Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske

elitemadzone.org :: MadZone :: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31286 | Odgovora: 184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske11.06.2012. u 22:44 - pre 144 meseci
Tesko da ce vojska da porusi most, bez pomoci nekog drugog elementa, na primer vetra ili lose i/ili propale konstrukcije.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske11.06.2012. u 23:01 - pre 144 meseci
Citat:
puma721: neka bude da je tako ,ali samo mi nije jasno gde je taj akumulator i kakav je taj
akumulator kji srusi most.

Akumulator ko' akumulator, ništa specijalno:


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske11.06.2012. u 23:11 - pre 144 meseci
vidi se iz aviona da za drugi nisi imao projekat u solid worksu :/
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske11.06.2012. u 23:19 - pre 144 meseci
Dva puta sam imao iskustvo talasanja Brankovog mosta u Beogradu (koji se nekada zvao "bratstvo jedinstvo") usled prelaska hiljada ljudi bez ikakvog marširanja. Organizatori su morali povremeno da zaustavljaju kolonu.

Sad, koliko je vojnika potrebno ne znam, ali sigurno da će udarajući macolama iz sve snage brže da sruše most, nego marširanjem. No, preko mosta se ne maršira.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske12.06.2012. u 10:17 - pre 144 meseci
bilo na mythbustersima o tome i procenili da je tako nešto moguće.



Citat:
Soldiers marching in unison can cause harmonic oscillation in a bridge and cause it to collapse.
PLAUSIBLE*
There were some difficulties in testing this myth conclusively.

*The original result was "busted," but when revisited in episode 14 it was changed to "plausible."


ja lično ne verujem da bi marširanje srušilo most, mada opet zavisi od mosta.

evo kolika je sila bila potrebna da se sruši loše dizajniran viseći most:



koje su šanse da kolona koja maršira izazove ovolika ugibanja?
 
Odgovor na temu

endre85

Član broj: 207893
Poruke: 325



+116 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske12.06.2012. u 13:15 - pre 144 meseci
Citat:
Pirossi: bilo na mythbustersima o tome i procenili da je tako nešto moguće.

ja lično ne verujem da bi marširanje srušilo most, mada opet zavisi od mosta.

evo kolika je sila bila potrebna da se sruši loše dizajniran viseći most:

[youtube]j-zczJXSxnw[youtube]

koje su šanse da kolona koja maršira izazove ovolika ugibanja?


Bas sam hteo da linkujem gornji Tacoma bridge video.

Inace cenim da si sam odgovorio na svoje pitanje, lose projektovan most bi se verovatno mogao srusiti rezonancijom putem marsa. Ali! Taj mars mora da je uksladjen sa mostom i da prati razvoj situacije kako bi uskladio ritam marsa sa rezonantnom frekvencijom.

Sto se tice OP-a ja ne znam da li on troluje ili stvarno veruje u ono sto radi. Ukoliko veruje, ocigledno je da nema dovoljno znanja i ako zaista planira da posveti vreme ovakvoj ideji onda bi prvo trebao da se prihvati kurseva fizike i mehanike. Nikad nije kasno. A verovatno je da bi i shvatio uzaludnost svoje ideje.

p.s.: I ja bih zeleo da vidim taj solidworks fajl.



[Ovu poruku je menjao endre85 dana 12.06.2012. u 14:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske12.06.2012. u 15:24 - pre 144 meseci
Citat:
Pirossi: koje su šanse da kolona koja maršira izazove ovolika ugibanja?


Šanse su 100% ako su prinudne sile jače od prigušnih i ako marširanje potraje dovoljno dugo. Isto kao što su šanse da ćeš napuniti bazen 100% ako punjenje potraje dovoljno dugo i brzina punjenja je veća od brzine isparavanja.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

puma721
dragos savic
serviser bele tehnike
raska

Član broj: 245259
Poruke: 169
93.87.23.*



+41 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske12.06.2012. u 23:15 - pre 144 meseci
sada da se vratimo malo na samu temu ,ma da su ovi temu skinuli sa fizike
ali nebitno mi smo tu.
kada sam postavio ovu temu ,postavio sam je sa tim razlogom sto je solid works
podrzao gravitacionu masinu , odnosno konkretno klatno dobiva vecu amplitudu od
pocetne.model je bio slican uz neke izmene .dvostepenog meh oscilatora veljka milkovica.
tu sam imao dosta sumnje u sam program . oscilator je radio *beskonacno)se odrzavao
ako je poluga bila od drveta ili plastike .pri simulacijama kada se zumira osovina gde se vesa klatno
vudi se da se javljaju deformacije tog lezista ,i klatno nema neki odrdeni ritam ali ipak
dostigne vecu amplitudu.
kada sam konstruisao novi model ,koji je moj model nema nikakve veze sa veljkom mil.
odma je tako fino radio u programu odnosno radi isad,kod ovog modela svi delovi su
celik.klatno pkrenuto iz horizontalnog polozaja postepeno dobiva sve vecu amplitudu u simulaci
negde u 26 sek dostize maksimalnu visinu i pocinje da se vrti u krug i dobiva sve vecu brzinu
ja sad ne znam kolku , ali kada sam pustio simulaciju na10 min pred kraj klatno se vidi seckavo gore dole
sto je posledica velike brzine koju komp ne moze da registruje .
aj sad kazu ako koza laze rog ne kaze.
napravio sam neki slican model u praksi *lezajevi za klatno su pogodni od glave video rekordera(
poluga navojna sipka ima uslov da se lako podesava ,i tako drugi delovi opruge itd.tu ustvari ima
dve poluge klatno i par opruga.sva masinerije nije usavrsena samo je eksperimenat postolje
nenam stegnuto je u stegu na radnom pongu.
no ipak je bitno ovo merenje .mozete vi da pricate sta hocete.
skinem klatno sa ove masinerie ovog oscilatora .samo klatno pricvrstim za stegu
normalno sa njegovim lezajom ,izvedem ga iz ravnoteznog polozaja ,pustim ga
iz 90 stepen iz horizontalnog polozaja oscilira 10 min do polozaja 30 step. .....
sada kada klatno vratim na oscilator pustim ga iz istog polozaja da oscilira do tog polozaja od 30 step
klatno oscilira 16 min.........pa kako sada kad imamo mnogo vec rashod otpor tih poluga jos dva
lezaja na polugam samo pomeranje tacke vesanja mnogo vise otpora a duze radi , nisu sad ovo
neka merenja u mikron ali ovo corav covek moze uvidi.
 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 878
*.teol.net.



+148 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske13.06.2012. u 01:00 - pre 144 meseci
Ljudi mogu znacajno povecati oscilacije mosta cak i kada ne marsiraju.

Kada oscilacije predju odredjenu amplitudu, mnostvo ljudi na mostu vise ne mozemo posmatrati izolovane jedne od drugih (statisticki nezavisne), jer ce svaki covjek pojedinacno osjetiti oscilacije mosta ispod sebe i da bi zadrzao ravnotezu automatski "kompenzovati" ovo pomjeranje. Rezultat je da se kompletna masa ljudi koja je na mostu nesvjesno sinhronizuje na frekvenciju oscilovanja mosta i prinudne oscilacije dobijaju znacajnu energiju.

Primjer: Milennium Bridge

Citat:
So the bridge was instantly renamed as 'The Wobbly Bridge', and after two days of random swaying, swinging and oscillating wildly, the bridge was closed down by embarrassed engineers.

Naturally, the press had a field day (in Britain we love failure!), questions were asked in Parliament and the pubic began to sense that perhaps another large white elephant had just landed on the shoreline of the Thames (the fiasco of the Dome was only a few miles downstream).

Things didn't get much clearer when the engineers decided that the problem was apparently due to people walking the wrong way! claiming that the infamous wobble (or 'synchronous lateral excitation', as they put it) was due to the 'chance correlation of footsteps when we walk in a crowd'.

This - apparently - 'generated slight sideways movements of the bridge which made it more comfortable for people to walk in synchronization with the bridge movement'. In other words, once it started to sway people tried to counteract it, en masse, making the problem worse.

http://www.urban75.org/london/millennium.html

Jedan YT klip koji govori o istoj tematici:



 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske13.06.2012. u 11:24 - pre 144 meseci
puma721

Nisi okačio solidvorks fajl, tako da niko nema razloga da ti veruje bilo šta da napišeš. Tvoje namere su verovatno dobre, ali jednostavno ne razumeš fiziku i najverovatnije se radi o tvojim maštovitim tumačenjima onoga što si video na ekranu. Nije ništa čudno ako se amplituda klatna privremeno poveća (na račun nečeg drugog), pa onda opet smanji. Takođe, nije ništa čudno ako ja bacim lopticu prema zemlji dajući joj početnu brzinu, a ona odskoči na visinu koju rukom ne možeš da dohvatiš jer je loptica u trenutku izbacivanja osim potencijalne energije imala i kinetičku. No, o tome ne vredi polemisati dok ne okačiš fajl, tako da dotle nema potrebe da se javljaš.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Marko302
Marko Savić
Beograd

Marko302
Član broj: 155154
Poruke: 41
*.ptt.rs.



+4 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske13.06.2012. u 11:59 - pre 144 meseci
Sto se tice mehanickih oscilatora Veljko Milkovica nije mi jasan ovaj snimak gde sa jednom rucnom lampom pokrece 18 istih takvih na snimku se lepo vidi kako sa rucicom lampe gura klatno a ovamo se pale 18 takvih. Mislim da tu ima necega i razumem pokretaca teme sto istrazuje u vezi mehanickih oscilacija. Sto se tice simulacije istih oscilatora u Solidworksu ako imas vise klatna poluga opruga to je onda slicno loto bubnju i nemoguce je da se simulacija poklopi sa prakticnim primerom. Ako tvrdis da se oscilacije povecavaju mislim da Solidwoeks verovatno gresi kod proracuna jer mora neke parametre da zaokruzuje na manje decimale prilikom proracuna, onda se te male greske zaokruzivanja sve vise povecavaju. zato nije tacan.

 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske13.06.2012. u 12:14 - pre 144 meseci
Ne pokreće on jednom lampom njih 18, jer ta lampa koju drži u ruci uopšte nije bitna, već rukom pali 18 lampi. To je davnih dana imala vojska - lampu koja radi na osnovu toga što je stiskaš rukom i otpuštaš. Na snimku se jasno vidi da se klatno zaustavlja kada se ne gura, a lampe svetle, jer se mehanička energija troši na proizvodnju električne.

Naravno da solidvorks ima numeričku grešku, ali su taj program svakako oni koji znaju numeričku matematiku i svakako su korišćeni numerički stabilni metodi (koliko je to moguće, jer metod ne može biti numerički stabilniji od problema koji rešava), pa je ona nedovoljna da se uoči odstupanje od praktičnog primera. Odstupanje od praktičnog primera je taman toliko koliko je odstupanje ulaznih vrednosti.

Nekoliko klatana, opruga, poluga itd. je obično nedovoljno da proizvede veliku osetljivost rešenja na promenu početnih uslova.

A što se tiče toga šta on tvrdi, sasvim je svejedno dok ne okači fajl. Bez kačenja fajla može kući da istražuje, a da se ovde uopšte i ne javlja.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Marko302
Marko Savić
Beograd

Marko302
Član broj: 155154
Poruke: 41
*.ptt.rs.



+4 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske13.06.2012. u 13:12 - pre 144 meseci
Mislim da je ta lampa bitna zato sto klatno gura sa rucicom za pokretanje lampe,vidi se koliko slabo gura glatno da ponekad i rucica nema snage da se pokrene i ne zasvetli ta lampa u ruci. Ako je za tu lampu potrebna snaga od jednog vata da se stisne kako ovamo klatno stisne 18 takvih rucica. Moje misljenje je da program gresi, i ja sam bas radoznao da vidim tu masinu kako izgleda, neka barem otkrije neke osnovne detalje da lakse shvatimo o cemu se radi ovako mozemo samo da nagadjamo.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske13.06.2012. u 13:27 - pre 144 meseci
Marko302

Na klipu je lampa koja daje svetlost putem elektromagnetne indukcije - u lampi postoji mali generator koji se mehaničkim pristiskom okreće i indukuje struju. Indukovani napon koji se dobija zavisi od brzine promene magnetnog fluksa, tj. direktno zavisi od toga koliko se brzo zavrti taj genereator. Ako polako pritisneš ručicu do krajnjeg položaja, lampa uopšte neće zasvetleti, a ako taj pokret uradiš brzo, zasvetleće jako. Energija potrebna da se ručica pritisne do kraja ne zavisi od toga kojom brzinom pritiskaš (dobro zavisi, ali jako malo), tako da se u oba slučaja izvrši skoro isti rad, ali su rezultati potpuno drugačiji. Sa druge strane, snaga, kao brzina vršenja rada, se razlikuje u slučaju brzog i sporog pritiskanja ručice.

Prikazani eksperiment ništa ne dokazuje. Prvi oscilator ima znatno veću amplitudu oscilovanja, koja je na drugom kraju znatno brža, što je postignutno polugom. Vidi se da posle svake oscilacije, poluga više nema snage da pokreće lampe na desnom kraju, već dotični mora pažljivo (da se lampa u njegovoj ruci ne bi upalila) da dodaje znatan zamah klatnu.

Ovakav eksperiment može da smisli totalni pacer, nikakvo merenje ovde nije izvršeno...
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske13.06.2012. u 13:53 - pre 144 meseci
Evo jednog interesantnog klipa:


Poznato je da se klatno ponaša nepredvidviljivo kada se "spregnu" dva klatna, međutim, svi fizički zakoni i dalje važe (zakon o održanju energije, zakon o održanju impulsa). Imamo interesantnu situaciju, recimo u momentu 00:14 kada kraj klatna dostiže veću visinu od početne, ali nikakav zakon ovde nije narušen. Uzgred, simulacija je rađena za slučaj da nema trenja.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske13.06.2012. u 14:58 - pre 144 meseci
Razumjevanje dotične problematike kod našeg vrlog izumitelja je sasvim jasno oslikano u ovoj konstataciji:

Citat:
puma721: ali kada sam pustio simulaciju na10 min pred kraj klatno se vidi seckavo gore dole
sto je posledica velike brzine koju komp ne moze da registruje .
aj sad kazu ako koza laze rog ne kaze.

Koze druže, koze su krive.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske13.06.2012. u 15:19 - pre 144 meseci
Tako je.

Citat:
djoka_l: Poznato je da se klatno ponaša nepredvidviljivo kada se "spregnu" dva klatna


Nije baš nepredvidivo, već haotično u smislu da male promene ulaznih veličina mogu uzrookovati značajne globalne posledice.

Citat:
djoka_l: Imamo interesantnu situaciju, recimo u momentu 00:14 kada kraj klatna dostiže veću visinu od početne, ali nikakav zakon ovde nije narušen.


Naravno, jer ovde imamo dva oblika energije - kinetičku i potencijalnu, pri čemu se njihov zbir održava. Kada klatno ode visoko, ono ima malu kinetičku energiju a veliku potencijalnu i obrnuto, kada ode nisko ima veliku kinetičku, a malu potencijalnu energiju.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske13.06.2012. u 15:30 - pre 144 meseci
Citat:

klip je urnebesan
 
Odgovor na temu

puma721
dragos savic
serviser bele tehnike
raska

Član broj: 245259
Poruke: 169
93.87.23.*



+41 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske13.06.2012. u 23:20 - pre 144 meseci
e pa ovako :
psto ja necu da postavim solidworks fajl. a necu iz tog razloga zaro sto verujem da je ova
gravitaciona masina moguca ,i prakticnim eksperimentima sam sam dokazao
neke nemoguce stvari.u odnosu dosadasnjih principa fizike.nisam ja sd neki da
osporavam zakone fizike oni su tacni . ali moje misljenje ja da gravitacija (naizmenicno gravtacija)+ inercija moze da
proizvede slobodnu energiju ali to niko nie otkrio ....ja mislim da svako ima pravo na svoje
misljenje..........
sto se tice dvostepenog oscilatora veljka milkovica .tu se po meni radi o idealnom reduktoru,
one lanpe cini mi se 18 kom sto pokrece sa jednom a ona se ne aktivira ,pa kada vrlo pazljivo
gledate sniumak moze se uvideti da put guranja klatna 20 setak puta veci od kretanja poluge
koja pokrece onih 18 , pa eto to je reduktor samo sa najminimalnim rashodima.
svaki mehanicki reduktor ima veliki rashod dali u zupcanicima ,ili u klipovima hidraulike.
no moje misljenje je da sami autoir nije nasao idealnu primenu za svoj izum.
............vse puta ste izjavili da klatno postigne vcu visinu od pocetne na racun neke akumulirane energije .
pa eto resenja ,razlika vece visine od pocetne je cista slobodna energija ,a dalje proces ponovo iz pocetka.
....................sto se tice toga da ja ne znam nista o fizici kako tamo neki izjavljuju neka mozda ali iz samog foruma moze
se zakljuciti dali je bas tako. svaka cas vasim fakultetima i znanjem zato ja vama i pisem na ovom forumu..........
ali ja imam moj fakultet koji nema zvanicni skolu traje 25 god i traje do kraja zivota ,ne znam sta da navedem
sa kojom masinom se nisam susreo popravljao prepravljao fabricke greske mane , jednom prilikom sam
popravljao i sportski avion........sad vi komentarisite kako hocete...

 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske13.06.2012. u 23:47 - pre 144 meseci
i taj sportski avion što si popravljao, funkcionisao je po zakonima fizike.
imao je motor sa unutrašnjim sagorevanjem, nisi morao da ga gurkaš štapom sa propelerom da bi leteo.
i kad se gorivo potroši - on padne.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31286 | Odgovora: 184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.