Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ves masina prestane okretat bubanj

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Ves masina prestane okretat bubanj

[ Pregleda: 13762 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_caki_
Fakultet
Novi Sad

_caki_
Član broj: 295761
Poruke: 14
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Ves masina prestane okretat bubanj12.01.2012. u 12:58 - pre 149 meseci
Dakle, mini ves masina u toku rada prestane okretati bubanj. Do sada se taj problem nije pojavljivao bez obzira na to koliko se vesa stavi u masinu. Ona noramalno radi do trenutka kada se prestane okretati bubanj, gde se tada cuje blago zujanje iz masine kada se prestane okretati bubanj. Kad se prestane okretati bubanj i zacuje blago zujanje nekoliko puta sam uspeo da je povratim u rad tim sto sam je prodrmao. Ima li leka ovom problemu ili je jedini lek da ju liferujem na obliznju deponiju.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+312 Profil

icon Re: Ves masina prestane okretat bubanj12.01.2012. u 20:41 - pre 149 meseci
Koja ti je masina.
Na kom mestu stane.
Proveri grejac.
Mozda je nesto upalo u masinu pa je glavi.
Proveri kondezator, ako ga ima.
Mozda kais proklizava.
Mozda je neki kontakt programatora.
Mozda zeza hladan lem ako ima elektroniku.
Mozda svasta jos.

Postavi sto vise podatepaka.
 
Odgovor na temu

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
82.118.4.*



+20 Profil

icon Re: Ves masina prestane okretat bubanj13.01.2012. u 14:08 - pre 149 meseci
Nisi naveo ni o kojoj je mašini riječ. Možda su i četkice na motoru, konektor i sl.!!
 
Odgovor na temu

_caki_
Fakultet
Novi Sad

_caki_
Član broj: 295761
Poruke: 14
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Ves masina prestane okretat bubanj15.01.2012. u 02:19 - pre 149 meseci
Jos nekoliko novina iz ova dva dana cackanja, pa od ponedeljka servis ili deponija...
Marka mini masine je Eudora.
Po svemu sudeci programator ne ucestuje u ovome problemu. Nepostoji neko odredjeno mesto na kome se bubanj zaustavi.
Bubanj se okrece sa teskocom, toliko je oslabio da ga ja rukom mogu zustaviti. Kada ga zuastavim rukom, opet ga pokrenem rukom gde se on nastavi dalje tesko okretati, sa teskocom...kao da je masina izgubila snagu. Ostale komponente na masini rade bez problema...mislim na pumpe, grejace i ostala cuda. Koliko sam uspo da vidim masina ima kondezatore...na jednom sam kondezatoru zapazio nekaku lepljivu smesu...mozda je do kondezatora...ova mini masina ima dva kondezatora...dali da menjam taj jedan kondezator na kome sam zapazio lepljivu smesu ili su obadva crkla?...ako je pak odgovoran motor za ove probleme, isplati se samo cetikice remontovat, ostalo je neisplativo radit na motoru...tako kazu oni koji se malo vise rzumeju od mene.
 
Odgovor na temu

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
82.118.4.*



+20 Profil

icon Re: Ves masina prestane okretat bubanj15.01.2012. u 16:15 - pre 149 meseci
Ako su dva kondenzatora na motoru (stariji modeli) jedan je od centrifuge a jedan od mješanja. Je si li opipao motor da se ne grije. Ako se grije onda je crkao a ako ne probaj zamjeniti kondenzatore (ako ti se isplati).
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Ves masina prestane okretat bubanj15.01.2012. u 20:32 - pre 149 meseci
Citat:
_caki_: ..ova mini masina ima dva kondezatora...

Ajd' da prvo nešto rasčistimo...

...po koliko žica ide u te "kondenzatore",svaki ponaosob?

Da budem precizniji,ako iz jednog izlaze četiri žice,to onda nije kondenzator.

Prvo to,pa onda idemo dalje...
 
Odgovor na temu

_caki_
Fakultet
Novi Sad

_caki_
Član broj: 295761
Poruke: 14
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Ves masina prestane okretat bubanj15.01.2012. u 20:49 - pre 149 meseci
Iz svakoga kondezatora kod ove mini masine izlaze po dve zice...znaci po jednome idu dve zice.
U nekom njuskanju oko ovoga problema otkrio sam jos nekoliko stvarcica. Uticnica u koju je redovno bila utaknuta ova mini ves masina je prestala da radi. Pomislio sam da je je u samoj uticnici problem...dok sam malo kasnije otkrio da je automski osigurac u stanu koji je bio zaduzen za tu uticnicu iskocio. Naravno kada sam osigurac podigao i sama uticnica je proradila, u koju je bila redovno utaknuta ves masina. Pitanje koje se meni namece...problemi koji su se pojavili kod mini ves masine dali su prourakovali iskakanje osiguraca. Kakav je se to spoj desio da su osiguraci iskocili...eventualno crkavanje kondezatora dali moze da prourokuje iskakanje osiguraca...ili je nesto daleko ozbiljnije.
 
Odgovor na temu

VASSS
VASS JOZSEF
el./majstor

VASSS
Član broj: 198915
Poruke: 202
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ves masina prestane okretat bubanj15.01.2012. u 21:59 - pre 149 meseci
menjaj kondenzator(najbolje ispitati imotor i kondenzatore sa instrumentom).Ako to ne znaš što naslućujem nek to uradi neko ko je stručan za to,takođe i konektor a po potrebi i utičnicu.
OBAD
 
Odgovor na temu

_caki_
Fakultet
Novi Sad

_caki_
Član broj: 295761
Poruke: 14
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Ves masina prestane okretat bubanj15.01.2012. u 22:47 - pre 149 meseci
Videt cu sutra da zamenim te famozne kondezatore...inace, masina iznutra...mislim na bubanj, motor, instalaciju i ostale delove izgleda fantasticno...bez i jednoga grama hrdje. Skoro pa je i sam motor na granici sijanja, sto i nije tako cudno, jer je i sama masina bila u suvim uslovima. Al opet u drugu ruku, dzaba svo to bljestavilo kad neradi.
 
Odgovor na temu

_caki_
Fakultet
Novi Sad

_caki_
Član broj: 295761
Poruke: 14
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Ves masina prestane okretat bubanj17.01.2012. u 22:10 - pre 149 meseci
Zameno sam sva tri kondezatora koja su se nalazila na masini Eudora 340, al nista se nije promenilo tj popravilo. Masina je odradila jedno pranje uz otezano okretanje bubnja tj mijesanje i pored toga sto su svi kondezatori zamenenji. To jedno celo pranje koje je masina odradila da vidimo sta i kako ce da se desi je odradila dobro od strane programatora, centrifuga je odradila nesmetano tj dobro je odvrtila kada je na nju dosao red...al je mijesanje je i dalje radilo otezano, kao da i dalje ima manjka snage i pored zamenutih kondzatora.
Na kraju ovoga mucnoga pranja, ovaj put sam dotakao motor i on je bio vreo...skoro pa sam jaje mogao ispeci na njemu.
Ta njegova vrelina mene je ohladila...el to znaci, ajd zdravo...
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Re: Ves masina prestane okretat bubanj18.01.2012. u 08:41 - pre 149 meseci
Jesi li proverio kaiš od mašine?

Ja sam imao isti problem, doduše nije mini.
Pri običnom pranju, motor polako okreće, kaiš je labav, iako na prvi pogled ne izgleda tako, i onda ne uspe da okrene.
Centrifuga to radi sa više snage, i manje više bez problema je taj deo obavljala.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Ves masina prestane okretat bubanj

[ Pregleda: 13762 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.