Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Milke cokolade sa pijace

elitemadzone.org :: MadZone :: Milke cokolade sa pijace

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 40951 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace17.05.2014. u 11:57 - pre 120 meseci
Proizvod za jelo, koji se na rafovima vrlo često topi-očvršćava-topi-očvršćava-topi-očvršćava-topi-očvršćava... i opet je za jelo! Koja li je to hemija unutra... Verovatno, odmah posle čokolade možeš bezbedno i pacova da pojedeš.

Inače, između Milke i Galeba - Galeb. Čak pre uzmem i onu za kuvanje.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.lijbrandt.net.



+7169 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace17.05.2014. u 12:57 - pre 120 meseci
@X Files,

Ako se radi o "obicnoj" cokoladi, dakle ne mlecnoj vec pretezno kakao, nemas sta unutra sto moze brzo da se pokvari.

Mlecne cokolade su druga prica, i tu se naravno stavljaju aditivi kako bi mogle dugo da traju.

Sto se "Najlepsih Zelja" tice, koliko mene pamcenje drzi (nisam ih jeo bar jedno 25 godina), ta cokolada je imala ukus "prave" cokolade, tj. kakao u visokom procentu. Milka cokolade su pretezno mlecne ili sa kojekakvim drugim stvarima a kakao je u, relativno, niskom %. Zbog toga su im ukusi prilicno drugaciji (u odnosu na, npr, Najlepse Zelje) i kome se sta vise svidja je prilicno subjektivna stvar: neki vole jak ukus cokolade dok drugi vise vole "mlecni" ukus.

Ko voli tradicionalni ukus cokolade (dakle visok % kakao-a), Milka definitivno nije najbolji izbor i ima mnogo boljih.

Inace, ko zeli moze da proba cokoladu sa 100% kakao-a cisto radi reference sta je "pravi" cokoladni ukus koji nije umanjen drugim supstancama. Za mnoge je iznenadjenje da takva cokolada uopste nije slatka i ima vrlo specifican ukus koji se ne svidja svima, ali IMHO vredi probati: preporucujem uz kafu (staviti na jezik i onda pustiti da se otopi).
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2323 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace17.05.2014. u 13:17 - pre 120 meseci
Ja volim mlečne čokolade, a osim ukusa bitna mi je i tekstura, da bude "glatka", a ne "praškasta". Dopada mi se čokolada kojom je preliven čoko-smoki, a i ona kojom je preliven sladoled king. Bila mi je jako lepa mlečna nestle čokolada, ali davno sam je jela i ne viđam je baš često u ponudi. Većina čokoladnih bombonjera, ni domaćih, ni uvoznih, mi se ne sviđa - uvek probam sve različite oblike/ukuse i malo koji mi se svidi. Sviđa mi se Krašova bajadera, mada je to samo malo bolja i puno skuplja verzija eurobloka.

A što se odnosa velike i male milke tiče, većina ukusa su različiti. Npr. ne postoji mala nus-nugat, a velika je baš dobra. Meni se ne sviđaju svi njihovi ukusi, mnoga punjenja su preslatka (karamel varijante npr.), ali ako govorimo o mlečnoj čokoladi, mislim da se ona nije pokvarila i da je solidna. Velika je posebna zbog debljine - drukčiji je osećaj zagristi 3-4 i 10-12 mm čokolade.
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace17.05.2014. u 13:37 - pre 120 meseci
A Figaro, malo je skupa al je dobra i naša odnosno komsijska.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace17.05.2014. u 14:57 - pre 120 meseci
U cokoladi (mlecna ili crna) je glavni sastojak kakao masa. Kod losijih cokolada se ona nadomesti sa vecim procentom kakao buttera, aromama i drugim dodacima.
Meni iskreno, nevezano za cenu, kvalitetnije deluju domace cokolade. Milka cokolade su se pogorsale zadnjih godina
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace17.05.2014. u 20:41 - pre 120 meseci
Glavni sastojak čokolade je maslac. U kvalitetan možeš i g•vno da umažeš i imaće vrhunski ukus, a u krš dijamante da izdrobiš i ništa.

U NL poslastičarnicama sam kupovao neke domaće čokoladne vratolomije za tipa 6-7e 100gr, pa jedva 50g pojedem, bukvalno oči bole od ukusa, da gurneš u nozdrve koliko je dobro, mirišu ruke 2 dana posle i sve. A pojedem 2 Milke "Noisette" i ne primetim, moram dvaput da proverim stanje.
Ako išta valja u toj reptilijanskoj tvorevini, valjaju te domaće čokolade i domaći sladoledi. Stvarno ih prave kao za sebe, ali i koštaju stvarno.
Citat:
Dopada mi se čokolada kojom je preliven čoko-smoki

+1
Frikom sladolede izbegavam, pamtim onaj "Kapri" od pre 20 godina sa mirisom one jagode i koliko je bogat ukus bio, toga danas nema ni 5%, bukvalno splačina raspala, keru da ne daš. Ima nešto kao malo onaj "King" od jagode, ali to tek da te namame -mamicu im namamim.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace17.05.2014. u 20:58 - pre 120 meseci
Citat:
HeYoo:
U cokoladi (mlecna ili crna) je glavni sastojak kakao masa. Kod losijih cokolada se ona nadomesti sa vecim procentom kakao buttera, aromama i drugim dodacima.

Kakao masa se nadomesti kakao puterom? Da li vidis sta si izjavio? :D
Ako si pod "masa" mislio na "solids", to nije ista rec.
 
Odgovor na temu

gwork
antic milan
ptt
ptt

Član broj: 318144
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace20.05.2014. u 18:58 - pre 119 meseci
Jednostavno ljudi ih nabavljaju i mislim da je iz Madjarske
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2509 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace20.05.2014. u 19:20 - pre 119 meseci
"Krunim" sve vrste čokolade
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Milke cokolade sa pijace20.05.2014. u 20:14 - pre 119 meseci
Ma da. Sve su ok. Nista ne fali tim Milkicama. Otkud znam, kupujem ih u jednoj maloj prodavnici, ali sve se plasim da ih ne nabavljaju sa pijace :D Ali nisu lose.

Jedino nikada nisam voleo onaj ubogi Euroblok.

Nekada davno moj prijatelj i ja smo se uvek klali oko tih cokolada i sl. proizvoda. Ide ovako:

ON: Euroblok
JA : Kras cokolada

ON: Jaffa biskvit
JA: Tops

ON: Eurokrem
JA: Kinder lada - naravno, uvek sam crno prvo slistio. Kasnije kad ogladnim omazem i belo :D

ON: Benko
JA: Kras express

I nije bilo sanse da on proba nesto od mojih ili ja od njegovih slastica :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Milke cokolade sa pijace

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 40951 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.