Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko ce da se izjasni kao ateista???

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko ce da se izjasni kao ateista???

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 75052 | Odgovora: 525 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.20.*



+303 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???05.10.2011. u 07:56 - pre 152 meseci
Citat:
milivoje t:Hahah pa jeste li vi culi za adrese, kao ime ulice i broj kuce u toj ulici ili nasumicno lutate krajem kao u lovu na zeceve ? :)
Haha jesi ti cuo da na selu nemaju ulice? Pa je tako u nekim selima 500 kuca ima adresu selo bb...
Citat:
Sve su to sto oni pricaju samo izgovori, a ono sto je istina je da ce oni sve to da cuvaju u nekoj bazi i da imaju evidenciju ko je sta odgovorio.
Aham, sa vama se ne moze normalno razgovarati... Uzivajte...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???05.10.2011. u 08:59 - pre 152 meseci
Da je neko hteo da anonimizira popis, što bi za statistiku bilo prihvatljvo on bi to i ucinio. Tehnicki je to sasvim lako izvodljivo a da se pri tom obezbedi da se ne može neko popisati dva puta.

Iz nekog razloga, neko želi da napravi bazu podataka o građanima sa nekim podacima koji su mu u ovom trenutku bitni i nije nimalo prijatno ako u svemu tome učestvuje i EU.

Ko god tvrdi da podaci o identitetu nisu bitni i neće biti upotrebljeni neka ih onda i ne prikuplja.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???05.10.2011. u 09:30 - pre 152 meseci
Citat:
Bata: Kod mene bila popisivačica izrazito krajinskog(da ne kažem izbegličkog) akcenta,
i moja keva kaže da je pravoslavne vere (a pre toga je pitala da li može da se izjasni kao Jugoslovenka),
a onda ja dođem na red , i kažem da sam ateista, a ova popisivačica se bukvalno trgla (!) i pogledala me na sekund
kao da očekuje da se šalim i da ću odmah da se ispravim: "...ha, ha , ma pravoslavac sam - živeo Drug Patrijarh Pavle !"
Ma nije ti se valjda to desilo, pa to je strasno, jos je imala izraziti izbeglicki akcenat i pogledala te na sekund ocima, brrr...
Dobro si preziveo da nam napises, da znamo ako nama dodje ista takva, da ne otvaramo vrata.

@Milos

Sam si napisao da si obilazio naselje, pa je logicno da naselje ima ulice. Da si napisao planinsko selo, pa ajde... valjda popisivac po selima jeste lokalac, zna teren i zna da se snadje, a dovoljno je pametan da ima neki tefter u koji ce da upise koju kucu je preskocio...

Sto se tice nebeskog srpstva, kad covek vise ne moze da se nasali na neku temu, jasno je koliko je sati. A ako neke drzavne institucije ne iskoriste bar neke personalizovane podatke, onda su glupi...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???05.10.2011. u 09:31 - pre 152 meseci
@Predrag Supurovic

Kako? Farbanjem prstiju nevidljivim mastilom?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???05.10.2011. u 09:38 - pre 152 meseci
Nije loša ideja.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???05.10.2011. u 09:54 - pre 152 meseci
Ako uzmemo u obzir da drzava nece da proda podatke koje je prikupila ovim popisom, jel moze neko da mi objasni zasto i u kojem ludilo mogu da joj zatrebaju podaci tipa da li ja imam wc solju, od cega mi je spoljni zid kuce, cime se bavi firma u kojoj radim, sta imam od stoke i slicne nenormalne stvari?!
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???05.10.2011. u 09:58 - pre 152 meseci
Statistike radi. Sta je tu toliko cudno i nenormalno?
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???05.10.2011. u 10:29 - pre 152 meseci
Citat:
Nedeljko: @Predrag Supurovic

Kako? Farbanjem prstiju nevidljivim mastilom?


Na osnovu matičnih podataka na licu mesta se može izračunati jedinstveni broj koji se upisuje u popisni list umesto maticnih podataka. Ako ko pokusa da istu osobu/stan popise, dobice isti jedinstveni broj i videce se da je duplikat.

Na kraju krajeva, da im je smao da spreče duplikate, mogli su da upišu npr matični broj jer je on jedisntven (mada i dalje narušava privatnost). Šta će im ime i prezime i ostali podaci?
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.telekom.yu.



+181 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???05.10.2011. u 10:38 - pre 152 meseci
Citat:
milivoje t: Ma nije ti se valjda to desilo, pa to je strasno, jos je imala izraziti izbeglicki akcenat i pogledala te na sekund ocima, brrr...
Dobro si preziveo da nam napises, da znamo ako nama dodje ista takva, da ne otvaramo vrata.

Pošto tebe nije mrzelo da ovako inteligentno repliciraš, ja ne mogu a da ne ispoštujem tvoj trud na pravi način:
smatraj da sam ti rekao nešto zbog čega bi moja poruka bila obrisana da sam to i napisao.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???05.10.2011. u 10:43 - pre 152 meseci
Dakle, ovako, popisivač nosi laptop za računanje heša. To je već neki izdatak. U formular se upisuje heš. Šta sprečava državu, koja zna sve podatke o svim građanima da nakon popisa izračuna sve heševe i na osnovu heša u formularu otkrije identitet?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???05.10.2011. u 11:01 - pre 152 meseci
Daj jedan primjer gdje država izračunavala heš.
To uglavnom rade procesori!
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???05.10.2011. u 11:20 - pre 152 meseci
Citat:
Milos911: Aham, sa vama se ne moze normalno razgovarati... Uzivajte...
Ne, nenormalno je bez bunjenja pristajati da te drzava popisuje i da pravi spiskove o tebi i tvojim afinitetima.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???05.10.2011. u 11:36 - pre 152 meseci
Bato vise me je od psovke potreslo malogradjansko zapazanje tipa izbeglicki akcenat, kao i girly kukanje pa pogledala me je cudno kada sam rekao da sam ateista. Dobro jutro, dobrodosao u zivotinjski svet medju ljude, kada roboti budu popisivali mozes da racunas da nece biti nikakvih pogleda i bice robotski akcenat. U ovom svetu ce Milos poreko da pogleda onog ko kaze da je srbenda pravoslavac, ta devojka onog ko kaze da je ateista, itd.
Strasna stvar, ali pomiri se.

Nisu li englezi koristeci personalizovane spiskove razmatrali sta da rade, tj. kako da rasele katolike irce, itd. Ja imam licne podatke na izvolite inace, pa se ne tangiram, ali biti ubedjen kako ce u srbiji ti podaci i privatnost biti zasticena, evo smejem se u monitor :D
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???05.10.2011. u 11:38 - pre 152 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ne, nenormalno je bez bunjenja pristajati da te drzava popisuje i da pravi spiskove o tebi i tvojim afinitetima.

Pa sta sto te popisuje? Kao da drzava vec nema svakog u evidenciji. Imas licnu kartu, placas racune, negde si platio neku kaznu, izasao mozda na sud - vec si u nekoj drzavnoj evidenciji.
Mislim jaka stvar sto se ti sad kao bunis protiv popisa, idi, sad kao drzava ce da sazna nesto posebno o tebi sto vec ne znaju. Jeste, sigurno.

Popis sluzi samo zbog statistike, neko gore pita zasto me pitaju da li imam wc solju, pa pitaju upravo da vide gde vecina ken*a, u kupatilu ili na njivi.
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.20.*



+303 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???05.10.2011. u 12:58 - pre 152 meseci
Citat:
Nedeljko: Dakle, ovako, popisivač nosi laptop za računanje heša. To je već neki izdatak. U formular se upisuje heš. Šta sprečava državu, koja zna sve podatke o svim građanima da nakon popisa izračuna sve heševe i na osnovu heša u formularu otkrije identitet?
Mozda je bolje da su nam onda dali i automobil... Ne znam koliko popisivaca ima, ali kupiti svakom laptop je totalno idiotski. Sam laptop ce da kosta vise nego sto prosecan popisivac zaradi.
Jos jedna zanimljivost vezana za privatne podatke, kako mislite ovi provere da li su popisivaci bili na nekim mestima ako nemaju neki osnovni info o stanovnicima? Sta mene sad sprecava da sednem kod kuce i popunim sve umesto vas, nigde nema imena, ja uzmem pare i sve super?
Citat:
mogli su da upišu npr matični broj jer je on jedisntven
Super, a njima je mnogo tesko da na osnovu maticnog broja nadju ime i prezime...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???05.10.2011. u 13:45 - pre 152 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Na kraju krajeva, da im je smao da spreče duplikate, mogli su da upišu npr matični broj jer je on jedisntven (mada i dalje narušava privatnost). Šta će im ime i prezime i ostali podaci?


Uvek postoji mogućnost greške pri unošenju JMBG. Zato on mora da se poklopi sa ostalim podacima.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???05.10.2011. u 13:47 - pre 152 meseci
Citat:
Milos911: Mozda je bolje da su nam onda dali i automobil... Ne znam koliko popisivaca ima, ali kupiti svakom laptop je totalno idiotski. Sam laptop ce da kosta vise nego sto prosecan popisivac zaradi.


O tome i pričam. Popisivač sigurno ne bi ručno računao heš.

Citat:
Milos911: Super, a njima je mnogo tesko da na osnovu maticnog broja nadju ime i prezime...


Upravo! Država ionako ima pristup ličnim podacima.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???05.10.2011. u 14:03 - pre 152 meseci
Ne kapiram zasto bi neko unosio/pravio duplikate popisnih podataka bez imena i prezimena ako je samo zbog statistike .
Druga stvar je npr. izbori pa duplikati imaju ulogu da nekome ode vise glasova nego sto ih realno ima.
A da neko pravi duplikate da bi imao razlicitu statistiku - motiv je glup .

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???05.10.2011. u 14:34 - pre 152 meseci
Mogućnost greške!
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Ko ce da se izjasni kao ateista???05.10.2011. u 14:45 - pre 152 meseci
Na primer koje a da se tice duplikata ? Dvaput da ti dodje u istu kucu ?
Hmm .. pa i da pogrese oterao bi ih u qratz da mi ponovo dodju . A i da ja hocu zasto bi ostavljao 2 puta podatke. Motiva nema.

Mogu da ostave priznanicu da su bili tu sa potpisom njihovog potpisivaca i stvar resena .
Sledeci put kad dodju pokazes im i zdravo dovidjenja.

Time bi bila zasticena privatnost a i rezultati statistike bi bili donekle tacni
s tim da ne racunamo to sto cu ja nesto da nalupetam na postavljena pitanja jer bi se to desilo i ovako i onako .





Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko ce da se izjasni kao ateista???

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 75052 | Odgovora: 525 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.