Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja

elitemadzone.org :: Poljoprivreda :: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81

[ Pregleda: 592368 | Odgovora: 1617 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja12.07.2015. u 23:16 - pre 106 meseci
Citat:
krkacic..Bagrem se tesko prodaje,i pod uslovom da je dosta debeo

Bagrem se odlicno prodaje,kao gradja i debljina stabla koja odgovara je 10cm minimum debljine.Prave se stubovi i to ide preko,u NL.

Stabla se placaju od 50-70€/m3.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja12.07.2015. u 23:22 - pre 106 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Bagrem se odlicno prodaje,kao gradja i debljina stabla koja odgovara je 10cm minimum debljine.Prave se stubovi i to ide preko,u NL.

Stabla se placaju od 50-70€/m3.


Ali stablo treba da je perfektno pravo jel da?

Kako mislis od 10 cm debljine? Kad se od 10 cm odbije kora i onaj spoljni deo ne ostane nista,mora ipak biti dosta deblji
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja12.07.2015. u 23:39 - pre 106 meseci
Ne,ta debljina ide za stubove kao za ogradu.I ne mora da budu bas ko strela.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.static.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja13.07.2015. u 07:43 - pre 106 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Mora da se salis.Ti mislis to se radi carobnim stapicem.Kakav si ti entuzijasta.Kupis golet rupe se buse a stabljike se primaju.Da li imas pretstavu neka bude tih 10ha,koja je to povrsina?

Moguce je da ja gresim, ali polazim od toga da u mojoj basti bagrem nicim izazvano pokusava da raste i ja to orem, kopam, secem, vadim panjice.... a drvece i dalje nice iz bilo kakve male zilice ili semenke. Znam jednu livadu u brdima gde je covek prestao da kosi pre 10-15 godina i znas sta se desilo - verovatno neka ptica donela semenku bagrema, niklo jedno drvo, nakon par godina proizvelo sopstveno seme a razmnozava se i bez semena - preko korena.... danas ne mozes da prodjes od bagremova, sto tankih sto debelih. Na osnovu ta dva iskustva sklon sam misljenju da za bagrem nije neophodno kopati rupe, saditi na odredjenu dubinu i u pravilne redove, zalivati, orezivati i baviti se time kao zanimanjem, vec prosto nabacati semena i cim prvo drvo nikne, posao se moze smatrati obavljenim
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja13.07.2015. u 07:53 - pre 106 meseci
Citat:
Moguce je da ja gresim,

Kao sto kazes:).Ali kazi DA na toj livadi koja je puna tog granja i odlicna podloga za paintball,da li bi se ogrejao sa tim drvima a procenio si da bi

imao 2-3k m3.Pricam ti zato sto znam kako to izgleda na nekim mestima koja su zapustena 12 godina.

Darko ,ponekad mi licis na ovu situaciju.:).
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja13.07.2015. u 07:53 - pre 106 meseci
Mali off (od paulovnije, ne od teme)

Gledam juče na TV. Rodila višnja! Otkupna cena, plaća otkupljivač, na licu mesta - 95 din.
Pitaju čiču koji se tu zateko, koliko ima pod višnjom, kaže 3 hektara. Pitaju, koliki je rod, on kaže oko 45.000 do 50.000 kg


Odma' ja digitron u ruke: 47.000 kg x 95 / 120 =37.000 EUR !

A pošto ja imam jedno drvo višnje u dvorištu, znam da tu maltene da nema nikakvog posla ! Ja ne prskam svoje drvce, ali kapiram da neko ko se time bavi porfesionalno, mora da isprska par puta, mora da oreže drvo, i naravno da pokupi letinu.

Ja lično ne mogu da smislim lakše zarađen novac.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja13.07.2015. u 08:14 - pre 106 meseci
Nisu male pare u pitanju posto cica navodnjava tih 3 ha a ne gleda u nebo.Placa agronoma koji kontrolise kada se prska i u koje vreme inace

ode mast u propast za jedno pre podne ako se zakasni.Posle delis sirotinji,od otkupa nista.

Imas bolju varijantu.Borovnica I klasa se otkupljuje 5€/kg.Stim sto i to nije lako.Od 100 stabala 20 je kaliralo.A i tu moras da kidas cvetove da bi

imao za tu 3 godinu 2 kg po drvcetu.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja13.07.2015. u 08:32 - pre 106 meseci
Nisam baš siguran da se voćnjak navodnjava kao povrtnjak. Ipak su to stabla, sa dubokim korenovim sistemom. Nije to paprika.
A drugo, opet sumnjam da ima ličnog agronoma.

Ali, dobro, realno je i normalno da ima ulaganja. Svakako da onih 37.000 nisu čist dobitak.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja13.07.2015. u 08:37 - pre 106 meseci
E praticu ovaj forum i dalje cisto da vidim hoce neko od vas nesto i da zapocne ili cete da mlatite idejama kako zaraditi pare a da nist ne radite :)
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja13.07.2015. u 09:39 - pre 106 meseci
Lavlja_Jazbina@ moze li vise informacija o otkupljivacu borovnice?!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
46.188.141.*



+6455 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja13.07.2015. u 09:46 - pre 106 meseci
Samo da nije onaj isti što je pre neku godinu otkupljivao krastavac ;)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja13.07.2015. u 10:11 - pre 106 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:
E praticu ovaj forum i dalje cisto da vidim hoce neko od vas nesto i da zapocne ili cete da mlatite idejama kako zaraditi pare a da nist ne radite :)

Skupio sam ja kintu da kupim plac određene veličine i krenem sa lešnikom. To mi je bila ideja. Relativno malo ulaganja, relativno malo posla. Ali, pošto živim na N.Bgd + zaposlen u softverskoj kompaniji, ja plac ne mogu često da obilazim. (Da ne detaljišem koliko daleko je najbliži plac koji bih mogao da kupim) Dobronamerni su mi rekli da bih svoje lešnike morao da čuvam 24/7 ličnim prisustvom u periodu sazrevanja i branja. A ja to nikako ne mogu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja13.07.2015. u 10:26 - pre 106 meseci
Java Beograd@ dresirani pas koji uzima hranu samo od vlasnika i kamera online su veliko resenje za udaljene imovine.

ventura@ :-)

Lave javi se!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.static.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja13.07.2015. u 11:07 - pre 106 meseci
Citat:
Java Beograd:
Nisam baš siguran da se voćnjak navodnjava kao povrtnjak. Ipak su to stabla, sa dubokim korenovim sistemom. Nije to paprika.

Ja sam bas prosli vikend prosetao valjevskim planinama i mogu ti reci iz prve ruke - tuga jedna, bukve i jele masovno osusene, a da nece visnja! Ja sam optimista po itanju bagrema, jer u zivotu nisam video da se bagrem osusio, ali moramo biti svesni da se klima menja i da nema vise kao par decenija da pridjes vocki samo kad je berba.

Citat:
Ali kazi DA na toj livadi koja je puna tog granja i odlicna podloga za paintball,da li bi se ogrejao sa tim drvima a procenio si da bi

imao 2-3k m3.

Da znas da cu da odem i vidim. Jasno je meni da ce to da ide sporije i daje manji prirast nego kod holandjana koji idu sa hidraulicno platformom i orezuju bagremove radi optimalnog prirasta drvne mase, ali ja uopste nemam nameru da se takmicim sa njima, vec sam prilicno siguran da sa priblizno nula rada moze da se postigne neki rezultat. Pa ko je sadio, djubrio, orezivao i uredjivao ove sume po nasim planinama? Niko - priroda to vremenom saa regulise - ako nikne previse, slabije drvo izumire i jace dobija dovoljno mesta. Ipak je ova planeta savrseno funkcionisala bez coveka milionima godina, pa ne vidim razloga zasto to ne bi moglo tako i dalje. Razlog zasto po tim planinskim pasnjacima vec nemamo stabla bagrema je sto ih je covek u proslosti sistematski unistavao - sto rucnim alatom, sto domacim zivotinjama. Ja poznajem zive primerke starijih ljudi koji su se iz petnih zila upinjali da uniste sumu i dobiju livadu, a ja sve sto treba da uradim je da pustim prirodu da radi po svome. Opet kazem, moguce ja da ja gresim i da se za 20 godina to pokaze kao nemoguce, ali u ovom trenutku sam prilicno nepokolebljiv oko stava da ako radis protiv prirode, onda ti treba ogroman rad da pobedis prirodu i postignes sta si naumio, a ako pustis prirodu da radi sta hoce, onda priroda sama odradi najveci deo posla.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja13.07.2015. u 12:28 - pre 106 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic: E praticu ovaj forum i dalje cisto da vidim hoce neko od vas nesto i da zapocne ili cete da mlatite idejama kako zaraditi pare a da nist ne radite :)


Imam ja četiri plastenika i neki hektar zemljice.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja13.07.2015. u 12:49 - pre 106 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Pa ko je sadio, djubrio, orezivao i uredjivao ove sume po nasim planinama? Niko - priroda to vremenom saa regulise - ako nikne previse, slabije drvo izumire i jace dobija dovoljno mesta. Ipak je ova planeta savrseno funkcionisala bez coveka milionima godina, pa ne vidim razloga zasto to ne bi moglo tako i dalje.


Tamo gde jednom izadje bagrem,on ce nicati opet kao sto si opisao,ali da bi iznikao mora se dobro ocistiti povrsina tj mora se poseci svako stablo i povrsina se ocistiti od grana i grancica. Ali taj bagrem koji izadje nije kao onaj sto bi zasadio,i uglavnom ce biti kriv,malo sporije ce rasti.... Dok je hrast dosta zahtevniji. npr Hrast koji secem za ogrev je sadjen pre 40 godina,i tamo gde sam posekao vec ne nice nov,pa cu uskoro morati sam da posumljavam,a bagrem nije izrastao jer nigde nema bagrema u blizini
 
Odgovor na temu

mrIronMan

Član broj: 327770
Poruke: 146
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja13.07.2015. u 13:39 - pre 106 meseci
Vecina gresi kod hrasta i jasena kad se oni seku sece se kompletan deo sume a ne jedno drvo ovde jedno tamo.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.static.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja13.07.2015. u 15:57 - pre 106 meseci
Java, jesi cuo za "dresirane" veverice? Beru lesnike i donose u kakav sanduk pod katancem, specijalno napravljen da lici na njihove prirodne magacine za hranu. Tebi preostje samo da jednom nedeljno otkljucas sanduke, uzmes vecinu lesnika a vrlo mai procenat ostavis vevericama, tek da ne izgube motivaciju ako uzmes sve i to je to, sledeci put kad dodjes opet sanduk pun
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja13.07.2015. u 17:28 - pre 106 meseci
Zaboravio si mrmota koji radi kao portir,da kontrolise veverice da ne iznose iz sanduka
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja13.07.2015. u 17:36 - pre 106 meseci
Darko Nedeljković@ daj link :-)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Poljoprivreda :: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81

[ Pregleda: 592368 | Odgovora: 1617 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.