Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2064238 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slavke76
jakovcevic slavisa
subotica

Član broj: 65674
Poruke: 60
*.w90-52.abo.wanadoo.fr.



+4 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.04.2014. u 16:33 - pre 121 meseci
Hvala na odgovoru.
Kuca je nova, pre par godina izgradjena, dobra je izolacija zidova, i poda i plafona i pvc stolarija. Jedino garazna vrata nisu izolovana, od metala su na daljinsko upravljanje ( otvaranje i zatvaranje). Inace u garazi, ni kad je napolju -20 , nije ispod -1 -2. Mislis da bi mi pec od 18kw bila velika? Nije bolje jace?

I jos jedno pitanje, Koju pec ti imas? Kepo? ako da kako se pokazala?
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.04.2014. u 17:42 - pre 121 meseci
Kepo sam planirao da kupim tati , sad razmatramo koju ćemo uzeti , ja imam toby 20 . Kod grejanja nije bolje veće , naprotiv , sa predimenzionisanim kotlovima može biti samo problema , kondenzacija , potrošnja (ono naj bitnije) , zato sam i pitao kakva ti je stolarija tj kuća, jer 18kW bi kao što sam i objasnio davala na vodu 14kW što je dosta jako za tvoju kuću , najbolje bi bilo da ti neko napravi projekat za grejanje pa bi tačno video kolika peć ti treba , ima i na internetu neki proračuni koji su za "od prilike". Uzmi u obzir da je ta snaga max a tebi bi kotao kao i svima trebalo da radi na "leru" tj na naj slabijoj snazi u režimu održavanja . Jedan prijatelj ima kuću oko 100m2 i potrošnja mu je bila oko 1,5kg/h , možda i manje , s'tim da kuća nije izolovana i drvena stolarija !
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

slavke76
jakovcevic slavisa
subotica

Član broj: 65674
Poruke: 60
*.w82-122.abo.wanadoo.fr.



+4 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.04.2014. u 17:50 - pre 121 meseci
Hvala jos jednom na odgovoru, mnogo mi pomazes.
Naravno da cu se raspitati vise oko snage koja mi je potrebna. Najvise sam zainteresovan za ovakve peci jer one imaju ceo sistem ugradjen jedino treba razvuci cevi i radijatore, a i povoljnije su od ostalih sistema,ako ne gresim? Da li ima neki sistem koji je vec gotov ( sve u jedan) a da se stavlja u kotlarnice, znaci da nije lep na oko, a da je manje snage. ?
uhhh al i ja mnogo pitam
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.04.2014. u 18:07 - pre 121 meseci
"sve u jedan" imaju integrisani kamini , MBS (pumpa), KEPO (expanziona posuda,pumpa a daju i dimnjak od cevi), i alfina COMMO (ne znam šta ima , verovatno samo pumpu) , al ovo su sve kamini koji se stavljaju u prostorije , ima još i termomont toby 12 H (exp. posuda, pumpa)
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

slavke76
jakovcevic slavisa
subotica

Član broj: 65674
Poruke: 60
*.w82-122.abo.wanadoo.fr.



+4 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.04.2014. u 18:33 - pre 121 meseci
Zar MBS ne dolazi sa svim sto treba ( pumpa, expanziona posuda, i ne znam sta jos)?
Znam da su kamini koji se stavljaju u prostorije, kazem da bih ja da stavim u garazu, jer imam izgradjen sidelov dimnjak za CG, pa ako i greje garazu nije neki veliki problem. Sad sam nesto gledao po netu i naletim na hrvatski centrometal i centropelet zv14, pise toplotni ucinak na strani vode 3,32-10,48kW i toplotni ucinak na okolni prostor 0,85-1,98kW, sto po meni je mozda i bolje za mene jer ne bi se toliko trosilo snage za grejanje okolnog prostora ( garaze)
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.04.2014. u 18:54 - pre 121 meseci
centrometal ? mogu misliti koja je cena ... kod KEPO-a postoji i kombinacija da su vrata dodatno izolovana i da sva toplota ide na vodu tj 20kW na vodu i dobiješ sve , bukvalno ...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

slavke76
jakovcevic slavisa
subotica

Član broj: 65674
Poruke: 60
*.w82-122.abo.wanadoo.fr.



+4 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.04.2014. u 19:12 - pre 121 meseci
Na sajtu etaz grejanje pise da je cena za centropelet zv14 od 12,5kw 171635,00 din bez pdv-a , e sad ne znam da li je to puno ili ne ali kazu da dolazi sve sto treba u paketu, i dimnjak i daljinski upravljac.
Ovo za Kepo je isto dobra varijanta, kontaktirao sam ih preko mejla, videt cu sta ce mi odgovoriti. Nisam pitao koja je cena? Ako bih uzeo kepo, zar nije to onda mao jako za moju kucu? ako mi vec preporucujes MBS od 12Kw.
Ovo je cisto informativno, svakako cu se angazovati sa nekim strucnim da mi izracuna koliko mi stavrno snage treba za grejanje.

Izvini sto pitam, da li smo iz istog mesta?

[Ovu poruku je menjao slavke76 dana 21.04.2014. u 20:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.04.2014. u 19:32 - pre 121 meseci
naravno da smo iz istog mesta a velika je mogućnost da ćemo se i videti
Zato sam ti i naglasio da je to 20kW , što je po meni puno za tu m2 , za kepo sam i ja kontaktirao preko mail-a i cena je bila 150k sa PDV-om , još zimus nekad ...

jel za keš uzimaš pećku ?
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.95.*



+5 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.04.2014. u 19:45 - pre 121 meseci
Kamini na pelet su lepo dizajnirani da mogu u dnevne sobe ali to ništa ne smeta da se stavi u garažu.Jedina njihova mana su manji spremnici .Ja kada bi sada uzimao peć to bi bila Kepo.Inače imam sada stari kotao Zrenjaninski i Feroli gorionik.Radi ali ima mnogo muka vezano za pelet .Da se vratim na Kepo.Prema nekim iskustvima od nekih koji ga imaju ( a nema ih puno )
Kepo je dobro napravljen , vrata za čišćenje su kvalitetna i nema problema kao kod MBS-a .Ima dve verzije sa izolacijom i bez.Ova bez izolacije greje i prostoriju gde se nalazi .Ja bi kupio pre ovu sa izolacijom .Neznam dali i sada isporučuju peć na kućnu adresu i daju dimnjake.
Inače Kepo ima spremnik od 45 kg što je više nego MBS i Alfaplam .
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
Odgovor na temu

slavke76
jakovcevic slavisa
subotica

Član broj: 65674
Poruke: 60
*.w82-122.abo.wanadoo.fr.



+4 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.04.2014. u 07:09 - pre 121 meseci
Hvala obojici na odgovorima.
@boree, uzimao bih za kes. Inace u nekoj blizoj buducnosti imam plan da od garaze napravim sobu, tako da bi to onda bilo 100m2 ukupno za grejanje.
Ne znam jos nisam odlucio, kepo, mbs ,alfaplan ili centropelet. Ako bi mi 12kw bilo dovoljno onda bih uzeo mbs od 12kw to je nesto malo vise od 1000eur, a za ostatak ( do cene od kepo ili centropelet) bih mogao i radijatore da kupim
Jos cu se informisati ovde na forumu i na drugim mestima, pa cu odluciti valjda.
@Milenko_M i meni se vise svidja Kepo, bas zbog toga ako moze i da se izoluje, ali ako je jaka za moju kvadraturu, ond je to malo problem, jer citao sam da je bolje da pec radi pod jacim intezitetom jer valjda bolje sagoreva pelet
 
Odgovor na temu

v.vuksanovic
Thessaloniki Greece

v.vuksanovic
Član broj: 228043
Poruke: 98
...80.117.dsl.dyn.forthnet.gr.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.04.2014. u 21:22 - pre 121 meseci
Citat:
slavke76:
Hvala jos jednom na odgovoru, mnogo mi pomazes.
Naravno da cu se raspitati vise oko snage koja mi je potrebna. Najvise sam zainteresovan za ovakve peci jer one imaju ceo sistem ugradjen jedino treba razvuci cevi i radijatore, a i povoljnije su od ostalih sistema,ako ne gresim? Da li ima neki sistem koji je vec gotov ( sve u jedan) a da se stavlja u kotlarnice, znaci da nije lep na oko, a da je manje snage. ?
uhhh al i ja mnogo pitam


TOPLING COMPACT
 
Odgovor na temu

v.vuksanovic
Thessaloniki Greece

v.vuksanovic
Član broj: 228043
Poruke: 98
...80.117.dsl.dyn.forthnet.gr.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.04.2014. u 21:23 - pre 121 meseci
Citat:
boree:
"sve u jedan" imaju integrisani kamini , MBS (pumpa), KEPO (expanziona posuda,pumpa a daju i dimnjak od cevi), i alfina COMMO (ne znam šta ima , verovatno samo pumpu) , al ovo su sve kamini koji se stavljaju u prostorije , ima još i termomont toby 12 H (exp. posuda, pumpa)

TOPLING COMPACT
 
Odgovor na temu

v.vuksanovic
Thessaloniki Greece

v.vuksanovic
Član broj: 228043
Poruke: 98
...80.117.dsl.dyn.forthnet.gr.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.04.2014. u 21:30 - pre 121 meseci
Citat:
slavke76:
Hvala obojici na odgovorima.
@boree, uzimao bih za kes. Inace u nekoj blizoj buducnosti imam plan da od garaze napravim sobu, tako da bi to onda bilo 100m2 ukupno za grejanje.
Ne znam jos nisam odlucio, kepo, mbs ,alfaplan ili centropelet. Ako bi mi 12kw bilo dovoljno onda bih uzeo mbs od 12kw to je nesto malo vise od 1000eur, a za ostatak ( do cene od kepo ili centropelet) bih mogao i radijatore da kupim
Jos cu se informisati ovde na forumu i na drugim mestima, pa cu odluciti valjda.
@Milenko_M i meni se vise svidja Kepo, bas zbog toga ako moze i da se izoluje, ali ako je jaka za moju kvadraturu, ond je to malo problem, jer citao sam da je bolje da pec radi pod jacim intezitetom jer valjda bolje sagoreva pelet

KEPO i akumulator toplote i da te bog vidi.
Ja sam se ove sezone grejao sa KEPO i 100% sam zadovoljan i lično preporučujem.
Na forumu sam negde kačio moja merenja i lična iskustva.
 
Odgovor na temu

slavke76
jakovcevic slavisa
subotica

Član broj: 65674
Poruke: 60
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.04.2014. u 22:32 - pre 121 meseci
Hvala
Sta je akumulator toplote?
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.04.2014. u 06:11 - pre 121 meseci
Bufer ili ti po naški rezervoar , ima ih od 250l do 2000l
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

slavke76
jakovcevic slavisa
subotica

Član broj: 65674
Poruke: 60
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.04.2014. u 07:34 - pre 121 meseci
to je za sanitarije topla voda?
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.mts.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.04.2014. u 10:00 - pre 121 meseci
Ima i običnih za akumulaciju tople vode za grejanje i kombinovanih sa izmenjivačem za sanitarnu vodu , al mislim da ti je to suvišno ulaganje po onome što si napisao koliko ćeš vremenski grejati
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.95.*



+5 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.04.2014. u 19:52 - pre 121 meseci
Citat:
slavke76:
to je za sanitarije topla voda?

Akumulator toplote nije za sanitarnu vodu , to je dodatni rezervoar koji je toplotno izoliran i u njemu se čuva topla voda .
To znači da se peć uključi na najjače i kada se zagreje voda , peć se isključi dok se voda ne ohladi.
Sve u svemu dobro je ali iziskuje dodatne investicije i mesto za spremnik .Predpostavljam da taj spremnik ima smisla ako je minimum 500 litara.
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
Odgovor na temu

slavke76
jakovcevic slavisa
subotica

Član broj: 65674
Poruke: 60
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.04.2014. u 21:41 - pre 121 meseci
Hvala vam na objasnjenju. Mislim da to meni nije potrebno
 
Odgovor na temu

v.vuksanovic
Thessaloniki Greece

v.vuksanovic
Član broj: 228043
Poruke: 98
...80.117.dsl.dyn.forthnet.gr.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.04.2014. u 10:05 - pre 121 meseci
Citat:
Milenko_M:
Citat:
slavke76:
to je za sanitarije topla voda?

Akumulator toplote nije za sanitarnu vodu , to je dodatni rezervoar koji je toplotno izoliran i u njemu se čuva topla voda .
To znači da se peć uključi na najjače i kada se zagreje voda , peć se isključi dok se voda ne ohladi.
Sve u svemu dobro je ali iziskuje dodatne investicije i mesto za spremnik .Predpostavljam da taj spremnik ima smisla ako je minimum 500 litara.

Po Nemačkom standardu akumulator toplote stavljaju na sve kotlove sa čvrstim gorivo i ide 50l na Kw.
Znači kotao od 20Kw ide 1000l akumulator. Akumulator toplote može da se koristi i za grejanje sanitarne vode, a može da se spoji i sa solarnim panelima itd.
Akumulator toplote uvek radi za svog vlasnika, i uvek je koristan iz više razloga.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2064238 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.