Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66156 | Odgovora: 275 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L05.03.2012. u 11:53 - pre 147 meseci


Pocinje zenevski sajam automobila gde ce svetu prvi put zvanicno biti predstavljen novi model Fijata koji ce se praviti u Kragujevackoj fabrici. Ideja je da na ovoj temi pratimo kako se stvari odvijaju sa ovim modelom. Kako se clanovima ES-a svidja ovako na prvi pogled, kakvi su utisci po Evropi i USA koja su primarna trzista itd.

Ne znam da li se zvanicno zna koji ce motori biti ugradjivani i nivoi opreme. Top gear navodi twin air turbo, 1.4 benzinski i 1.3 multijet.

Top Gear o Fiat 500L

Vidim u komentarima da nisu bas odusevljeni dizajnom. Sta znam, meni je nekako dopadljiv i originalan, lepsi mi je od produzenog minija. Mnogi kazu da ih podseca na multiplu i novu pandu. Ja bih pre rekao da prednji deo jako lici na novu pandu, a zadnji me podseca jako na alfu mito. Mnogi takodje sumnjaju u uspesnost ovog modela jer je tek izasla nova panda sto bas i ne pije vodu jer je 500L veci za pola metra.

Sve u svemu bice interesantno pratiti sta ce se desavati jer je ovo ako zanemarimo svu politiku jedna vrlo bitna i potencijalno vrlo korisna stvar za nasu zemlju.




[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 06.03.2012. u 11:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.112.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L05.03.2012. u 14:08 - pre 147 meseci
slažem se da je ovo vrlo korisna stvar za našu zemlju. Koliko god ljudi bili stranački obojeni, ovo je korisno.

Što se tiče 500l, nemam neko posebno mišljenje. Dopadljiv mi je, u principu volim takvu koncepciju kola. Ali da bih dao konalni sud moram da ga vidim uživo.

U svakom slučaju mislim da je pominjana cena od oko 16kEura prevelika (osim ako nije reč o top opremi sa dizel motorom) U toj ceni ima baš dosta izbora i to i na sličan fazon, a i nešto ne verujem da će Evropa imati toliko poverenja u bivšu Zastavu da bi plaćala tolike pare za ovaj model.

Moja procena je da im prodaja neće ići dobro najviše zbog cene
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L05.03.2012. u 14:22 - pre 147 meseci
16.000e je pocetna cena, tako je receno. Ne vidim sto ce ovo nesto uticati na privredni razvoj Srbije. Osim zaposlenih u Kragujevcu. Uticali bi kad bi konkurencija dosla i otvorila fabriku - tipa Toyota, Hyundai ili slicno. Ovako... cist profit Fiatu.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L05.03.2012. u 15:17 - pre 147 meseci
Sad nesto kopam i definitivno zakljucujem da gadjaju da ovaj model bude konkurencija mini countryman-u. Gledam slike i prosto je neverovatna slicnost(eksterijer) izmedju njih. Ako pocetna cena bude 15-16 000 kao sto se prica to ce onda biti 3-4 000 jeftinije od minija. E sad, pitanje je da li fijat moze da ponudi priblizno koliko bmw nudi sa mini countryman-om. Koliko sam uspeo da vidim, najslabiji motor u miniju je kao najjaci koji ce (ako je tacno ono sto sam naveo u prvom postu) se nuditi u fijatu 500L.



@cosmo

Zadnji put kad sam proveravao KG i taj region je bio u Srbiji i to jedan od najvecih pa valjda prosperitet tolikog grada doprinosi boljitku cele zemlje. Pored toga valjda ce jos neki deo da se pravi u Srbiji pa ce biti jos uposljenih ljudi.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
77.243.20.*



+288 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L05.03.2012. u 19:53 - pre 147 meseci
Ruzan je auto. Ja ga ne bih vozio, mislim da za 16000 ima boljih kupovina.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L05.03.2012. u 20:38 - pre 147 meseci
Bez sumnje ce doneti mnogo toga dobrog Srbiji. Ako ovaj model bude bio uspesan sigurno ce u Kragujevac doci mnogi fiatovi kooperanti, i to u velikom broju, sto znaci da ce se otvoriti jos mnogo radnih mesta, koja su nam, gledano s ekonomske strane, preko potrebna.

Inace, meni je ovaj 500l s jedne strane ruzan, a s druge simpatican. Vise je zamisljen kao neko fancy vozilo za odlazak i voznju kroz grad, itd. nego kao neka porodicna limuzina.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L05.03.2012. u 20:59 - pre 147 meseci
Ipak to nece biti veliki auto... koncepcija slicna kao toyota urban cruiser... prilicno je lijep ali po meni je i obicni fiat 500 skup a ovaj ce biti znatno skuplji...
Nema Srbija neke koristi od toga jer je odnos Srbije prema fiatu podanicki, odnosno ne naplacuje im se ni porez na normalan nacin a prisutne su i razne drzavne subvencije koje su bespotrebne...
Italijanima koji razvijaju proizvodnju u Kragujevcu je recimo struja u Srbiji 5 ili 6 puta jeftinija nego u Italiji itd...
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L05.03.2012. u 21:46 - pre 147 meseci
Fiat prakticno radi besplatno kod nas, nema nekih troskova, ne znam sta reci, ne zivim u Kragujevcu. Neka se jave Kragujevcani da kazu da li im je bolje otkad je Fiat tu.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L05.03.2012. u 22:34 - pre 147 meseci
Mislim da se previse "lozite" - nece se Srbija ´leba najesti od 500L :(
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+106 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 00:04 - pre 147 meseci
Bice to teski fijasko bruka nevidjena.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 01:31 - pre 147 meseci
Podrzavao bih ovu pricu bez obzira na sve subvencije i beneficije koje drzava daje samo da nije u pitanju fiat vec neka firma koja ima prodajnu perspektivu van subvencionisanog trzista Italije.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 07:00 - pre 147 meseci
Citat:
HoT_Steppa: Fiat prakticno radi besplatno kod nas, nema nekih troskova, ne znam sta reci, ne zivim u Kragujevcu. Neka se jave Kragujevcani da kazu da li im je bolje otkad je Fiat tu.


Ne zivim u Kragujevcu, ali sam povremeno tamo. Cini mi se da je grad malo zivnuo posle dolaska fojata, pre par godina. Po meni je to ok, sto radi gotovo besplatno. E, sad ne znam kakav je njihov kompletan ugovor, ali bi taj period po meni trebao da bude max 5 godina, dok razviju posao, a posle toga da imaju obavezu da rade u Kragujevcu jos najmanje, npr. 10 godina i da placaju sve dazbine u punoj ceni.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 07:23 - pre 147 meseci
Citat:
AstralPro: Ruzan je auto. Ja ga ne bih vozio, mislim da za 16000 ima boljih kupovina.
Citat:
sasa022: Mislim da se previse "lozite" - nece se Srbija ´leba najesti od 500L
Citat:
Milojkovic: Bice to teski fijasko bruka nevidjena.
Mašala ! Kakav smo narod, ne mogu da poverujem ! Ma treba taj Fijat izbaciti iz Kragujevca samo tako. A svima ovakvima bih presudio da do kraja života voze samo ono šta se proizvelo u Zastavi.





Citat:
HoT_Steppa: Fiat prakticno radi besplatno kod nas, nema nekih troskova, ne znam sta reci, ne zivim u Kragujevcu. Neka se jave Kragujevcani da kazu da li im je bolje otkad je Fiat tu.

Pogledaj samo transport za 150.000 automobila goišnje. Oko 400 automobila dnevno. Koliko će železnica da profitira ? Koliko će šlepera dnevno da dođe u Kragujevac da donese "nešto", bilo šta što je u vezi Fijata ? Hoće li kamiondžija da spava u hotelu, motelu, privatnom smeštaju ? Hoće lii da jede ? Hoće li u kafanu. Možda će da plati pranje kamiona, vulkanizerske usluge ? Koliko će poslovnih ljudi dnevno dolaziti u Kg ? Hotel, motel ? Restoran, kafana ? Poneki suvenir, poklon, šišanje ? Shvataš li koliki je to promet, kolika je to šansa za sve građane Kragujevca. Dakle, neko radi u Fijatu, ali neko izdaje privatan smeštaj, a neko pravi suvenire (na primer) A sve šta sam pomenuo je samo deo propratnih pozitivnih finansijskih efekata.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mbb.telenor.rs.



+896 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 07:29 - pre 147 meseci
Lepo sam rekao. Sansa za KG ali ne i za Srbiju.

Prava stvar ce biti kad (ako ikada) dodje - konkurencija. Znaci, dodje Hyundai, otvori fabriku i krece krljanje. E onda moze da bude dobro za Srbiju. Ovako ce par njih u Srbiji da ubira Kajmak, KG ce malo zivne, nezaposlenost ostaje ista, beda ostaje ista... nema tu leba od toga. Ti sitni kooperanti ako dobiju neki posao nece zaposliti nove ljude vec ce uzeti taj kajmak za sebe. Provereno. Ovo je Srbija. Nema cuda.
 
Odgovor na temu

dlalic
Novi Sad

Član broj: 24116
Poruke: 375



+118 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 08:50 - pre 147 meseci
Citat:
cozmo_im:  Ti sitni kooperanti ako dobiju neki posao nece zaposliti nove ljude vec ce uzeti taj kajmak za sebe. Provereno. Ovo je Srbija. Nema cuda.


A kako ce da urade taj posao sto su dobili bez ljudi?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 08:53 - pre 147 meseci
Citat:
cozmo_im: Lepo sam rekao. Sansa za KG ali ne i za Srbiju.
Čuj, stvarno je nerealno da 7.000.000 Srba živi od jedne fabrike.


Citat:
cozmo_im: Ti sitni kooperanti ako dobiju neki posao nece zaposliti nove ljude vec ce uzeti taj kajmak za sebe. Provereno. Ovo je Srbija. Nema cuda.

Citat:
dlalic: A kako ce da urade taj posao sto su dobili bez ljudi?
Neverovatno kako je u Srbiji rasprostranjeno pogrešno mišljenje da privatnici u svojim privatnim firmama samo otpuštaju ljude.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
92.47.229.*



+6455 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 09:17 - pre 147 meseci
Citat:
Nocni:
Italijanima koji razvijaju proizvodnju u Kragujevcu je recimo struja u Srbiji 5 ili 6 puta jeftinija nego u Italiji itd...

Jel može neka bar malo objektivnija diskusija, pogotovo sa činjenicama koje se izguglaju za manje od 10 sekundi.

Dakle prosečna cena industrijske struje u Italiji je oko 14 evrocenti.

Prosečna cena industriske struje u Srbji za prošlu godinu je 5.3 evrocenta (sada je skuplja za oko 30%, ali nema veze, nema još uvek statističkih podataka na godišnjem nivou).

Dakle to je nekih 2.6 puta jeftinije nego u Italiji, ali to ne važi samo za Fiat već i za sve ostale industrijske potrošače struje u Srbiji.. BTW u Srbiji je trenutno sa novim cenama prosečna cena struje za domaćinstva oko 4.6 evrocenta, pri čemu je EPS plaća 6-7 evrocenti ali nema veze...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 09:22 - pre 147 meseci
Citat:
Java Beograd: Neverovatno kako je u Srbiji rasprostranjeno pogrešno mišljenje da privatnici u svojim privatnim firmama samo otpuštaju ljude.


To samo i rade. Nadji nekog ko je zaposlio? Evo cak i moja firma je roknula 15-16 ljudi napolje zbog krize. Ni krive ni duzne. A kao firma smo za primer. Ne nego se na prvu naznaku krize odma smanjili troskovi, videli ko moze da leti i to je to. Tako je kod svih.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
92.47.229.*



+6455 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 09:40 - pre 147 meseci
Citat:
cozmo_im: To samo i rade. Nadji nekog ko je zaposlio? Evo cak i moja firma je roknula 15-16 ljudi napolje zbog krize. Ni krive ni duzne. A kao firma smo za primer. Ne nego se na prvu naznaku krize odma smanjili troskovi, videli ko moze da leti i to je to. Tako je kod svih.

A kad su ih zaposlili? Ili to poslodavci ne rade?

BTW korišćenje krize kao razlog za otpuštanje je znak lošeg menadžmenta... Uz te radnike vlasnik bi trebao i menadžment da pošalje sa njima, pošto ako neko čeka samo neki razlog da bi otpustio radnike koji mu realno ne trebaju, taj baš i ne vodi firmu na najbolji način..
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L06.03.2012. u 09:47 - pre 147 meseci
Menadzment je 100% inostran. Inace medijska kuca koja je neverovatno velika i uspesna i najveca u EU (nije Ringier).

Znaci, samo je stigo nalog odozgo. Nama treba cut cost toliki i toliki WE DON'T CARE. Nebitno sto je ovde bilo sve ok, dobar profit. Totalno nebitno za njih.

Firma jeste zaposljavala ali ako stvari OVDE fukncionisu dobro NEMA razloga da se otpuste ljudi. Ali eto, vidis da moze i da ima razloga.

Isto vazi i za privatnike, domace - jos gore. Znam masu ljudi koji su ODLICNO radili i dobili otkaze jer gazda reko "dosla kriza". Aj sto otpusti neradnike al otpusti i dobre radnike. A onda posle 6 meseci krenu da kukaju i tako...

Ne sumnjam da ima solidnih firmi ali ovako je u 99% inostranih i domacih.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kragujevacki ponos spreman za premijeru - Fiat 500L

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66156 | Odgovora: 275 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.