Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja

elitemadzone.org :: Poljoprivreda :: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 589223 | Odgovora: 1617 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja01.07.2015. u 12:14 - pre 106 meseci
Da je država izračunal da je jevtinije da tim ljudima izplaćuje socijale oni sad i bili soacijalno slučajevi.
Ne podržavam blokade poteva ali država je kriva jer je pokazala da na taj način ljudi postižu nešto

U zadnjih 10 god primetio sam dolazak nekih sumljivih likova u selo koji ulažu u poljoprivredu, uglavnom u neke grane goje se nisu pokazale baš profitabilnim.
Nisu to neka velika preterano ulaganja tako da nemislim da oni žele da se ozbiljno bave tim.
Takodje imam jak utisak da je to pranje novca. Vodio sam takav život tako da mogu lako da prepoznam policajca i kriminalca, ne mogu da ih razlikujem :)
Ali ovi ljudi mi ne izgledaju kao da imaju miran san .Ne žive u selu samo povremenu dolaze . Ne tvrdim ništa možda su to ljudi sa razmišljanjem ko ventura i baka , misle sve je bajno u pp pa da probaju i oni.
Da li je još neko primetio ovu pojavu ?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.static.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja01.07.2015. u 12:32 - pre 106 meseci
Citat:
mrIronMan:
Aj mi molim te reci koliko drzava zaradi na poljoprivredi ?. Gde ces da zaposlis tih 8000 kad i ovako ima previse nezaposlenih?

Pa kako gde - u neku stranku pa u drzavnu administraciju, gde drugo... malo zakomplikovati birokratiju, naprimer prilikom registracije vozila napraviti da mora 80 uplatnica umesto 8 i divota jedna

 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja01.07.2015. u 13:37 - pre 106 meseci
niko da ukapira da ja sve vreme pricam protiv svojih ekonomskih interesa... niko ne kapira da je seoskom veterinaru bolje da ima vise malih domacinstava koja ce da opstanu preko subvencija, nego da ima manje farmera sa kojima veterinar nema nikakvih dodirnih tacaka osim pisanja uverenja i druge papirologije, jer farmeri sami lece svoju stoku, a drzava ih ne prisiljava da se registruju i potpisu ugovor sa vet organizacijama za odrzavanje vet nadzora... ja vas sve vreme savetujem kako bi trebali da se prilagodite sadasnjem sistemu, i da vam za neku godinu bude bolje nego sto je sad, a posledicno i meni mozda, a vi cete da me spaljujete na lomaci... niko da ukapira da pricam sa razumom, gledajuci dugorocni razvoj poljoprivrede, i ako bi trebao da gledam svoje pedu...

ok, ako je tako, zelim vam da dobijete sve subvencije koje zelite... to ce meni omoguciti da umesto dva letovanja godisnje u Grckoj idem na dva letovanja godisnje na egzoticna ostrva, a kad se za koju godinu cujemo opet, recicete mi da li vam je bolje, ili plivate u istim govnima kao sad...

pozdrav!
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja01.07.2015. u 14:59 - pre 106 meseci
Bako ,bako stvarno nismo primetili da su tvoji saveti ustvari za dobrobit svih nas.
Da li ti stvarno misliš da bi ukidanje subvencija bilo dobro za bili koga ( sem nekih pojedinaca) u ovoj zemlji?
Slažem se sa tobom po nekim pitanjima, ali ti to sve generalizuješ i unosiš previše emocija.

Citat:
superbaka: ja vas sve vreme savetujem kako bi trebali da se prilagodite sadasnjem sistemu


Znimljivo , ima pojedinaca koji su se izuzetno dobro prilagodili sistemu :) Naravno ako bi se veća masa ljudi prlagodila na taj način , sisstem više ne bi postojao.
Stvarno nisam video nijedan tvoj savet sem toga da se trebaju koristiti saveti stručnjaka .
Uglavnom iznosiš osude i protivljenje a ne mnogo toga šta bi trebalo da se radi.
I kakvo spaljivanje na lomači ? Vidiš da ljudi lajkuju tvoje komentare. Ako nastaviš tako možeš da imaš finu političku karijeru :) Lajkuju verovatno ljudi van poljoprivrede koji misle da im seljaci uzimadu njiove novce, a seljaci sa druge strane misle da oni ranu beograd i ostale gradove. Naravno greše i jedni i drugi.
2 puta u grčku , pa lepo , i ja sam završo fakultet a radim kod ćaleta zemlju i on mi daje keš na kašikicu .Očigledno da atomatizacija i robotika ovoj zemlji nisu potrebne.
Po svemu sudeći ja ću letovati na ćaletovoj na njivi :)
Bar se ti bako lepo provedi.

Pozdrav !



[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 01.07.2015. u 16:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja01.07.2015. u 16:41 - pre 106 meseci
To sto je na ES/EM uveden "smile or die" sistem pa mogu samo pozitivni glasovi da se daju za poruku ne znaci da ne bi imao 10x vise negativnih.
 
Odgovor na temu

mrIronMan

Član broj: 327770
Poruke: 146
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja01.07.2015. u 16:46 - pre 106 meseci
Ovo vise nema smisla drzava na svakih 10 tona predate psenice uzima 3 % kao solidarni porez za siromasne !!!!! Zasto nsiu stavili na svaku robu koja se uvozi 3% vec samo poljoprivrednicima uzima harac???. Drzava je resila da podrzi venturin predlog da se ugase svi manji poljoprivrednici!
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
176.106.120.*



+270 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja01.07.2015. u 18:08 - pre 106 meseci
pa kako drugačije doći do zemljišta jer im i osnovni kapital stoji pod znakom upitnika. Ne znaju kako se pošteno kupuje zemlja.
Glupi su im paori jer je zemlja skupa. Nisu oni glupi nego su ovi šibicari i sitne jajare pa im je to skupo.
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.static.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja01.07.2015. u 22:24 - pre 106 meseci
Citat:
mrIronMan:Drzava je resila da podrzi venturin predlog da se ugase svi manji poljoprivrednici!

Pa ventura objasnio, treba nam nekoliko tajkuna koji ce da placaju porez, a ostale konvertovati u socijalne slucajeve, da ne smetaju tajkunima. Ups, tu postoji jedan problem - tajkuni obicno ne placaju porez:
10-tajkuna-duguje-Srbiji-100-miliona-evra-poreza

Po mom shvatanju, ako neko slabijeg imovnog stanja mora da plati porez i usluge javnim preduzecima ili slede drakonske mere, tim pre to isto ili strozije mora da vazi za nekog ko je tokom tranzicije mnogostruko uvecao svoje bogatstvo. Ali, ventura sigurno ima objasnjenje zasto tajkunima treba oprastati porez, dugove za struju, grejanje i gas, kao i kazne za krivicna dela, a prema siromasnijim gradjanima primenjivati represiju, zar ne ventura?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja02.07.2015. u 01:31 - pre 106 meseci
Selo gori a super baba se češlja :))))

Ništa lično Dejane, šalim se malo. Deluje mi kao dobara fora u vezi teme. A i imamo reprizu tog remek nedela od serije :)
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja02.07.2015. u 11:31 - pre 106 meseci
Citat:
superbaka:
niko da ukapira da ja sve vreme pricam protiv svojih ekonomskih interesa... niko ne kapira da je seoskom veterinaru bolje da ima vise malih domacinstava koja ce da opstanu preko subvencija, nego da ima manje farmera sa kojima veterinar nema nikakvih dodirnih tacaka osim pisanja uverenja i druge papirologije, jer farmeri sami lece svoju stoku, a drzava ih ne prisiljava da se registruju i potpisu ugovor sa vet organizacijama za odrzavanje vet nadzora... ja vas sve vreme savetujem kako bi trebali da se prilagodite sadasnjem sistemu, i da vam za neku godinu bude bolje nego sto je sad, a posledicno i meni mozda, a vi cete da me spaljujete na lomaci... niko da ukapira da pricam sa razumom, gledajuci dugorocni razvoj poljoprivrede, i ako bi trebao da gledam svoje pedu...

ok, ako je tako, zelim vam da dobijete sve subvencije koje zelite... to ce meni omoguciti da umesto dva letovanja godisnje u Grckoj idem na dva letovanja godisnje na egzoticna ostrva, a kad se za koju godinu cujemo opet, recicete mi da li vam je bolje, ili plivate u istim govnima kao sad...

pozdrav!


Majstore, gledaj samo svoje pedu. Tako i ja, podrzavam Ciprasa, branim ga, svadjam se, kad... cek... stani mao... pa meni pare u grckoj banci.
 
Odgovor na temu

deki-bleki

Član broj: 282007
Poruke: 234
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja02.07.2015. u 12:22 - pre 106 meseci
Citat:
superbaka:
niko da ukapira da ja sve vreme pricam protiv svojih ekonomskih interesa... niko ne kapira da je seoskom veterinaru bolje da ima vise malih domacinstava koja ce da opstanu preko subvencija, nego da ima manje farmera sa kojima veterinar nema nikakvih dodirnih tacaka osim pisanja uverenja i druge papirologije, jer farmeri sami lece svoju stoku, a drzava ih ne prisiljava da se registruju i potpisu ugovor sa vet organizacijama za odrzavanje vet nadzora... ja vas sve vreme savetujem kako bi trebali da se prilagodite sadasnjem sistemu, i da vam za neku godinu bude bolje nego sto je sad, a posledicno i meni mozda, a vi cete da me spaljujete na lomaci... niko da ukapira da pricam sa razumom, gledajuci dugorocni razvoj poljoprivrede, i ako bi trebao da gledam svoje pedu...

ok, ako je tako, zelim vam da dobijete sve subvencije koje zelite... to ce meni omoguciti da umesto dva letovanja godisnje u Grckoj idem na dva letovanja godisnje na egzoticna ostrva, a kad se za koju godinu cujemo opet, recicete mi da li vam je bolje, ili plivate u istim govnima kao sad...

pozdrav!

Ima tu lepih ideja,a moj predlog je da se veterinari i stocari ujedine.
Posao farmaceuta je da pravi lekove,
Primarni posao veterinara je da lece i zivotinje,a ja bi jos dodao i biljke,a sekundarne poslove neka prepuste dip.ing.stocarstva sa poljoprivrednog fakulteta.
Stocari su ti koji ce da organizuju smestaj ishranu ,odgoj i selekciju stoke,
ali nazalost veterinari i stocari se konstantno "kolju" oko posla...
Veterinari idu toliko daleko da cak prave hranu za stoku (veterinarski zavod zemun,itd),da ne pricamo o selekciji zivotinja itd.Veterinari i stocari moraju biti ujedinjeni,da rade zajedno,a ne kao sto je slucaj na mnogim mestima odvojeno.
Bez trajnog resenja ovog problema,za poboljsanje stocarstva nema izbora.Ujedinimo se!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
95.180.115.*



+6455 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja02.07.2015. u 13:21 - pre 106 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Ali, ventura sigurno ima objasnjenje zasto tajkunima treba oprastati porez, dugove za struju, grejanje i gas, kao i kazne za krivicna dela, a prema siromasnijim gradjanima primenjivati represiju, zar ne ventura?

Dovoljno si dugo na forumu, možeš ti to i bolje.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja02.07.2015. u 13:46 - pre 106 meseci
Po statistici, u Srbiji je u poljoprivredi zaposleno oko 560 hiljada ljudi ili 12,6% ukupne radne snage.
Ako uporedimo ovaj podatak sa podacima u razvijenom zemljama, realno je dovoljno da se poljoprivredom bavi (na profitabilan način) 50-100 hiljada ljudi.
Sa druge strane, broj nezaposlenih u Srbiji je 750-800 hiljada.

Kada bi se poljoprivreda uredila, bez posla bi ostalo 400-500 hiljada ljudi, a sa postojećim nezaposlenim dogurali bismo do 1,3 miliona nezaposlenih.

Zato mi je uvek smešno kada se govori o poljoprivredi kao o velikom potencijalu Srbije, a nigde u razvijenom svetu poljoprivreda ne bi opstala bez subvencija. Zapitajte se, koje su najbogatije zemlje, one koje proizvode kakao ili one koje proizvode čokoladu. One koje proizvode banane, ili one koje proizvode kompjutere.

Poljoprivreda je strateški bitna grana, do mere dok zadovoljava lokalne potrebe neke zemlje.

Da bismo rešili problem viška radne snage u poljoprivredi, sitnih poseda i profitabilnosti, potrebno name je 200-300 hiljada novih malih i srednjih preduzeća...
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja02.07.2015. u 14:56 - pre 106 meseci
Već je objašnjeno da je ta cifra od pola miliona zaposlenih u poljoprivredi nerealna i naduvana.
Ratarstvo (inače mislim ubedljivo najzastupljenije u našoj pp) je posebno specifično jer se radi sezonski . Znači ima perioda kad ima previše posla, a ima perioda kada se bukvalno ne radi ništa. To se onda masa ljudi se zapošljava nadničarski a ostatak godine bez prihoda. Ne znam dali ti ljudi jedu sezonski isto , nabace koju kilu viška dok ima posla i para a posle troše zalihe :). Smešno i tužno u isto vreme.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.static.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja02.07.2015. u 19:40 - pre 106 meseci
Citat:
djoka_l:
Po statistici, u Srbiji je u poljoprivredi zaposleno oko 560 hiljada ljudi ili 12,6% ukupne radne snage.

Ja poslednji podatak koji sam nasao je da dok je ministar bio Sasa Dragin, imali smo oko 490.000 registrovanih poljoprivrednih gazdinstava + neregistrovana, znaci otprilike toliko, sto znaci da na svakom gazdinstvu radi samo jedna osoba, tj. po zakonu se doprinosi placaju na samo jednu osobu, pa odatle podatak o toliko zaposlenih. Realno bi trebalo detaljno proanalizirati na sta se koji statisticki podatak odnosi, jer bi se moglo desiti da ih ima znatno vise i da je situacija jos crnja od ionako crne koju navodis. Ja sam iskopao i podatak da 1.3 miliona ljudi zivi od poljoprivrede, sto se svakako odnosi i na decu poljoprivrednika koja zive u zajednickom domacinstvu. Bilo kako bilo, tvoja poenta je dobra - visak zaposlenih od nekoliko stotina hiljada u poljoprivredi sa kojima nemamo bas jasnu viziju sta da radimo.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja02.07.2015. u 19:58 - pre 106 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Ja poslednji podatak koji sam nasao je da dok je ministar bio Sasa Dragin, imali smo oko 490.000 registrovanih poljoprivrednih gazdinstava + neregistrovana, znaci otprilike toliko, sto znaci da na svakom gazdinstvu radi samo jedna osoba, tj. po zakonu se doprinosi placaju na samo jednu osobu, pa odatle podatak o toliko zaposlenih.

To bi bilo u redu pod pretpostavkom da onaj ko registruje poljoprivedno gazdinstvo ne može da bude zaposlen nigde drugo osim u njemu. Masa ljudi koji imaju najregularniji mogući posao imaju registrovano gazdinstvo upravo radi subvencija, poreskih olakšica, uplate PIO/zdravstvenog ako rade na crno itd.

A po domaćinstvima koja se zaista bave poljoprivredom, otprilike svaki punoletan član ima na sebe registrovano gazdinstvo: otac, sin, majka, baba, deda, strina, tetka... razlog tome je uglavnom učestvovanje na licitacijama, odnosno eskiviranje plaćanja licitirane cene. Pa kad strini zabrane da licitira zemlju jer nije platila, oni iduće godine licitiraju na babino gazdinstvo. A i subvencije nisu na odmet.

Tako da realno podatak o broju registrovanih gazdinstava nema nikakve veze sa brojem zaposlenih u poljoprivredi.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.static.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja02.07.2015. u 21:02 - pre 106 meseci
Sve i da to prihvatimo to potpuno tacno u vojvodini, u centralnoj Srbiji nije iz prostog razloga sto tamo nema nikakvog zemljista za licitiranje i ja nikada nisam cuo za primer domacinstva gde je vise od jednog clana registrovalo gazdinstvo. Ali, nema razloga sad da se time bavimo, jer bilo da je tako kako ti kazes, ili kako ja kazem, ili kako kaze dusanboss, uglavnom se svi slazemo oko toga da srbija ima sestocifren broj suvisnih/socijalnih/hobi poljoprivrednika - kako ih vec ko od nas zove. Ja sam gore predlozio resenje - da organizujemo ovde kakav rat, pa milion suvisnih pravac u veliku seobu srba u Nemacku kao izbeglice. Lepo socijalnim poljoprivrednicima, jer ce tamo kao azilanti dobijati mnogo vise novca a nece morati da rade, lepo tajkunima jer ce dobiti mnogo nove zemlje za intenzivnu proizvodnju, lepo drzavi jer nece morati da finansira socijalne potrebe svojih gradjana. Svi srecni, svi zadovoljni
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja02.07.2015. u 22:02 - pre 106 meseci
Evropa već finansira naše socijalne slučajeve(rome ,hobi poljoprivrednike, ili ko god bi moga da zagadi njhovo urdjeno društvo). Pod uslovom da ih ni po koju cenu nešaljemo tamo :) . Do duše mi ne radimo dobro posao zadržavna istih mada vlada, ili ko već, izuzetno dobro radi proces zadržavanja dobrog dela novca za te namene.
Isti slučaj će biti sa azilantima.
Zbogom beloj kugi u "državi" Srbiji :)
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja04.07.2015. u 22:21 - pre 106 meseci
Uh,car.Pravi koga treba braniti.Pa koliko je ovaj seljackih subvencija preklopio.?

Osuđen na osam meseci zatvora jer je sakrio 2.000 hektara!

Citat:
Nedavno smenjeni gradonačelnik Mladenovca Dejan Čokić iz Demokratske stranke pravosnažno je uslovno osuđen na osam meseci zatvora zbog neprijavljivanja ogromne imovine koju poseduje.
Zbog neprijavljivanja kao i davanja lažnih podataka, Agencija za borbu protiv korupcije podnela je prijavu istražnim organima koja je okončana presudom.

Čokić, čija je mesečna zarada iznosila 105.000 dinara, Agenciji nije prijavio neverovatnih 1.897 kvadratnih metara stambenog i poslovnog prostora, kao i 10.677 kvadrata koliko ima u njivama u mladenovačkom naselju Kovačica.

Takođe, nije prijavio ni 9.062 kvdrata u njivama i više od dve hiljade kvadrata u vinogradima koje nje, zatim automobil “tojotu” svoje supruge, kao i milionska potraživanja koja joj isplaćuje preduzeće “Komerc Javor” u kojem je direktor.

U presudi se navodi i da je njegova supruga je pozajmljivala novac preduzeću “Komerc Javor”, da bi bilo likvidno a na osnovu čega joj je isplaćeno 3,64 miliona dinara poslednjeg dana 2009, 14,46 miliona zadnjeg dana 2011. i 901.525 dinara u decembru 2012. Sve to Čokić takođe nije prijavio.

- Čokić nije prijavio ni 629 kvadrata i 765 kvadrata u zgradama u kojima se nalaze domovi za stara lica, kao ni kvadrate u pet porodično stambenih zgrada.

Takođe, na njegovo ime su i neprijavljene četiri njive, treće klase, od po 375, 378, 1.532 i 5.258 kvadrata, kao i veštački stvoreno neplodno zemljište površine 3.134.

Na ime supruge vode se dve njive pete klase od 2.197 i 4.488 kvadrata, zatim njiva četvrte klase 2.377 i vinograd od 2.323 kvadrata, kao i automobil “tojota” – navodi se u presudi.

Podsetimo, Čokić je nedavno smenjen sa mesta predsednika opštine Mlaednovac. On je tada za Teleprompter.rs rekao da su batinaši Srpske napredne stranke na silu primorali odbornike da glasaju za njegovu smenu.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
31.223.156.*



+6455 Profil

icon Re: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja04.07.2015. u 22:39 - pre 106 meseci
Nekako si iz teksta zaključio da je lik sakrio 2000 hektara??
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Poljoprivreda :: Prošlogodišnji scenario sa poljoprivrednicima se nastavlja
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 589223 | Odgovora: 1617 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.