Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fon Burg ide iz Srbije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Fon Burg ide iz Srbije
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129723 | Odgovora: 686 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije06.01.2012. u 18:49 - pre 149 meseci
Ivane potpuno si pogresno razumeo ono sto sam ja hteo da kazem.

Sada pitanje za tebe i sve ostale, sta bi ti uradio na njegovom mestu, dali bi zeleo da studiras na najboljim univerzitetima u svetu, ili bi se zadovoljio sa studijama ovde i 1.5k eura.
Negde sam cuo, ne tvrdim da je cifra tacna, da na dobrim univerzitetima godina kosta i do 30k.

A takodje je glupo ceniti rad ovakvih osoba na nivou drzave, ovi ljudi se cene na globalnom nivou, jer nevidim nikakve prepreke za njih da nadju posao ili stipendiju bilo gde. Plata genijalaca u velikim firmama se meri milionima a ne hiljadama.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije06.01.2012. u 18:56 - pre 149 meseci
1500 nije malo, ali dok da % onom sto mu je dodelio stipendiju, kevi za rakiju, ne ostane mu ni sestar da kupi...
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije06.01.2012. u 18:58 - pre 149 meseci
Citat:
kandorus: To može uvek. Lupiš dve diferencijalne jednačine i još samo da nadješ čemu koriste. Otprilike kao ovi što stalno klepetaju "sutra će biti smak sveta". Pa jes i jednom pogode. Plansko dizajniranje rešenja problema je nešto sasvim drugo.


Pre će biti 100 pa vidi šta ćeš s' njima :)))
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije06.01.2012. u 19:18 - pre 149 meseci
Citat:
labicko1: Ivane potpuno si pogresno razumeo ono sto sam ja hteo da kazem.

Sada pitanje za tebe i sve ostale, sta bi ti uradio na njegovom mestu, dali bi zeleo da studiras na najboljim univerzitetima u svetu, ili bi se zadovoljio sa studijama ovde i 1.5k eura.
Negde sam cuo, ne tvrdim da je cifra tacna, da na dobrim univerzitetima godina kosta i do 30k.

A takodje je glupo ceniti rad ovakvih osoba na nivou drzave, ovi ljudi se cene na globalnom nivou, jer nevidim nikakve prepreke za njih da nadju posao ili stipendiju bilo gde. Plata genijalaca u velikim firmama se meri milionima a ne hiljadama.


Sta bih radio?

Pa da sam genije i ako me zanima nekakvo napredovanje pripalio bih na neki uni koji je medju najboljima na svetu, ...

Da li drzava treba da pokusava da match-uje resurse jedne USA ili jednog Japana da me u tome "spreci" ? Mislim da ne - posto nije problem u parama vec i u samim mogucnostima. A ako odem tamo (opet, da sam genije kao sto nisam) sanse da se vratim u Srbiju posle uspesne naucne karijere na MIT-u i sl... su - bliske nuli.

Sve i da mi drzava da stipendiju od 15000 EUR, MIT ili Stanford su MIT ili Stanford, i jedan PMF koliko god dobar bio ne moze da se poredi sa njima.

Ono, mozemo mi da se lazemo do mile volje ali Srbija jednostavno ne moze da parira najrazvijenijim drzavama.

I sta onda ciniti ako je to realnost? Da li treba pokusavati zaustavljati globalne genijalce da idu iz zemlje (i koji su jednostavno globalni genijalci koji ne pripadaju ni jednoj zemlji na kraju krajeva posto je njihovo znanje vece od nacionalnih granica), sto je bitka sa vetrenjacama tako sto ces ulupati pare koje ti se nece vratiti, ili prosiriti ciljnu grupu i bar se truditi da ono sto moze da ostane i da privredjuje bude zadovoljno.

Citat:

Plata genijalaca u velikim firmama se meri milionima a ne hiljadama.


Nemojmo preterivati. Firme koje stvaraju dolarske/EUR milionere od svojih radnika se mogu prebrojati na prste jedne ruke na celom svetu. To je kuriozitet IT buma, a ne neko pravilo. Sansa da kao radnik (ne CxO) genije u ne-IT sektoru i van rane faze firmi kao sto su Google, Microsoft (nekada), i sl... zaradis milione $/EUR je nula.

I, opet, kakve to veze ima sa stipendijom? Da ne treba Srbija da pokusa da parira jednom Google-u sa lovom... Pa to je suludo, em sto je to finansijski besmisleno em sto taj covek ako je genije ne bi imao sta da radi, sve i da mu svaki mesec na racun legne par stotina hiljada EUR.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 06.01.2012. u 20:29 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+2

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije06.01.2012. u 19:23 - pre 149 meseci
evo ga Ivan, penny wise pound stupid

tamo si rekao ok korupcija je neunistiva ne vredi se boriti toga ce uvek biti. Pa i ovoga ce uvek biti, da se digne dzeva, politicari se upecaju, pljunu lovu i klinac posle kidne...

manja steta od tendera sigurno...
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije06.01.2012. u 19:25 - pre 149 meseci
Ne sumnjam ja da ce "uvek toga biti" - ali ovde pricamo o stavovima, bas kao sto je apsolutno normalan stav da je korupcija losa sve i ako je jasno da je odredjeni nivo korupcije obavezan bilo gde.

Na drugoj temi sam samo to rekao oko korupcije posto neki ljudi kupuju pricu da treba urlati i zahtevati nerealne stvari. Sto se ovog konkretnog slucaja tice, ne vidim sta ima da se zahteva - stipendija je tu.

Samo je pitanje da li neko to smatra kao malom lovom ili ne. Ja smatram da je u pitanju izuzetno visoka lova za podrucje u kome covek zivi.

Primeti da ja uopste ne mislim da doticnom stipendiju treba ukinuti ili nesto tako - ako zakon omogucava toliku stipendiju, on na nju ima sva prava na ovom svetu ako je zadovoljio uslove.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije06.01.2012. u 19:34 - pre 149 meseci
Aman čoveče. Recimo da su stipendije 100, 80, i 50 dinara za prvo troje po uspehu iz matematike na nivou države Srbije. I sad onaj što ima vezu a nije najbolji dobije onu od sto dinara a onaj koji je realno najbolji dobije ovu od 50. To je po tebi pedagoški ? Na to je dečko reagovao i potpuno je u pravu.
 
0

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije06.01.2012. u 20:25 - pre 149 meseci
Citat:
stil: Aman čoveče. Recimo da su stipendije 100, 80, i 50 dinara za prvo troje po uspehu iz matematike na nivou države Srbije. I sad onaj što ima vezu a nije najbolji dobije onu od sto dinara a onaj koji je realno najbolji dobije ovu od 50. To je po tebi pedagoški ? Na to je dečko reagovao i potpuno je u pravu.

Neka deca su srećna kad imaju 'leba i margarina za doručak a on se tu buni što mu ljudi, koji u bar 70% populacije ne zarađuju više od 250€ mesečno (ako uopšte imaju posao), preko poreza izdvajaju stipendiju od 1500€? Radije bih moje pare od poreza dao za vozni park budžovana nego njemu i njegovoj mamici.
Romanes Eunt Domus
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije06.01.2012. u 20:27 - pre 149 meseci
Odakle ti to da je 1500€ u pitanju ?

izvor?
 
0

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije06.01.2012. u 20:31 - pre 149 meseci
Izvor ES: http://www.elitemadzone.org/p3025423
A kaže da je pisalo u politici
Romanes Eunt Domus
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije06.01.2012. u 20:54 - pre 149 meseci
Aha evo našao sam:

Citat:



Beta |Blic |14. 12. 2011

Povodom navoda o tome da država ne pomaže mladom matematičaru Teodoru fon Burgu, koji ranije nije dobio stipendiju Ministarstva prosvete jer je bio maloletan, ministar je rekao da je talentovani mladić od Ministarstva omladine i sporta dobio ukupno milion dinara i od Gradske uprave Beograda 780.000 dinara za četiri godine.


http://www.blic.rs/Vesti/Drust...rg-je-dobio-178-miliona-dinara

1.780.000:(4*12) = 37.083 dinara mesečno
 
0

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije06.01.2012. u 21:14 - pre 149 meseci
Što je više nego prosečna plata u Srbiji
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije06.01.2012. u 21:17 - pre 149 meseci
Citat:
Prosečna zarada zaposlenih bez poreza i doprinosa u Srbiji u novembru mesecu je iznosila 38.363 dinara


http://bktvnews.com/prosecna-plata-u-srbiji-38-369-dinara/
 
0

ivanbj
Ivan Bjelajac
ManageWP.com
Beograd

Član broj: 89488
Poruke: 147
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 65486580
Sajt: www.managewp.com


+13 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije06.01.2012. u 21:59 - pre 149 meseci
To su, po tom članku, pare koje je dobio od Ministarstva za omladinu i sport i Gradske uprave. Dobijao je još i stependije od Telekoma i valjda još nekih javnih preduzeća.

Meni zvuči previše da je imao 1500 EUR mesečno. Takođe mi ta priča o dodeljivanju nekih većih para manje talentovanim nema nikakvog smisla. Hoćete li neko da kaže da u Srbiji postoji zbirna stipendija od 1500 EUR mesečno za srednjoškolce? Da neko osim njega ima više od 1500 EUR mesečno od države na osnovu srednjoškolskih rezultata?

Ukoliko je imao i 1500 EUR meni to lično ne smeta. Imao je stvarno vrhunske rezultate (ima veliku šansu da postane najbolji ikada na svetu u kategoriji u kojoj je mogao da se takmiči, već je u 6, a ima još jedno takmičenje) i ponuđena mu je očigledno za naše uslove odlična situacija da se time bavi. Jedna Amerika bi sigurno mogla da ponudi više, ali mi nismo Amerika.

Da treba da ode ako hoće da iskoristi i razvija talenat - treba. Odlazak ne treba da mu finansira država, već treba da se bavimo time da nam škole budu kvalitetnije nego što jesu i da ne dođemo u situaciju da ETF nije u 500 najboljih na svetu i slično. Ne zbog nekog Teodora Fon Burga nego zbog drugih talentovanih i polutalentovanih klinaca.

Totalno je besmisleno zadržavati ga ako negde može da dobije više. Sumnjam doduše da će država kao država, a ne privatni sektor, finansirati nekog više od 1500 EUR mesečno čak i u Americi, sem da to uradi univerzitet i to u vidu školarine, a ne živog novca.

I nemojte da se glupiramo da par miliona dinara na godišnjem nivou mogu da naprave neku bitnu razliku u situaciji u Srbiji pa da je sad mali tu kriv za nešto ako nam ne vrati te pare :)
Ako je imao 1500 EUR mesečno od ove zemlje onda treba da lepo kaže "mogu da dobijem drugde više i škole su nam loše" umesto što priča kako je treba da dobije više jer nije trebao da dobije više. Verovatno nije trebao da dobije ni toliko, a to da su nekome trebali da oduzmu stipendiju jer je lošiji od svetskog vrha, da bi njemu dali više je tek glupost.

Opet - sumnjam da imao 1500 EUR mesečno...
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije06.01.2012. u 22:04 - pre 149 meseci
Citat:
ivanbj: Dobijao je još i stependije od Telekoma i valjda još nekih javnih preduzeća.


Gde to piše u članku ?

Aman više sa tih 1500 € :))
 
0

ivanbj
Ivan Bjelajac
ManageWP.com
Beograd

Član broj: 89488
Poruke: 147
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 65486580
Sajt: www.managewp.com


+13 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije06.01.2012. u 22:21 - pre 149 meseci
Pa to da ga je Telekom stipendirao piše u više članaka. Pored spomenutih stipendija (negde piše da je jednokratno, na par mesta da je stalna stipendija) spominje se još par firmi. Za telekom konkretno može da se progugla lako

http://www.mondo.rs/s213264/In...O_TV-_Decko_vredan_paznje.html

http://www.politika.rs/rubrike...bolje-za-cetiri-godine.lt.html

http://www.google.rs/search?q=...:official&client=firefox-a

Što se vezujete za jedan članak? Ima ako proguglaš, raznih informacija.
Da ga je telekom stipendirao stipendirao ga je. Negde piše jednokratno, negde se spominju mesečne cifre.

cifru od 1500 EUR ne znam odakle su ljudi izvukli (neko je napisao da je video u Politici) i ne mislim da je uopšte tačna. Takve cifre se lako bacaju po medijima kad ih niko ne proverava.

Citat:
Ono što je Teodor fon Burg, najtalentovaniji matematičar na svetu najavio u Boru, u nedelju se i dogodilo. On je otputovao u Englesku na intervju za upis na prestižni Univerzitet u Oksfordu, pišu "Novosti".

"Nikada mi nije bila važna stipendija, ali me je, verujte, jako bolelo kada sam video da su se te pare dodeljivale lošijim đacima od mene", kazao je fon Burg, koji je jedno vreme išao u školu OŠ “Dušan Radović” u Boru.

Magda Buzurović fon Burg, Teodorova majka, ispričala nam je da je bila zgranuta kada je njenom sinu bio priređen prijem u SO Bor.

"Na tom skupu je jedan član Opštinskog veća pričao kako je moj sin pravi primer kako je obazovni sistem u Srbiji odličan. Pa, moj sin je uspeo samo zahvaljajući sopstvenom talentu i našem odricanju, budući da smo plaćali privatne časove matemetike. Država, verujte, nikada nije imala veze sa tim", u neverici je Teodorova majka.

Naša sagovornica kaže da nije u pitanju samo stipendija razlog što će Teodor nastaviti školovanje u Engleskoj, već to što, nakon završetetka studija, najbolja radna mesta mesto najuspešnijim đacima pripadaju, kako se izrazila, "tatinim ćerkama i maminim sinovima".

Teodor fon Burg je, po svim kriterijumima, najtelentovaniji matematičar na svetu. On je ušao u kući slavnih na matematičkim olimpijadama, koje se oganizuju već 52 godine.

"Moj sin je, od 14 hiljada učesnika na matematičkim olimpijadama, šesti svih vremena. Ukoliko bi, primera radi, na narednoj matematičkoj olimpijadi bio prvi, moj sin bio izbio na prvo mesto večne liste najboljih matematičara svih vremena, kaže mama Magda.

Teodor fon Burg, zvanično još učenik četvrtog razreda Matematičke gimnazije u Beogradu, gde je još pre polaska u osnovnu školu bez problema radio zadatke previđene za četvrti razred. Do sada je, samo sa međunarodnih takmičenja u matematici, osvojio devet zlatnih, osam srebrnih i dve bronzane medalje, pišu "Novosti".

U Engleskoj će za Teodora svakako imati više razumevanja nego u Srbiji, gde ga je Fond za mlade talente odbio da ga nagradi za 2005, 2006. i 2007. god. jer 'nema dovoljno godina starosti'.

Mlađani fon Burg se, naime, na domaćim i međunarodnim takmičenjima takmičio kao učenik osnovne škole u kategoriji srednjih škola a u 2008. su postavljeni uslovi tako da ga eliminišu za nagradu iako je osvojio srebrnu medalju na Međunarodnoj matematičkoj olimpijadi.

Ništa bolje nije prošao ni kod Ministarstva nauke, koje sa sličnim obrazloženjem "mladosti" odbilo da mu dodeli stipendiju za školsku 2008/2009. iako su nagrade i stipendije na svim ovim konkursima dobili su svi iz nacionalnog tima.

mondo.rs


Koliko ja vidim klinac nije dobio pare koje su drugi, koji su ostvarili losije rezultate, dobili zbog administrativne gluposti (nema dovoljno godina) i ogorcen je zbog toga. Sad moguce je da su njemu to kompenzovali kroz druge stipendije i slicno, a mozda i nisu. Glupo je ako napada nekoga zbog necega sto mu je vec nadoknadjeno.

To sto ga majka svrstava u najbolje matematicare ikada, a on to nije, je druga stvar. Nije isto biti najuspesniji srednjoskolski takmicar ikada i najbolji matematicar na svetu, ali nije ni da je ovo prvo nebitna stvar. Takodje ne vidim kakve veze mamine i tatine cerke imaju sa celom pricom.

Uglavnom da treba da ode, treba. Da keva kuka bez potrebe, kuka.

Ima i tekst gde se njegova majka zahvaljuje Telekomu Srbija i na tome što su njenom sinu dali jednokratnu stipendiju i ponudili posao kad završi školovanje (klinac srednju nije završio i takmiči se u zadacima iz matematike, kakav bre posao da ga čeka u telekomu za par godina, ko živ ko mrtav do tad, ko je tu lud)

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/81805/Genijalac-opet--izigran

Citat:
Zahvalan „Telekomu”
Jedino je kompanija „Telekom Srbija” prepoznala u Teodoru genijalnost i dodelila mu jednokratnu donaciju, bez ikakve obaveze. Dečakova majka kaže da mu je naša najprofitabilnija kompanija ponudila i posao ukoliko jednog dana to bude želeo!
 
0

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije06.01.2012. u 22:30 - pre 149 meseci
Evo recimo ovde pise da su podrzali, mrzi me da trazim detalje :)

http://www.telekom.rs/CodeOfEt...px?temp=0&sid=3&id=632

http://www.personalmag.rs/it/t...-dobitnik-svetosavske-nagrade/

E sada ne znam kako ga je telekom podrzavao, ali koliko se secam tadasnjih vesti, bilo je da dobija stpendiju od 15000 din :).

Ono sto je problematicno sto se malo ko seca propagande gospodje Magde von Burg. I price o skijanju u Svajcarskoj. I vredjanja neistomisljenika.
Ispada da je mali dobijao pare, ovde nije pitanje da li je to dovoljno ili ne, malo ili ne, cinjenica je da je dobio, a da se kuka kako ide jer nije dobio.

I dalje nisam dobio kako to moze mali da donese Srbiji te pare ? Ono na 100 resenih zadataka, neko ce da plati ili sta :).

Cisto da znate, matematika je jedna od jeftinijih grana nauka, tabla, kreda, papir olovka, nesto knjiga (kojih sada ima bas puno sa ruskih sajtova), racunar ne mora neki brz, pdf citac, djvu citac, browser, latex mogu i na nekom od 300 E.
Pristup internetu ne mora da bude brz, dovoljan je i modemski pristup, i sam sam nudio pre 3 godine da mu obezbedim racunar i dialup pristup netu, ali njegova gospodja majka zeli mnogo vise, sto je i dobila kuknjavom.

Sve ostalo je proseravanje, i jeftini poeni zahvaljujuci srpstvom :).

I da, koliko da je dobijao, dobijao je. Vise nego dovoljno za maloletno dete i za potrebe takmicenja.


CHUPCKO
 
0

ivanbj
Ivan Bjelajac
ManageWP.com
Beograd

Član broj: 89488
Poruke: 147
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 65486580
Sajt: www.managewp.com


+13 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije06.01.2012. u 22:33 - pre 149 meseci
Pa pazi - ako je propisano da bi trebao da dobije, a nije dobio, dok su neki drugi dobili - to nije ok na 2 nivoa.

To što to nikada nije trebalo da bude propisano ili što mi imamo/nemamo koristi od toga u toj meri je nešto drugo :)
 
0

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije06.01.2012. u 22:49 - pre 149 meseci
@Ivane

Sasvim realno da Srbija ne moze da parira, ali ce joj i tekako znaciti da u nekoj od velikih korporacija ili ko zna, buducih vlada, ima coveka na cija ce vrata moci kad god hoce da zakuca. Smatraj to lobiranjem za buducnost. Takodje kao sto si i rekao bilo bi i glupo i kontraproduktivno da pokusa da ga zaustavi, jer u srbiji ne moze dobiti adekvatnu edukaciju.

Nebi se slozio sa tobom oko milionskih plata, jer mislim da gledas samo na IT industriju, najvece plate ipak imaju i finansiskom sektoru, kako god, na ovom svetu ima veci broj kompanija gde godisnje zarade prelaze milionce. Neke od plata sa sve bonusima prelaze preko 200 mil. Sto Ameri kazu "sky is the limit". To neznaci da ce i ovaj nas tolko uspeti ali ko smo mi da to predvidimo. U svakom slucaju ja navijam za njega :)
 
0

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije06.01.2012. u 22:56 - pre 149 meseci
Jednom nije dobio i to zato sto po zakonu nije imao pravo da dobije. Moralno je mozda imao, ali zakonski ne :).

Ucestvovao je na takmicenju za srednjoskolce ali on je bio osnovac. I prosto zakon je slep (sto se meni svidja, necu da zakon zmuri nekima) nije dobio. To je njegova majka iskoristila za neverovatnu kampanju ... Vise o tome na onoj drugoj temi o njemu :).

E sada, ja i dalje kazem, a koj ce nam kao matematicar, ili ce da radi na faksu ili u institutu kao naucnik, ali polako, do toga treba doci :). A ovako, sta ce nam jos jedan matematicar, sumnjam da ce on da uci neku malu decu matematici :).

CHUPCKO
 
+1

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Fon Burg ide iz Srbije
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129723 | Odgovora: 686 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.