Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske

elitemadzone.org :: MadZone :: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 31268 | Odgovora: 184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

puma721
dragos savic
serviser bele tehnike
raska

Član broj: 245259
Poruke: 169
93.87.23.*



+41 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske26.06.2012. u 21:35 - pre 144 meseci
opet nem konkretnog odgovora na poslednje pitanje ...
pa ajde neka neko od vas konstruise gravitacionu masinu u sw.pokrene simulaciju da se
ta masina nezaustavi ,stim da u simulaci bude ukljucena samo gravitacija.
moze se simulacia napreviti da se beskonacno odrzava ako se svi otpori isklice
u podesavanjima sw. ajde sve to da bude tako al napravite vi takvu simulaciju
da klatno dobiva sve vecu i vecu amplitudu od pocetne.pa stavite vi tamo neke pogresne postavke
ali samo neka tro radi kako rekoh ,,,,nemoj samo da stavljate elektromotore sve drugo moze.
napravite vi to................
i jos ova simulacija je probana u originalnom programu sw.(legalno kupljnom)i tamo radi.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske26.06.2012. u 21:57 - pre 144 meseci
^ Evo, ja probao i napravio 5-6 takvih šklopocija za 10 min i sve se okreću same od sebe i još ubrzavaju.
I šta sad?
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske26.06.2012. u 22:07 - pre 144 meseci
Citat:
puma721: opet nem konkretnog odgovora na poslednje pitanje ...
pa ajde neka neko od vas konstruise gravitacionu masinu u sw.pokrene simulaciju da se
ta masina nezaustavi ,stim da u simulaci bude ukljucena samo gravitacija.
moze se simulacia napreviti da se beskonacno odrzava ako se svi otpori isklice
u podesavanjima sw. ajde sve to da bude tako al napravite vi takvu simulaciju
da klatno dobiva sve vecu i vecu amplitudu od pocetne.pa stavite vi tamo neke pogresne postavke
ali samo neka tro radi kako rekoh ,,,,nemoj samo da stavljate elektromotore sve drugo moze.
napravite vi to................
i jos ova simulacija je probana u originalnom programu sw.(legalno kupljnom)i tamo radi.

ali što ostavljati gravitaciju?
ja bih i to ukinuo pa da imam perpetuum mobile u bestežinskom stanju.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske27.06.2012. u 07:13 - pre 143 meseci
Citat:
puma721: ,nemoj samo da stavljate elektromotore sve drugo moze.
napravite vi to................
i jos ova simulacija je probana u originalnom programu sw.(legalno kupljnom)i tamo radi.


Nisam predlagao da stavljaš elektromotor u simulaciju već u realnosti, da se ostavimo simulacija.Uložiš 1KW električne energije i dobiješ 12KW, to pronalazač tvrdi, zar ne? Kakav biznis! para do neba...

Elektomotor sam predložio jer je jednostavno meriti struju/napon, ništa više sem toga.

Vidim da imaš strast prema fizici i to pogotovo u delu gde treba da se napravi neka prečica/obilaznica kroz postojeće teorije. To samo po sebi nije loša stvar ali zar ne bi trebalo prvo da se upoznaš malo sa teorijom pa da onda tražiš slabe tačke ? Uzmeš neki osnovni kurs fizike sa tehničkih fakulteta za početak.

Elem, mali off (a možda i nije). Pokojni profesor Jevremović (držao je katedru za električne mašine na FTN u NS-u) nam je pričao da je SVAKE godine imao bar 6-7 poseta od pronalazača koji tvrde da imaju novu revolucionarnu zamisao za konstruisanje elektromotora. Naravno, niko od njih nije hteo da iznosi detalje i naravno niko nije imao izrađen prototip na kome se nešto može meriti i naravno niko nikad ništa nije napravio. Takodje, skrenuo nam je pažnju da se u kriznim vremenima u medijima uvek daje prostor likovima koji pronalaze neke beskonačne izvore energije, baš se sećam (kraj 90-tih) da je tada bio hit neki lik koji je povezao dva motora (mehanički) iz veš-mašine i dobijo neki ludi koeficijent korisnog dejstva a sve po principu "dvostruke osmice" (tako ga je krstio). Možda se neko seća toga, a setiće se da je pre neki dan bilo predstavljanje onog lika koji je konstruisao beskonačna vodena kola ili tako nešto...

Kada kriza jače udari odmah će gej-parada biti organizovana, samo da narodu skrenu pažnju sa praznog džepa...
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske27.06.2012. u 11:55 - pre 143 meseci
puma721

Evo ti jedne "takve" simulacije

http://www.elitemadzone.org/p3123283

Dešava se da sledeći vrh bude viši od prethodnog, ali nekad i manji. I šta sad? To što ne razumeš o čemu se radi ne znači da zakon o održanju energije ne važi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

newtesla
Član broj: 147164
Poruke: 1532
z08-12.opera-mini.net.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske27.06.2012. u 14:01 - pre 143 meseci
Meni samo nije jasno što se mnogi toliko trte da razviju perpetuum mobile, kad besplatne energije ima u izobilju???
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske27.06.2012. u 14:15 - pre 143 meseci
Eto, trti im se. Za to postoje motivi sasvim druge prirode.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

puma721
dragos savic
serviser bele tehnike
raska

Član broj: 245259
Poruke: 169
93.87.23.*



+41 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske27.06.2012. u 15:39 - pre 143 meseci
za odin d. pa posalji mi onda taj sw.fajl ..
a jeli to sto se desava u toj tvojoj simulaci protivno danasnjim
zakonima fizike.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske27.06.2012. u 16:22 - pre 143 meseci
Čekaj, a šta je sa tvojim fajlovima?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske27.06.2012. u 16:38 - pre 143 meseci
Citat:
puma721: za odin d. pa posalji mi onda taj sw.fajl ..

Ocu, cim ti meni posaljes svoj. Postujmo red.
 
Odgovor na temu

puma721
dragos savic
serviser bele tehnike
raska

Član broj: 245259
Poruke: 169
93.87.23.*



+41 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske27.06.2012. u 19:29 - pre 143 meseci
ja za moj sw. fajl tvrdim da je moguc u praksi pa zato nemogu da ga postavim ovde
pred milione gledalaca .ali ti tvoj mozes sobzirom da osporavas da je to moguce...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske27.06.2012. u 19:47 - pre 143 meseci
Citat:
puma721: ja za moj sw. fajl tvrdim da je moguc u praksi pa zato nemogu da ga postavim ovde
pred milione gledalaca .ali ti tvoj mozes sobzirom da osporavas da je to moguce...

:) I tebe nije blam da nesto ovako kazes ovde pred milione gledalaca? :)



Pozdrav
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske27.06.2012. u 20:40 - pre 143 meseci
Citat:
puma721: ja za moj sw. fajl tvrdim da je moguc u praksi pa zato nemogu da ga postavim ovde
pred milione gledalaca .ali ti tvoj mozes sobzirom da osporavas da je to moguce...

Mogu ali neću.
 
Odgovor na temu

puma721
dragos savic
serviser bele tehnike
raska

Član broj: 245259
Poruke: 169
93.87.23.*



+41 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske27.06.2012. u 20:52 - pre 143 meseci
forum kada dbije vise stranica onda niko i nezna precizno o cemu se radi jer niko nece
da cita ,jer 50 posto budu gluposti nevezanih za temu.
ja cu sada da pokusam da obijasnim opis prakticnog eksperimenta ,nemogu precizno ali svodi se na isto.
1)sw . neuzimajte u obzir sada se radi o prakticnom eksperimentu
2)nemam nikakve veze sa velkom milkovicem moj model nema nikakve veye s a njegovim ,
ima klatno i poluge ali je konstrukcia sasvim razlicita ija izlaznu energiju ne dobivam na polugi
vec na povecanoj amplitudi klatna.
(nastavak sutra imam nekih porodicnih problema sada)
 
Odgovor na temu

puma721
dragos savic
serviser bele tehnike
raska

Član broj: 245259
Poruke: 169
93.87.23.*



+41 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske27.06.2012. u 20:58 - pre 143 meseci
za odin d . ja sumnam da nisi nikad ni probao da radis u sw.
ajd napravi jednu obicnu kocku pa mi posalji fajl...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske27.06.2012. u 21:05 - pre 143 meseci
Jok.
Ja sam ti rekao, a ti ako hoćeš vjeruj, a ako nećeš ne moraš.
Ako hoćeš fajl, moraćeš da platiš za njega, jer iako ja mislim da je bezvredan - ti ne misliš tako, pošto misliš da je to moguće i u stvarnosti.
A pošto to mišljenje za tebe ima vrednost, onda ti ga neću dati džaba.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske27.06.2012. u 21:06 - pre 143 meseci
@puma721

A mi svi sumnjamo da si ti napravio to što tvrdiš, pa u programu ili bez njega.

[Ovu poruku je menjao Nedeljko dana 27.06.2012. u 22:40 GMT+1]
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske27.06.2012. u 21:18 - pre 143 meseci
Ma dobro, pustite coveka da resi porodicne probleme. Nije to mali kasalj kad se to desi, kazu...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske27.06.2012. u 22:34 - pre 143 meseci
Citat:
puma721nisam dodao trenje .radi se o dvostepenom mehanickom oscilatoru .
akademika veljka milkovica.

Nigde U univerzumu ne mozes izbegunti trenje!

A za koj moj ce da sluzi simulirani-virtuelni perpetuum mobile sem sto ce da trosi struju*
*Da trosi struju, jer ti kompjuter koji ga simulira trosi struju!
Citat:
puma721: i jos ova simulacija je probana u originalnom programu sw.(legalno kupljnom)i tamo radi.
Pa ako si spucao pare na program da bi simulirao gluposti onda uopste nije cudo sto imas:
Citat:
puma721imam nekih porodicnih problema sada

Ignore: Nedeljko!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske28.06.2012. u 02:39 - pre 143 meseci
Citat:
puma721: ja za moj sw. fajl tvrdim da je moguc u praksi pa zato nemogu da ga postavim ovde
pred milione gledalaca .ali ti tvoj mozes sobzirom da osporavas da je to moguce...

Kralj, car.
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: kompiuterski program solidworks dali moze da pravi greske

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 31268 | Odgovora: 184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.