Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Most na Adi" otvoren za saobracaj ...

elitemadzone.org :: MadZone :: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55277 | Odgovora: 253 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4619
*.adsl-a-10.sezampro.rs.



+312 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...05.01.2012. u 19:27 - pre 149 meseci
Kinezi napravili pomocni most do borce u dve trake i pice po njemu, nisam mogao da verujem.... Nije na adi, moralo se....
 
Odgovor na temu

hobbista
Beograd

Član broj: 149118
Poruke: 277



+180 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...05.01.2012. u 21:06 - pre 149 meseci
Citat:
Marenović Slaviša: hobbista, na kraju seste strane imas link ka igrici NAPRAVITE STO JEFTINIJI MOST NA ADI, pa izvoli i zapazi postojanje stavke NA PREPORUKU GRADONACELNIKA.
Koliko puta si u vestima b92 i druge cuo da je taj materijal, da je ta firma, kupljen / angazovana na PREPORUKU GRADONACELINIKA.


Da, cuo sam to. A cuo sam i da je na preporuku gradonacelnika (bolje reci - na zahtev) rekonstrukcija Gazele radjena u 3 smene ;)

Da li neko misli da u prethodnih 20 godina nije bilo takvih "preporuka", koje nisu ugledale svetlost dana? I gde su procenti bili daleko veci?
Kako god bilo, dobili smo most koji je potreban Beogradu. Verovatno vecina nas smatra da nam nije trebao bas takav most (tu ubrajam i sebe).
Zamisli da se ovaj most gradi kao Prokop - stalno se investira, a on ne napreduje (i tako decenijama)!?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...05.01.2012. u 21:28 - pre 149 meseci
Citat:
test1234: Kinezi napravili pomocni most do borce u dve trake i pice po njemu, nisam mogao da verujem.... Nije na adi, moralo se....


To sam i ja cuo, jel ima neko slike?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...05.01.2012. u 21:56 - pre 149 meseci











 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...05.01.2012. u 22:02 - pre 149 meseci
Most ide pravo kroz brdo :)
A i meni ovo ne izgleda kao most, nego kao nesto sto je ispomoc da se napravi most...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...05.01.2012. u 22:10 - pre 149 meseci
Pishe na tabli (poslednja slika)... izgradnja privremenog mosta.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...05.01.2012. u 22:22 - pre 149 meseci
@ventura - svaka cast za slike!

Znaci, nije sve tako crno kako se obicno misli. :) Ipak ce se nesto i ove godine raditi i to evidentno i transparentno. Dobro je sto je tek pocetak iako mislim da ce se odmah naci neko da komentarise i ovo kao "vrlo negativnu stvar, neko ovde krade, ma sta ce nam ovaj most sada, moglo je i ovo sto je privremeno da bude jeftinije, bolje, lepse... ma sigurno je neko vec strpao neke pare u neki dzep..." i slicno! :)))


Pozdrav!


"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...05.01.2012. u 23:33 - pre 149 meseci
Moram da vas demantujem po pitanju ``nepoznatih‚‚ troškova za most na Adi.

To je jednostavno nemoguće u građevini

Za svaku privremenu situaciju koja ode od izvođača ka investitoru stoji podebelo objašnjenje sa razdvojenim stavkama rada i materijala
+ građevinska knjiga + građ. dnevnik radova.
(znam da ponekog sada smaram sa osnovama, samo podvlačim da NIJE moguće vršiti građevinski posao, a da se ne zna koliko je para
DO SADA potrošeno). Takođe obratite pažnju na prošlo vreme (DO SADA)

Sa druge strane:
Kineski most je robni kredit. Kinezi grade most ‚‚kluč u ruke‚‚ ako se ne varam, a beogradske vlasti to plaćaju na ugovoreni način.
Znači: tehnologija rada, ko će biti izvođači, gde se kupuje beton, ko donosi pokretne wc kabine i sl. pitanja,
nisu na investitoru (beogradskim vlastima) da ih rešava.
Kako sam razumeo, beogradska vlast na kraju ima samo da proveri da li se izvedeno stanje mosta poklapa sa projektovanim (ugovorenim).

Iz tog razloga je mnogo teže pokrasti pare na ‚‚kineskom‚‚ mostu, jer kinez (izvođač) gleda da plati izgradnju što manje,
kako bi mu ostalo što više od ugovorene sume.

Investitor je u slučaju mosta na Adi sam vodio posao, birao projektno rešenje, birao izvođače, birao čak i stručni nadzor (znači kontrolu nad parama je dao u ruke trećem licu), pronalazio sam ugrađivače pokretnih wc-a i sve ostale izvođače i ‚‚ugrađivače‚‚.

Iz tog razloga je polje za muljačinu potpuno široko otvoreno.

I ne mogu da se složim da je ‚‚kraduckanje‚‚ normalno.
Slažem se da nam most treba. Treba nam i metro i što šta drugo.

Pitanje je da li nam treba za te pare ?
(koje uzgred budi rečeno samo nagađamo - jer su troškovi izgleda tajni magloviti podatak koji ne treba da se kaže srbistancima glupim)
Džaba vam sva zamena teza i logika ‚‚pa ipak smo dobili most‚‚

Sve priče o evropi počinju i završavaju ovde u trouglu: vlas - stanovnici srbistana - potrošnja para
Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...05.01.2012. u 23:53 - pre 149 meseci
Most smo dobili u svakom slucaju.
Ako neko iz principa nece da ga koristi tu je skela ili camac. Sumnjam da ce neko ko iole postuje svoje principe da se vozi preko tog novog cuda, komunjarske Gazele obnovljene lopovskim parama ili takodje komunjarskog Brankovog mosta.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...06.01.2012. u 00:22 - pre 149 meseci
Niste dobili nego cete fino platiti. Zar je bitno koliko?? neka kosta koliko kosta.. vazno da se ponos (pilon) digao
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...06.01.2012. u 00:26 - pre 149 meseci
Koliko vidim i ti si nas :)
Normalno da cemo ga platiti.
Ako je neko ukr'o pare, pa nek odgovora, sigurno necemo da rusimo most.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...06.01.2012. u 00:32 - pre 149 meseci
Jos samo kad bi "mogli" da nas obaveste o troskovima... i ceni celog poduhvata - ono, sto se kaze, da sve bude transparentno :)
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...06.01.2012. u 00:33 - pre 149 meseci
Pitanje je sta podrazumevas pod vas. Nisam iz Bg.
Zasto bi rusili? To bi bio dupli idiotizam.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...06.01.2012. u 00:35 - pre 149 meseci
Cini se kao da pises iz Bg...al dobro, nije to vazno...

Ja samo kazem, most sada treba koristiti, a ne pljuvati ga...Ako treba i tri puta da ga predjes dnevno umesto jednom :)


Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...06.01.2012. u 00:56 - pre 149 meseci
boze sveti na sta smo spali da nam kinezi prave mostove. Da se ja pitam, ja tu ne bi protero.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...06.01.2012. u 01:00 - pre 149 meseci
Citat:
Braksi: Da se ja pitam, ja tu ne bi protero.



Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...06.01.2012. u 08:56 - pre 149 meseci
Brate koja naivnost oko ovog kineskog mosta. Samo pogledajte ko je nadzorni organ pa sve treba da vam bude jasno u momentu. Mozes misliti, kinezi ispadose direktni potomci elfova iz MiddleEarth-a, savrseno eticna i moralna bica iznad ovozemaljskih koncepata kao sto je korupcija (pride im verovatno ni go*anca ne smrde). :) Drugo potpuna je iluzija da kinezi imaju potpunu kontrolu nad celim projektom, ugovorom je predvidjeno angazovanje domace operative i nabavka domaceg gradjevinskog materijala za minimum 45% investicije. Ima da sevne akneks ugovora samo tako, uz sav blagoslov "nadzornog" organa.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Igrica Most na Adi - Napravi sto jeftiniji most na Adi06.01.2012. u 09:33 - pre 149 meseci

Nakon samo dva dana od otvaranja mosta na Adi isti je dobio svoju prvu igricu na internetu. Od igrača se traži da naprave što jeftiniji most na Adi u čemu ih ometa "kradonačelnik"...
Nakon samo dva dana od otvaranja mosta na Adi isti je dobio svoju prvu igricu na internetu. Od igrača se traži da naprave što jeftiniji most na Adi u čemu ih ometa "kradonačelnik" koji zahteva da se za izgradnju mosta koriste njegovi elementi koji su najskuplji. Igrač treba od nekoliko ponuđenih elemenata izabrati one najjeftinije vodeći računa da se "kradonačelnik" ne naljuti, jer u tom slučaju je igra završena.

Ono što je interesantno jeste što je u igrici most skoro identičan onom pravom, samo se razlikuje u boji elemenata. Mi smo uspeli da napravimo most za 270,407 miliona evra, možete li vi za manje para? Igricu možete igrati na adresi http://www.srbtal.com/mostnaadi

http://www.nadlanu.com/pocetna/info/vesti.a-126965.299.html
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

hexter
BGD

Član broj: 154780
Poruke: 172
91.208.89.*



+64 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...06.01.2012. u 11:24 - pre 149 meseci
[offtopic]

kako je teško kada treba sprovoditi izbornu komapanju a bezidejno nemaš da ponudiš ništa osim da zamajavaš narod nekim veeeeelikim ciframa da se ne seti u kakve ratove i stradanja si ih uvukao dok si bio vlast. i kakvu dugoročnu bedu je to napravilo iz koje se zemlja desetinama godina zahvaljujući tebi neće izvući. ovako bar mobilišeš one koji žele da nadoknade propušteno iz 90-ih, da ovaj put budu među prvima u nagradama za nerad.......

[/offtopic]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...06.01.2012. u 11:29 - pre 149 meseci
Citat:
Braksi: boze sveti na sta smo spali da nam kinezi prave mostove. Da se ja pitam, ja tu ne bi protero.
Da se makar malo potrudiš da nađeš na internetu kako teče razvoj kineske infrastrukture, autoputeva, železnice i mostova ne bi se čudio. Evo jedan mali doprinos, pogledaj na primer ovo: http://www.dailymail.co.uk/new...HER-Dover-Calais-crossing.html

Uzgred, kinezi grade na kredit, koji je predmet mešudržavnog sporazuma. Dakle, grade od svojih para, a mi ćemo to da otplaćujemo kroz rate. Šta je tu strašno ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55277 | Odgovora: 253 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.