Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Istina o "masakru" Albanaca koriscenom kao opravdanje za napad na Srbiju

elitemadzone.org :: MadZone :: Istina o "masakru" Albanaca koriscenom kao opravdanje za napad na Srbiju
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 17459 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: Istina o "masakru" Albanaca koriscenom kao opravdanje za napad na Srbiju20.01.2012. u 11:58 - pre 149 meseci
Prihvatanje istine da je srpska vojska vršila etničko čišćenje i pravila sra**a albancima na Kosovu ne znači automatski da je Hašim Tači svetac, UČK humanitarna organizacija a Kosovo kao država stabilan i demokratski entitet i bastion slobode.
A man is smart. People are stupid.
 
+2

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Istina o "masakru" Albanaca koriscenom kao opravdanje za napad na Srbiju20.01.2012. u 12:05 - pre 149 meseci
Citat:
burex: Prihvatanje istine da je srpska vojska vršila etničko čišćenje i pravila sra**a albancima na Kosovu ne znači automatski da je Hašim Tači svetac, UČK humanitarna organizacija a Kosovo kao država stabilan i demokratski entitet i bastion slobode.

to niko nije ni sporio.
Kosovo je jedna crna rupa, što se tiče poštovanja ljudskih prava i elementarnog života.

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 20.01.2012. u 14:26 GMT+1]
 
0

Teratron

Član broj: 293911
Poruke: 291
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+187 Profil

icon Re: Istina o "masakru" Albanaca koriscenom kao opravdanje za napad na Srbiju20.01.2012. u 12:09 - pre 149 meseci
Sta vam je ljudi ? :-( Cemu uvrede ? Vi ste bar obrazovani !

Ja mislim da iza svega stoji najmocnija grupa ljudi na planeti ,koja igra igru "obrni- okreni".I to je primetno u celom svetu a ne samo kod nas .
Neka drzava im je potpuno ok dok igra kako im se peva , dok im je deceniju kasnije losa pa je treba dovesti u red. Neverovatno ali politicki dzabalebarosi u svetu ,pozivace se na sve i svasta, samo da bi svoje guzice odrzali na vlasti, jer ko ima vlast ima i moc. Radujem se ako dozivim da vidim krah tog politicko zacaranog kruga, mada moram takodje i priznati da sam poprilicno pesimistican po istom pitanju . Film Zeitgeist, tacnije njegov drugi deo pod nazivom Zeitgeist Addendum, objasnjava bas samu srz problema. Ne radi se ovde o samo jednoj zemlji i samo jednom narodu vec o citavoj civilizaciji .Citava civilizacija je ugrozena zarad sacice ljudi ,koji vise sebe ne dozivljavaju kao ljude, vec kao bogove. To je pravi problem .
Kako objasniti neukim ljudima, da mocnike ne interesuje veroispovest ,siromastvo a posebno "ljudska prava" bilo kog naroda ?
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Istina o "masakru" Albanaca koriscenom kao opravdanje za napad na Srbiju20.01.2012. u 12:29 - pre 149 meseci
Mene interesuje, recimo osemdesetih godina proslog veka kako je bilo na kosovu? Pre ratova... Tada sam rodjen, pa nisam pratio poliku, sto doduse ne radim ni sad

Jesu li albanci, odnosno ne-srbi sa kosova ziveli normalno? Jesu li i tada bili vecina? Je l' se prema njima postupalo kao totalno ravnopravnom zitelju kosova, odnosno nije se postupalo kao da su niza rasa ili sta vec...?

Da li je istina da su Srbi sa kosova, prodavali njima za ogroman (nebitno kako stecen) novac svoja imanja i kuce, i naseljavali se u Srbiju?
 
0

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
194.249.198.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Istina o "masakru" Albanaca koriscenom kao opravdanje za napad na Srbiju20.01.2012. u 12:42 - pre 149 meseci
Citat:
burex: Prihvatanje istine da je srpska vojska vršila etničko čišćenje i pravila sra**a albancima na Kosovu ne znači automatski da je Hašim Tači svetac, UČK humanitarna organizacija a Kosovo kao država stabilan i demokratski entitet i bastion slobode.
Čovek je perfektno rekao ono što ja mislim, nemam šta da dodam.
 
0

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.99.*



+726 Profil

icon Re: Istina o "masakru" Albanaca koriscenom kao opravdanje za napad na Srbiju20.01.2012. u 13:30 - pre 149 meseci
Nivo ovakve diskusije je pitanje nivoa svesti, inteligencije i iskustva sagovornika.

Svoditi diskusije o ratu na nivo oni nas 3000, a mi njih 10000, 3000<10000=je diznilend percepcija sveta. Nije lako detetu srusiti svet, a za odraslog je to prakticno nemoguce.
Pa se ne bih bavio time.

Naprednija zemlja od srbije iz devedesetih i napredniji narod od albanaca taj problem bi resili na nenasilan nacin uz medjunarodnu podrsku, a ako bi mirna opcija bila nemoguca,
u ratu na svojoj teritoriji srbijia bi ih zbrisala vatrom neuporedivo brutalnije i krvavije, bas kao sto to rade amerikanci, rusi, francuzi...

Ovako u vrtlogu naseg prizmitivizma, jos veceg albanskog primitivizma, ratnih ciljeva velikih sila, u maniru i zlu koji svaki rat nosi, nazalost nista ce cudno nije desilo.
Naravno da ce nase zrtve biti umanjene, a krivica uvecana, kao i svakog gubitnika.
 
+1

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Istina o "masakru" Albanaca koriscenom kao opravdanje za napad na Srbiju20.01.2012. u 13:39 - pre 149 meseci
Citat:
CoyoteKG: Mene interesuje, recimo osemdesetih godina proslog veka kako je bilo na kosovu? Pre ratova... Tada sam rodjen, pa nisam pratio poliku, sto doduse ne radim ni sad

Jesu li albanci, odnosno ne-srbi sa kosova ziveli normalno? Jesu li i tada bili vecina? Je l' se prema njima postupalo kao totalno ravnopravnom zitelju kosova, odnosno nije se postupalo kao da su niza rasa ili sta vec...?

živelo se uglavnom normalno. ovo uglavnom znači da je dolazilo i do incidenata i nasilja.

u mom Bujanovcu se živelo najnormalnije.

nisu tretirani kao životinje ali nisu imali pristupa državnim institucijama. nisu radili u opštini, sudu, supu, zdravstvu.
u društvenim firmama su radili, mahom kao obični radnici. političara je bilo, što ono kažu "lojalnih".

mešovitih brakova nije bilo. socijalnih mešanja ne previše, škole su gotovo striktno odvojene na srpske i albanske (kako osnovne tako i srednje).
kafane i kafići, iako u neposrednoj blizini, takođe.
tihi aparthejd.

nakon izborne pobede 2002. ćurak se preokrenuo.
Albanci drže vlast i protežiraju "svoje" prilikom zapošljavanja. diplome fantomske, prištinske a la megatrend.
nekadašnji članovi UCK-a tj OVPBM-a lepo rade u policiji.
direktori javnih preduzeća listom Albanci.
apolutna većina u gradskom parlamentu omogućava lagano preglasavanje.

da ne bude da su oni 1 politički organizam, među njima ima jake političke netrpeljivosti i već su se diferencirali na nekoliko sukobljenih stranaka.

sama opština je beznadežno siromašna.



još jedna zanimljivost, na Kosovu se u srpskim školama učio albanski. recim majka moje kume govori perfektno što joj u mnogome olakšava posao trgovca.
ima Albanki, patrijahalno zatucanih, koje ne znaju slova srpskog. i dan danas.
Citat:
CoyoteKGDa li je istina da su Srbi sa kosova, prodavali njima za ogroman (nebitno kako stecen) novac svoja imanja i kuce, i naseljavali se u Srbiju?

to se i danas radi.
ne samo na Kosovu nego i u užoj Srbiji, obližnjim opštinama.
kuće, stanovi i njive. samo prodaja je nekako opala. nema li se para, šta li.
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Istina o "masakru" Albanaca koriscenom kao opravdanje za napad na Srbiju20.01.2012. u 13:46 - pre 149 meseci
A sto onda danas to albanci kupuju, kad mogu da otmu?
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Istina o "masakru" Albanaca koriscenom kao opravdanje za napad na Srbiju20.01.2012. u 13:51 - pre 149 meseci
Citat:
CoyoteKG: Mene interesuje, recimo osemdesetih godina proslog veka kako je bilo na kosovu? Pre ratova... Tada sam rodjen, pa nisam pratio poliku, sto doduse ne radim ni sad

Jesu li albanci, odnosno ne-srbi sa kosova ziveli normalno? Jesu li i tada bili vecina? Je l' se prema njima postupalo kao totalno ravnopravnom zitelju kosova, odnosno nije se postupalo kao da su niza rasa ili sta vec...?

Da li je istina da su Srbi sa kosova, prodavali njima za ogroman (nebitno kako stecen) novac svoja imanja i kuce, i naseljavali se u Srbiju?


Ja sam bio/bivao na Kosovu i Metohiji i pre osamdesetih godina. Jos tada, sedamdesetih (a bivalo je, pocelo je, jos mnogo ranije ali sam sedamdesetih licno to video i doziveo), je bilo problema sa Albancima koje smo tada zvali Šiptari. Stalno su pravili probleme, od sitnica do fizickog maltretiranja i provokacija. Na ulici u sred Pristine, neke '75-te godine, cale izadje iz kola da pita pandura kako da dodjemo do hotela, ne secam se koji hotel smo trazili, i posle 5 minuta se vraca ljut! Kaze da nije mogao da ga nista razume jer ovaj samo prica Šiptarski! Pandur, SFRJ, ne sluti se nikakva frka ni na koji nacin?! Znaci licno moje iskustvo a imao sam i neke dalje rodjake pa sam i boravio u Pristini, Prizrenu i Kosovskoj Mitrovici po nekoliko dana za redom i prisustvovao licno zvrckama i provokacijama samo sto tada ja licno nisam to posmatrao na taj nacin, sve sam mislio u fazonu "ala su ovi Šiptari glupi i primitivni"! :)

Ja sam bio u vojsci 1978, izasao 1979 godine - celo vreme sam bio u Ljubljani, plavac, raketni divizion... Kad sam prvi put primao sluzbu kao formacijski staresina/desetar dezurni baterije, moj komandir mi je doslovce ovako rekao, izmedju ostalih stvari koje ovom prilikom nisu bitne: "E sad, kad budes odredjivao ko ce da ide u grad moras ovako da postupis: prvo moras da pitas ove nase Albance iz baterije ko od njih hoce da ide pa onda dopunis sa nasima do dozvoljenog broja. Pazi, vodi racuna da se ni jedan Albanac ne zali na tvoje odluke o pustanju u grad jer sam onda direktno ja na*eb'o a samim i ti posle toga! Znaci, pamet u glavu, vidis kakva su vremena, moramo tako, nije to moja volja nego naredjenje a mi smo u Vojsci, je*iga". I to je tako bivalo, srecom ja nisam nikada imao problema sa njima. Imali su, po naredjenju, sve povlastice koje jedan vojnik moze da ima a i vise od toga!

Inace, Ljubljanu poznajem "kao svoj dzep" zato sto sam od malih nogu dosta vremena provodio kod rodjenog ujaka koji je bio vojno lice, sada je u penziji a i dalje zivi u Ljubljani kao i dva moja brata, a i svih 15 meseci vojske sam proveo u Šentvidu, predgradje Ljubljane, u Raketnom Divizionu borbrne formacije odgovorne za nebo nad Jugoslavijom sa strane Italije... U toj istoj Ljubljani, koju inace zbog ujaka i brace i vremena provedenog tamo mnogo volim, sam svojim ocima gledao kako narod netrpeljivo komunicira sa Srbima koje su zvali Cigani! Licno sam nebrojeno puta prisustvovao kada ljubljancani, obicni gradjani, trpaju Cigane (po desetak zajedno, koliko ih uhvate) na voz sa recima upucenim kondukteru "Ne pustaj ove Cigane da izadju pre Srbije a tamo ih izbaci najbolje u Beogradu medju ostale Cigane!". Znaci, pricam ono sto sam licno svojim ocima video, nesto cemu sam licno prisustvovao!!! U vreme koje te interesuje u vezi Kosova i Metohije, tih osamdesetih, u samoj Ljubljani je bilo sve ukupno dve (i slovima i brojem, dve, 2!) poslasticarnice koje su drzali Šiptari. A jedino tamo se mogla pojesti tulumba i baklava onako kako je ja volim. Slovenci i njihovi kolaci mi nikada nisu prijali, mislim na kolace i njihove supice... Te dve poslasticarnice nisu docekale devedesete! Toliko o gradu iz kojega se javlja covek koji je dusom sa "napacenim Albancima"!

Ima jos koliko hoces primera koji su domenu mog licnog iskustva sto se tica Kosova i Metohije ali i svih ostalih tadasnjih "bratskih" republika. Medjutim, nije vreme za to a i trebalo bi da utrosim dane pisuci...



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Istina o "masakru" Albanaca koriscenom kao opravdanje za napad na Srbiju20.01.2012. u 13:51 - pre 149 meseci
Citat:
CoyoteKG: A sto onda danas to albanci kupuju, kad mogu da otmu?

pa ne mogu da otmu.
sve smo lepo prodali, kao onomad u Kumanovu.
 
0

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Istina o "masakru" Albanaca koriscenom kao opravdanje za napad na Srbiju20.01.2012. u 14:16 - pre 149 meseci
Citat:
CoyoteKG:Jesu li albanci, odnosno ne-srbi sa kosova ziveli normalno?


DA. Ziveli su normalno. Niko ih nije dirao. Naprotiv, ziveli su bolje no ikada. Neuporedivo bolje od svoje brace u Abaniji. Neuporedivo.


Citat:
CoyoteKG:Jesu li i tada bili vecina?


Da. Jesu.




Citat:
CoyoteKG:Je l' se prema njima postupalo kao totalno ravnopravnom zitelju kosova, odnosno nije se postupalo kao da su niza rasa ili sta vec...?


Svi su, odnosno svi smo bili ravnopravni. Neki malo manje, neki malo vise . U Titovo vreme bilo je tako.


Citat:
CoyoteKG:Da li je istina da su Srbi sa kosova, prodavali njima za ogroman (nebitno kako stecen) novac svoja imanja i kuce, i naseljavali se u Srbiju?


Da. Nazalost je tacno. Pojedinci su to cinili nekoliko puta.

Proda, pa kuka. Onda mu drzava obezbedi novo. On sa kao vrati pa onda ponovo proda i opet pocne da kuka.

Ne svako, ali pojedinci, DA.

 
+1

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+226 Profil

icon Re: Istina o "masakru" Albanaca koriscenom kao opravdanje za napad na Srbiju20.01.2012. u 14:16 - pre 149 meseci
Ajde neka neko ko zna nemački potvrdi da je deda rekao to što se i tvrdi u prvom postu... nije da ne verujem, ali linkovan prevod mi zvuči "pogrešno" tj. kaže se da je u pitanju interviju, a ne liči na interviju. ima 3 rečenice tog dede a ostalo smrdi na spin. A i u pitanju je braća karić news :) nemam baš poverenja

takođe, taj program u kom je deda gostovao, jel ima neku reputaciju ili je u pitanju nemačka verzija "Izazova Istine"?

Nemojte pogrešno da me shvatite, ja bih bio jako srećan ako je ovo sve istina i da je neko odlučio da govori o tome. Samo sam temeljan, kao i kod svake ovakve vesti.
'rani bota pa šalji na forum
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Istina o "masakru" Albanaca koriscenom kao opravdanje za napad na Srbiju20.01.2012. u 14:34 - pre 149 meseci
Citat:
Pirossi: živelo se uglavnom normalno. ovo uglavnom znači da je dolazilo i do incidenata i nasilja.

u mom Bujanovcu se živelo najnormalnije.

nisu tretirani kao životinje ali nisu imali pristupa državnim institucijama. nisu radili u opštini, sudu, supu, zdravstvu.
u društvenim firmama su radili, mahom kao obični radnici. političara je bilo, što ono kažu "lojalnih".

Pa sad, ako je Bujanovac na Kosovu...A i ovo drugo, da ih osamdesetih nije bilo u opstini, sudu, supu...Smanji bre malo. Pretera ga.
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Istina o "masakru" Albanaca koriscenom kao opravdanje za napad na Srbiju20.01.2012. u 14:41 - pre 149 meseci
@zarsilic, @Pirossi

Pitam ovo jer sam od jedne meni jako bliske osobe, koja je bila vojno lice dole na kosovu, cuo recenicu "u to vreme mogli smo da im stavimo prst u usta, ne bi smeli da ugrizu".
I dao je dosta primera maltretiranja, ponizavanja...

Zbog toga sam imao neko misljenje da su siptari godinama bili terorisani, a bili su vecina. I da je normalno da su se jednog dana nekako organizovali, i uzeli sebi drzavu na ovakav nacin...

 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Istina o "masakru" Albanaca koriscenom kao opravdanje za napad na Srbiju20.01.2012. u 14:47 - pre 149 meseci
Citat:
CoyoteKG
Pitam ovo jer sam od jedne meni jako bliske osobe, koja je bila vojno lice dole na kosovu, cuo recenicu "u to vreme mogli smo da im stavimo prst u usta, ne bi smeli da ugrizu".
I dao je dosta primera maltretiranja, ponizavanja...

To sto ti hoces ne moze da se napise u par recenica. Morao bi da se zainteresujes pa da procitas sve od Prizrenske lige, preko WWII, pa do siptarskih pobuna posle rata, da bi tek onda malo razumeo ulogu i ponasanje JNA na Kosmetu.
 
0

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2509 Profil

icon Re: Istina o "masakru" Albanaca koriscenom kao opravdanje za napad na Srbiju20.01.2012. u 14:51 - pre 149 meseci
Citat:
ZaMpA

Nemojte pogrešno da me shvatite, ja bih bio jako srećan ako je ovo sve istina i da je neko odlučio da govori o tome. Samo sam temeljan, kao i kod svake ovakve vesti.



Davno je to sve već sažvakano...

http://video.google.com/videoplay?docid=-5884882720546967347
Ne znam iz koje je godine ovaj film ali je korišćen materijal koji se vrti već 7-8 godina po raznim televizijama...
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Istina o "masakru" Albanaca koriscenom kao opravdanje za napad na Srbiju20.01.2012. u 14:56 - pre 149 meseci
Citat:
vilil1: Pa sad, ako je Bujanovac na Kosovu...A i ovo drugo, da ih osamdesetih nije bilo u opstini, sudu, supu...Smanji bre malo. Pretera ga.

pa sad, ti si jedan od retkih koji znaju da Bujanovac nije na Kosovu.
bar je takva percepcija u BG-u.

a ovo za institucije, nađi neki nezavisni izvor pa proveri. nisam lagao.
ne zovu džabe ovu današnju policiju u Preševu i Bujanovcu "multietnička" jer ona to ranije de fakto nije bila.

Citat:
vilil1: To sto ti hoces ne moze da se napise u par recenica. Morao bi da se zainteresujes pa da procitas sve od Prizrenske lige, preko WWII, pa do siptarskih pobuna posle rata, da bi tek onda malo razumeo ulogu i ponasanje JNA na Kosmetu.

prizrenska liga? kakve to veze ima sa današnjicom?
može da krene još ranije od naseljavanja Slovena na Balkan ili još ranije izlazak ljudi iz pećina i tim redom.

sve lige na svetu ne mogu da objasne ponašanje, ne pripadnika JNA, već paravojnih i parapolicijskih odreda. (Šakali i tako te životinje)
mislim, sami smo im sudili i osudili tako da tu neke nedoumice i nema.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Istina o "masakru" Albanaca koriscenom kao opravdanje za napad na Srbiju20.01.2012. u 15:02 - pre 149 meseci
Citat:
CoyoteKG: @zarsilic, @Pirossi

Pitam ovo jer sam od jedne meni jako bliske osobe, koja je bila vojno lice dole na kosovu, cuo recenicu "u to vreme mogli smo da im stavimo prst u usta, ne bi smeli da ugrizu".
I dao je dosta primera maltretiranja, ponizavanja...

Zbog toga sam imao neko misljenje da su siptari godinama bili terorisani, a bili su vecina. I da je normalno da su se jednog dana nekako organizovali, i uzeli sebi drzavu na ovakav nacin...


Ta tvoja bliska osoba je potpuno u pravu, s' jedne strane. Da je takvih kao ta osoba bilo vise ne bi se dogodilo to sto se dogodilo. Pitaj tu tvoju dragu osobu da ti kaze razlog takvog ponasanja, tvoj utisak "maltretiranja", pa ces sam da skontas da su oni sami inicirali takvo ponasanje prema sebi. Niko normalan ne maltrtira nikoga ko to nije zasluzio. Da li je moguce da smo svi mi nenormalni?! Nece biti bas tako. Ali lukavstvo, kome su dorasli samo oni koji su auto putem pre Slovenije, kome su pribegavali je doprinelo tome da budu vidjeni kao zrtve. Kad se tome doda lobiranje finansirano krvavim novcima droge i nasilja nad nasim ljudima koji su ziveli tamo... A sa druge strane nasa naivnost i jos gore, nasa gordost i umisljenost nas je mozda i vise kostala od sve njihove sposobnosti! To se, svedoci smo, vec vidi a videce se sve jasnije kako vreme prolazi!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Istina o "masakru" Albanaca koriscenom kao opravdanje za napad na Srbiju20.01.2012. u 15:07 - pre 149 meseci
Citat:
Pirossi: pa sad, ti si jedan od retkih koji znaju da Bujanovac nije na Kosovu.
bar je takva percepcija u BG-u.

a ovo za institucije, nađi neki nezavisni izvor pa proveri. nisam lagao.
ne zovu džabe ovu današnju policiju u Preševu i Bujanovcu "multietnička" jer ona to ranije de fakto nije bila.

Covek je pitao o situaciji na Kosovu osamdesetih, a ti iznosis neistine, da ne kazem nesto drugo. Kao i sad, pominjes Presevo i Bujanovac(ponovo), a odgovaras na pitanje o Kosovu. Zasto to radis, ne znam, ali "u Vranje nema laganje." ;)

Citat:
Pirossi: prizrenska liga? kakve to veze ima sa današnjicom?
može da krene još ranije od naseljavanja Slovena na Balkan ili još ranije izlazak ljudi iz pećina i tim redom.

sve lige na svetu ne mogu da objasne ponašanje, ne pripadnika JNA, već paravojnih i parapolicijskih odreda. ([url=http://en.wikipedia.org/wiki/Šakali]Šakali i tako te životinje[/url])
mislim, sami smo im sudili i osudili tako da tu neke nedoumice i nema.

Opet pises bez veze. pitao je o situaciji na Kosovu osamdesetih, a zatim napisao - "u to vreme mogli smo da im stavimo prst u usta, ne bi smeli da ugrizu". Znaci osamdesetih godina proslog veka. Sad ja tebe da pitam...O cemu ti pises, osim sto baronises?
 
+4

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+226 Profil

icon Re: Istina o "masakru" Albanaca koriscenom kao opravdanje za napad na Srbiju20.01.2012. u 15:09 - pre 149 meseci
Citat:
deedee6: Davno je to sve već sažvakano...

http://video.google.com/videoplay?docid=-5884882720546967347
Ne znam iz koje je godine ovaj film ali je korišćen materijal koji se vrti već 7-8 godina po raznim televizijama...


opet je to na nemačkom, tako da malo vajde meni od toga :)

Znači, prevod je okej, i taj čiča je stvarno rekao na tv da je on lično bio tamo i da je on fotkao i da su njegove fotke montirane kasnije?
'rani bota pa šalji na forum
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Istina o "masakru" Albanaca koriscenom kao opravdanje za napad na Srbiju
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 17459 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.