Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je zvakanje isto sto i pusenje

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je zvakanje isto sto i pusenje

[ Pregleda: 5139 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Da li je zvakanje isto sto i pusenje11.04.2012. u 12:46 - pre 146 meseci
Gledao sam neku limunadu sa piter selekom pa mi palo napamet da pitam da li bi oni koji bi presli na zvakanje duvana morali da izlaze na mesta za pusenje.
Posto se radi o duvanu da li se odnosi zabrana zbog duvanskog dima ili duvana uopste.Oni bi pljuvali non stop,nebi bilo dima ali mirisa duvana da.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Da li je zvakanje isto sto i pusenje11.04.2012. u 13:15 - pre 146 meseci
Ne bi pljuvali non stop. Mogli bi da pljuju samo dok ih gazda ne spazi šta rade.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Da li je zvakanje isto sto i pusenje11.04.2012. u 13:20 - pre 146 meseci
Mogu da ušmrkavaju... burmut :)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Da li je zvakanje isto sto i pusenje11.04.2012. u 13:35 - pre 146 meseci
Ne bi bilo mirisa za okolinu, bar ne mirisa koji se oseca pusenjem cigarete. Ne truje se niko, sve sto ne valja je "Sam svoj majstor" ili sto rek'o jedan moj drug kome se to svidelo svojevremeno "U se' i u svoje kljuse"!

Inace se meni nije svidelo, ni malo, a do pre tri godine sam bio aktivni strastveni pusac, najmanje dve pakle dnevno - u vecini slucajeva tri i vise pakli dnevno! Probao sam nekoliko vrsta, nekako smolasto i ima se jak ukus nikotina u ustima. Kao kad se ne vodi racuna pa dodirne jezikom mustikla koja nije na vreme ociscena. Pusaci znaju o cemu pricam. I, koliko se secam, vrlo je otrovno da se proguta, zato se "pljucka" svaki cas (ono malo sto neminovno prodje je zanemarljivo ali vec kolicina od jednog zvakanja moze da izazove velike neprilike u organizmu).

Sve pricam koliko me secanje sluzi, bilo je to prilicno davno.

Burmut je nesto drugo. I sada imam negde "stekovanu" jednu burmuticu, ne secam se koja aroma... ali je vrlo zanimljiva varijanta. Medjutim i to je navlakusa prilicna. :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li je zvakanje isto sto i pusenje11.04.2012. u 14:17 - pre 146 meseci
Zvakaci duvana obicno pljuju u praznu flasu od piva. Video sam licno, napljuju do pola flase za par sati. Jeste da ne smrdi, ali je stvarno odvratno. Ja bi im zabranio izlaske, nek pljuju kod kuce.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Da li je zvakanje isto sto i pusenje11.04.2012. u 19:20 - pre 146 meseci
Ja nisam pusac pa ne znam ni za cigare,da li je isti uzitak ili sasvim nesto drugo.Predpostavljam da im pljuvacne zlezde rade samo tako.
A i sigurno im bazdi iz usta da okolini nije lako.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Da li je zvakanje isto sto i pusenje11.04.2012. u 19:58 - pre 146 meseci
Nikako ne bazdi podjednako. Za okolinu je lakse da zvacu nego da pushe.
ALi da izgleda uzasno kada pljuckaju... jeste :(
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Da li je zvakanje isto sto i pusenje12.04.2012. u 09:55 - pre 146 meseci
Svedjani imaju nesto sto se zove Snus. To je pakovanje vlaznog duvana koji se stavi izmedju desni i obraza i ne zvace se niti se pljuje, drzi se i desni upijaju nikotin kroz poroznu kesicu. Ako neko vec ima neizlecivu zavisnost od nikotina, meni bar to izgleda kao mnogo bolja opcija. AKo nista, bar mene ne truje.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Da li je zvakanje isto sto i pusenje12.04.2012. u 18:02 - pre 146 meseci
Kako god se koristilo posledice su strava.


Citat:
Žvakanjem duvana u telo se direktno unosi NNK supstanca koja spada među najopasnije koje duvan sadrži.


http://www.mondo.rs/s172269/Ma...uvana_opasnije_od_pusenja.html

Citat:
Oglašavanje
Član 64.
Zabranjeno je oglašavanje duvana i duvanskih proizvoda, uključujući svako isticanje žiga ili druge oznake proizvodjača tih proizvoda, u štampi, na radiju i televiziji, preko bioskopskih dijapozitiva, filmova, panoa, tabli, nalepnica, oglasnih sredstava na ulicama, javnim mestima, na javnim objektima i sredstvima saobraćaja, preko knjiga, časopisa i odevnih predmeta i preko nalepnica, plakata i letaka ako su te nalepnice, plakati i leci odvojeni od ambalaže proizvoda duvana i duvanskih proizvoda.
Zabranjena je distribucija besplatnih duvanskih proizvoda gradjanima kao i promotivni popust za duvanske proizvode.
Zabranjeno je isticanje žiga ili druge oznake proizvodjača duvana i duvanskog proizvoda na način iz stava 1. ovog člana i u oglasnoj poruci kojom se ne preporučuje proizvodjač duvana i duvanskog proizvoda, uključujući i oglasnu poruku kojom se preporučuje sponzorisana aktivnost.
Ne smatra se oglašavanjem iz stava 1. ovog člana isticanje duvanskih proizvoda na prodajnom mestu i objavljivanje obaveštenja o kvalitetu i drugim svojstvima duvana, odnosno duvanskih proizvoda na prodajnom mestu, u stručnim knjigama, časopisima i drugim stručnim publikacijama koje su namenjene isključivo proizvodjačima ili prodavcima tih proizvoda, kao ni korišćenje žiga i druge oznake proizvodjača duvanskih proizvoda na sredstvima poslovne komunikacije i poslovne reprezentacije tog proizvodjača.
Upozorenje o štetnosti duvanskih proizvoda

Član 65.
Proizvodjači duvana i duvanskih proizvoda dužni su da originalno pakovanje tih proizvoda obeleže i označe u skladu sa zakonom kojim se uredjuje proizvodnja i promet duvana i duvanskih proizvoda.
Zabrana prikazivanja pušenja i duvanskih proizvoda u oglasnim porukama

Član 66.
Zabranjeno je u oglasnoj poruci prikazivati pušenje ili oponašanje pušenja, duvanske proizvode, njihovu ambalažu i duvanski dim.
Član 67.
Ograničenja i zabrane propisane ovim zakonom za oglašavanje duvanskih proizvoda, ne odnose se na oglasnu poruku kojom se preporučuje prestanak, odvikavanje i borba protiv pušenja.
U oglasnoj poruci iz stava 1. ovog člana nije dozvoljeno koristiti žig ili drugu oznaku proizvodjača duvanskih proizvoda.
Zabrana sponzorisanja od strane proizvodjača duvanskih proizvoda i alkoholnih pića

Član 89.
Proizvodjač duvanskih proizvoda ne može sponzorisati medije, sportiste, sportske klubove, sportska takmičenja, takmičenja, uključujući i sponzorisanje pojedinaca, odnosno učesnika tih manifestacija.
Proizvodjač duvanskih proizvoda ili alkoholnih pića ne može da sponzoriše maloletna lica, njihove aktivnosti, kao ni lica ili aktivnosti čiju publiku pretežno čine maloletna lica.
Proizvodjač alkoholnog pića, osim piva, ne može sponzorisati sportiste, sportske klubove i sportska takmičenja


A sta je onda sa tim duvanom za zvakanje.Kako je klasifikovan za reklamiranje posto u clanu 66 je oponasanje,pusenje i duvanski dim pomenut.
Nigde nema da je i duvan za zvakanje u toj grupi.Kako je isto klasifikovan za uvoz.U kom je obliku.Neko ce bican duvan u refuzi vakumirati
i mozda prikazati kao duvan za zvakanje a posle ga ovde pakovati i tako izbegavati akcize i ostale pratece dazbine.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li je zvakanje isto sto i pusenje12.04.2012. u 18:48 - pre 146 meseci
Who cares...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li je zvakanje isto sto i pusenje12.04.2012. u 18:55 - pre 146 meseci
Citat:
A sta je onda sa tim duvanom za zvakanje.Kako je klasifikovan za reklamiranje posto u clanu 66 je oponasanje,pusenje i duvanski dim pomenut.
Nigde nema da je i duvan za zvakanje u toj grupi.Kako je isto klasifikovan za uvoz.U kom je obliku.Neko ce bican duvan u refuzi vakumirati
i mozda prikazati kao duvan za zvakanje a posle ga ovde pakovati i tako izbegavati akcize i ostale pratece dazbine.


Ko uopšte kod nas žvaće duvan? Ne sećam se da sam u životu video
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Da li je zvakanje isto sto i pusenje12.04.2012. u 19:25 - pre 146 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: A sta je onda sa tim duvanom za zvakanje.Kako je klasifikovan za reklamiranje posto u clanu 66 je oponasanje,pusenje i duvanski dim pomenut.
Nigde nema da je i duvan za zvakanje u toj grupi.Kako je isto klasifikovan za uvoz.U kom je obliku.Neko ce bican duvan u refuzi vakumirati
i mozda prikazati kao duvan za zvakanje a posle ga ovde pakovati i tako izbegavati akcize i ostale pratece dazbine.

Akcize se valjda placaju na krajnji proizvod kao i PDV, pa cak i da ga izbegne, na kraju ce ga opet platiti?

A to sto je zabranjena reklama, ne vredi ni kaciti macku o rep, opet e u svakoj seriji, filmu itd. nakrca reklama cigara/cigareta da nema nista od toga ;)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Da li je zvakanje isto sto i pusenje12.04.2012. u 19:28 - pre 146 meseci
Citat:
Da li je zvakanje isto sto i pusenje

Nije, obicno vise boli.





Jbg, morao sam :]
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li je zvakanje isto sto i pusenje12.04.2012. u 19:28 - pre 146 meseci
Hahahahahahaha
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Da li je zvakanje isto sto i pusenje12.04.2012. u 20:35 - pre 146 meseci
Citat:
Ko uopšte kod nas žvaće duvan? Ne sećam se da sam u životu video

Citat:
da li bi oni koji bi presli na zvakanje duvana

ali da ne boli
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li je zvakanje isto sto i pusenje12.04.2012. u 23:22 - pre 146 meseci
Ko će preći... nije žvakanje duvana neka novotarija, postoji to odavno, da neko hoće da pređe, prešao bi valjda odavno. Možda može neko ko radi napolju da žvaće i pljucka, ali ovde je ionako većina u gradu, po nekim kancelarijama i slično, da počnu da žvaću i pljuckaju verovatno bi momentalno dobili otkaz
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Da li je zvakanje isto sto i pusenje13.04.2012. u 07:11 - pre 146 meseci
Mozda nisu razmisljali o tome.Zimi bi bili u toplim kancelarijama,a ne cupkali na minusu i uvlacili dim sa drhtavicom.
Neki bi sa tim lucenjem nikotina i odvikao od klasicnog pusenja.Jos jedan predlog za one koji idu na pus pauzu,da
krenu sa zavijanjem.Posle nekog vremena bi ima dosadilo i to.A inace sef se pljuje pod obavezno tako da sa tim prezvakanim
duvanom bi bilo u 3D.

P.S.Mozda to bude novi biznis,posto to nespada pod pusenje (cigareta) a duvan je.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je zvakanje isto sto i pusenje

[ Pregleda: 5139 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.