Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama

elitemadzone.org :: MadZone :: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 49845 | Odgovora: 380 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Inspektor Nagib
Zemun

Član broj: 274566
Poruke: 20
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+167 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama05.10.2011. u 21:07 - pre 151 meseci
Pa znaš kako Gajo, vrati se malo 100 godina unazad pa pogledaj kako se završavaju ekonomske krize, recesije i slično.

Ovo je jedan veliki naduvani balon, i samo je pitanje vremena kada će da pukne.

Pa nisu Nemci blesavi da doveka rade, dok se Grci, Španci i Portugalci vesele do jutra u kafićima.
Evropska unija počiva na ekonomsko isplativoj međuzavisnosti, a ne na osnovu ljubavi francuza i nemaca.

Ako si mislio mene da strpaš u koš sa ovima iz naslova, desničarima i ostalima, onda si me pogrešno shvatio.





Prikačeni fajlovi
 
0

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.dial-up.dsl.siol.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama05.10.2011. u 21:19 - pre 151 meseci
Ja kazem samo da u ovim drzavama zive i rade neki od najpametnijih i najbogatijih ljudi na svetu, koji tesko da ce dopustiti da EU propadne. Narocito kad se vec zna da ce posledica toga biti povratak na stanje izmedju 1. i 2. svetskog rata.
 
+1

Inspektor Nagib
Zemun

Član broj: 274566
Poruke: 20
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+167 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama05.10.2011. u 21:29 - pre 151 meseci
Citat:
gajo2: ... najpametnijih i najbogatijih ljudi na svetu, koji tesko da ce dopustiti da EU propadne. .


Kako?
Dokapitalizacijom velikih banaka kako bi mogli da kreditiraju zemlje, koje su u problemu zbog kreditne prezaduženosti?

Mene su u školi drugo učili.
 
+3

Inspektor Nagib
Zemun

Član broj: 274566
Poruke: 20
109.121.51.*



+167 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama08.10.2011. u 13:44 - pre 151 meseci
Evo nas opet, sa zanimljivostima


Mađarski grof tuži zbog restitucije


Citat:
Prema Zakonu o restituciji, lica koja su pripadala mađarskim vojnim snagama od 1941. do 1945. godine i njihovi potomci isključeni su iz procesa kompenzacije, naveo je mađarski HRV.

U saopštenju se navodi da je Česnekijev deda, grof Mihalj Česneki, bogati industrijalac i zemljoposednik bio regrutovan u mađarsku vojsku, ali da nikada nije učestvovao ni u jednoj borbi niti je ispalio ijedan metak.

Mađarski HRV navodi da advokati Česnekija ističu da je srpski zakon o restituciji "zasnovan na konceptu kolektivne krivice koji je potpuno u suprotnosti sa evropskim standardima i krši fundamentalna ljudska prava".



Upravo ono što rekoh pre stranicu dve.
Zemlja koja ne može da definiše ni ulogu Nedića, Draže, Tita i koga sve ne, sada će da se bavi sa utvrđivanjem uloge izvesnog grofa Mihalja Čeneskog.

Ovo je cirkus koji sadašnja pa i neka buduća vlada ne sme da dozvoli.

Kad bih ja počeo da nabrajam koja su sva moja prava prekršena iz oblasti ljudskih prava, a na osnovu kolektivne krivice, spisak bi bio dugačak.
 
+2

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama08.10.2011. u 14:03 - pre 151 meseci
Citat:
U saopštenju se navodi da je Česnekijev deda, grof Mihalj Česneki, bogati industrijalac i zemljoposednik bio regrutovan u mađarsku vojsku, ali da nikada nije učestvovao ni u jednoj borbi niti je ispalio ijedan metak.
To je teško dokazati, čak i da postoje dokazi da nije učestvovao u borbi niti ispalio metak uvek se može teretiti za komandnu odgovornost i/ili podsticanje na vršenje zlodela, raspirivanje nacionalne mržnje i sl.. :)
Bez obzira na smajli, takve stvari treba shavati i ozbiljno - pa eto vojvoda osam godina čuči u Hagu (pravno) po tim osnovama, i to kao ozbiljan sud u kao ozbiljnom delu sveta, a ne balkanska sprdačina..
Ipak je najjače ovo:
Citat:
Mađarski HRV navodi da advokati Česnekija ističu da je srpski zakon o restituciji "zasnovan na konceptu kolektivne krivice koji je potpuno u suprotnosti sa evropskim standardima i krši fundamentalna ljudska prava".
U jbte, nije moguće da su u Srbiji pronašli nešto što je u suprotnosti sa evropskim standardima?! :-)
Save time... see it my way.
 
0

Inspektor Nagib
Zemun

Član broj: 274566
Poruke: 20
109.121.51.*



+167 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama08.10.2011. u 14:20 - pre 151 meseci
Ovo nema nikakve veze za evropskim standardima i nepoštovanjem ljudskih prava.

Pripadnik manjine je vlasnik zemlje, ali kada dodje do rata on se priključuje okupatoru.
Nekoliko decenija kasnije, njegov naslednik traži svoja prava.

Izvini, tvoj deda je izgubio pravo na tu zemlju.
Pravedno, nepravdno, takav Zakon je donela jedna suverena zemlja, koja je čak od evropskih institucija dobila zeleno svetlo za taj isti zakon.

Čitam pre neki dan, ambasador madjarske, kaže da ulažu ogromne napore kako madjarska ne bi osporila ulazak Srbije u EU i poručuje kako srbija ne bi trebalo da ulazi u EU sa predrasudama, koje su u ovom zakonu.
Pazi, treba hvala da im kažemo, što im opraštamo zabijanje noža u ledja.

Pazi majke ti, kako nije završio u II Vojvodjanskoj brigadi, nego baš kod okupatora.
 
+1

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama12.10.2011. u 16:48 - pre 151 meseci
Za sve dežurne dušebrižnike...

Citat:
Dežer: Zakon ne diskriminiše Mađare
Izvor: Beta

Beograd -- Evropska komisija smatra da se Zakonom o vraćanju oduzete imovine ne diskriminišu određene manjine u Srbiji.


Šef Delegacije EU u Srbiji Vensan Dežer kaže da će Komisija u tom kontekstu posebno pratiti primenu tog zakona i zakona o rehabilitaciji.

Dežer je rekao da je zakon o restituciji proučila "pravna služba u Briselu" i da ga Komisija ne smatra "diskriminatorskim u pravcu neke određene grupe". On je naglasio da će "mnogo toga zavisiti" od primene zakona o rehabilitaciji.

"Vrlo je važno da zakon o rehabilitaciji donese očekivane rezultate u tom smislu. Mi ćemo aktivno pratiti primenu zakona", dodao je Dežer i podsetio da se na zakon o restituciji čekalo više od 10 godina.

Šef Delegacije EU u Srbiji je rekao da građani, u slučaju da se javi problem diskriminacije u vezi sa restitucijom, treba da se u skladu sa procedurom obrate vlastima, a zatim, ako to ne donese rezultate, Ustavnom sudu.

On je ponovio da u EU ne postoji propisani obavezni model restitucije već da se različita rešenja primenjuju u različitim članicama, poput zamene imovine u Sloveniji.

"Kako će zakon izgledati zavisi i mora biti prilagođeno lokalnim okolnostima i kontekstu", rekao je Dežer.

Evropski komesar za proširenje Štefan File rekao je u Briselu da je Komisija u kontaktu sa mađarskim vlastima i da zajedno razmatraju pitanje sa pravnog stanovišta.

File je ocenio da postoji potreba da se taj zakon primenjuje na transparentan način i bez diskriminacije i da će Komisija pratiti primenu tog zakona.


IZVOR

...i druga potvrda da je sve usaglašeno sa EU. A pojedinci sad nek' nastave sa mlataranjem i dušebrižništvom.

Pozdrav
 
+2

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama12.10.2011. u 17:43 - pre 151 meseci
Nije sija, nego vrat...

U procesu rehabilitacije ce se svima kojima drzava ne moze da se dokaze individualnu krivicu, MORATI dati "oprost od kolektivnih grijehova" a to ce biti u 90% onih koji zatraze rehabilitaciju. A samim tim, rehabilitovanim ljudima ce biti vracena oteta imovina. A cik nek ne rehabilituju madjara kojem ne mogu da dokazu krivicu! Ako pravo na rehabilitaciju imaju cetnici, onda imaju svi!
I prtz, nije to dusebriznistvo nego ispravno posmatranje problema.

Sta je koji djavo kriv neki Sandor ili Hans sto mu je deda dobio poziv za vojsku, otisao na ruski front i tamo ostavio kosti? Sto kaznjavate Sandora (ili Hansa), kad ga nije bilo na mapi kad se sve to desilo? Onaj ko je ubijao i klao, nek odgovara, ali sta sa tim ima neki ko u zivotu nije mrava zgazio?

Za krivicno djelo ratnog zlocina se sudi licu koje ga izvrsilo, strpas ga u zatvor i bacis kljuc.
Ali suditi i osuditi i njegovog potomka je kretenizam. Isto tako suditi narodu za djelo pojedinca moze da nas sve olupa po glavi mnogo vise nego sto ce da nas kosta povratak napustenog djerma na napustenom salasu nekom madjaru ili njemcu. Ali dobro, neko ima pravo da bude i kratkovid. Takav treba da nosi naocare.

Ja nisam ni madjar ni njemac, i meni treba da se kao Srbinu vrati imovina! i znam sa kakvim problemima ima da se borim dok ne dobijem svoju imovinu. A jos sam u prednosti sto ne moram da ganjam rehabilitaciju jer nije deda bio saradnik okupatora niti je on po tom osnovu ostao bez imovine. A po ovom zakonu cu dobiti... beeeep! Ili mozda neke pare za 50 godina, kad budem imao 90! A toliko nema sanse da zivim. A u mom lokalu svaki dan zaradjuje drzava i pravi se luda?!

Pa majkovicu, drzava je otimala imovinu za 10 minuta, a treba joj fcking 50 godina da je vrati. More, lopovi! I sad se prica o "kobajagi problemu" sa madjarima, da bi se skrenula prica od problema sa Srbima koji ocekuju da budu obesteceni. Pravi se atmosfera u narodu kako to, eto, ni ne treba da se vrati jer ispastace drzava i gradjani! E pa sto bi se iko od nas cimao o "drzavi" kad ni drzavu ne boli uvo za nas? E pa "drzavo Srbijo", sve ce se to morati da vrati. I nema to veze sa gradjanima, jer nisu oni ni oteli, niti imaju ikakve koristi od otete imovine. Niti ce imati stete ako se vrati. A vratice se. ima sud u Strazburu.

@Inspektor Nagib
Citat:
Pazi majke ti, kako nije završio u II Vojvodjanskoj brigadi, nego baš kod okupatora.

To isto mozes da pitas mene kako zavrsih u VRS a ne u ARBiH? Pa ja sam isao uz svoj narod, kao i taj pacenik sto je zavrsio "kod okupatora". Samo je pitanje pozicije odakle posmatras problem. Za muslimane u BiH ja sam bio okupator, kao sto je za tebe pripadnik njemacke vojske a rodom iz Vojvodine okupator. Sve je relativno - davno rek`o Anstajn.
 
+2

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama12.10.2011. u 19:42 - pre 151 meseci
Citat:
StORM48
...i druga potvrda da je sve usaglašeno sa EU. A pojedinci sad nek' nastave sa mlataranjem i dušebrižništvom.


Nema tu dusebriznistva, da se samo Briselski aparat pita mi bi vec bili u EU, ali se pita samo onako izokola u toj meri da daje "preporuke". Kad dodje vreme ratifikacije bilo cega vezanog za EU nas predmet ce se naprasno zagubit po kuloarima Bundestaga i Orzagaza i dobicemo isti tretman za koji oni smatraju da mi njima dajemo. Secas se sporazuma o asocijaciji i pridruzivanju i Holandije?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+1

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama12.10.2011. u 20:00 - pre 151 meseci
A sećaš se Ti spora oko teritorijalnih voda Hrvatske i Slovenije? Kako se završilo? U jednom trenutku je izgledalo da Hrvati nikad neće stići do EU. Međutim, na terenu je situacija ipak malo drugačija. I šta su učinili Slovenci? Ništa! Evo Hrvatska na pragu EU.

Manje, pojedinačne zemlje, posebno one poput Mađarske, mogu da se pitaju taman toliko koliko im se dopusti iza zavese. Nije valjda da veruješ da je Holadnija nas zavitlavala sa Hagom? Hau jes nou... To je bio opšti stav, a Holanđani su samo izabrani da glume šerifa u tom trenutku - tj. nekog ko će nam formalno reći "ne može dalje, zbog toga i toga". E tako sad i Mađarska glumi neko mudo - po receptu "udri magare dok je u blatu".

I ko je to nama uopšte nudio EU iz Brisela, pa eto - "da su se oni pitali, mi bi bili..."...gde bi bili? Naravno da se oni pitaju! I tamo gde su hteli, tamo i jesmo. Nigde! Barem za sad.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 12.10.2011. u 21:14 GMT+1]
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama12.10.2011. u 20:19 - pre 151 meseci
Kako nigde?! A ova cuvena:

K.A.N.D.I.D.A.T.U.R.A.™ - i to bez datuma!?

Bre svi snovi su se obistinili! Napredak, polet i blagostanje je u vazduhu! A boljitak, evo tu iza coska... :)

E, koji je ovo Monty Python od zemlje.
Sto bi se reklo: Nije mi krivo sto me lazete, nego sto mislite da ja u to verujem...

...
Gospodine, molim vas, da najozbiljnije shvatite ovo sto cu vam sada reci... jer mi verujete... da vam ja ne bih to rekao, da zaista tako i ne mislim... ali mene stvarno, u potpunosti, boli k*rac za EU, Madjarsku, Nemacku i Brisel... onako sve zajedno :)
http://www.youtube.com/watch?v=W1-SRo1IuVg
 
+2

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama13.10.2011. u 02:07 - pre 151 meseci
@yolja
Citat:

U procesu rehabilitacije ce se svima kojima drzava ne moze da se dokaze individualnu krivicu, MORATI dati "oprost od kolektivnih grijehova" a to ce biti u 90% onih koji zatraze rehabilitaciju. A samim tim, rehabilitovanim ljudima ce biti vracena oteta imovina. A cik nek ne rehabilituju madjara kojem ne mogu da dokazu krivicu! Ako pravo na rehabilitaciju imaju cetnici, onda imaju svi!
I prtz, nije to dusebriznistvo nego ispravno posmatranje problema.


Kome posle 60 godina mozes dokazati krivicu? Eto onaj cikica sto je gurao pod led ljude u Novom Sadu mirno provodi staracke dane.

Citat:
Sta je koji djavo kriv neki Sandor ili Hans sto mu je deda dobio poziv za vojsku, otisao na ruski front i tamo ostavio kosti? Sto kaznjavate Sandora (ili Hansa), kad ga nije bilo na mapi kad se sve to desilo? Onaj ko je ubijao i klao, nek odgovara, ali sta sa tim ima neki ko u zivotu nije mrava zgazio?


Nije nista kriv. Rat je bio, desava se.

Citat:
Za krivicno djelo ratnog zlocina se sudi licu koje ga izvrsilo, strpas ga u zatvor i bacis kljuc.


Sudi se prema zakonu. Zakon je drukcije glasio.

Citat:
Ali suditi i osuditi i njegovog potomka je kretenizam. Isto tako suditi narodu za djelo pojedinca moze da nas sve olupa po glavi mnogo vise nego sto ce da nas kosta povratak napustenog djerma na napustenom salasu nekom madjaru ili njemcu. Ali dobro, neko ima pravo da bude i kratkovid. Takav treba da nosi naocare.


Pa i sudilo se akterima, a ne potomcima. To sto potomak ispasta zbog gresaka koje preci nacinise i nije nesto nesvakidasnje.

Citat:
Pa majkovicu, drzava je otimala imovinu za 10 minuta, a treba joj fcking 50 godina da je vrati. More, lopovi! I sad se prica o "kobajagi problemu" sa madjarima, da bi se skrenula prica od problema sa Srbima koji ocekuju da budu obesteceni. Pravi se atmosfera u narodu kako to, eto, ni ne treba da se vrati jer ispastace drzava i gradjani! E pa sto bi se iko od nas cimao o "drzavi" kad ni drzavu ne boli uvo za nas? E pa "drzavo Srbijo", sve ce se to morati da vrati. I nema to veze sa gradjanima, jer nisu oni ni oteli, niti imaju ikakve koristi od otete imovine. Niti ce imati stete ako se vrati. A vratice se. ima sud u Strazburu.


Ima veze sa gradjanima. Oni kojima imovina ne bude mogla da se fizicki vrati bice novcano obesteceni.
Sto neki Petar Petrovic koji nije nikako uticao na tadasnje odluke treba da bude kaznjen zato sto je tvom dedi neko oduzeo imovinu?

Po meni neki pravican scenario bi bio da se sakupi sva fizicki povrativa imovina i podeli respektivno svim ostecenjim za koje se utvrdi da im preci nisu mogli imati veze sa fasistima (ukljucujuci Nemce i Madjare). A ostatak jbg.. pojeli misevi istorije.

Citat:
To isto mozes da pitas mene kako zavrsih u VRS a ne u ARBiH? Pa ja sam isao uz svoj narod, kao i taj pacenik sto je zavrsio "kod okupatora". Samo je pitanje pozicije odakle posmatras problem. Za muslimane u BiH ja sam bio okupator, kao sto je za tebe pripadnik njemacke vojske a rodom iz Vojvodine okupator. Sve je relativno - davno rek`o Anstajn.


Nisi ni ti nista kriv, ponelo te kao i mnoge druge. Samo neke stvari ipak nisu relativne.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama13.10.2011. u 05:30 - pre 151 meseci
@HeYoo
Citat:
Kome posle 60 godina mozes dokazati krivicu? Eto onaj cikica sto je gurao pod led ljude u Novom Sadu mirno provodi staracke dane.

Ne, prijatelju, ne. Ako drzava nekog tereti za nesto na njoj je da dokaze da je taj neko kriv. Optuzeni moze da cuti i da se pravi mutav a na tuziocu je da dokaze krivicu. Doduse kod nas je sve kontra, tako da ce ljudi morati da dokazuju nevinost predaka... Sjeti se one sharade iz partizanskih filmova, kad sudi narodna vlast a gledaoci vicu "Na smrt"? I to je fer i pravedno sudjenje?
A cikica je Sandor Kepiro i isti je svoju crnu dusu dao ispustio 03.09.2011 u Budimpesti, tako da si neobavjesten. I njemu je jos fasisticka madjarska sudila za ucesce u zlocinu u NS, pa mu je sudila nakon toga jos 2 puta za isto djelo?! Neozbiljno. I on nije primjenjiv na pricu jer nije iz Vojvodine vec iz Madjarske i nema potomaka koji traze imovinu od Srbije.

Citat:
Nije nista kriv. Rat je bio, desava se.

Tacno tako. Sto onda ispasta ako nije kriv? Jbg, desava se? Pa to bas i nije neka pravda...

Citat:
Sudi se prema zakonu. Zakon je drukcije glasio.

Tacno tako! Zakon mora da prati nacelo prava i pravednosti. Tadasnji zakon nije bio pravedan pa se kapitalistima otimalo zato sto su kapitalisti da bi socijalna bijeda imala nesto. Druga stvar sto ta socijalna bijeda nije imala znanje da to odrzi pa je to i propalo. I zato zakoni se mjenjaju i ponistavaju da se nepravda ispravi.

Citat:
Pa i sudilo se akterima, a ne potomcima. To sto potomak ispasta zbog gresaka koje preci nacinise i nije nesto nesvakidasnje.

Presuda moze biti i smrtna, ali to ne znaci da mozes oteti imovinu. Ako je imovina stecena zlocinom, moze i imovina da se oduzme. Ali oteti imovinu zato sto nosis pogresne gene e to je nesvakidasnje.

Citat:

Ima veze sa gradjanima. Oni kojima imovina ne bude mogla da se fizicki vrati bice novcano obesteceni.
Sto neki Petar Petrovic koji nije nikako uticao na tadasnje odluke treba da bude kaznjen zato sto je tvom dedi neko oduzeo imovinu?

A jel? Pa na koji nacin ce Petrovic da bude ostecen? Uradjena je privatizacija u Srbiji... milijarde su nestale... i to Petrovicu ne smeta. A smeta mu sto meni treba da se vrati moje. Ne trazim ja od Petrovica nista niti ce njegov ziro racun da strada. Ja trazim od Srbije jer je ona otimac. Petrovicu respekt, ali nek mi ne dira moje jer ni ja njegovo ne diram.

Citat:
Nisi ni ti nista kriv, ponelo te kao i mnoge druge. Samo neke stvari ipak nisu relativne

Ma da, bas me ponijelo :)
A ovako je to bilo. Dobio sam poziv zute boje na kom je pisalo mjesto i datum javljanja i to je bilo to. Sreca pa je vojska bila "mog naroda" pa mi je bilo nesto lakse. Moj komsija musliman je dobio isti takav poziv od VRS i javio se i bio zajedno samnom u srpskoj vojsci. Sigurno ne zbog neizmjerne ljubavi prema Srbima vec zbog sitno napisanog teksta sa druge strane poziva da se neodazivanje smatra krivicnim djelom. Takav sustinski isti poziv je dobio i madjar i njemac u WWII i sta mu je bilo ciniti? Da se spakuje i ode u partizane pa da mu kucu zapale i djecu pobiju njegovi (a znamo da su bili skloni tome)? Zaista, relativitet postoji, doduse sve smo ovdje pojednostavili. Stvari su bile daleko slozenije.
Kako je bilo u ratu znaju samo oni koji su rat prezivjeli.

@a1200
Tebi EU ne treba, jer si sasvim dobro ekonomski potkovan da mozes i sam. Ali ti si mozda jedan od 5% gradjana srbije koji ima sve sto mu treba. Ostalih 95% je na granici egzistencije. Misli o njima a ne samo sebicno o svom du*etu.
 
+2

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama13.10.2011. u 06:09 - pre 151 meseci
Citat:
yolja624:
Ako drzava nekog tereti za nesto na njoj je da dokaze da je taj neko kriv. Optuzeni moze da cuti i da se pravi mutav a na tuziocu je da dokaze krivicu.

Tako je i bilo, drzava je proglasila sve one koji su ucestvovali na stani nemackih okupacionih snaga krivima, bez obzira da li su iz Nemacke, Madjarske ili se radi o domacim folksdojcerima.
Isti ti ucesnici pobegli su glavom bez obzira jer su znali da imaju za sta da odgovaraju.
Citat:
Doduse kod nas je sve kontra, tako da ce ljudi morati da dokazuju nevinost predaka... Sjeti se one sharade iz partizanskih filmova, kad sudi narodna vlast a gledaoci vicu "Na smrt"? I to je fer i pravedno sudjenje?

Pa sad je malo jasnije odakle se ti informises o istorijskim dogadjanjima - iz partizanskih filmova.
Citat:
A cikica je Sandor Kepiro i isti je svoju crnu dusu dao ispustio 03.09.2011 u Budimpesti, tako da si neobavjesten. I njemu je jos fasisticka madjarska sudila za ucesce u zlocinu u NS, pa mu je sudila nakon toga jos 2 puta za isto djelo?! Neozbiljno. I on nije primjenjiv na pricu jer nije iz Vojvodine vec iz Madjarske i nema potomaka koji traze imovinu od Srbije.

Ma sta nam naprica. Ajd pogledaj neki drugi film pa probaj ponovo.
Citat:
Tacno tako! Zakon mora da prati nacelo prava i pravednosti. Tadasnji zakon nije bio pravedan pa se kapitalistima otimalo zato sto su kapitalisti da bi socijalna bijeda imala nesto. Druga stvar sto ta socijalna bijeda nije imala znanje da to odrzi pa je to i propalo. I zato zakoni se mjenjaju i ponistavaju da se nepravda ispravi.

Zato se i sprovodi restitucija da bi se vratila imovina oduzeta na osnovu komunisticke ideologije. To nema nikakve veze sa rehabilitacijom ratnih zlocinaca. Ali sto da se ne proba da se nesto izmuva ako vec postoji prilika - zna se da Srbi imaju pilece pamcenje i skloni su da poveruju u sve i svasta. Znaci, posle 65 godina radicemo reviziju istorije jer vise verujemo potomcima onih koji su nam ovde pustali krv nego nasim zrtvama.
Citat:
Presuda moze biti i smrtna, ali to ne znaci da mozes oteti imovinu. Ako je imovina stecena zlocinom, moze i imovina da se oduzme. Ali oteti imovinu zato sto nosis pogresne gene e to je nesvakidasnje.

Niko potomcima ne otima imovinu, imovina je oduzeta njihovim precima. Ajde malo da zamenjujemo teze, mozda i upali ...
Citat:
A ovako je to bilo. Dobio sam poziv zute boje na kom je pisalo mjesto i datum javljanja i to je bilo to. Sreca pa je vojska bila "mog naroda" pa mi je bilo nesto lakse. Moj komsija musliman je dobio isti takav poziv od VRS i javio se i bio zajedno samnom u srpskoj vojsci. Sigurno ne zbog neizmjerne ljubavi prema Srbima vec zbog sitno napisanog teksta sa druge strane poziva da se neodazivanje smatra krivicnim djelom. Takav sustinski isti poziv je dobio i madjar i njemac u WWII i sta mu je bilo ciniti? Da se spakuje i ode u partizane pa da mu kucu zapale i djecu pobiju njegovi (a znamo da su bili skloni tome)? Zaista, relativitet postoji, doduse sve smo ovdje pojednostavili. Stvari su bile daleko slozenije.
Kako je bilo u ratu znaju samo oni koji su rat prezivjeli.

Kako god uradio madjar ili nemac u WWII on je svakako ostao bez kuce. U cemu je razlika dal su je zapalili Nemci ili mu je posle rata oduzeli partizani? Zasto od Nemacke ne trazi odstetu za ucesce u njihovom ratu na njihovoj strani, zbog cega je sve izgubio? Naravno, covek je mislio da igra na siguricu pa je otisao strani koja je na kraju izgubila. U svakom slucaju i sam kazes da je to bila stvar njegovog izbora i volje. Kukavicluk nije opravdanje za zlocine kada zbog njega pucas na dojucerasnje komsije.
I otkud ti ideja da samo preziveli znaju kako je bilo u ratu, pa zar ti prvi ne tvrdis da je bilo drugacije od onog kako su preziveli presudili okupatorima i saradnicima?
Citat:
@a1200
Tebi EU ne treba, jer si sasvim dobro ekonomski potkovan da mozes i sam. Ali ti si mozda jedan od 5% gradjana srbije koji ima sve sto mu treba. Ostalih 95% je na granici egzistencije. Misli o njima a ne samo sebicno o svom du*etu.

Bas da vidim kako ce EU, kada jednog zelenog dana i mi udjemo u nju, da raspodeli bogatstvo tih 5% ovim ostalim. Ili ce mozda od sebe da deli i jednima i drugima? Samo ti sanjaj svoje snove ...
 
+2

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama13.10.2011. u 10:53 - pre 151 meseci
Citat:
A cikica je Sandor Kepiro i isti je svoju crnu dusu dao ispustio 03.09.2011 u Budimpesti, tako da si neobavjesten. I njemu je jos fasisticka madjarska sudila za ucesce u zlocinu u NS, pa mu je sudila nakon toga jos 2 puta za isto djelo?! Neozbiljno. I on nije primjenjiv na pricu jer nije iz Vojvodine vec iz Madjarske i nema potomaka koji traze imovinu od Srbije.


97 godina. Vecinu zivota proveo u Argentini. Namuci se covek. Kaze bio prisutan ali je sa gnusanjem okrenuo glavu na drugu stranu.
Ne razumem kako si zamislio da se utvrdi necija licna krivica kada ce svako u najgorem slucaju reci da on nema veze sa zlocinima i da je samo nevoljno sledio naredjenja

Citat:
A jel? Pa na koji nacin ce Petrovic da bude ostecen? Uradjena je privatizacija u Srbiji... milijarde su nestale... i to Petrovicu ne smeta. A smeta mu sto meni treba da se vrati moje. Ne trazim ja od Petrovica nista niti ce njegov ziro racun da strada. Ja trazim od Srbije jer je ona otimac. Petrovicu respekt, ali nek mi ne dira moje jer ni ja njegovo ne diram.


Tako sto ce Petrovicu to da bude naplaceno kroz porez, Kako si ti to zamislio?
Kada bi se cela problematika svela na vracanje napustenog salasa sa djermom lako bi se to resilo ali bice da nije bas tako jednostavno.

Citat:
Presuda moze biti i smrtna, ali to ne znaci da mozes oteti imovinu. Ako je imovina stecena zlocinom, moze i imovina da se oduzme. Ali oteti imovinu zato sto nosis pogresne gene e to je nesvakidasnje.


Recimo da je Hansov deda bio operisan od nazi ideja ali se silom prilika ipak kockao. Stavio sve na crno jer je cenio da tako najmanje rizikuje iako je znao da to nije bas najcistije. Ispostavilo se da je pogresio u proceni i sve izgubio. Neozbiljno je da sad njegov unuk trazi (ne zbog dede vec zbog para) neku pravdu i nepovredivost kapitala, a glave padale u sekundi. To ti je ratna "pravda" tog doba koja se primenjivala svugde i sa tim stvarima se valja pomiriti inace se istorija moze kopati u nedogled.
Slicna stvari, pa i gore se desavaju i dan danas kada je svet kao uznapredovao pa imamo razne povelje o pravima i slobodama. Recimo u Libiji, pa si se upravo ti kliberio na tu temu ovde po forumu.
 
+1

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
194.249.198.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama13.10.2011. u 11:07 - pre 151 meseci
Citat:
HeYoo: Neozbiljno je da sad njegov unuk trazi (ne zbog dede vec zbog para) neku pravdu i nepovredivost kapitala, a glave padale u sekundi.
95% ili više Mađara u Vojvodini su bili seljaci a ne veleposednici i buržulji, tako da njihovi potomci neće dobiti ništa. Ali zato su obeleženi kao kolektivni krivci ovim zakonom.
 
+2

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama13.10.2011. u 12:41 - pre 151 meseci
Mislim da utvrdjivanje krivice nije tema zakona. Svakom sa 2% zdravih mozdanih celija je jasno da nisu svi Madjari, Nemci, Japanci.. krivi za zlodela koja su se cinila u njihovo ime pa opet bilo bi nadrealno da unuk nekog Japanca ili Nemca trazi odstetu zato sto su ovi nuklearkom/masovnim bombardovanjem zajedno sa njegovim precima sprzili i imovininu koju bi on inace nasledio. Jeste nepravda ali je po meni degutantno uopste raspravljati o imovini posle toliko vremena i posle toliko krvi.
 
+1

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama13.10.2011. u 13:06 - pre 151 meseci
^I dodatno - to bulažnjenje o "kolektivnoj krivici" ne postoji u usvojenom Zakonu. Zato se EU i ne buni. Ovi što tvrde da postoji - neka lepo daju citat tog člana. Priče o "nepravdi" koja pogađa potomke onih koji su počinili neke zločine je tek idiotarija. Pa i mafijašima kad se oduzima imovina, oduzima im se iako nisu jedini koji je koriste. Po toj istoj logici - "pa šta su njihova deca kriva"? Je l'? Nisu ništa krivi potomci, ali kad jednom proćerdaš imanje, nazad nema. Taj princip je star koliko i civilizacija i ćao-zdrao.

Pozdrav
 
+1

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama13.10.2011. u 14:13 - pre 151 meseci
Pa dobro, onda lepo javite onom narodu dole na severu Kosova da se ne senluce vise na tim barikadama vec da spakuju kofere i dodju ovamo jer ta zemlja sad pripada Albancima kao pobednicima u ratu protiv okupatorske Srpske vojske. Ta imanja su procedana i cao-zdravo.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+2

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama13.10.2011. u 14:23 - pre 151 meseci
Zamena teza. Srbija nije napala drugu državu na SVOM Kosovu. Srbija nije bila u prilici da okupira drugu državu. Ta logika ne važi ni za ratove '90-ih, jer je to bio građanski rat, a ne rat nezavisnih država. Malo si pobrkao lončiće.

Pozdrav
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 49845 | Odgovora: 380 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.