Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2062676 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cvija007

Član broj: 321811
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.03.2014. u 21:35 - pre 123 meseci
Pozdrav ,imam u planu kupovinu slicne ili mozda slabije peci 12kw za 70m2 (http://www.mbs.rs/thermo-pellet_12kw_sr.html za etazno grejanje).
Zanima me koliko ti je trosila sa fabrickim podesavanjima i da li pec moze bez prestanka da radi 2-3 dana ili mora da se cisti na svakih 12-24h kao sto neki ljudi pricaju? Unapred hvala za odgovor i poz
 
Odgovor na temu

cvija007

Član broj: 321811
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.03.2014. u 22:21 - pre 123 meseci
Sudeci po tome sto ste napisali (izmene koje ste napravili na svojoj peci) rekao bih da se razumete pa bih stoga zeleo da vas pitam ,sta mislite o kotlu http://www.termometal.hr/proiz...etal/centrometal-cm-pelet-set/ 14kw . Iskreno mene najvise nervira pomisao da moram kotao ili pec da cistim na svakih dan do dva. Ima li neka pec da se kupi i da to kada podese radi kako treba bez nekih problema ?
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.03.2014. u 07:18 - pre 123 meseci
cvijo, ja svoju pec od 18kw ponekad cistim i na 6 dana.
ako je pelet dobar onda moze bez problema na 7 dana ali kod nas naci dobar pelet je isto sto i naci postenog politicara :)
nezahvalno je komentarisati tj pisati koji je proizvodjac peleta dobar. cesto kvalitet peleta istog proizvodjaca moze da se promeni u toku godine cak jedna tura bude dobra a druga losa.
cak ni 'kvazirenomirani' proizvodjaci nemaju konstantan kvalitet. ja sam prosle godine kupio pelet nepoznatog proizvodjaca iz pozege i pelet je bio odlican, ove godine sam kupio biostar (jela prijepolje - za koju su ljudi kao culi) i ima mnogo vise prasine i nesagorelih ostataka u casici.


na ovoj temi mozes procitati komentare ljudi u vezi sa kvalitetom peleta:

http://www.elitemadzone.org/t460539-10

poz i srecno sa kreditom i kupovinom.
 
Odgovor na temu

sladjan70
sladjan vasiljevic

Član broj: 312467
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak11.03.2014. u 11:37 - pre 123 meseci
Postovani forumasi posto mozemo reci da je grejna sezona pri kraju evo jednog mog kometara za prvu moju grejnu sezonu sa MBS od 18 kw.
Sto se tice samog rada peci tu nisam imao problema pec je radila bez problema nisam imao nikakvih zastoja sem prljanj stakla a to je uglavnom problem bio kvalitet peleta.
Negativne stvari peci.
Nisam zadovoljan sto pec nema detaljno upustvo za rad bez obzira na koje se parametre misli, oni to kriju a ne vidim razlog nego se mi snalazimo po raznim forumima.Pec bi morala da ima osnovna sredstva za odrzavanje ali to nem , nego moramo da kupujemo neke cetke za ciscenje flasa koje nisu adekvatne.
Mozetel da zamislite neku osobu od 70 godina koja treba da ocisti pec ona mora da legne da bi odvila ona cetiri srafa iza pepeljare i da bi ocistila ali je pitanje dali bi ta osoba ustala a o torubulatorima da i ne pricama jer tu moze doci i do samo povredjivanja prilikom izvlacenja jer je tako skucen prostor a imalo je resanja i za to.
A evo i nesto i o samoj potrosnji do sada.
Od kada je pocela grejna sezona pa do danas potrosio sam 150 dzaka, peleta grejem 90 kvadrata kuce jednog sprata kuca je jedna polovina izolovana sa unutrasnjom izolacijom a druga polovina nije,sto se tice samog peleta nisam bio zadovoljan sa njim ,pelet sam uzimao ovde kod mojih lokalnih proizvodjaca ja sam iz Raske i prvu sam turu peleta kupio na kosovu i to iz dva puta i kvalitet nije bio istog kvaliteta ogromna razlika zatim sam uzeo jednu kolicinu u Uscu kod Kraljrva firma Pelet "Eko Studenica" i tu nisam bio zadovoljan imao je dosta prasine a i pravise od prerade kuvane bukve zatim sam u decembru uzeo malu kolicinu isto u Uscu ali firma ALM i tu nisam uzeo dovoljnu kolicinu jer su oni zavrsavali sezonu i nisu imali vise sirovine za proizvodnju a i trbali su da rade remont masina i rekli su mi da ce pocveti sa proizvidnjom u martu.Ovaj pelet je mnogo bio bolji od ova dva predhodna.Posto mi je ovo kolicina bila mala morao sam da uzmem ponovo malu kolicinu kod firme Eko Studenica ali kvalitet im je bio isti ocajno los, staklo se maglilo jedva se cistiolo.
Da bi juce ponovo uzeo pelet od firme ALM Usce a o ovoj firmi je pisao i gospodin Zmajdin prosle godine samo ne na ovom forumu .Kada sam sinoc hteo da ubacim pelet temperatura vode mi mje bila 46 stepeni i tezila je daljem opadanju da bi sa ovim peletom a isti parametri pocela da raste i dosla na 56 stepeni.
Dakle nevredinam nista stelovat pec i upravljati se prema nekim drugim kako su stelovali njihove pec glavnu nam ulogu igra kvalitet peleta.Sda je cena ovog peleta u fabrici 160 evra.
Izvinite ako sam malo bio opsiran i dosadan to je moje vidjenje ove peci a uz male prepravke ova pec bi mogla biti idealna, nadamse da ce to iz MBS uvideti i u narednom periodu to resiti.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.03.2014. u 19:55 - pre 123 meseci
opet mi se napravio cep na puzu u gornjem delu pa je puz prestao da se okrece (nagomilala se prasincina iz dzakova).
ovog puta sam bio spreman - kupio sam sajlu za otpusavanje sudopere pre nekog vremena, prodzarao njome kroz rupicu od casice ka puzu i otpusio.
ocigledno je da je sajla ili nesto slicno obavezna oprema ako se gori srpski pelet :/

 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.03.2014. u 20:52 - pre 123 meseci
Sa nasim peletom je uzivanje grejati se grmfrfgsctss(od dzaka do dzaka).......strahota......prasina.....dugacak....niskokalorican.....od dzaka do dzaka....
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.03.2014. u 12:12 - pre 123 meseci
Saby, ako si tu negde, kakvi su ti utisci o grejanju na okrunjeni kukuruz, ako si se cele sezone tako grejao?
Pominjao si na pocetku sezone u postovima da trenutno koristis kukuruz.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak31.03.2014. u 18:46 - pre 122 meseci
Zadnji je dan marta,pa mogu da se svedu računi potrošnje peleta za ovu sezonu.Dakle,od 15.oktobra kada sam startovao peć,pa do danas potrošio sam tačno 100 džakova peleta.Mislim da nije loše.
 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak31.03.2014. u 19:53 - pre 122 meseci
Citat:
Dearan: Zadnji je dan marta,pa mogu da se svedu računi potrošnje peleta za ovu sezonu.Dakle,od 15.oktobra kada sam startovao peć,pa do danas potrošio sam tačno 100 džakova peleta.Mislim da nije loše.


Baš sam o tome i ja razmišljao ovih dana.
Potrošio sam 1700kg od 01.10.13 do 31.03.14 i još uvek upalim uveče da malo zagreje kuću zbog bebca :)
Pelet sam plaćao 170e/tona. 90% bukva. sto mu dodje do sad potrošeno 290e.
50e mesečno što i nije strašno a greje se cela kuća 80m2
i to u dnevnom boravku je uvek bilo 24C a u sobama 22C.
Ne treba zaboraviti da je zima bila izuzetno blaga! što se mene tiče nek i sledeća bude takva :)

Voleo bih da čujem i druge utiske!
Ja sam ZADOVOLJAN ovim načinom grejanja, živeo PELET!
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak31.03.2014. u 20:03 - pre 122 meseci
meni je dosta peleta ostalo...od prosle godine mi ostalo 40 dzakova, jesenas sam uzeo 2 palete i ostalo mi je malo manje od jedne palete.
zima je bila bas blaga.
jos da se nateram da usisam pecku od poslednjeg paljenja od pre nekoliko dana, operem usisivac i da vratim u podrum jedan dzak sto mi stoji danima na terasi.
da je pelet kvalitetniji bilo bi zaista relativno bezbolno grejanje (a i da moja zgrada ima lift pa ko gospodin covek da prenes mdzakove do drugog sprata :D).

 
Odgovor na temu

duskoSD

Član broj: 318325
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak31.03.2014. u 20:18 - pre 122 meseci
Blago Vama kolege! Ja sam potrosio 4t za 80m2, jeste da imam malu bebu i da mi kuca nema izolaciju ali potrosio sam dosta! Pitam se koliko bi potrosio da je zima bila jaka!!
 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak31.03.2014. u 20:24 - pre 122 meseci
Citat:
duskoSD: Blago Vama kolege! Ja sam potrosio 4t za 80m2, jeste da imam malu bebu i da mi kuca nema izolaciju ali potrosio sam dosta! Pitam se koliko bi potrosio da je zima bila jaka!!


Vidiš druže šta znač izolacija. Ma da zavisi i geografski položaj, možda je kod tebe bilo hladnije ako si negde na planini ?!
Isto sam grejao 80m2. u zidovima je mineralna funa + demit fasada i na tavanu 20cm mineralne vune, stolarija PVC, sve sam ušuškao i eto rezultata...
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak31.03.2014. u 20:36 - pre 122 meseci
Citat:
duskoSD:
Blago Vama kolege! Ja sam potrosio 4t za 80m2, jeste da imam malu bebu i da mi kuca nema izolaciju ali potrosio sam dosta! Pitam se koliko bi potrosio da je zima bila jaka!!


4t je MNOGO!!!
ali bas MNOGO.

 
Odgovor na temu

duskoSD

Član broj: 318325
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak31.03.2014. u 20:42 - pre 122 meseci
Citat:
milenko023:
Citat:
duskoSD: Blago Vama kolege! Ja sam potrosio 4t za 80m2, jeste da imam malu bebu i da mi kuca nema izolaciju ali potrosio sam dosta! Pitam se koliko bi potrosio da je zima bila jaka!!


Vidiš druže šta znač izolacija. Ma da zavisi i geografski položaj, možda je kod tebe bilo hladnije ako si negde na planini ?!
Isto sam grejao 80m2. u zidovima je mineralna funa + demit fasada i na tavanu 20cm mineralne vune, stolarija PVC, sve sam ušuškao i eto rezultata...


Planiram ove godine da uradim 10-ku stiropor, izolaciju! Ja zivim okolina Smedereva i ovde kosava cesto duva! Ciji si pelet koristio, od kog proizvodjaca?

 
Odgovor na temu

duskoSD

Član broj: 318325
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak31.03.2014. u 20:43 - pre 122 meseci
[quote]Drizzt Do Urden:
Citat:
duskoSD:
Blago Vama kolege! Ja sam potrosio 4t za 80m2, jeste da imam malu bebu i da mi kuca nema izolaciju ali potrosio sam dosta! Pitam se koliko bi potrosio da je zima bila jaka!!


4t je MNOGO!!!
ali bas MNOGO.

Pa slazem se da je mnogo, sta je tu je, kraj je zime! Cini mi se da pec trosi malo vise! Ja sam je prestelovao i smanjio dotok peleta ali nema nekog rezultata!
 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak31.03.2014. u 21:08 - pre 122 meseci
Citat:
duskoSD:
Citat:
milenko023:
Citat:
duskoSD: Blago Vama kolege! Ja sam potrosio 4t za 80m2, jeste da imam malu bebu i da mi kuca nema izolaciju ali potrosio sam dosta! Pitam se koliko bi potrosio da je zima bila jaka!!


Vidiš druže šta znač izolacija. Ma da zavisi i geografski položaj, možda je kod tebe bilo hladnije ako si negde na planini ?!
Isto sam grejao 80m2. u zidovima je mineralna funa + demit fasada i na tavanu 20cm mineralne vune, stolarija PVC, sve sam ušuškao i eto rezultata...


Planiram ove godine da uradim 10-ku stiropor, izolaciju! Ja zivim okolina Smedereva i ovde kosava cesto duva! Ciji si pelet koristio, od kog proizvodjaca?



Tu smo geografski.. ja sam ZR.
Uzeo sam pelet uvozni iz Bosne, ''matelda'' 90% bukva 10% jela.
Mislim da cu imati još bolje rezultate kad sredim odzak. Ove sezona sam imao malo problema sa sagorevanjem zbog kondeza itd.
 
Odgovor na temu

sladjan70
sladjan vasiljevic

Član broj: 312467
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.04.2014. u 10:24 - pre 122 meseci
Citat:
milenko023:
Citat:
Dearan: Zadnji je dan marta,pa mogu da se svedu računi potrošnje peleta za ovu sezonu.Dakle,od 15.oktobra kada sam startovao peć,pa do danas potrošio sam tačno 100 džakova peleta.Mislim da nije loše.


Baš sam o tome i ja razmišljao ovih dana.
Potrošio sam 1700kg od 01.10.13 do 31.03.14 i još uvek upalim uveče da malo zagreje kuću zbog bebca :)
Pelet sam plaćao 170e/tona. 90% bukva. sto mu dodje do sad potrošeno 290e.
50e mesečno što i nije strašno a greje se cela kuća 80m2
i to u dnevnom boravku je uvek bilo 24C a u sobama 22C.
Ne treba zaboraviti da je zima bila izuzetno blaga! što se mene tiče nek i sledeća bude takva :)

Voleo bih da čujem i druge utiske!
Ja sam ZADOVOLJAN ovim načinom grejanja, živeo PELET!


Evo i moje potrosnje za ovo godinu ja grejem 90 kvadrata i potrosio sam do sada 2400 kg peleta, vidim da je kod vas to dosta bolje.Kod mene je pec procecno radila oko 14 h dnevno. Koliko je vama pec radila dnevno?





 
Odgovor na temu

istvan1954
istvan erdei
nezaposlen
nezaposlen
temerin,srbija

Član broj: 312869
Poruke: 62
*.dynamic.stcable.net.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.04.2014. u 17:01 - pre 122 meseci
Pozdrav svim forumasima i spaljivacima peleta.
Evo i moje racunice o potrosnji za ovu moju prvu grejnu sezonu na pelet.
Po mesecima izgleda ovako.
10. mesec 6 dzakova 90kg
11 20 300
12 46 690
1 43 645
2 36 540
3 26 390
Ukupno 177 dzakova odnosno 2655 kg.Posto sam kupio 4 palete, ostalo mi 1545kg.
Da podsetim grejem 2 stana po 60 kvm.Prizemlje bez ikakve izolacije, sa drvenom stolarijom, gde nema potrebe za svezim kiseonikom posto ga imam na pretek. Gore je izolacija iznutra stiropor 3 cm na zidovima a na plafonu 15 cm mineralne vune.
Generalno sam zadovoljan i peckom i peletom.Do neki dan sam grejo po13 sati dnevno,a od danas po potrebi 1 do 2 sata izjutra i uvece pre spavanja.
Pozdravljam sve.
 
Odgovor na temu

slavke76
jakovcevic slavisa
subotica

Član broj: 65674
Poruke: 60
*.w90-52.abo.wanadoo.fr.



+4 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.04.2014. u 13:46 - pre 121 meseci
Pozdrav.
Poceo sam citati temu od pocetka ali sam preskocio deo jer ima mnogo strana :)
Interesuje me da li se ova pec MBS Thermo Pellet, moze staviti npr u garazu? da li sama pec greje? Pitam jer ja bih da uradim centralno grejanje u kuci a ona ima sve ugradjeno u njoj za centralno grejanje osim radijatora i cevi :), a i cena je pristupacna. ne znam kako ide sa onim kotlovima i sta mi sve treba ,koliko moze da me kosta sve za takvo grejanje ( bez radijatora i cevi). Garaza je u sklopu kuce, kuca je sa garazom 100m2, garaza je hladna zimi
Hvala
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.04.2014. u 14:24 - pre 121 meseci
Pozdravljam slavke76 !
Ti kotlovi predaju i okolini toplotu tj ako bi uzeo npr od 12kW onda bi 8kW išlo na vodu a 4kW na okolinu što bi ti grejalo garažu tj mesto gde će biti postavljen kotao , e sad je pitanje kakva ti je stolarija i izolacija , da li bi bilo dosta 12kW ili bi ti trebala 18kW što je po meni malo puno za tu m2
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2062676 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.