Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Muzicki dinar vs. kompjuktor?

elitemadzone.org :: MadZone :: Muzicki dinar vs. kompjuktor?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 38936 | Odgovora: 144 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 19:32 - pre 150 meseci
Istina je da je stepen piraterije mnogo veći od 3%, ali ovo nije način za rešavanje tog problema.

U svakom, ali svakom poslu mora da se računa sa određenim rizicima i određenom štetom. U prodavnici bez obzira na mere zaštite svaki dan neko mazne nešto. Pa, šta s tim? Ništa, svi ti rizici i sva šteta se lepo ugrade u cenu i gotovo, pa neka kupi po toj ceni proizvod ko hoće.

Citat:
Braksi: rece i ostade ziv


U čemu je problem? Zabraniš neke doene kao nezakonite i obavežeš ISP-ove da ih blokiraju. Ko to ne radi, kazniš ga.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 20:15 - pre 150 meseci
Citat:
Sceka: neverovatno koliko bezobrazluka sebi moze da dopusti neko ko je na vlasti

Pa, oni mogu da dozvole sebi onoliko bezobrazluka koliko mogu da ga stvore. Ono sto je bitnije koliko bezobrazluka ce im narod dozvoliti.
 
Odgovor na temu

Nele studio
Beograd

Član broj: 63779
Poruke: 48
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 21:08 - pre 150 meseci
Pravno gledano nije mi jasno: da li sad mogu do mile volje da skidam muziku sa neta i narezujem, obzirom da sam vec platio kaznu (naknadu) za to? Ako je placena naknada za autorska prava onda to vise nije "piratska" muzika. Prodaja takve muzike ne dolazi u obzir, ali kada bi platio PDV na diskove...

Nemam nista protiv placanja "muzickog dinara", placa se svuda u svetu, na razne nacine.
Imam mnogo sto sta protiv toga da svi gradjani ove zemlje finansiraju neke Georgijeve i slicne. Novac koji uzmu SOKOJ i kompanija (jos dve organizacije za zastitu autorskih prava) ide pojedicima ali ne i onima kojima je namenjen. Vise od 80% (dobro citate: OSAMDESET procenata) naplacenog novca potrosi se za PLATE I NAKNADE zaposlenih u organizacijama za zastitu autorskih prava i troskove poslovanja. Verujem da ce u narednom periodu deo tog novca otici i za kazne po osnovu zakona o dostupnosti informacija od javnog znacaja, jer niko do sada nije uspeo da dodje do podataka kojim autorima je i koliko novca isplaceno.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 21:41 - pre 150 meseci
Citat:
Shadowed: Pa, oni mogu da dozvole sebi onoliko bezobrazluka koliko mogu da ga stvore. Ono sto je bitnije koliko bezobrazluka ce im narod dozvoliti.


Ma narod se inace nikada ne pita, bar toliko su politicari "pametni", odnosno, ukapirali su modus po kojem je narodu dovoljno s' vremena na vreme dati malo necega (cak nije bitno ni sta daju, ekseri pojeftinili, jeftinije lokomotive, prezervativi pojeftinili...) i narod je zadovoljan. Pokazalo se u praksi da narod u proseku ne kapira nista, da nije tako ne bi Milosevic, Gadafi, Causesku (da ne zaboravimo Tita!) i njima slicni mogli da rade ono sto su radili. Mene zanima druga stvar. Kako niko nema m*uda da proba nesto drugo, da napravi varijantu da bude bolje ali stvarno. Makar iz dosade, zelje za razbibrigom, da udovolji trenutku pijanstva... pa makar iz inata?! Ja bih, recimo, iz inata svim ostalim politicarima, i ostalim iz vrha po bilo kom osnovu, napravio potpuni haos a pamtili bi me kao ok coveka, ako je bitno da se neko pamti, a meni je jako dobro poznato da je politicarima to uzasno bitno. Druzeci se sa politicarima iz redova onih koji su vladali zemljom u vreme Milosevica, jedan njegov bliski prijatelj, najblizi saradnik, jednom prilikom u studiju mi je rekao doslovce "Lako je tebi, toliko si ploca uradio sa ovim zvezdama da skoro koji god CD u zadnjih nekoliko godina da se kupi stoji tvoje ime, a sta cu ja, ljudi ce me zaboraviti cim se ovaj rat zavrsi!". :))) Pazi ti rezon, cak nije bio ni pijan tada. Ali rekao je ono sto ga tisti, a tada je bio drugi covek u drzavi! :)) Ebiga, zato i ne mogu da razumem ove koji sebi dopustaju gluposti...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 21:48 - pre 150 meseci
Blic: zasto bi ipak trebalo naplacivati muzicki dinar
http://www.blic.rs/Slobodno-vr...vati-muzicki-dinar-na-stampace
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 23:46 - pre 150 meseci
Citat:
Nedeljko
U čemu je problem? Zabraniš neke doene kao nezakonite i obavežeš ISP-ove da ih blokiraju. Ko to ne radi, kazniš ga.


Jos samo kada bi ISP mogao da blokira domene brze nego sto pirati mogu da ih menjaju.

Cak i kada bi svi ISP-ovi imali permanentne timove koji bi se bavili analizom i blokiranjem domena, to bi samo ubrzalo popularizaciju onion routing-a.

Sve u svemu, blokiranje domena nije mera koja se moze smatrati za potencijalno uspesnu u smanjenju piraterije.

A sto se poreza na stampace tice - ne znam sta je tu cudno, svaka vlast gleda da cerupa gradjane i privredu do granice iznad koje pocinje da se gubi vlast. I ta granica se svakog dana testira.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
79.101.230.*

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 23:57 - pre 150 meseci
Evo šta preko okeana saznaju pa onda pevaju.


about:networking
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?15.12.2011. u 01:24 - pre 150 meseci
yay

http://www.b92.net/biz/vesti/s...12&dd=14&nav_id=565558
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?15.12.2011. u 07:32 - pre 150 meseci
Pokrenuta je peticija:
http://www.gopetition.com/petitions/peticija-za-ukidanje-i-zabranu-delovanja-sokoj-a-na-pod.html
Koliko će sve to vredeti, ne znam. Potpisao sam za svaki slučaj... možda nešto i bude.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?15.12.2011. u 08:13 - pre 150 meseci


Neko je već postavio pitanje, ali ae da pitam i ja ako ima neko ko se bavi pravom ovde da mi odgovori: Ako platim taj harač (pošto će taj harač na kraju ipak ići preko leđa potrošača), da li to znači da mogu da piraterišem do mile volje?

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 18.12.2011. u 13:54 GMT+1]
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?15.12.2011. u 08:23 - pre 150 meseci
Ne znaci
To je kazna zato sto mozes da piratujes. A za konkretno piratovanje ide zasebna kazna
 
Odgovor na temu

posmatrač.x

Član broj: 294846
Poruke: 5
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+116 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?15.12.2011. u 08:28 - pre 150 meseci
Ne znam zašto ali meni se čini da je sve ovo samo jedan od načina kako da se sakupi novac koji je vladajućoj garnituri neophodan za kupovinu predstojećih izbora!
Biće još sličnih harača, mašta im je nepresušna!
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?15.12.2011. u 08:39 - pre 150 meseci
Shadowed napisa:
> Ne znaci :)

E maler... Znači, država me optužuje i pretpostavlja da sam
pirat iako nema dokaza koji govore u to ime. :( A što je najgore, ako
ovo sada prođe bez problema, bilo koja sledeća vlast će da se napravi
blesava i neće povući ovaj zakon.

Nego, da li je transparentan rad tog SOKOJa? Da li se vide
njihovi prihodi i kojim to autorima i koliko uplaćuju kintu?

A š'a sa mnom koji slušam trance, da li uplaćuju stranim trance
izvođačima deo novca koji plaćamo?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?15.12.2011. u 08:57 - pre 150 meseci
Citat:
Ne znaci
To je kazna zato sto mozes da piratujes. A za konkretno piratovanje ide zasebna kazna

Onda moze svako da odlezi jedno 10, 20, 30 godina na ime svega onoga sto moze da uradi

Ali ovo i nije tako lose, mi obicno kaskamo za svetom par decenija, konacno idemo ispred vremena.



Mozda je ovo novi gljivicin savetnik
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-111.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?15.12.2011. u 09:11 - pre 150 meseci
ssta to hladnjaci i stednjaci sadrze od optickih, usb, stampajucih i skenirajucih uredjaja sadrze?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?15.12.2011. u 09:12 - pre 150 meseci
@Sceka:
Citat:
Podvuceno - Nemoj da gresis dusu, nikakve veze vlasnici muzickih prava nemaju sa ovim sto par ljudi hoce da proturi! Nikakve!


E, nemo' da smo naivni

"Iskopirali mi pesmu, ubise nas pirati, drzava d'uradi nesto!" i drzava je d'uradila nesto, iskoristila vas da napuni dzepove svojim pulenima.
Bas bi se ti mnogo brinuo za civilizacijske tekovine i pravno drustvo da od toga sto nas harace 90% ide content producerima umesto na plate super-ridzama. Onda bi ovde branio taj zakon.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?15.12.2011. u 09:12 - pre 150 meseci
Citat:
Nego, da li je transparentan rad tog SOKOJa? Da li se vide
njihovi prihodi i kojim to autorima i koliko uplaćuju kintu?


Bas me zanima koliko su dobili Saban Bajramovic ili rokeri Gile, Cane itd. Sabke je ziveo i umro u bedi, koliko znam.
Ovi zivi moraju da potpisuju sramne politicke pamflete da bi odrzali mini koncert u Domu Omladine,SKC-u ili KST-u i zaradili neku crkavicu za prezivljavanje. Nekada davno isti su mogli da zakazu koncert telefonom.
 
Odgovor na temu

posmatrač.x

Član broj: 294846
Poruke: 5
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+116 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?15.12.2011. u 09:44 - pre 150 meseci
Tek sad mi je jasno zašto muzički dinar na skenere.
Opravdano!


http://www.blic.rs/Slobodno-vr...vati-muzicki-dinar-na-stampace
 
Odgovor na temu

altx
planeta majmuna

Član broj: 76536
Poruke: 56
*.dynamic.stcable.net.



+12 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?15.12.2011. u 14:50 - pre 150 meseci
nego sad se setih, ja sam gluv na oba uva, a ima dosta takvih kao ja. ono sto mi se ne svidja da se od svih unapred prave lopovi i pirati, treba placati autorima slazem se ali ne ovako. Nek naplacuju onima koje uhvate za pirateriju a ostali narod da ostave lepo na miru..
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?15.12.2011. u 15:09 - pre 150 meseci
Citat:
mmix: @Sceka:


E, nemo' da smo naivni

"Iskopirali mi pesmu, ubise nas pirati, drzava d'uradi nesto!" i drzava je d'uradila nesto, iskoristila vas da napuni dzepove svojim pulenima.
Bas bi se ti mnogo brinuo za civilizacijske tekovine i pravno drustvo da od toga sto nas harace 90% ide content producerima umesto na plate super-ridzama. Onda bi ovde branio taj zakon.


Na koga mislis sa ovim boldovanim, koji su to puleni? Ne pune oni nikome osim sebi, to mora da se razume! Ne pricam napamet, kao vecina ovde, nego iz prakse.

Evo sad nesto novo:


Nema veze ko je i ciji je i tome slicno, sama ideja je za pohvalu. Napokon nesto sto ima veze sa mozgom. Nije bitno sto je to radi politickih poena, bitno je da je pozitivna stvar u pitanju. Da je vise takvih stvari, pozitivnih, pa neka se sticu poeni, bitno je da se nesto sto valja desi. Nebitno ko to cini i zasto!


Pozdrav!

http://www.elitemadzone.org/o/pravilnik/korisnici/
Citat:
13. Bez političkih i verskih tema!

Strogo je zabranjeno pokretati političke i verske teme! Svaka rasprava na nacionalnoj, verskoj i političkoj osnovi biće momentalno obrisana! Ovo je stručni forum i molimo Vas da to poštujete, a svoje emocije iskaljujte na nekom drugom mestu.


[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 15.12.2011. u 20:05 GMT+1]
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Muzicki dinar vs. kompjuktor?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 38936 | Odgovora: 144 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.