Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Golf 3 izgubio 5 brzinu i krči u 2 brzini

elitemadzone.org :: AutoZone :: Golf 3 izgubio 5 brzinu i krči u 2 brzini
(Zaključana tema (lock), by vladd)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12978 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
109.227.12.*



+16 Profil

icon Golf 3 izgubio 5 brzinu i krči u 2 brzini14.04.2012. u 20:44 - pre 145 meseci
pišem u ime komšije koji ima Golf 3 , 1.9 dizel , 1995 god. Izgubio je 5 brzinu i krči u 2 brzini. Došo je kod mene jer imam kanal da vidi šta da radi. Bila je otpuštena matica na levom točku , pa smo mislili da se poluosovina izvukla iz mjenjača. vratili smo poluosovinu nazad i zašarafili maticu. ali problem je osto isti. dali je moguče da je pokvaren mjenjač i sinhroni u njemu ? ps : kupio ga je prije 15 dana.
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
0

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Golf 3 izgubio 5 brzinu i krči u 2 brzini15.04.2012. u 06:52 - pre 145 meseci
Jeste malo cudno da nastrada peta, ali druga uglavnom prva nastrada, tako da je menjac 99% u pitanju. Da je nastradao birac brzina ne bi mogao ni u jednu brzinu.
 
0

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Golf 3 izgubio 5 brzinu i krči u 2 brzini15.04.2012. u 07:12 - pre 145 meseci
Citat:
kupio ga je prije 15 dana.


Kad vec nije vodio majstora sa sobom kada je kupovo auto,nek sad trazi dobrog mehanicara da sve detaljno pregleda...
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Golf 3 izgubio 5 brzinu i krči u 2 brzini15.04.2012. u 10:47 - pre 145 meseci
Bolje je vratiti doticni auto, to je veliki skriveni nedostak o kojem nije informisan kupac.

Poz
 
0

ludidzora28
Milan Najerica
Mladenovac

Član broj: 159215
Poruke: 556
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.ludidzora.co.nr


+20 Profil

icon Re: Golf 3 izgubio 5 brzinu i krči u 2 brzini15.04.2012. u 11:30 - pre 145 meseci
U pravu si... Vec vidim sebe koji je znao da kupuej auto sa crknutim motorom i ako je kupac govorio da je u tiptop stanju... Svasta zivi na ovoj planeti... :) Pa mi opet nije bilo svejedno kada sam ga radio i ako je cena na kraju bila kao i za isto vozilo u "dobrom stanju", +/- 100e.

U svakom slucaju je menjac gecrkt, a sta mu je moze biti vise stvari. Kolegi na Golf II je crkla 5-a brzina, izlizali se unutrasnji zubi na zupcaniku, posle zamene ne kvalitetnim zupcanikom sledeci put je stradao i on i osovina na koju ide... Mada je on sam bio krivac jer ga je terao 5 na male obrtaje, 50-60 km/h po gradu, a zupcanik od 5-e je veoma mali i trpeo je... Kako je kod III ne znam ali mozda je slicno, ovo je samo primer...

Najbolje da sa prodavcem lepo sedne i kaze sta je u pitanju pa da se dogovore, ili da mu vrati pare a on njemu auto ili da nekako podele trosak...
 
0

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
109.227.23.*



+16 Profil

icon Re: Golf 3 izgubio 5 brzinu i krči u 2 brzini15.04.2012. u 12:46 - pre 145 meseci
hvala na savjetima !!! komšija je pročito šta ste napisali. na njemu je da odluči šta će da radi. pozzzz
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Golf 3 izgubio 5 brzinu i krči u 2 brzini15.04.2012. u 13:23 - pre 145 meseci
Da bih olaksao odluku ispricacu nesto.

Pozeleo sam da promenim odnos (ispravnih) zupcanika pete brzine, posto je laka zahvat, par zupcanika se nalazi izvan kucista VW menjaca, pokriveni deklom.
PAR zupcanika drugacijeg odnosa su kostali 350 evra..sto je odlucilo da ostane kako jeste.

Problem je sto ljudi misle da auto koji plate 2-3000 evra, velika popravka treba da kosta 5-10%, par stotina evra..

U ovom slucaju, kvalitetna popravka moze da kosta par hiljada evra, racunajuci kupovinu novog menjaca.

Kupovati polovan menjac moze da umanji troskove, na 500-1000 evra, sa neizvesnim ishodom, niko nece garantovati za takav menjac, dugotrajnu upotrebljivost. Uostalom "sta se htelo za 500 evra"? Da traje vecito?

A golf 3 sa neispravnim menjacem, ne bi trebao da kosta vise od 1500 evra...

Ocigledno je i ovo vozilo, nakon loma menjaca, dozivelo ili postavljanje najjeftinijeg polovnog, tek za prodaju, ili opravku kod nekog kvazimajstora(najjeftiniji koji ima alat i volju, ali ne i adekvatan alat, delove i znanje..), tek da bude "pripremljen" za prodaju..

Toliko..menjac se odmah pokazao, sta li tek sledi, ne preporucujem sadasnjem vlasniku da otkriva...

Poz

P.S. Jeste da je vozilo kupljeno u "vidjenom" stanju, ali je takodje receno da je u "voznom" stanju, na sta treba potencirati pricu oko vracanja tesko neispravnog vozila.
 
0

ludidzora28
Milan Najerica
Mladenovac

Član broj: 159215
Poruke: 556
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.ludidzora.co.nr


+20 Profil

icon Re: Golf 3 izgubio 5 brzinu i krči u 2 brzini15.04.2012. u 13:40 - pre 145 meseci
Sam oda je prodavac neki normalan, a verovatno nije neki fini gospodin cim je uvalio auto. Moze da kaze ti si auto video, probao, kupio, ko te sisa sto nisi poveo nekog iskunog majstora ili koga vec ko se razume, sam si kriv. I pri tom ako auto nije prepisan moze da kaze ostavi lepo kljuceve ako ti se ne svidja i dovidjenja. Pa onda batine, sud itd... Sem ako nije napravljern ugovor. Ja npr. kad sam uzeo auto uzeo sam ga bez ikakvih ugovora, isao sam tek posle mesec-dva da odradim prepis, i u ugovoru je pisalo da ako se na vozilu desi nki kvar ili se ustanovi da nesto nije u redu u nekom kracem vremenskom roku, isto tako je pisalo da je vozilo u ispravnom stanju, da sve troskove snosi prodavac. E onda sam mogao da jurim ovog sto je mislio da je baja sto je tvrdio da je motor odlican, ali sam auto platio dosta ispod cene i nisam takav covek, ali kakav je on na kraju ispao kajem se sto nisam bio djubre...

U svakom slucaj unapisi kako je komsija prosao... I ako ima ugovor nek dobro procita da ne pise negde nesto slicno ovome, auto ispravno i ako se desi neki kvar u skorije vreme da je prodavac duzan da to otkloni... Moda pise, mozda ne...
 
0

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Golf 3 izgubio 5 brzinu i krči u 2 brzini15.04.2012. u 13:51 - pre 145 meseci
Heh,

ja sam kupcu mog (polovnog) vozila starog 10 godina dao bezuslovnu garanciju od 2 godine.
Od tada je proslo 5 godina a kupac, osim zamene pneumatika, zutu banku nije ulozio. Nisam siguran ni de je ulje menjao.


Ima nas svakakvih!
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Golf 3 izgubio 5 brzinu i krči u 2 brzini15.04.2012. u 17:34 - pre 145 meseci
Citat:
ludidzora28:  i u ugovoru je pisalo da ako se na vozilu desi nki kvar ili se ustanovi da nesto nije u redu u nekom kracem vremenskom roku, isto tako je pisalo da je vozilo u ispravnom stanju, da sve troskove snosi prodavac. E onda sam mogao da jurim ovog sto je mislio da je baja sto je tvrdio da je motor odlican, ali sam auto platio dosta ispod cene i nisam takav covek, ali kakav je on na kraju ispao kajem se sto nisam bio djubre...

U svakom slucaj unapisi kako je komsija prosao... I ako ima ugovor nek dobro procita da ne pise negde nesto slicno ovome, auto ispravno i ako se desi neki kvar u skorije vreme da je prodavac duzan da to otkloni... Moda pise, mozda ne...

Bas bih voleo da upoznam tog prodavca koji ce tako nesto da potpise a da nije diler automobila ili da nema neki servis iza sebe, mislim da imate malo prevelika ocekivanja.

U kupoprodajnom ugovoru uvek stoji da je kupac vozilo pregledao i da se prodaje u vidjenom stanju, naravno uvek mozes da ga tuzis ili da se bijes.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

milovanmaric
milovanmaric
MElektro
Cacak

Član broj: 218769
Poruke: 315
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Golf 3 izgubio 5 brzinu i krči u 2 brzini15.04.2012. u 18:10 - pre 145 meseci
Neznam oko ugovora,

svez mi je podatak, od drugara koji zivi u Nemackoj, da polovan auto kad prodas tamo, kupac ima pravo/mogucnost da kroz 14 dana vrati auto ako se ustanovi/nastane bilo kakva neispravnost, nakon toga, prodavac je miran, tj, nije obavezan da prihvati auto.

 
0

ludidzora28
Milan Najerica
Mladenovac

Član broj: 159215
Poruke: 556
*.opera-mini.net.

Sajt: www.ludidzora.co.nr


+20 Profil

icon Re: Golf 3 izgubio 5 brzinu i krči u 2 brzini15.04.2012. u 19:26 - pre 145 meseci
Bem ga, tako je nekako pisalo, znam da ke sigorno pisalo da je prodavac duzan da to otkloni, pisalo je nesto u fazonu, ako se na autu desi kvar usled vise sile, sto mi je posebno iskopalo oci, da je prodavac u duznosti dq to resi. Bas je smesno zvucalo... A to je ugovor iz agencije koji on potpisao ne citajuci i kada sam ga ja opet tumacio, po tome sto pise mogao je ladno da snosi neke troskove, al aj reko necu a posle kad mi ni posle 4 meseca nije poslao hladnjak klime koji mu stoji kuci i ne sluzi nicemu i ja ga zovem a on se ne javljq, krivo mi je sto ga nisam motao makat i po sudu. Kao sto Zarko rece ima nas svakakvih...
 
0

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Golf 3 izgubio 5 brzinu i krči u 2 brzini16.04.2012. u 16:19 - pre 145 meseci
Ovo je smijurija... hoćete da kažete da kad čovjek kupuje 20 godina star auto treba da dobije garanciju i treba prodavac da mu popravlja auto ako se nešto pokvari?
Otkud znate da je prodavac znao da će se menjač pokvariti?
Vraćanje auta starog 20 godina posle 15 dana vožnje?
U slučajevima kad se desi veći kvar odma posle nekoliko dana obično može prodavac da pokaže dobru volju i da snosi pola troškova popravke... ali to se dešava veoma rijetko...
Pregledao je vozilo i isprobao, žao mu je bilo da plati majstora isto kao što mu je žao bilo da plati majstora kad se auto pokvario nego je otišao na kanal kod komšije koji je postavio temu na internetu... Sad mu je žao da kupi drugi menjač... Da sam mu kojim slučajem ja prodao tog golfa rekao bih mu: "Popravljaj sam svoje auto".
Pa i čovjeka koji je juče izgledao sasvim dobro može srce da zvekne a kamoli stari auto da mu se pokvari motor ili menjać...
Ako je htio garanciju trebao je da uzme novi auto ili o tome da se dogovori sa prodavcem prije kupovine...
Da je meni neko prodao auto koji bi odma sjutra imao kvar menjaca nebi ni zvao prodavca da ga obavjestavam o tome.
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Golf 3 izgubio 5 brzinu i krči u 2 brzini16.04.2012. u 17:15 - pre 145 meseci
@Nocni

Prodavac je DUZAN da obavesti kupca o svim nedostacima.

@I AM BORGS

Postoji u Zakonu o zastiti potrosaca deo koji se zove - "NEPOŠTENO POSLOVANjE". Neka taj komsija to lepo procita i videce da ima osnova za vracanje novca ili tuzbu ako prodavac ne zeli da mu vrati novac.
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Golf 3 izgubio 5 brzinu i krči u 2 brzini16.04.2012. u 17:23 - pre 145 meseci
@vilil1

Postoje i neposteni kupci, toliko o tome.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Golf 3 izgubio 5 brzinu i krči u 2 brzini16.04.2012. u 17:26 - pre 145 meseci
@Vilil1,
Naravno, nisi ni procitao sta sam napisao... Kako ce ga obavijestiti o nedostatku ako ni sam ne zna za taj nedostatak?
Radi se o starom autu na kojem su ovakvi kvarovi potpuno normalna pojava... tu moze da crkne bilo sta kao sijalica...(a juce je odlicno radilo )
Sto se tice placeva na kojima se prodaju polovnjaci, tu je situacija jos gora... vecinu vozila vlasnici nisu vozili ni 200 metara a kamoli da znaju nesto vise o njima.
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Golf 3 izgubio 5 brzinu i krči u 2 brzini16.04.2012. u 18:14 - pre 145 meseci
Citat:
bakara: @vilil1

Postoje i neposteni kupci, toliko o tome.

Ne razumem? Ti mislis da je ovaj sto je kupio golfa neposten? Da je namerno pokvario auto, ili...

Citat:
Nocni: @Vilil1,
Naravno, nisi ni procitao sta sam napisao... Kako ce ga obavijestiti o nedostatku ako ni sam ne zna za taj nedostatak?
Radi se o starom autu na kojem su ovakvi kvarovi potpuno normalna pojava... tu moze da crkne bilo sta kao sijalica...(a juce je odlicno radilo :-))
Sto se tice placeva na kojima se prodaju polovnjaci, tu je situacija jos gora... vecinu vozila vlasnici nisu vozili ni 200 metara a kamoli da znaju nesto vise o njima.

Pa naravno da sam procitao sve sto si napisao. ;) I zaista ne razumem sta je smesno? Sto je neko prodao auto, kome je za 15. dana crkao menjac? Da, naravno da ne moze da obavesti o svakoj sitnici, ali moze o tome kako radi, sta je menjano, kako je odrzavan, kako se ponasa na putu, cuje li se nesto neuobicajeno...

A u vezi placeva, cini mi se da su oni u obavezi da daju garanciju od godinu dana.

edit

Emisija Mirka Nemirka o garanciji za automobile -

http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/RTS+1/840712/SAT.html
 
0

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Golf 3 izgubio 5 brzinu i krči u 2 brzini16.04.2012. u 18:24 - pre 145 meseci
Problem svih problema je placena cena automobila.

Ako je auto platio 1500 eura onda je za ocekivati da takav auto ne valja.

Ako je Golfa 3 tdi platio 3500 ili vise eura, sto bi bila normalna cena za automobil u odlicnom stanju, onda postoji, bar nekakvo moralno pravo po kome bi prodavac trebao ucestvovati u popravci.
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Golf 3 izgubio 5 brzinu i krči u 2 brzini16.04.2012. u 19:36 - pre 145 meseci
Citat:
vilil1: Ne razumem? Ti mislis da je ovaj sto je kupio golfa neposten? Da je namerno pokvario auto, ili...

Ne mislim ja nista, a nisma ni vidovit da znam da li je neko namerno ili slucajno pokvario auto.

Citat:
vilil1: Pa naravno da sam procitao sve sto si napisao. ;) I zaista ne razumem sta je smesno? Sto je neko prodao auto, kome je za 15. dana crkao menjac? Da, naravno da ne moze da obavesti o svakoj sitnici, ali moze o tome kako radi, sta je menjano, kako je odrzavan, kako se ponasa na putu, cuje li se nesto neuobicajeno...

A ovde je valjda kupac bio malouman pa nije primetio 15 dana da menjac ne radi dobro ili sta...?

Mozda je do sada dobro radio, a sada crk`o skroz...
Stavi se u situaciju da sutra prodas auto koji te je godinama dobro sluzio a posle 15 dana ti dodje kupac i kaze da mu je crkao motor i od tebe sa punim pravom trazi pare za popravku, sta bi mu rekao?

Citat:
Zarko Silic

Ako je auto platio 1500 eura onda je za ocekivati da takav auto ne valja.

Ako je Golfa 3 tdi platio 3500 ili vise eura, sto bi bila normalna cena za automobil u odlicnom stanju, onda postoji, bar nekakvo moralno pravo po kome bi prodavac trebao ucestvovati u popravci.

Slazem se sa ovim, ali ni to ne mora uvek biti pravilo...

Pre nekoliko godina sam prodao ja prodao jednog pola variant za vrlo lepe pare, i to prijateljovom prijatelju, za par nedelja mu je pukao zupcasti u voznji, a ubrzo posle toga je crkao i ventilator na hladnjaku pa je prokuvao...i sta sam ja tu kriv?
Ne bih rekao...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Golf 3 izgubio 5 brzinu i krči u 2 brzini16.04.2012. u 20:02 - pre 145 meseci
Citat:
bakara: .i sta sam ja tu kriv?



Da, delimicno. Bar za zupcasti.
 
+1

elitemadzone.org :: AutoZone :: Golf 3 izgubio 5 brzinu i krči u 2 brzini
(Zaključana tema (lock), by vladd)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12978 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.