Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 63641 | Odgovora: 172 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.07.11.2015. u 22:02 - pre 102 meseci
Citat:
prstic: Tako nemate vremena da usporite ako ih na vreme ne vidite ili tu cesto prolazite pa znate gde su.


A zbog cega ne vidis znak?
 
Odgovor na temu

prstic
Predrag Stankic
Automatika,BE
Beograd

Član broj: 294113
Poruke: 61
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.07.11.2015. u 22:46 - pre 102 meseci
Zbog stitnika za sunce!
Ili mozda zbog jelkice koja visi sa ogledala!
Ili mozda prljave soferke!
Ili mozda razmisljanja o prolaznosti zivota!

Odaberi odgovor ili sam smisli drugi !

Ne radi se o tome da li ja vidim znak ili ne, nego o tome da znak koji treba da te upozori na lezeci treba da bude mnogo ispred lezeceg.
Sta tu nije jasno?

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.08.11.2015. u 06:01 - pre 102 meseci
E pa posto znaci ne sluze da forsiraju razmisljanje o smislu zivota, jelkice izbaciti iz kola i oprati enterijer, skoncentrisati se na voznju i saobracaj, i znaci ce biti bas tamo gde treba.
Spusteni stitnik sunca po magli jedino moze da sakriva nisko celo vozaca, pa ga treba podici i staviti kapu..

I voziti pazljivo, moleri su spakovali valjke i uzeli spriceve..sada su autolakireri
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.08.11.2015. u 06:56 - pre 102 meseci


Problem je u tome što se većina vozača u BG-u pridržava "mehaničke" vožnje.Šta to znači!
Nemojte me pogrešno razumeti protiv ljudi iz BG-a zaista nemam ništa.
Problem nastaje ako jednu te istu putanju od npr. kuće-posla-marketa-škole..ponavljate svakodnevno.U nazad nekoliko godina.Vaš mozak i funkcije ruku,nogu na komandama deluje mehanički.Jer ste navikli da znate gde je semafor,pešački,krivina,prvenstvo prolaza,rupe na asfaltu,komšijska mačka...itd.
Znači, vi u napred znate i navikli ste na neka dešavanja tokom tog puta.Tako da su vam funkcije mozga do nekle u sleep modu.Što ne bi smelo da se desi...Ili mozda razmisljanja o prolaznosti zivota!
Međutim, ako se nađu van te putanje ili na toj putanji nastane neka "nova" prepreka.Tada se reaguje sa zakašnjenjem.
Da vam ne navodim primere kada se nađu van putanje u unutrašnjosti..




 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.08.11.2015. u 13:46 - pre 102 meseci
Pa naravno ako 10 i više i godina vozim svaki dan istim ulicama, da ću usput da razmišljam o prolaznosti života. Ne da znam svaki ležeći, nego i svaki sekund ciklusa svakog semafora.

Ako se nađem van putanje, naravno da mozak krene da procesira 100%.
Vozio sam u mnogim velikim evropskim gradovima, sa uključenom navigacijom. Pa sam video i semafore, i pešake, i znakove, i ležeće a i prave policajce, i prepreke na putu, i druge učesnike u saobraćuju, a preko svega gledao i slušao navigaciju: "... round about and take third exit ..." I još svira muzika i žena nešto zapitkuje. I komentariše "pazi, pazi ..."
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.28.12.2015. u 06:42 - pre 100 meseci
Ajde da se prikljucim polemici o be o gra dja ni.Danas lepa magla.Gazela djelem djelem ali novi beograd je oko 7 bio bas bas u magli.Ono o cemu svi pricamo

sto se tice brzine treba dodati jos jedan detalj zasto sporije je sto se pojavilo gomilu ovih smartova koji em mali em lose osvetljeni em se kurce u brzoj traci

ili nekim rigispilom.Kao svuda se provlace a slabo primete.Tako da ostaje voznja po PSu.Laganica i ako ne prednja svetla za maglu onda zadnje obavezno ( ako moze uopste bez prednjih).
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.28.12.2015. u 11:59 - pre 100 meseci
Meni uopste nije jasno zbog cega ljudi u sred centra grada, na vidljivosti od 100-150 metara i uz ulicno osvetljenje odmah pale svetla za maglu? Nemaju bas nikakvu korist a smetaju ocima nevidjeno.

Mi smo stvarno cudan narod. U sred leta se niko nece setiti da ukljuci dnevna/oborena svetla, da veze pojas, ovo, ono, ali zato kada nesto ne treba da se radi tu smo prvi da to uradimo. Bas pre neko vece u sred centra Beograda na 90% automobila ukljucena sva moguca svetla koja toliko smetaju da to nije normalno. A vidljivost je bar 100-150 metara uz sve moguce ulicno osvetljenje itd. Znaci, teoretski jeste smanjena vidljivost ali ni slucajno toliko da na bilo koji nacin moze da ugrozi saobracaj u centru grada.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.28.12.2015. u 12:24 - pre 100 meseci
Da ne bi ko pomislio da pomenuti NEMAJU svetla za maglu. Ipak to spada u opremu. Ponekad i ne tako jeftinu. Mnogi kupe auto bez maglenki, pa sami ugrade. I sad, da ih ne upali !?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.28.12.2015. u 14:31 - pre 100 meseci
Citat:
Informer: Meni uopste nije jasno zbog cega ljudi u sred centra grada, na vidljivosti od 100-150 metara i uz ulicno osvetljenje odmah pale svetla za maglu? Nemaju bas nikakvu korist a smetaju ocima nevidjeno.

Pa nije bas tako...
Evo ja zivim na brdu, (prst pred nosom se ne vidi ni kad peske prelazim ulicu), sednem u kola spustim se dole, gde je magla dosta redja, ali se posle 5 minuta opet penjem na brdo, i onda ih vise i ne gasim jer bi trebao svaki cas paliti gasiti, a i ne vidim da mi nesto smetaju tudja svetla.
Ovde kod mene svi drze upaljena svetla za maglu i opet su cesti sudari.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.28.12.2015. u 15:55 - pre 100 meseci
Citat:
bakara: Pa nije bas tako...
Evo ja zivim na brdu, (prst pred nosom se ne vidi ni kad peske prelazim ulicu), sednem u kola spustim se dole, gde je magla dosta redja, ali se posle 5 minuta opet penjem na brdo, i onda ih vise i ne gasim jer bi trebao svaki cas paliti gasiti


Da ne bude zabune, ja ne govorim o danas i sinoc (gde se nigde ne vidi prst pre okom) nego o cetvrtku uvece gde ni na jednom mestu u gradu nije bila vidljivost manja od 150-200 metara (isao sam uzbrdo do Trosarine). Nemoguce da su svi bas dosli sa nekog brda gde se prst pred okom ne vidi. Imam utisak da svi jedva docekaju najmanji nagovestaj magle da bi popalili sva moguca svetla... ono sto Java kaze...

Citat:
a i ne vidim da mi nesto smetaju tudja svetla.


Pa svaka ti cast. Meni bas smetaju pogotovo kad je blizu ispred mene onda ne mogu da primetim sta se desava levo i desno od tog svetla koje bije kao nenormalno.

Citat:
Ovde kod mene svi drze upaljena svetla za maglu i opet su cesti sudari.


Ovo u prevodu znaci da ti ne smetaju jer si navikao :)

Salu na stranu, sudari su zbog cega? Zbog smanjene vidljivosti?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.28.12.2015. u 16:38 - pre 100 meseci
Izvini,svetla za maglu nisu projektovana da smetaju vozilu u suprotnom pravcu.

A to sto pale,meni nije jasno zasto opterecivati alternator ako nema potrebe.

Kroz tesku maglu vozim svetla za maglu i poziciona svetla.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.28.12.2015. u 17:07 - pre 100 meseci
Citat:
Informer:
Ovo u prevodu znaci da ti ne smetaju jer si navikao :)

Salu na stranu, sudari su zbog cega? Zbog smanjene vidljivosti?

Sta znam, meni ne smeta, sto opet ne znaci da tebi nece smetati.

A sudari su zato sto jure ko blesavi, bar sad po magli voze sporije.
A jutros je realno bila frka preci ulicu kao pesak iz straha da neko iz magle ne izadje bez svetla, nema sanse da ga vidis.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.28.12.2015. u 17:12 - pre 100 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Izvini,svetla za maglu nisu projektovana da smetaju vozilu u suprotnom pravcu.


Ja sam vise mislio na vozila koja se krecu istim smerom. Mnogo vise mi smetaju zadnja svetla koja se koriste tamo gde nema potrebe.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.28.12.2015. u 17:36 - pre 100 meseci
Da,to crveno levo ubija.Mada kod mene imam opciju da upalim maglenke bez njega.

Pre ubijaju ovi sa novim dzipovima i dnevnim svetlima koji i po danu zasmetaju.Jbg,godine.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.29.12.2015. u 06:27 - pre 100 meseci
Da se nadogradim,na Informerovu primedbu zadnjih svetala.Izvinjavam se tel, je bio na makro pa su fotke kao sa marsa.:).

Jutros,a iz nekog razloga nema fotke sa zastavom 101 i zadnjim back red light ubicom.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.29.12.2015. u 07:43 - pre 100 meseci
A možda se ljudima pale svetla automatski.(maglenke,zadnja)
Kod mene je bar tako podešeno(AUTO).Kao i brisači kada kiša pada.
Sve to radi i kada ugasim auto ...dok ne otvorim vrata.

 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.93.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.29.12.2015. u 08:02 - pre 100 meseci
ma upale svetla i posle zaborave na njih, jednostavno tako.
A, inače, i meni nije jasno zašto po gradu pale svetla za maglu, to je smešno, bukvalno izgleda kao da se pokazuju (osim naravno, u ekstremnim uslovima)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.29.12.2015. u 14:17 - pre 100 meseci
http://www.blic.rs/vesti/hroni...-poginule-dve-osobe-iz/3yzl6yj

Audi, airbag...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.29.12.2015. u 14:41 - pre 100 meseci
Nikakav airbag ne spašava u brzinama preko 80 km/h. Možda neka luda "sreća" i "povoljan" ugao sudara. Ali preko 100 km/h - ni ta "sreća" ne pomaže.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.29.12.2015. u 17:23 - pre 100 meseci

Aix..taj 3.0 ide zverski,a zima nije za 100+ po magli ma koliko nazalost pokojni vlasnik-vozac je mislio da ce ga ta oprema spasiti.

Sitni su minuti za koje se pre stigne,neko nikad.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 63641 | Odgovora: 172 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.