iscupam i nista mi nije, ama ne podnosim ni ljude ni drustvo, volim da budem otudjen i sam? pa onda mozda ja nisam nikad imao stalan posao niti zelim da ga imam a izdrzavam se tako sto trtim babe za pare ili valjam neku robu. I gde se ja uklapam u ta njihova pitanja? I sta je njih uopste briga za sve to, a narocito zasto se u tim upitnicima beleze imena, adrese i JMBG i sve? Hajde ovi ostali podaci trebaju im kao za neku kao statistiku, neka bude. A sta ce im onda imena za statistiku? Imena i adrese su totalno nebitni za statistiku.
 
Odgovor na temu

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???02.10.2011. u 22:50 - pre 153 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ali pazi idiotizme. Kaze, funkcionisanje i socijalna integrisanost. Pa onda idu sve pitanja o nekim invaliditetima. A bre, mozda ja nisam socijalno integrisan zato sto to necu da budem, mozda sam asocijalan tip, mozda sam serijski ubica i kakve sad to veze ima sa pitanjima o tome da li ja koristim invalidska kolica? A sta na primer ako ja nemam kolica, konju rep mogu da iscupam i nista mi nije, ama ne podnosim ni ljude ni drustvo, volim da budem otudjen i sam? pa onda mozda ja nisam nikad imao stalan posao niti zelim da ga imam a izdrzavam se tako sto trtim babe za pare ili valjam neku robu. I gde se ja uklapam u ta njihova pitanja? I sta je njih uopste briga za sve to, a narocito zasto se u tim upitnicima beleze imena, adrese i JMBG i sve? Hajde ovi ostali podaci trebaju im kao za neku kao statistiku, neka bude. A sta ce im onda imena za statistiku? Imena i adrese su totalno nebitni za statistiku.

Kako bi glasila lista pitanja koja bi bila po tvojoj meri?
Mozemo li mi ostali da probamo da sastavimo takvu listu? :D
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???02.10.2011. u 22:50 - pre 153 meseci
Citat:
Morpheus NS: @pisac, ja sam popisivač, i mogu ti reći da bih ti i ja pokušao saopštiti da si u obavezi da odgovoriš na pitanja, ili ću to morati saopštiti popisnoj komisiji, koja onda ima svoje instrumente na raspolaganju.


Tip je bio napadan i postao pomalo neprijatan jer sam potpuno ignorisao njegov trud da nešto sazna. A što se "instrumenata" popisne komisije tiče, to sam na kraju i rekao: neka dođu da me identifikuju i nateraju... samo ne znam kako to misle da urade s obzirom da nemam nameru da puštam nikog u kuću. Moraće ili da me presretnu na ulici ili da dobiju nalog za upad u objekat (obijanje vrata i te stvari) kako bi uhapsili velikog zločinca koji neće da učestvuje u popisu . I onda neka mere kvadrature i pretresaju lične stvari kako bi dobili odgovore na ta svoja nebulozna pitanja
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko ce da se izjasni kao ateista???

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 75050 | Odgovora: 525 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.