Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li ce se EU raspasti pre naseg ulaska?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ce se EU raspasti pre naseg ulaska?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 25669 | Odgovora: 137 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
*.adsl.verat.net.



+11 Profil

icon Re: Da li ce se EU raspasti pre naseg ulaska?26.02.2012. u 04:50 - pre 147 meseci
Mislim da više ne moramo brinuti. Pre nekoliko godina sam govorio da se mi približavamo uniji onom brzinom kojom se ista degeneriše o u trenutku kad nam se putevi ukrste nikakvog interesa za ulazak nećemo imati. Mi sad tražimo nekog da nas izdržava a da nijedan kvalitet nemamo i ja ne vidim da je neko voljan da nam izadje u susret. Još će malo da klepeću do izbora posle će ojačati oni sa ruska gubernija pričom i eu više nece biti tema. Realno hibrid naše i njihove birokratije a što naši upravo konstruišu bi nam konačno došao glave. Sve je to zrelo za jedan lep bankrot.

Citat:
jnk: Ozbiljno pocinjem da verujem u teoriju da postoje partijski ratnici koji imaju zadatak da na ovom forumu sire svoju ideju.


Siguran sam u to, slabo pratim es ali sam mnogo puta video po raznim mestima kako se ljudi pojavljuju klepeću i posle izbora nestaju pa nikove koji deluju normalno dok ne počne priča o nekoj zemlji ili partiji kad oni bacaju sve principe pod noge i grčevito je brane, pa spavače koji se aktiviraju kad ispliva afera oko neke države ili firme ili koga već zastupaju i onda spinuju dok ne padne interesovanje. Forumi su mesto za propagandu kao i svako drugo. Kad profesionalaci nadglasaju slobodnomisleće ja tu više ne zalazim.
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Da li ce se EU raspasti pre naseg ulaska?26.02.2012. u 05:06 - pre 147 meseci
Citat:
a1200: Heh, probaj da otvoris nalog na apple store-u. Kod izbora zemlje Srbija ne postoji - iako se ovde prodaju Apple-ovi proizvodi (kod kojih je jedna od glavnih funkcija upravo kupovina muzike i software-a preko iTunes-a i AppleStore-a).


Tragedija, kako uopste mozes da zivis bez iTunes-a i AppleStore-a, uzas.

A da si umesto Apple kupijo iMoj sve bi ti to radilo; i kad nema struje iMoj radi, mozes da ga zvaces u mraku.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Da li ce se EU raspasti pre naseg ulaska?26.02.2012. u 07:39 - pre 147 meseci
@boccio

nasi politicari UVEK gledaju sopsvene kratkorocne interese, a to je - preziveti sledece izbore... u ovom slucaju, status kandidata im je neophodan da dobiju ove, a pristupni fondovi da mozda proguraju i sledece... za to vreme ce po njihovoj proceni da rese svoje licne interese, i to je sve... ulazak u EU je trenutno samo neophodna karika, a toga o cemu ti pricas se boje oni koji sada nisu na vlasti i privrednici (da ne kazem tajkuni) koji su se adaptirali na sadasnje stanje i kojima ce ulazak u EU smanjiti profit i moc...
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Da li ce se EU raspasti pre naseg ulaska?26.02.2012. u 09:46 - pre 147 meseci
Citat:
bocco: To je super-duper, samo sto "status kandidata" ima podjednaku tezinu kao da ja tebi dam status kandidata za astronauta... Ne kosta me nista, a ti se slobodno do mile volje hvali u svom selu da si kandidat za astronauta.


Zato će i dati status kandidata pre izbora, da bi zadržali na vlasti one koji im najviše odgovaraju. U stvari podjednako bi im odgovarala skoro svaka opcija, ali problem je što bi bez kandidature narod postao previše nezadovoljan. Ovako pre izbora daju kandidaturu i svi su srećni, čak i narod koji misli da je to nešto bitno.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+198 Profil

icon Re: Da li ce se EU raspasti pre naseg ulaska?26.02.2012. u 10:09 - pre 147 meseci
Citat:
Lazar-I: Moraće pre izbora da daju status kandidata.

Citat:
Lazar-I: Zato će i dati status kandidata pre izbora... problem je što bi bez kandidature narod postao previše nezadovoljan.


Pazi samo kad se boje da ne postanemo nezadovoljni, jao nama ako se Servi unezadovolje, kraj sveta
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Da li ce se EU raspasti pre naseg ulaska?26.02.2012. u 11:55 - pre 147 meseci
Zašto bi se bojali? Oni su tu gde jesu zato što zbog načina na koji funkcionišu. Da bi ostali tu gde jesu moraju da se ponašaju kao i do sada. Ja da sam na njihovom mestu bilo bi mi lako da donesem pravu odluku, dok mi se čini da za Srbiju trenutno uopšte i ne postoji dobra odluka. Ti misliš da je to što su oni sada moćni nešto što je urezano u kamenu i da je nepromenljivo. Na žalost, oni znaju da to nije tako i sve što rade, rade u svoju korist. Da si na čelu EU i da možeš da biraš između nezadovoljnih Srba, koje ne kontrolišeš i mirnih koje kontrolišeš, a da pritom nemaš gotovo nikakvu odgovornost, šta bi izabrao?
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: Da li ce se EU raspasti pre naseg ulaska?26.02.2012. u 22:47 - pre 147 meseci
@Arlto
Žališ se jer nemaš PayPal, i što smo zadnja rupa na svirali u svetu, i što ne možemo da sarađujemo sa inostranstvom kako valja, i što nas ima sve manje... a onda tvrdiš da će se EU u skorijem roku raspasti i da ćemo onda mi biti krivi? Koliko vidim, možda bi nam svima bilo bolje da pre nego što počnemo da uperujemo prste u EU na fazon komšijine krave (koja treba da crkne), da prvo pogledamo granu na kojoj trenutno sedimo. Direktno smo zavisni od opstanka EU čak i u ovom stanju države u kojem se trenutno nalazimo. Ukoliko bi cela EU sutra prsla, Srbija ne bi bila lider u regionu, bila bi žvaka na cipeli... Uostalom, čemu to prizivanje katastrofa i raspada u svrhu radovanja kako smo ih sve pobedili?

Sećam se jednog odgovora za sve one skeptike koji tvrde da je globalno zagrevanje tvrdokorna laž: Čak i da jeste laž, hoće li nam biti gore ako budemo razvijali čistije tehnologije i čuvali našu životnu sredinu? Isto tako je i ovde slučaj... Da li će postojati EU za 10 godina, ne znam, ali znam da nas ništa neće boleti ako budemo išli u pravcu EU i uredili naše dvorište.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Arlto
Sasa Gojic
online prodaja
Belgrade

Član broj: 294899
Poruke: 24
77.243.22.*

Sajt: www.arlto.com


+25 Profil

icon Re: Da li ce se EU raspasti pre naseg ulaska?10.03.2012. u 12:43 - pre 146 meseci
@Boccio
Mislim da je Boccio kompletno opisao trenutnu situaciju.
www.Arlto.com - Dodatna oprema za mobilne telefone
www.otkup-kolabg.com Otkup automobila Beograd
www.otkup-automobila.org Otkup polovnih automobila Srbija
www.ividik.com Servis, popravka, dekodiranje i otkup iPhone, iPad, iPod, Srbija
 
Odgovor na temu

Arlto
Sasa Gojic
online prodaja
Belgrade

Član broj: 294899
Poruke: 24
77.243.22.*

Sajt: www.arlto.com


+25 Profil

icon Re: Da li ce se EU raspasti pre naseg ulaska?10.03.2012. u 13:12 - pre 146 meseci
@buerx
Imam ja ze tebe bolji vic, ako je uopste vic.
Jel znas kako pametan Srbin zove glupog Srbina?
Telefonom iz inostranstva.

A i za ovo kasnis " Da komsiji crkne krava"
Sada je " Da meni crkne krava, pa da komsijina deca ne piju mleko"

A grana na kojoj sedimo polako truli vec decenijama. A vodeca struktura drzi testeru, i to izgleda motornu.
Ja sam licno za ulazak u EU i ne bih voleo da se raspadne, a da nas ne vole, ne vole nas. Ne iz razloga, koji ti mislis da su. Nego zato sto je vodjena uzasna propaganda protiv nas. Ziveo sam na Kipru 93. i ne mozes cak ni da zamislis kakve sam snimke gledao, Uvek Srbi krivi, za sve zlocine. Ako nisi ukapirao, istoriju pisu pobednici. A sliku o nekom narodu, mediji, oni koji imaju najvise para za propagandu. Mislis da je njih uopste bilo briga za Milosevica i za narod u Srbiji. Svoju "demokratiju" su sproveli tako sto su nas bombardovali i dobili ono sto im je trebalo BAZA NA KOSOVU. Isti primer "demokratije" imas i u skorijoj istoriji: Irak, Libija. Zabole njih za narod koji tamo zivi, treba im NAFTA.
www.Arlto.com - Dodatna oprema za mobilne telefone
www.otkup-kolabg.com Otkup automobila Beograd
www.otkup-automobila.org Otkup polovnih automobila Srbija
www.ividik.com Servis, popravka, dekodiranje i otkup iPhone, iPad, iPod, Srbija
 
Odgovor na temu

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: Da li ce se EU raspasti pre naseg ulaska?11.05.2012. u 11:12 - pre 144 meseci
Kosmet nema naftu vec rudno bogatstvo,
a kakvo bogatstvo imaju ostali delovi Srbije otkrice nam se uskoro.
Uglavnom , sume (videti "unistenje suma" na youtube)verovatno dosta prostora za odlaganje nuklearnog otpada,
odlaganje pobegle romske populacije, a ove druge delatnosti "oslobodioca" od zlog mrskog antidemokrackog rezima su jos sablaznije, no medjutim verujem da ste vec upoznati
sa svim tim.
H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Da li ce se EU raspasti pre naseg ulaska?11.05.2012. u 16:09 - pre 144 meseci
@Arlto

Na kakvim si ti drogama, daj i meni malo.


Kako moze neko napisati kao drzavu te ne vole, to ne postoji postoje samo interesi, a mi smo svima isli na quraz i zasluzeno smo dobili po tintari. Drugo za klanje po bivsoj Jugi je krivo rukovotsvtvo sa Slobom na celu, ko je podelio oruzije i pobunio Srbe po Hrvackoj i Bosni, da se ta drzava akvo vec nije mogla da opstavne lepo rasrafila kao Srbija i Crna gora, rata ne bi bilo i toliko unistenih zivota.

Ja se samo pitam da li ej neko od tih teoreticara zavere( da nas svi mrze sto smo Srbi i sto smo pametan i ne iskvaren narod) otvorio kartu sveta i pogledao kolika je Srbija na njoj.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Da li ce se EU raspasti pre naseg ulaska?11.05.2012. u 17:38 - pre 144 meseci
Nije vise moderno "da komsiji crkne krava", prizivanje smrti je nahriscanski i necivilizovano.

Sada se kaze "da komsiji krava, bude k'o civava"

Poz
 
Odgovor na temu

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: Da li ce se EU raspasti pre naseg ulaska?01.06.2012. u 11:17 - pre 143 meseci
Citat:
rukovotsvtvo sa Slobom na celu, ko je podelio oruzije i pobunio Srbe po Hrvackoj i Bosni, da se ta drzava akvo vec nije mogla da opstavne lepo rasrafila kao Srbija i Crna gora, rata ne bi bilo i toliko unistenih zivota.


Predpostavljam da je ovakvo misljenje jedino *dozvoljeno* od strane admina ovog foruma.
Strashno je to
H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Da li ce se EU raspasti pre naseg ulaska?01.06.2012. u 11:27 - pre 143 meseci
^^
Fali samo jos pljuvanje po SPC da bude u kompletu...
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Da li ce se EU raspasti pre naseg ulaska?01.06.2012. u 12:43 - pre 143 meseci
A po cemu ste to vas dvojca zakljucili? Postoji razlika izmedju imanja misljenja i trolovanja, i postoji razlika izmedju elaboracije misljenja i fanatizma, kad fanaticno trolujete onda vam se brisu poruke. Kako ostalima tako i vama, a sa obzirom na to koliko vasih psotova je ostalo netaknuto u raznoraznim ex-yu temama ovde reklo bi da cak uzivate i nepravedni preferencijalni tretman. Al ni to vam nije dosta.


Sto se tice teme, ja sam svoje misljenje izneo vec davno, postacemo clan EU kad nikome to vise ne bude vazno iz kojeg god razloga (raspad, nova frankogermanska EU bez ostalih, etc). U svakom slucaju cemo sebe verovatno posle proglasiti za pravne naslednike evropske unije i onda i dalje bivstvovati kao i do tada, cestitajuci ili mozda cak i ratovati sa neverrnim nacijama koje ne budu htele da dele to "nasledstvo" sa nama.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Da li ce se EU raspasti pre naseg ulaska?01.06.2012. u 15:02 - pre 143 meseci
Novinari proroci opet prepisuju sa ES-a:

http://www.washingtonpost.com/...12/05/28/gJQA2YmTxU_story.html
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Da li ce se EU raspasti pre naseg ulaska?01.06.2012. u 15:15 - pre 143 meseci
Citat:

The fact is, Europe is stuck with this confederation, yet it is no longer solvent, politically or economically.


Bullsh*t.

EU je solventna - jedna njena indivudualna clanica nije. Cak i da dodje do srozavanja situacije u najgorem slucaju ce 2-3 clanice eurozone biti nesolventne.

Problem EU konfederacije je sto trenutno nema mehanizme za resavanje potencijalne nesolventnosti neke od clanica. Ali taj limbo ne moze trajati beskonacno dugo posto ce pre ili kasnije (najverovatnije pre) grcka nesolventnost izazvati pritisak na ostatak EU da nesto uradi.

To se moze resiti dubljom integracijom - Nemci sigurno nece prihvatiti tek tako ECB-izdate euro-obveznice, ali ako Grcka bankrotira i nadolazeci doom prisili ostale clanice da prihvate striktnije kontrole to ce se mozda desiti.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Da li ce se EU raspasti pre naseg ulaska?01.06.2012. u 20:09 - pre 143 meseci
Milan je rekao.

Pre tri godine je postavljen video na YT a Milan nikad nije bio bliži istini :-)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Da li ce se EU raspasti pre naseg ulaska?01.06.2012. u 23:52 - pre 143 meseci
Citat:
A po cemu ste to vas dvojca zakljucili?

Evo i ja sam zakljucio isto.
...
Citat:
Postoji razlika izmedju imanja misljenja i trolovanja, i postoji razlika izmedju elaboracije misljenja i fanatizma, kad fanaticno trolujete onda vam se brisu poruke.

A takodje, postoji razlika i izmedju admina/modratora, odnosno, da budem jasniji, na ES-u postoji vecinski bias ove ekipe tacno na odredjenu stranu. IMHO, pocinjete da licite na b92 forume.

 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: Da li ce se EU raspasti pre naseg ulaska?03.06.2012. u 13:05 - pre 143 meseci
Ovde nije pitanje samo everope, opsti trend je da sve sto se zove zapadnim svetom i kulturom, trosi barem duplo vise od onoga sto proizvodi. Kroz sistem kruze lazne virtualne pare, i to je ono sto J*** ceo sitem. Kada Srbija uzme kredit od MMFa, on te pare nema, a nama da virtulani kredit koji zamislite u sadasnjem ekonomskom svetu svi faktori priznaju. U protoku ima barem pet puta vise virtualnog novca nego sto ima zlata u trezoru. Problem je upravo to sto niko ne kontrolise to stvaranje novog virtualnog novca. Znaci ne postoji ni jedna institucija na svetu koja kontrolise te velike banke i fondove, koji su inace u privatnim rukama. Posto te iste banke finansiraju politicare, ne vidim nacina kako ce se to ikad promeniti. Znaci umesto onih zakona o lobiranju (podmicivanju na legali), treba se doneti zakon po kome se zabranjuje strankama da primaju donacije vecih od 50-100 evra. Ali ne vidim ni jednog na svetskoj politickoj sceni ko ce to da prihvati :)

Sada moze se reci nisu banke krive sto su drzave i gradjani neodgovorni pa trose vise nego sto mogu. Ali sa druge strane da pocnem ja da pozajmljujem novac za koji nemam pokrice, lezao bi barem deset godina iza resetaka. Znaci ovo sto rade banke je definitivno krivicno delo.

Sto se tice same evropske unije, tu niko ne moze sa sigurnosti reci sta ce tu biti, ja neverujem da ce ni jedna od evropskih drzava postovati taj njihov dogovor o restriktivnom budzetu. Politika je igra popularnosti, a stedeti nije popularno. Tako da je evropska unija cela u velikom ekonomskom problemu.

Ono sto mene brine je sto istorija kaze da se ovakvi problemi obicno zavrsavaju krvavo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ce se EU raspasti pre naseg ulaska?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 25669 | Odgovora: 137 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.