Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66332 | Odgovora: 275 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.static.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 10:08 - pre 147 meseci
"...Kako se clanovima ES-a svidja ovako na prvi pogled..."

Ko je rekao da se nama na ES svidja ovaj frick auto? Da bi pratili "uzdanicu" Srbije??? Sve i da pratim cucu na tv-u kako mu prodaja ide lose
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
92.47.229.*



+6455 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 10:09 - pre 147 meseci
Citat:
cozmo_im: Menadzment je 100% inostran. Inace medijska kuca koja je neverovatno velika i uspesna i najveca u EU (nije Ringier).

Misliš da stranci ne mogu biti loši menadžeri ili šta?

Citat:
cozmo_im:
Znaci, samo je stigo nalog odozgo. Nama treba cut cost toliki i toliki WE DON'T CARE. Nebitno sto je ovde bilo sve ok, dobar profit. Totalno nebitno za njih.

Firma jeste zaposljavala ali ako stvari OVDE fukncionisu dobro NEMA razloga da se otpuste ljudi. Ali eto, vidis da moze i da ima razloga.

Pa pazi, ako je menadžment poslušao nalog odozgo, to znači da nisu dobri, i treba da lete zajedno sa radnicima.

Bez obzira na profitabilnost, kada menadžment može da otpusti X broj ljudi?
1. Ako je već imao višak zaposlenih (bez obzira na profit, ovo ne bi smeo da radi, i trebao je da se reši tog viška mnogo pre)
2. Ako ima optimum zaposlenih, a ipak otpusti ljude zbog naloga odozgo, i zbog toga će ispaštati firma

Dakle sasvim je moguće da firma bude profitabilna i da ima višak zaposlenih.. Lupam, treba ti 8 administrativnih radnika, ti imaš 12, imaš nekoliko kafe kuvarica, gomilu sekretarica itd... U takvim firmama se svakako može smanjiti broj zaposlenih, bez da to utiče na efikasnost firme, i to samo da neće smanjiti profit, već će ga i uvećati.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 10:16 - pre 147 meseci
Ja ne znam sta neki misle, koliko ljudi treba da zaposli jedna fabrika automobila u jednoj zemlji. 500 000? milion? dva, tri?

Peugeot - Slovacka
Fabrika otvorena 2006, zaposljava 3000 ljudi, prozivodi oko 200 000 godisnje

VW - Slovacka
Fabrika otvorena 91, zaposljava 7500 ljudi, proizvodi oko 200 000 godisnje

Kia - Slovacka
Fabrika otvorena 2004, zaposljava 3900 ljudi, proizvodi oko 300 000 godisnje

Hjundaji - Ceska
Fabrika otvorena 2008, zaposljava 3400 ljudi, proizvodi oko 300 000 godisnje

U kragujevcu u glavnom pogunu ce na proizvodnji ovog modela biti uposljeno oko 2500 ljudi, a u Grosnicama oko 1000 na proizvodnji delova. Ocekuju se vremenom i nova zaposljavanja u zavisnosti kako se situacija bude odvijala.

Poznajem puno ljudi koji su indirektno profitirali od Fijata u Kragujevcu pocev od poznanice koja se zaposlila kao pejzazni arhitekta sa znanjem italijanskog, sestri mojoj se u skoli poslovnih vestina i komunikacije povecao broj polaznika drasticno, prevodioci i profesori italijanskog koji imaju znatno vise posla itd. Java je vec pomenuio infrastrukturu, zeleznicu, ugostiteljstvo... treba dodati i potencijalni izvoz od preko milijardu eur...

Citat:
codeNO: "...Kako se clanovima ES-a svidja ovako na prvi pogled..."

Ko je rekao da se nama na ES svidja ovaj frick auto? Da bi pratili "uzdanicu" Srbije??? Sve i da pratim cucu na tv-u kako mu prodaja ide lose


Ne znam, ko je rekao?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 10:33 - pre 147 meseci
Citat:
tdusko:Java je vec pomenuio infrastrukturu, zeleznicu, ugostiteljstvo
Naravno.
Ja sam pomenuo samo deo indirektnih prihoda koji proizlaze iz velikog broja proizvedenih automobila. Jer, ljudi često čuju brojku proizvedenih automobila (na primer 300.000) godišnje, ali nisu u stanju da zamisle potrebnu logistiku da se delovi dovezu, i gotovi automobili odvezu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 10:52 - pre 147 meseci
Citat:
ventura: Pa pazi, ako je menadžment poslušao nalog odozgo, to znači da nisu dobri, i treba da lete zajedno sa radnicima.
Bez obzira na profitabilnost, kada menadžment može da otpusti X broj ljudi?
1. Ako je već imao višak zaposlenih (bez obzira na profit, ovo ne bi smeo da radi, i trebao je da se reši tog viška mnogo pre)
2. Ako ima optimum zaposlenih, a ipak otpusti ljude zbog naloga odozgo, i zbog toga će ispaštati firma


Veruj da moze. Firma je EKSTREMNO dobrostojeca i najveca u EU. Dakle objasnjenje je sturo "zbog toga sto imamo indikaciju krize - bas tim recima - troskovi moraju da se smanje za toliko i toliko na novcanoj masi za zarade, honorare, troskove stampe, troskove ovoga onoga. preventivno. ne zanima nas kako".

Dakle preventivno je uradjeno. Bez milosti. Isto vazi i za ostatak regiona koji su u istoj kompaniji. To sto samo tu gde ja radim je cist profit godisnji bio 800.000 eurica njima super - manji troskovi evo jos ohoho profita u krizi (a gde su ostali u kompaniji koji su donosili isto veci promet). A posto je ovo SRBIJA onda oni sve mogu jer ovi koji ostanu oni cute i rade. Mislis li da smo nas sestoro IKADA nagradjeni za to sto ostvarujemo toliki profit? Nikad. Daju nesto za Novu Godinu i to je to. Na uslove rada, zaradu i postovanje zakona oko isplate socijalnog i ostalih stvari sto se ticu zaposlenih se ne mogu pozaliti, retko ko to ispunjava ovde. Ali vidis da ima druga strana medalje.

Oni koji su se pobunili a STVARALI su profit i bili dobri radnici su isto kasirani.

Tako stranci rade u Srbiji. Mogu zamisliti kako rade domaci privatnici onda.

E sad nas 15 manje radi posao veceg obima i to ljudi crkavaju od prekovremenog. Poenta? Onaj glavni je kupio zeni novog Bentlija na osnovu "cost cutova".
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
92.47.229.*



+6455 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 10:58 - pre 147 meseci
Citat:
cozmo_im: Mislis li da smo nas sestoro IKADA nagradjeni za to sto ostvarujemo toliki profit? Nikad. Daju nesto za Novu Godinu i to je to. Na uslove rada, zaradu i postovanje zakona oko isplate socijalnog i ostalih stvari sto se ticu zaposlenih se ne mogu pozaliti, retko ko to ispunjava ovde. Ali vidis da ima druga strana medalje.

A zašto bi bio nagrađen što ostvaruješ profit? Da ne bi možda nagradu jer si se udostojio da dođeš na posao?!? Kakve sve gluposti neću pročitati ovde...

Zamisli firma ga nije nagradila jer ostvaruje profit... Ono kao da to nije osnovna poenta rada i same firme... Dobio si platu, i to je adekvatna nagrada za tvoj rad, a kao direktna posledica tvog rada je profit. Da nije tako, zahvalili bi ti se, predali radnju knjižicu i poželeli mnogo sreće u budućnosti.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 11:04 - pre 147 meseci
Pogresno sam se izrazio. Ekstra profit je u pitanju. Dakle ne zarade od prodaje/advertisinga i slicno i od posla koji je uradjen za dato radno mesto vec od licnog zalganja ljudi koji imaju veliki ugled kod klijenata i koji su doneli ekstra novac u vidu nekih drugih stvari koji nisu u opisu posla za koji si placen. Valjda mozes da ukapiras o cemu se radi.

Za to, koliko znam, svugde u normalnom svetu postoji nesto sto se zove - bonus. Imaju ga ovde neke jace firme ali vrlo mali broj. Da ga nazovem komunisticki - stimulacija. Moja plata vredi onoliko koliko sam ja duzan da odradim sto pise u ugovoru i sto ja ispostujem jer se od mene ocekuje kvalitet koji ja dajem i to se dobro prodaje - kao i od ostalih koji rade na nekom projektu. A kad se odrade stvari koje donose extra money, to se nagradjuje.

Valjda bi ti to trebao da skapiras.
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 11:25 - pre 147 meseci
veliki PLUS za Srbiju,signal i drugim investitorima.naravno da je Fiat dobio mnoge beneficije,kako drugačije privući nekog iz Evrope u Srbiju,zemlju gde je poslovna i životna politika "AL SAM GA ZAHEBO"-to više ne prolazi nigde.
što se tiče modela -jako lep autić,ima dušu,a što se tiče cene treba sačekati prodaju i videti šta se nudi i za koliko...
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 11:33 - pre 147 meseci
Po zakonu niko nije dužan da te nagradi, jedino je zakonski dužan da ti plati prekovremeni rad što je definisano zakonom o radu ali se u praksi ne poštuje. Firma/vlasnik ne daje bonus zato što želi da učini dobro delo već da bi stimulisao radnike da i dalje dobro rade i prave i veći profit. Očigledno vlasnik te firme smatra da mu taj bonus ne bi ništa doneo. Da li greši pokazaće sledeći kvartalni/godišnji izveštaj.


Što se tiče fijata, mislim da uopšte ne treba naglašavati kolko je dobro da postoji fabrika sa više hiljada zaposlenih koja upošljava pritom i železnicu i gomilu druge infrastrukture. Ja tu problem vidim u samom fiatu jer smatram da je ta firma osuđena na propast jer će ga konkurencija u vidu kia/hyundai, vag, opel, reno, sahraniti.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 11:38 - pre 147 meseci
Pa izvestaj je vec pokazao jer se klijenti naglo povlace kad ljudi koji su imali kontakte i donosili extra money povuku te kontakte (to su uradili). Nisu bas svi Srbi naivni. Problem je sto zbog dodatne panike sad moraju da opet smanje troskove. Ovi ovde znaju (sto su na terenu) ali oni tamo preko ne. I sad odjednom su u cudu sta je sa regularnim profitom. Pa kad nisi hteo da odvojis par procenata profita i podelis bonuse, onda sad smisljaj... a posto je sad ostao mali broj ljudi nemaju kud i ne smeju sad da diraju ljude jer nece imati ko kvalitetno da radi.

A u maticnoj kompaniji se ITEKAKO dele bonusi za ovo sto sam napisao :) Ali ne, ovo je Srbija, pa daj da ogulimo radnike do koske, navikli oni.

Isto ce biti sa Fiatom. Ako nadju drugo povoljnije trziste... lako ce zbrisu odavde :)
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 11:52 - pre 147 meseci
Citat:
jnk:
...Što se tiče fijata, mislim da uopšte ne treba naglašavati kolko je dobro da postoji fabrika sa više hiljada zaposlenih koja upošljava pritom i železnicu i gomilu druge infrastrukture...


Pa izgleda da je ipak potrebno, sudeci bar po komentarima na ovoj temi, a i generalno po komentarima koji se mogu cuti i citati posebno ovih dana.

Inace, auto je upravo predstavljen na sajmu u Zenevi Link

Sto se dimenzija tice ako ga uporedim sa svojom astrom G, auto je za nijansu kraci, za nijansu siri i dosta visi dok mu je gepek znacajno veci. Sve u svemu, osim te neke "shik" note na koju pucaju auto ce imati i solidnu upotrebnu vrednost za 4 osobe. Meni se u ovim dvobojnim varijantama vrlo svidja, posebno ova zuto-bela :)
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 12:07 - pre 147 meseci
Ja bih iskreno voleo da se taj auto dobro prodaje, kolko znam fiat 500 je imao solidno uspešnu prodaju u evropi. Znači ako bi ukinuli modele bravo i lineu to će možda i imati smisla.


cozmo: Ili je možda prihod već počinjao da opada pa su zato radnici i otpušteni, čisto sumnjam da je to zbog bonusčića. Niko nije lud da otpušta radnike koji mu realno trebaju a da je pritom sve bajno i sjajno samo da bi kupio novog bentlija. A opet interesantno mi je da se uvek javlja neko iz ugla radnika koji je upućen u celokupnu strukturu prihoda iz meseca u mesec i daje svoje ocene šta je gazda trebao da uradi i kako je glup i kako bi taj isti radnik sve to bolje uradio(kao ona priča sa selektorom u fudbalu). Ako neko hoće da zaradi za novog bentlija on neće to raditi otpuštanjem radnika već širenjem svog posla(isključujem slučajeve privatizovanih preduzeća gde je druga priča).
 
Odgovor na temu

Zeka_SD
Smederevo

Član broj: 147910
Poruke: 58
178.79.32.*



+83 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 12:12 - pre 147 meseci
offtopic:



FIAT 500l b92
:)
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 12:52 - pre 147 meseci
"Dragi vodja" je najavio da ce krenuti pregovori s jos nekim proizvodjacima automobila! LINK
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 13:04 - pre 147 meseci
Citat:

Novi model je predstavljen u bordo, žutoj, beloj i metalik sivoj varijanti. Ima šest brzina i rikverc, dvobojni volan i može da dostigne brzinu od 210 kilometara na sat.


Bilo bi interesantno da nam neko blize pojasni kako sa motorima od 900, 1400 i 1300 mjt ovaj auto moze da ide 210 Km/h :)
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 14:08 - pre 147 meseci
Citat:
tdusko: Bilo bi interesantno da nam neko blize pojasni kako sa motorima od 900, 1400 i 1300 mjt ovaj auto moze da ide 210 Km/h :)


1,4 benzinac daje oko 100KS i obrtni momenat od oko 200Nm.Maksimalno se iz tog motora izvlaci oko 200KS/300Nm ( Abarth Assetto Corse )
1,3MJ2 daje 95KS/200Nm.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 14:20 - pre 147 meseci
E jbga sad, Abarth :). Mada, kada bolje razmislim niko nije ni rekao da nece biti Abarth verzije. Pominje se benzinski motor od 1400 cc, ali se ne kaze da to mora da bude samo obican atmosferac.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 14:32 - pre 147 meseci
A postoje i oni kojima ni Abarth verzija nije dovoljna pa se pravi npr.Hamann HS RACE CINQUECENTO 575 sa 275KS/380 Nm
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 14:57 - pre 147 meseci
Danas nije problem napraviti automobil koji ide 200.

500L jeste lep i odmeren automobil, ali nije za prosecnog Srbina. Nije mu to ni namena. Cak sto vise, namera im je da bas ne bude za Srbina koji ga pravi, odnosno sklapa

Postoji razlog zasto je to bas tako,...

U svakom slucaju, jako je dobro da se kod nas nesto korisno proizvodi.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 15:13 - pre 147 meseci
Citat:
tdusko: E jbga sad, Abarth :). Mada, kada bolje razmislim niko nije ni rekao da nece biti Abarth verzije. Pominje se benzinski motor od 1400 cc, ali se ne kaze da to mora da bude samo obican atmosferac.


I taj 1.4 ce biti neki multi air, ili kako se vec zove fiatova tehnologija benzinskih motora, tako da je sigurno turbo.


Citat:
Zarko Silic: Danas nije problem napraviti automobil koji ide 200.

500L jeste lep i odmeren automobil, ali nije za prosecnog Srbina. Nije mu to ni namena. Cak sto vise, namera im je da bas ne bude za Srbina koji ga pravi, odnosno sklapa

Postoji razlog zasto je to bas tako,...

U svakom slucaju, jako je dobro da se kod nas nesto korisno proizvodi.



I ne treba da bude za Srbina! Krajnje je vreme da pocnemo da izvozimo!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66332 | Odgovora: 275 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.