Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Milke cokolade sa pijace

elitemadzone.org :: MadZone :: Milke cokolade sa pijace

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 41255 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace12.12.2011. u 10:30 - pre 150 meseci
Citat:
Boris Tadić

Zaista su ukusnije 5 puta nego sve ostale što se prodaju po kioscima i lokalnim prodavnicama(koje kao da su prethodno bile jedno 2 puta otopljene pa ohlađene).

Oseti se i po pakovanju, svežija plastifikacija, življe boje, fleksibilnija ambalaža. Original, nema teorije da nije. Kao da nije pravljeno za Srbiju. A i oni sigurno imaju 25-30% marže na svemu, čisto sumnjam da ta čokolada vredi preko 0.5-0.6e(na rasprodaji i duplo manje).

Ala si se ovde nalupao, svaka cast
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

squirll

Član broj: 248171
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+66 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace12.12.2011. u 10:53 - pre 150 meseci
pjee vi ko da kupujete nuklearni otpad na pijaci pa kao "ja ne bi tamo ni ora' kupio", vise od pola subotice se snabdeva sa pijaca i eto nije im nista (ako ne racunamo najveci broj samoubistava :) )
Da ima istekle robe ima.. e sad dal oni uzimaju to namerno ili ne (ko ce od 500cokolada svaku da pregleda kad kupuje, nema on ceo dan da gleda) ...nadje se ima svega... ti imas vise tezgi pa kad kupujes pogledaj datum ako je to najveci problem..

Kako oni zarade... pa akcije/nadju jeftinije/ na veliko + povrat PDV-a (koji ne plate u srbiji jer prosvercuju) i eto ... on ima zaradu najmanje 10% (ili koliko je vec pdv u madjarskoj)...i jos ako je nasao jeftinije negde...eto mu... + ima dosta proizvoda sto se bas proizvode u madjarskoj pa su i zbog toga jeftiniji.
Nema tu nikakve velike filozofije, treba ti veza na carini i moz da preneses sta hoces.

Ja u zivotu nisam kupio milku ili nutellu u prodavnici, sve je bilo na pijaci, i uzmimo da sam nedeljno jednu nutellu veliku pojeo (oko pola kile), tj 2kg mesecno * 12 =24kg mesecno * 10-20godina... pojeo sam tone...i eto nije mi nista...a verovatno je bila barem jedna sa isteklim rokom samo nisam skontao...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace12.12.2011. u 11:27 - pre 150 meseci
Kako mozete uopste da jedete tu Milku, to mene zanima. Jako losa cokolada.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace12.12.2011. u 11:42 - pre 150 meseci
Citat:
DaliborP: Kako mozete uopste da jedete tu Milku, to mene zanima. Jako losa cokolada.
A šta je po tebi dobra čokolada?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace12.12.2011. u 11:55 - pre 150 meseci
^^ Stvarno, milka je jedna od najboljih cokolada u toj klasi, takodje ima i veliki izbor (sa raznim vocem, raznim ukusima). Ne moze da se poredi sa nekom domacom cokoladom te klase. Ti mozda jedes mnogo kvalitetnije cokolade, koje su vise klase, ali vecina se zadovoljava sa srednjom klasom cokolade i milka sa pijace ima daleko najveci indeks cena/ukus/kvalitet ponavljam za ovu klasu.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace12.12.2011. u 12:24 - pre 150 meseci
Kvalitet se ogleda u procentu udela kakaoa u cokoladi. Mrzim gorke ''kvalitetne'' cokolade. Milka rules :)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace12.12.2011. u 12:32 - pre 150 meseci
Citat:
Java Beograd: A šta je po tebi dobra čokolada?

Pa ista firma proizvodi i toblerone koje su sigurno bolja cokolada.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.mynsn.net.



+2323 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace12.12.2011. u 13:06 - pre 150 meseci
Citat:
Java Beograd: 1. Na pijacama se roba ne obrće bez minimum 50% marže. Svako ko kaže da radi sa 10% marže - laže.
2. Na pijacama ima svačega. I šverca iz Mađarske, i šverca sa Kosova, i robe sa isteklim rokom trajanja i valjane robe. U tome i jeste poenta - nikad ne znaš šta kupuješ.

Lično sam svojim očima video u improvizovanoj štampariji gde sam kupovao kalendare (doduše to je bilo devedesetih) gomile i gomile naštampanih omota Milka čokolada.


Oči si mi otvorio!!!!
Ne znam što se uopšte trudim da dođem do dobrog posla, kad je rešenje na dohvat ruke - biću pijačni prodavac i zaradiću milione i onda ću otići u prodavnicu da kupim original čokoladu!

Kako, majke ti, zamišljaš da neko prodaje falš milku? Naštampa ambalažu, a onda nabavi čokoladu koja nije šećerna tabla, nego neka koja liči na milku, a nije baš milka, ali je upadljivo jeftinija, pa je onda zalemi, pa prodaje svaki dan, a kupci, ovce, ne primećuju ništa, jer su srećni što im je jeftino?!
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace12.12.2011. u 13:46 - pre 150 meseci
Citat:
kaćunčica: Oči si mi otvorio!!!!
Mogao si "hvala" da kažeš, onda bih ja napisao "molim i drugi put"

Citat:
kaćunčica: Kako, majke ti, zamišljaš da neko prodaje falš milku? Naštampa ambalažu, a onda nabavi čokoladu koja nije šećerna tabla, nego neka koja liči na milku, a nije baš milka, ali je upadljivo jeftinija, pa je onda zalemi, pa prodaje svaki dan, a kupci, ovce, ne primećuju ništa, jer su srećni što im je jeftino?!
A da još jednom pročitaš šta sam napisao ? Jesam li igde pisao o mojim "zamišljanjima", o procesu varanja, i slično ? Nisam. Samo sam napisao da sam u štampariji, kad sam išao da uzmem kalendare, svojim očima video gomile i gomile naštampanih omota Milka čokolada.

Jel hoćeš da me ubediš da ja to nisam video, ili šta ? WTF ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace12.12.2011. u 13:52 - pre 150 meseci
Samo sam malo guglao:
http://www.lmgtfy.com/?q=lazne+milka+cokolada+stamparija+omot

i evo prvih par linkova:
http://www.novosti.rs/vesti/be...237727-Gledaj-milku-kupi-skart
http://www.politika.rs/rubrike...inalnoj-bambi-ambalazi.lt.html

Kaćunčica, kad zaradiš milione, očekujem jedan, jerbo sam ti oči otvorio !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace12.12.2011. u 14:04 - pre 150 meseci
Citat:
bakara: Ala si se ovde nalupao, svaka cast :)


Da znaš da si u pravu.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace12.12.2011. u 14:09 - pre 150 meseci
Citat:
Java Beograd: A šta je po tebi dobra čokolada?

Pa sigurno nije Milka. Ima toliko boljih, sto svicarskih, belgijskih sto italijanskih, Milka se ne moze uporediti po ukusu.
Bilo koja Lindt cokolada je bolja, dovoljno je samo probati i uporediti. Ne pada mi na pamet imena brendova ali sam dosta probao boljih.
Citat:
Flo33: Kvalitet se ogleda u procentu udela kakaoa u cokoladi. Mrzim gorke ''kvalitetne'' cokolade. Milka rules :)

Netacno. To je samo stvar ukusa. I bolji brendovi prave "milk" cokolade koje su 10 puta bolje od Milke.
Milka ima neki neverovatan brand name u Srbiji, verovatno zato bolje firme i ne dolaze na to trziste. Svi su jako verni tom brendu samo gledajuci po ovoj temi :-)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace12.12.2011. u 14:28 - pre 150 meseci
Citat:
DaliborP:  Ima toliko boljih, sto svicarskih, belgijskih sto italijanskih, Milka se ne moze uporediti po ukusu.
To što ima boljih, ne znači da Milka nija dobra. A i od tih "boljih" (čija imena nisi naveo) ima još boljih. A i od ovih drugih ima još boljih.
Jasno je da je Milka ekonomski, entry-level nivo čokolada za široke mase, koje se kupuju u supermarketima (i na pijacama, koliko se ovde može pročitati) a ne u specijalizovanim konditorskim radnjama. Uostalom ako ćemo o čokoladama, švajcarske nemaju nikakve veze sa belgijskim, koje se opet razlikuju od danskih čokolada, a britanske su posebna priča.

Koji god brend hrane/pića navedeš, uvek se može reći "ima toliko boljih ...".
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace12.12.2011. u 14:32 - pre 150 meseci
Od nekoga ko odbija google i facebook 3 puta mesecno nisam ni ocekivao nista drugo nego cokoladu koja je 4 puta skuplja od milke. Stvarno se nekad zapitam da li namerno podhebavas ovaj narod ili...?
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.mynsn.net.



+2323 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace12.12.2011. u 14:49 - pre 150 meseci
@java

Ne sporim da je neko pokušao nekad da napravi taj falš, ali i u samom članku na tvom linku stoji da je ambalaža neubedljiva već na prvi pogled. Poenta moje reakcije je da ova milka iz naslova sasvim sigurno nije milka iz te priče, a sasvim sigurno jeste iz mađarske priče i sasvim sigurno je ok. Možda nije ok leti, kad se topi, a prodavac nema rashladnu vitrinu, ali to nije tema.
Oni koji je prenose preko granice, rade za afu ili samo pola afe, a vozikanje do Segedina ili gde već, sigurno nije na solarnu energiju, kao i dobra volja carinika. Kako se sve više ljudi bavi takvom vrstom trgovine, zbog konkurencije ne mogu da postignu više cene, tako da sa sigurnošću tvrdim da zarade ni na kom proizvodu, a kamoli milki, ne dostižu 50%!

Što se originalnosti i kvaliteta tiče, meni se, naprotiv, ponekad desi da, samo zbog primamljive cene, kupim originalan proizvod legalne domaće firme, koja valjda uredno plaća porez, a da isti bude takvo žešće njesra, da onda godinama ne padnem u iskušenje da zaobiđem proverenog proizvođača. Hoću reći, samo činjenica da je nešto legalno proizvedeno, distribuirano i stavljeno u promet ne garantuje ništa! Inače, ne zavaravaj se da u običnoj maloj STR nisi kupio švercovanu milku.
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace12.12.2011. u 15:46 - pre 150 meseci
Citat:
Java Beograd: To što ima boljih, ne znači da Milka nija dobra. A i od tih "boljih" (čija imena nisi naveo) ima još boljih. A i od ovih drugih ima još boljih.
Jasno je da je Milka ekonomski, entry-level nivo čokolada za široke mase, koje se kupuju u supermarketima (i na pijacama, koliko se ovde može pročitati) a ne u specijalizovanim konditorskim radnjama. Uostalom ako ćemo o čokoladama, švajcarske nemaju nikakve veze sa belgijskim, koje se opet razlikuju od danskih čokolada, a britanske su posebna priča.

Koji god brend hrane/pića navedeš, uvek se može reći "ima toliko boljih ...".

Ne znam cemu tolika prica. Kao i svaka druga hrana, ima bolje i losije. Obicno te cena i ukus lako navodi koja je bolja. Tako je i sa Milkom i Lindt. Prilicno lako uocljivo, obicno dovoljno da probas.

Belgijska cokolada je super. Britanski Cadbury je ocajan, cak gori od Milke, nisam drugu britansku nikad ni probao. Dansku nikad nisam probao iskreno.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace12.12.2011. u 15:47 - pre 150 meseci
Citat:
DaliborP: Netacno. To je samo stvar ukusa. I bolji brendovi prave "milk" cokolade koje su 10 puta bolje od Milke.
Milka ima neki neverovatan brand name u Srbiji, verovatno zato bolje firme i ne dolaze na to trziste. Svi su jako verni tom brendu samo gledajuci po ovoj temi :-)


Pa hajte, navedite razliku u sastavima te bolje cokolade? Kao sto vidis, i nisam u Srbiji, da bi imao taj hype oko Millke, a ovde gde sam postoje sve vrste cokolada. Osim toga, cesto odem u male poslasticarnice koje rucno prave ''prave cokolade'' koje su cenom iste kao belgijske. Ok, dobre su, ali ne mozes ti meni reci sta je moj ukus covece. Vise mi prijaju cokolade od kakao masla nego od cistog kakaoa, i kraj. I nemoj da me nazoves ''nepoznavaocem materije'' jer se moj ukus razlikuje od tvog poimanja cokolade.

Isto kao sto mrzim mocart kugle a kinder mi je super.

 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace12.12.2011. u 16:03 - pre 150 meseci
Citat:
DaliborP: Ne znam cemu tolika prica. Kao i svaka druga hrana, ima bolje i losije. Obicno te cena i ukus lako navodi koja je bolja. Tako je i sa Milkom i Lindt. Prilicno lako uocljivo, obicno dovoljno da probas.

Belgijska cokolada je super. Britanski Cadbury je ocajan, cak gori od Milke, nisam drugu britansku nikad ni probao. Dansku nikad nisam probao iskreno.


Kvalitet se ogleda u sastavinama, i definisanoj standardizaciji cokolade. Cokolada potice iz Perua, i totalno je razlicita od bilo cega sto mi konzumiramo. Danasnja cokolada se mesa sa mlekom, mlekom u prahu, secerom, mastima, vestackim zasladjivacima. Kao sto sam rekao, po standardizaciji kvalitetnija cokolada se ogleda u sastavu, i sto je vise kakaoa, tj manje primesa mlecnih produkta to je cistija. Naravno da cist kakao nije za konzumaciju, dodaje se vanilija, itd. U EU je zakonski 25% minimum kakaoa u udelu.

Milka je sirovinski krs od cololade, kao i velika vecina, i taj lindt (malo je bolji) ali ne moze me neko ubediti sta mi vise odgovara. Kao sto je i puter teski ''otrov'' a ipak ga vise volim od masti. :)

 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace12.12.2011. u 16:11 - pre 150 meseci
Citat:
Isto kao sto mrzim mocart kugle a kinder mi je super.

Fijuuu.. dobro je - konačno još neko ko ne voli Mocart-kugle.
Kad odbijem iste, gledaju me ko da se nešto pro****vam.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace12.12.2011. u 16:34 - pre 150 meseci
Ovo iz novosti nije Milka, i nije mi jasno sto je neko poredi sa milkom. Nije ni falsifikat jer jasno pise da je MilkE, a ne Milka.

Isto kao kad na buvljaku ranije kupite Sonashi zvucnike umesto Sony, ili Leviser ili jos mnogo primera, i svi znaju da nije original. To sto na omotu pise MilkE uopste nije greska po kojoj su se odali u falsifikovanju
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Milke cokolade sa pijace

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 41255 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.