Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

rtl ventil + izolacija

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: rtl ventil + izolacija

[ Pregleda: 2759 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

branko brankowich
n.sad

Član broj: 292040
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon rtl ventil + izolacija15.10.2011. u 05:06 - pre 152 meseci
pozdrav ljudi,ako neko zna da odgovori molim ga za pomoć :kolika može da bude maksimalna duzina al-pexa fi16 kod ugradnje RTL ventila 1/2" (sluzi za regulaciju temp.povratne vode kod malih površina podnog grejanja-kupatilo ,npr).
interesuje me i debljina podne izolacije za podno grejanje kada je bet.ploča na zemlji,kuća dobro izolovana (cigla 25,trska 10,cigla 12) pvc prozori....znam da postoji proračun za to ali ako neko zna iz iskustva,tj.ima ugrađeno u svojoj kući.
hvala svima koji pomognu savetom
 
Odgovor na temu

branko brankowich
n.sad

Član broj: 292040
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: rtl ventil + izolacija18.10.2011. u 19:29 - pre 152 meseci
zna li neko....treba da se stavlja košuljica...
 
Odgovor na temu

edo_ze
informaticar
Zenica

Član broj: 177359
Poruke: 83
*.telekabel.ba.



+2 Profil

icon Re: rtl ventil + izolacija19.10.2011. u 14:01 - pre 152 meseci
Imaš ovdje teme u kojima se to spominje ali vidim da te mrzi da kopaš, a niko od profesionalaca se ne javlja.
Vidim da si u žurbi pa evo, dužina cijevi je kod standardnog podnog grijanja do 80 metara, kod kombinacije radijatorsko + podno ne znam. Zbog prisustva elemenata i cijevi manje dužine a većeg poprečnog presjeka (radijatori i instalacija), ako nema dodatne pumpe za podno dužina cijevi za podno morala bi biti i kraća jer je tu još i RTL ventil, tako da ako je velika dužina položenih cijevi i još RTL ventil biće to daleko veći otpor nego ostatak instalacije.
E sad, pošto navodiš da je to manja površina (kupatilo) mislim da tu nećeš moći ni postaviti više od 50m cijevi tako da se ne sikiraš.
Što se tiče izolacije standardna je stiropor 3cm debljine, nema potrebe za debljom, a tanje može ako se već mora.
Ja sam kod sebe imao svega 5mm prostora za izolaciju, pa sam umjesto stiropora stavio dva sloja filca koji ide ispod laminata, mogu vam reći dok sam hodao po njemu da nevjerovatno dobro grije (izoluje), valjda što je pun zračnih mjehurića.

Eto ako si već postavio košuljicu onda valjaj dok još nije svezalo, hi.
 
Odgovor na temu

branko brankowich
n.sad

Član broj: 292040
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: rtl ventil + izolacija19.10.2011. u 18:05 - pre 152 meseci
druže,zahvaljujem ti se na odgovoru i nisi zakasnio pošto u prodavnicu gde sam naručio RTL ventil on još nije stigao,/ne traži se često pa ga nemaju na lageru/.kada ukucam RTL ventil u pretrazi na ES ne izbaci mi ništa.malo sam zbunjen što se tiče podne izolacije,vidim da ljudu stavljaju 3cm /i kada je pod na zemlji tj.betonskoj ploči/ a rehau preporučuje 7 cm pur izolacije+2cm njihove ploče za polaganje cevi /ukupne visine 4.5cm/+4.5cm košuljica=15.5cm.u jednoj firmi,koja se bavi samo podnim grejanjem, kažu da je dovoljna samo sistem ploča sa debljinom donje izolacije od 3 cm a ukupne visine 5.5cm+6cm košuljica.visinu koju rehau propisuje nemam a ne bih hteo da omanem tj.da izgubim prednosti podnog grejanja sa lošom izolacijom prema podu /što se, naravno, odražava i na računu za gas/.pa eto....ako moze neka iskustva i u vezi toga
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: rtl ventil + izolacija19.10.2011. u 19:38 - pre 152 meseci
vise izolacije nece da skodi ali posto si ogranicen visinom idi koliko mozes
stavi foliju i armaturnu mrezu za koju ces da ucvrstis cevi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: rtl ventil + izolacija

[ Pregleda: 2759 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.