Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Napitak crni kojeg mnogi vole zeznut

elitemadzone.org :: MadZone :: Napitak crni kojeg mnogi vole zeznut

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 15775 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Napitak crni kojeg mnogi vole zeznut23.07.2012. u 22:42 - pre 143 meseci
Citat:
bbip: ...
Aspartam uzrokuje tumor mozga, sljepoću i čak 90 drugih bolesti. Aspartam djeluje na proteine, neke dijelove mozga, ali i na DNK. Upravo zbog toga može utjecati na mnoge organe, a simptoma ima jako puno. Ipak, lista simptoma koju je sastavila FDA pokazuje da je većina njih neurološke prirode. Neki od simptoma su: glavobolje, vrtoglavica, promjene raspoloženja, grčevi i bolovi u trbuhu, promjene vida, napadaji i trzavice, proljev, gubitak pamćenja, slabost, umor itd.[6]"


Da... Dobar si ti... Mene mrzi da trazim jer imam pametnija posla ali sam cuo da se od onanije gubi vid i opada kosa! Polako ali sigurno. Kako to objasnjavas?

Citat:
bbip:  Posto toliko branite koka kolu verovatno radite u toj firmi obzirom da tako bez cinjenica i argumenata izvrcete.


Pa da, vrlo bistro zapazanje. Pa i u pravu si, ima nas koji radimo za koka kolu, nije da nema. Pa i nije nelogicno da se brani neko ko ti daje kintu. A?!

Citat:
@bbip
Nije mi u prirodi da se svadjam ali kad ljudi za sebe misle da su superiorni, prepametni itd, od drugih a da pri tome nemaju poima e to me bas nasmeje. Zalim jadnike koji kazu da su mnooogo pametni a da su drugi pojedini a i vecina toliko glupa da ih treba streljati malte ne. Vi jadnici ste nepismeni jer ja ono sto iznesem potkrepim naucnim podacima a vi samo kritikujete bez cinjenica. Naravno ovo nije doktorska disertacija da sad ja moram da navedem izvore naucnih cinjenica vec obican forum.

Da... Nije ti u prirodi da se svadjas ali ti je u prirodi da vredjas. Pa ok, moze i tako, samooo... Ovde neces imati dobru podlogu za takvo ponasanje, koliko god to bilo u tvojoj prirodi. Nov si na forumu (ne ulazeci u to kako si se i da li si se ranije javljao pod drugim imenom/nadimkom) a dozvoljavas sebi da na tako primitivan nacin komuniciras sa sagovornicima. Pa ok, klinacko ponasanje i nije nesto sto se ne vidja svaki dan. Ali smaras za medalju, bre, smaras neopevano!

Ne obracam se tebi ovim - zar nije zabranjeno pravilnikom da se reklamira svoj sajt koji je komercijalne prirode?!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

bbip
gazda

Član broj: 305172
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Napitak crni kojeg mnogi vole zeznut27.07.2012. u 01:02 - pre 143 meseci
Citat:
Sceka:
Citat:
bbip: ...
Aspartam uzrokuje tumor mozga, sljepoću i čak 90 drugih bolesti. Aspartam djeluje na proteine, neke dijelove mozga, ali i na DNK. Upravo zbog toga može utjecati na mnoge organe, a simptoma ima jako puno. Ipak, lista simptoma koju je sastavila FDA pokazuje da je većina njih neurološke prirode. Neki od simptoma su: glavobolje, vrtoglavica, promjene raspoloženja, grčevi i bolovi u trbuhu, promjene vida, napadaji i trzavice, proljev, gubitak pamćenja, slabost, umor itd.[6]"


Da... Dobar si ti... Mene mrzi da trazim jer imam pametnija posla ali sam cuo da se od onanije gubi vid i opada kosa! Polako ali sigurno. Kako to objasnjavas?



Mozda ne gledam kriticki ali isto vazi i za vas. Vi branita zvanicni stav da je aspartam, coca cola itd sve ok, medjutim gubite iz vida da iza svega toga stoji ogroman kapital, trziste. Oni ce pre nastaviti sa trovanjem nego da obustave, pa makar proglasavali ludima sve one koji dokazu da je sve to stetno. Tako da cu ja pre poverovati da je aspartan stetan nego da je bezazlen kao casa vode.

Sa druge strane zamislite situaciju da priznaju da je za alchajmera, parkinsa ili dijabetes kriv aspartan? Pa ja mislim da bi coca cola, pepsi i svi ostali koji koriste to momentalno propali zbog enormnih utuzenja. A sad zamislite situaciju da oni propadnu, to znaci da i SAD automatski propada kao i pola svetskih korporacija.

Medjutim ako bolje pogledate zvanicnici stetnim proglasavaju i povlace iz upotrebe samo ono sto u roku od par dana utice na zdravlje, a nesto sto nepovratno nanosi stetu postepeno i godinama oni to ignorisu. A pazite, aspartan ne ubija preko noci nego on ubija nervne celije. I sad verovatno sve zavisi od kolicine konzumiranja, a i izgleda i od toga koje su celije zahvacene. Verovatno je to individualno. Sa druge strane, to je postepen proces jer ima na milione nervnih celija. Generalno kad se unistavaju neuroni tesko je predvideti posledice, a i dokazati stetnost.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Napitak crni kojeg mnogi vole zeznut27.07.2012. u 07:29 - pre 143 meseci
Citat:
Vi branita zvanicni stav da je aspartam, coca cola itd sve ok,


S M A R A Š žešće od letnjeg proliva!

Aman zaman!

Ko, bre, brani ono što si ti tu nadrobio?!?

Ali da moram da se branim od magareće tvrdoglavosti, TO, DA.

Eto, da kojim slučajem imaš hrabrosti da sebe podvrgneš raznoraznim analizama, garant bi se u tvom slučaju mogli konstatovati pogubni efekti konzumiranja nano čestica mišjih mumija, a uz pogubno dejstvo kamare toksina ,koji se mumificiranjem stvaraju, ALI, o kojima još "wiki" nije pisala.

Eto ti prilike da uđeš u istorijske anale wikipedie.

Lično bi mi u takvim pretragama i običan ŠEĆER, kojeg si na tone po'apao, bio sumnjiv, pa ga ne treba zanemariti u postupku.

E, da, 'te pitam nešto, znaš li u koji alkohol fermentiše taj običan šećer kad se podvrgne procesima fermentacije u toku varenja, makar neki deo od onoga što si pocucl'o?
 
Odgovor na temu

bbip
gazda

Član broj: 305172
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Napitak crni kojeg mnogi vole zeznut27.07.2012. u 09:28 - pre 143 meseci
Citat:
Vasastajić:
Citat:
Vi branita zvanicni stav da je aspartam, coca cola itd sve ok,


S M A R A Š žešće od letnjeg proliva!

Aman zaman!

Ko, bre, brani ono što si ti tu nadrobio?!?

Ali da moram da se branim od magareće tvrdoglavosti, TO, DA.

Eto, da kojim slučajem imaš hrabrosti da sebe podvrgneš raznoraznim analizama, garant bi se u tvom slučaju mogli konstatovati pogubni efekti konzumiranja nano čestica mišjih mumija, a uz pogubno dejstvo kamare toksina ,koji se mumificiranjem stvaraju, ALI, o kojima još "wiki" nije pisala.

Eto ti prilike da uđeš u istorijske anale wikipedie.

Lično bi mi u takvim pretragama i običan ŠEĆER, kojeg si na tone po'apao, bio sumnjiv, pa ga ne treba zanemariti u postupku.

E, da, 'te pitam nešto, znaš li u koji alkohol fermentiše taj običan šećer kad se podvrgne procesima fermentacije u toku varenja, makar neki deo od onoga što si pocucl'o?


Mislim da nije ok sto spamujes. Ne drzis se teme. Ni rec nisi napisao vezano za temu. Ne iznosis nista u prilog svojih tvrdnji a sa druge strane vredjas na licnoj osnovi. Mislim da moderatori treba da brisu ovakve spamove. Ja barem i dajem neke kakve takve reference a vi ni to a znate da vredjate i osporavate bez argumenata. Kao deca ste od 5 godina, kad ih neko pita zasto ona kazu zato, bez analize, objasnjenja itd itd.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Napitak crni kojeg mnogi vole zeznut27.07.2012. u 17:54 - pre 143 meseci
Svako ko iole ima bar malo veze s mozgom bez problema će shvatiti svu ozbiljnost i tačno usmerenu svrsishodnost mojih pitanja upućenih tebi, praktično u svim mojim postovima otkad si počeo ovuda da drobiš.
Sad, što u svemu tome MORA da se nađe izvesna doza sarkazma, pa,
PREMA SVECU I TROPAR.
Evo, u zadnjem postu konkretno pitanje, da konkretnije ne može biti, u vezi fermentacije konzumnog šećera, kojeg kako i sam znaš, unosiš svakodnevno u sebe u određenoj, ako već ne u ogromnoj količini, i šta bi?
Naš'o si se uvređenim ko franscuska sobarica, umesto da pogledaš istini u oči.
Ma dižem ruke...džaba krečim

E, da
Citat:
7. Ne citirajte bez potrebe

Korisnici često bespotrebno citiraju poruku i umnožavaju tekst koji se već nekoliko puta pojavljuje na istoj stranici. Brišite delove citata i ostavite samo ono što je zaista neophodno. Ukoliko se poruka na koju odgovarate nalazi odmah iznad vaše, gotovo je sigurno da nema NIKAKVE potrebe za citiranjem jer je jedan pogled na gore dovoljan da se vidi na šta tačno odgovarate. Ako odgovarate na neku poruku u nizu ili na više njih, koristite umerene
Citat:
tagove kako biste dali ostalima do znanja na koji deo teksta se vaš odgovor odnosi, ali NIKAKO nemojte dozvoliti da citat predstavlja veći deo poruke koju pišete.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Napitak crni kojeg mnogi vole zeznut28.07.2012. u 19:38 - pre 142 meseci
Citat:
bbip:.... Vi branita zvanicni stav da je aspartam, coca cola itd sve ok, medjutim gubite iz vida da iza svega toga stoji ogroman kapital, trziste....

Pazi, mi (ko god to da je jer ne znam da li se meni obracas "na vi" ili nekolicini nas, odabiram da mesano odgovaram!) ne branimo zvanican stav a narocito mislim da si u zabludi da si nam potreban ti da bi razumeli ovo boldovano! To boldovano, ali i ostatak, je samo pokazatelj u kom fazonu si inace - a samo to je dovoljno da budes tretiran onako kako zasluzujes. Mesanje teorija zavere i dnevnopolitickih gluposti sa onim sto, navodno, hoces da bude tema je dosadno da dosadnije ne moze biti, narocito za nekoga ko je godinama prisutan na forumima (ne samo na ES-u!) i nastojanje da se to spreci/predupredi je samo zarad koristi koju ce imati novi clanovi koji naidju na ovakve teme!

Znaci - nista mi ne gubimo iz vida ali branimo cistu/zdravu logiku zivota po svim pitanjima! A logika govori, izmedju ostalog, da to sto radis, a u isto vreme reklamiras svoj sajt komercijalnog tipa a posvecen upoznavanju...!, nema veze sa zivotom jer takvih kao ti i takvih postova kao tvojih ima sijaset na Internet-u i nigde nisu dobro dosli osim na forumima tpa "Trece oko" i slicnim!

Znaci - vec ti je nagovesteno, pa i receno direktno!, smaras za medalju po raznim pitanjima!!!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

bbip
gazda

Član broj: 305172
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Napitak crni kojeg mnogi vole zeznut28.07.2012. u 22:48 - pre 142 meseci
Citat:
Sceka:
Citat:
bbip:.... Vi branita zvanicni stav da je aspartam, coca cola itd sve ok, medjutim gubite iz vida da iza svega toga stoji ogroman kapital, trziste....

Pazi, mi (ko god to da je jer ne znam da li se meni obracas "na vi" ili nekolicini nas, odabiram da mesano odgovaram!) ne branimo zvanican stav a narocito mislim da si u zabludi da si nam potreban ti da bi razumeli ovo boldovano! To boldovano, ali i ostatak, je samo pokazatelj u kom fazonu si inace - a samo to je dovoljno da budes tretiran onako kako zasluzujes. Mesanje teorija zavere i dnevnopolitickih gluposti sa onim sto, navodno, hoces da bude tema je dosadno da dosadnije ne moze biti, narocito za nekoga ko je godinama prisutan na forumima (ne samo na ES-u!) i nastojanje da se to spreci/predupredi je samo zarad koristi koju ce imati novi clanovi koji naidju na ovakve teme!

Znaci - nista mi ne gubimo iz vida ali branimo cistu/zdravu logiku zivota po svim pitanjima! A logika govori, izmedju ostalog, da to sto radis, a u isto vreme reklamiras svoj sajt komercijalnog tipa a posvecen upoznavanju...!, nema veze sa zivotom jer takvih kao ti i takvih postova kao tvojih ima sijaset na Internet-u i nigde nisu dobro dosli osim na forumima tpa "Trece oko" i slicnim!

Znaci - vec ti je nagovesteno, pa i receno direktno!, smaras za medalju po raznim pitanjima!!!


Pozdrav!


Znas sta providno je ovo tvoje sto branis njih. Verujem da imas neke sitne koristi od njih pa zato im drzis stranu ali providno je to.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Napitak crni kojeg mnogi vole zeznut28.07.2012. u 23:00 - pre 142 meseci
Citat:
bbip: Znas sta providno je ovo tvoje sto branis njih. Verujem da imas neke sitne koristi od njih pa zato im drzis stranu ali providno je to.

Veruj ti sta god hoces, tvoje pravo. I ja verujem da postoji zivot i van nase planete, samo nemam dokaza za to pa to i ne tvrdim. To je razlika izmedju klinca i odraslog coveka, naime, klinac uvek misli da je ono sto mu se ucini istina. I tako sve dok ne odraste. Ali klincu nikako ne mozes da objasnis i dokazes da u necemu takom gresi. Medjutim, priroda ucini svoje pa se sve to samo po sebi dovede u red, jednog dana pa nadalje, a to se zove odrastanje pa zrelost. Nazalost, neko ostane na nivou klinca duze nego sto je to zdravo/normalno a u nekim slucajevima i nepopravljivo.

Steta sto to mozes razumeti samo ako normalno sazris od klinca/deteta u odraslog, zdravog coveka. Nisam siguran, da to tako kulturno kazem, da ti mozes razumeti prethodni pasus.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Napitak crni kojeg mnogi vole zeznut29.07.2012. u 05:13 - pre 142 meseci
da ponovimo - 4 L
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Napitak crni kojeg mnogi vole zeznut

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 15775 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.