Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048660 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.09.2014. u 22:51 - pre 115 meseci
E što se tiče pretvarača sad sam video da je Stejsi postavio i to pitanje. Ja imam pretvarač, neki niški 300W. Dakle ne može da koristi za paljenje ali za rad bi trebalo da može. Medjutim pred kraj sezone je počeo da luduje, da stalno cakće uključuje i isključuje punjenje ja sam to ostavio do sada i nisam imao vremena da se time bavim. Jednom kad je nestala struja držao je prilično kratko - ja sam to pripisao akumulatoru koji je polovan. Kad je bila poplava i nismo imali struju radio mi je radio i jedna neonka i to satima bez problema na tom istom akumulatoru. Nije mi baš jasno u čemu je kvaka ali sad bih trebao da se pozabavim time. Meni je važno jer, mislim da sam o tome već pisao, kad nestane struje ako je napolju visok vazdušni pritisak peć može da vrati dim unutra...
 
Odgovor na temu

Jolke1
Igor Jolic
menadzer
ekoflash

Član broj: 317200
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.09.2014. u 16:15 - pre 115 meseci
Pozdrav svima..U uradi sam je na akciji einhelov filter za finu prasinu u vidu metalne kante i ide kao dodatak na usisivac ,cena 2300rsd,cini mi se do nedelje. Jel ima neko neka iskustva,deluje mi ok resenje za nasu prasinu..
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.09.2014. u 18:09 - pre 115 meseci
Citat:
Jolke1: Pozdrav svima..U uradi sam je na akciji einhelov filter za finu prasinu u vidu metalne kante i ide kao dodatak na usisivac ,cena 2300rsd,cini mi se do nedelje. Jel ima neko neka iskustva,deluje mi ok resenje za nasu prasinu..



nisam bio u fazonu da rizikujem sa tim jer sigurno odredjeni procenat projuri do usisivaca i motora jer se pepeo do te mere usitni da prolazi kroz sve.
zato sam kupio tu varijantu ali sa motorom za usisavanje.

dakle, ja NEMAM taj filter ali sam napisao zbog cega sam se ipak odlucio da ga ne uzmem.
ako imas neki matori usisivac koji ti stoji kao bekap varijanta - sto da ne :)
 
Odgovor na temu

Strejsi Huc
Užice srbija

Član broj: 319199
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.09.2014. u 21:04 - pre 115 meseci
Hvala Skoteinos. Koliko sam ja ukapirao sa pretvaračem je sledeća stvar,mora da ima čist sinus zbog kompjutera,a da je samo pumpa prikačena onda nemora. Ovi prvi su skuplji od 600 w su oko 20 000 din. Bez sinusa su oko 10 000 din. Ja nisam nijedan probao,hteo sam da kupim ali imao sam problema sa osiguračima (nenadan trošak),pa sam ih zamenio automatskim I sve pare za pretvarač potrošio :).
Ne znam kojoj grupi pripada pretvarač od ova dva Skoteinos? Poz.
 
Odgovor na temu

Toshi
Goran Lijeskic
KD Cruise Service
Zemun polje

Toshi
Član broj: 325267
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.09.2014. u 20:06 - pre 115 meseci
Pozdrav svim forumasima!
Sobzirom da sam se i sam prikljucio forumu o grejanje na pelet prvo bih se zahvalio svima koji su temu razradili do detalja ,i tako pomogli nama neodlucnima da se odlucimo za ovakvu vrstu grejanja.Do sada smo se grejali kotlom na struju,kuca cca 130 m2 relativno dobro izolovana,ali od ove sezone kotao na pelet KEPO 20KW,mozda i previse snage za nasu kvadraturu ali u buducnosti se jos malo prosirujemo.Kotlarnica je gotova i spremna ,a kotao treba da stigne do kraja ove nedelje.Kada krenemo sa grejanjem nadam se da ce mo i mi iz naseg licnog iskustva moci da kazemo nesto vise o kotlu i peleti koju budemo koristili,do tada jos jednom pozdrav za sve
 
Odgovor na temu

v.vuksanovic
Thessaloniki Greece

v.vuksanovic
Član broj: 228043
Poruke: 98
..3.8.236.dsl.dyn.forthnet.gr.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.09.2014. u 08:53 - pre 115 meseci
Zemunac, ako bude trebala pomoć oko KEPO peći stojim na raspaloganju.
Ja sam zadovoljni korisnik iste
 
Odgovor na temu

Toshi
Goran Lijeskic
KD Cruise Service
Zemun polje

Toshi
Član broj: 325267
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.09.2014. u 21:06 - pre 115 meseci
Citat:
v.vuksanovic: Zemunac, ako bude trebala pomoć oko KEPO peći stojim na raspaloganju.
Ja sam zadovoljni korisnik iste


Hvala na ponudi za pomoc sigurno ce mi biti potrebna s obzirom da je ovo prva sezona da koristim pelet , a isto tako se zahvaljujem na Vasim komentarima na forumu oni su dobrim delom zasluzni da sam se odlucio za KEPO.Pozdrav
 
Odgovor na temu

Jolke1
Igor Jolic
menadzer
ekoflash

Član broj: 317200
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.09.2014. u 14:32 - pre 115 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:
Citat:
Jolke1: Pozdrav svima..U uradi sam je na akciji einhelov filter za finu prasinu u vidu metalne kante i ide kao dodatak na usisivac ,cena 2300rsd,cini mi se do nedelje. Jel ima neko neka iskustva,deluje mi ok resenje za nasu prasinu..



nisam bio u fazonu da rizikujem sa tim jer sigurno odredjeni procenat projuri do usisivaca i motora jer se pepeo do te mere usitni da prolazi kroz sve.
zato sam kupio tu varijantu ali sa motorom za usisavanje.

dakle, ja NEMAM taj filter ali sam napisao zbog cega sam se ipak odlucio da ga ne uzmem.
ako imas neki matori usisivac koji ti stoji kao bekap varijanta - sto da ne :)





Hvala kolega Dric na odgovoru..Kupih u nedelju gore navedeni filter pa javljam iskustva..pozdrav
 
Odgovor na temu

Alfa Commo
B Bašta-Pljeskovo

Alfa Commo
Član broj: 325404
Poruke: 12



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.09.2014. u 18:24 - pre 115 meseci
Pozdrav iz podnožja planine Tare. Iščitao sam ovu temu oči mi ispadoše... Puno korisnih saveta a najviše meni zanimljivih u vezi podešavanja parametara za rad peći. Čini mi se da ova moja peć ima isti hardver kao MBS ili se varam? Od skoro sam vlasnik ALFA COMMO 21 KW, peć je ugrađena ali još nije došao serviser da je pusti u rad pa sam kao na iglama dok ne bane...
 
Odgovor na temu

Toshi
Goran Lijeskic
KD Cruise Service
Zemun polje

Toshi
Član broj: 325267
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.10.2014. u 14:11 - pre 115 meseci
Evo konacno KEPO stigao,instaliran i prosao servisno putstanje u rad,pelet je kupljena ali samo 500 kg nije se trenutno moglo vise.Prodavac kao svaki hvali svoga konja ali nisam mogao da nadjem vise informacija izgleda da se ova vrsta peleti nedavno pojavila u prodaji,e sad samo da zahladi pa da podlozimo. Evo Slicica.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bandovicvladimir
Vladimir Bandovic
Zrenjanin

bandovicvladimir
Član broj: 141499
Poruke: 79
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://www.facebook.com/..


+11 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.10.2014. u 15:38 - pre 115 meseci
Ja sam se nosio mišlju da uzmem taj pelet. Delovao mi je kvalitetnije bar po specifikaciji. Presudila je cena prevoza (10.000 din) tako da sam kupio na kraju pelet Legus Energy, direktno od proizvođača iz Perleza. U vreme kada sam se raspitivao, ovaj EcoWood je bio 180 €/t.

Ja takođe cekam isporuku kepo peći. Pretpostavljam da je ovo izolovana varijanta. Uživo je još ružnija nego na onim renderima na sajtu. :) Kakva god da je samo da radi dobro i da malo troši. :
Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... iz zamrzivaca.
 
Odgovor na temu

filjke

Član broj: 320588
Poruke: 23
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.10.2014. u 19:21 - pre 115 meseci
Toshi,
I kakvi su prvi utisci sa KEPO kotlom i da li je dobar taj pelet (Eco wood), kako gori, šta kaže serviser???
I ja očekujem isporuku KEPO 12kW, pa me baš interesuje...
Pozdrav,
 
Odgovor na temu

Toshi
Goran Lijeskic
KD Cruise Service
Zemun polje

Toshi
Član broj: 325267
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.10.2014. u 20:25 - pre 115 meseci
Sto se tice peleti ni ja nisam siguran u kvalitet s obzirom da je kotao do sada radio mali broj sati pa osim sto mi ga je serviser preporucio nista vise ni ja ne mogu da kazem ,ostaje da se vremenom pokaze i dokaze ,placen je po 180€ bez prevoza a prevoz do mene je kostao 1000 din, ja sam im blizu.
Sto se tice kotla stvarno deluje kvalitetno uradjeno sad o dizajnu mozemo razgovarati ali meni je ipak izrada bila to sto je prevagnulo u odabiru ,ovo je izolovana verzija od 20KW i sve na njemu deluje kao kvaliteten materijal.Bunker za pelet ja manji nego kod konkurencije u ovoj kategoriji samo 45kg ali na pola metra je od dnevne sobe tako da dopunjavanje ne bi trebalo da bude problem.Tokom servisnog pustanja u rad sve je odradio perfektno cak je i ostavljen da radi sedam sati ,za to vreme je potrosio oko 10kg peleti zadata temperatura vode u kotlu je bila 60°C,a sobni termostat 24°,start je bio sa punom snagom i trajao je jedno 40 min ,a potom je smanjivao snagu i ostatak vremena radio u modulaciji,ali nazalost vremenske neprilike su nas omele da nastavimo tedosmo da pocrkamo od vrucinu,pa ga zamalismo do kraja i sad cekamo ladno vreme za nastavak pa tada cu moci nesto vise da kazem.
 
Odgovor na temu

Alfa Commo
B Bašta-Pljeskovo

Alfa Commo
Član broj: 325404
Poruke: 12



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.10.2014. u 00:02 - pre 115 meseci
Super, znači Kepo fercera kako treba :)
Ja sam ovu moju Alfu Commo 21kw ugradio u dnevni boravak i danas je serviser pustio u rad. Osećaj je predivan kad se ugase svetla a plamen ćarlija... no dobro. Što reče Toshi moradoh da je ugasim jer ubi vrućina danas pa sam je predveče upalio i čačkao parametre po meniju. Radi kako treba, ne čadi staklo, serviser reče da je pelet odličan i da lepo sagoreva. Za nekih 3 sata rada uspela je da digne temperaturu u prostoriji na 24Celzijusa a temperaturu vode na 60, e posle toga sam je ugasio jer je stvarno bilo nepodnošljivo u prostoriji. Čekamo hladnije dane za duži rad peći. Rečeno mi je da moram izolovati čunak da mi kondenz ne pravi problem pa je prepravka u planu... inače je urađen čunak 100mm sa reducirom na 80mm kod peći.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bandovicvladimir
Vladimir Bandovic
Zrenjanin

bandovicvladimir
Član broj: 141499
Poruke: 79
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://www.facebook.com/..


+11 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.10.2014. u 04:15 - pre 115 meseci
Citat:
Toshi:
Bunker za pelet ja manji nego kod konkurencije u ovoj kategoriji samo 45kg ali na pola metra je od dnevne sobe tako da dopunjavanje ne bi trebalo da bude problem.


Ne znam šta smatraš konkurencijom u kategoriji, ali po meni direktni konkurenti Kepo peći su Alfa Commo i MBS Thermo Pellet. Alfa ima isto 45 kao i Kepo, dok MBS ima gotovo 3 puta manji bunker.
Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... iz zamrzivaca.
 
Odgovor na temu

Alfa Commo
B Bašta-Pljeskovo

Alfa Commo
Član broj: 325404
Poruke: 12



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.10.2014. u 08:08 - pre 115 meseci
Peć radi konstantno u modulate 1 (load pellet 1,0'') temperatura vode u kotlu je konstantno 50C a sobna 23C, temp izd. gasova u čunku je 60C a broj obrtaja turbine 1370. Vreme čišćenja sam podigao na 60' (mogao bih ga totalno isključiti) jer mi i ovako sa podešenim tupe chimney na samom minimumu (-9) i type pellet (0) uvek čista čašica i dovod vazduha konstantan.
 
Odgovor na temu

Toshi
Goran Lijeskic
KD Cruise Service
Zemun polje

Toshi
Član broj: 325267
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.10.2014. u 09:23 - pre 115 meseci
@bandovicvladimir,
Mozda se nisam dobro izrazio,mislio sam na Toby 12 KW koji ima bunker od 80kg,i kotao od proizvodjaca Radiator Kraljevo od 20KW ta dva sam isto gledao ali odluka je pala za Kepo.
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.10.2014. u 10:00 - pre 115 meseci
Koliko košta Kepo, koliko Alfa?
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

bandovicvladimir
Vladimir Bandovic
Zrenjanin

bandovicvladimir
Član broj: 141499
Poruke: 79
193.158.111.*

Sajt: https://www.facebook.com/..


+11 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.10.2014. u 10:40 - pre 115 meseci
@Toshi
Axa, kontam. Ja, doduše, nisam ni razmatrao te modele.

@zmajdin
Kepo je 153.000, a Alfa je oko 157.000.
Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... iz zamrzivaca.
 
Odgovor na temu

Alfa Commo
B Bašta-Pljeskovo

Alfa Commo
Član broj: 325404
Poruke: 12



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.10.2014. u 11:31 - pre 115 meseci
Ja sam Commo platio 150.000 pre par meseci, inače sam nalazio cene po internetu i do 180.000.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048660 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.