Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2059315 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

misholinjo
Beograd

Član broj: 213999
Poruke: 29
212.178.238.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.05.2014. u 22:47 - pre 120 meseci
U dilemi sam oko kupovine kamina/kotla na pelet.
Iskreno vise mi se svidja ideja sa kaminom, mislim da i estetski deluje interesantno u dnevnom boravku i zahteva manje prepravke kod mene na sistem grejanja. Koliko citam mane su da se stalno mora cistiti (koliko je to cesto) i koliko prasine se unosi u stan sa dodavanjem peleta kaminu?

Ako bih uzimao kamin izbor pada na Kepo koji i okolini predaje toplotu zbog vizualnog dozivljaja ali prihvatam i savete iz prve ruke vezane za prednosti nekog drugog.

Sto se tice kotla, imam neku pomocnui prostoriju koja je blizu podruma, sve kockice se slazu sem momenta da moram nekako dovesti cevi do prvog sprata sto komplikuje situaciju jer ima etaza izmedju.

Svaki savet i predlog je dobrodosao
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.05.2014. u 08:49 - pre 120 meseci
Po meni, jedna od mana kamina je i to da nije bas tih.
Mislim da kamini na pelet trenutno nisu za dnevnu sobu...to je moje misljenje.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.05.2014. u 20:19 - pre 120 meseci
Citat:
drvlada75: Po meni, jedna od mana kamina je i to da nije bas tih.
Mislim da kamini na pelet trenutno nisu za dnevnu sobu...to je moje misljenje.


potpuno se slazem, DEFINITIVNO nisu za dnevni boravak! mozda za prostoriju/hodnik koja je spojena sa dnevnim boravkom ali nikako u dnevnoj sobi.
ja svoj MBS cistim jednom u 5 dana ali to najvise zavisi od kvaliteta peleta u zemlji srbiji.
uz usisivac - ciscenje traje 5 minuta ali jednom mesecno treba cistiti jos 2 dela peci (bar kad je MBS u pitanju) i tako nesto nije za dnevni boravak.

ovde nema pucketanja vatre i tog 'romanticnog momenta' ;) staklo kod MBSa brzo postane garavo.
 
Odgovor na temu

misholinjo
Beograd

Član broj: 213999
Poruke: 29
212.178.238.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.05.2014. u 10:31 - pre 120 meseci
Hvala na savetima, onda estetski ugodjaj izostaje ...

Posto ste u toku koliko je bolja nabavka kamina koji ne greje prostoriju u kojoj se nalazi u odnosu na kotao? Jedino sto sam uspeo da shvatim do sada je da kotao ima vecu autonomiju rada i eventualno vise vode u sebi (sto iskreo nu ne znam cemu sluzi.

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

slavke76
jakovcevic slavisa
subotica

Član broj: 65674
Poruke: 60
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.05.2014. u 14:56 - pre 120 meseci
Pozdrav.
Jest da mi jos nije stigao, narucio sam toby 12b od termomonta. On mi se onako najbolje pristaje, bar za moju kucu od 80m2 za grejanje, kotao bi bio u garazi koju ne bih da grejem a ona je u sklopu kuce. On ima malo veci spremnik za pelet od ostalih kaminskih peci. Spremnik je 80kg, dok je kod ostalih to upola manje. Jedino on nema ugradjenu pumpu i ostale komponente ali zato postoji i kamin sa ugradjenom pumpom a to je toby 12h. To je sve sto mogu da kazem u vezi ovog kotla, jer jos ga nisam koristio, kad bude sve sredjeno i ako ne pre onda na zimu javljam kako se pokazao.
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.05.2014. u 17:27 - pre 120 meseci
@misholinjo: nažalost sem gore pomenutog toby-a koji i nije kamin oni su svi iste autonomije tj posećuješ ih svaki dan , na kaminu je jedina promena izolacija vrata.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

misholinjo
Beograd

Član broj: 213999
Poruke: 29
212.178.238.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.05.2014. u 18:50 - pre 120 meseci
To sa izolacijom vezano za kamine sa shvatio nego prednost/mana izmedju kamina i kotla. Racunam dal se isplati uopste razmisljati o kotlu s obzirom da u mom slucaju dosta komplikuje ugradnju. A ipak ne bih voleo da dam 1500e za kamin pa da se u sred zime vracam na struju a isti prodajem kao skoro nov...

Ako je u stanu nije mi problem da ga obidjem,ionako moram da prodjem pored njega, veci mi je problem dovlacenje dzakova u stan i eventualna prasina koja se stvara.
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.05.2014. u 07:31 - pre 120 meseci
Kotao ili kamin -pa to zavisi od objkta,mogućnosti i želje domaćina, ako ti je objekat do 100m2 i kamin rešava jer su uglavnom slabiji od kotlova . Čišćenje se može (poželjno je ) odraditi usisivačem za pepeo , a dopremanje čistog peleta u kotao se može rešiti tako da npr ako ti je pelet u podrumu ili neoj drugoj nuzprostoriji tamo ga prositaš i doneseš ga u kofi pa kad budeš usuo biće minimalno prašine . Ja sam tako uradio pošto je bilo prašine u džakovima , napravio sam protočno sito preko kojeg prospem džak a ćist pelet pada u kofu od poludisperzije , stane oko 13kg peleta i kulturno ga odneseš i krkneš u rezervoar .
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.95.*



+5 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.05.2014. u 10:36 - pre 120 meseci
Peći-kamini na pelet u dnevnoj sobi imaju manu što se stvara prašina prilikom punjenja.Mogu će je da se smanji sa ovakvim načinom kao što kaže Bore ali ne skroz.Drugi problem je buka , ventilator i transport peleta se čuju .
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
Odgovor na temu

Jolke1
Igor Jolic
menadzer
ekoflash

Član broj: 317200
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.05.2014. u 14:48 - pre 120 meseci
Slazem se u potpunosti..Sto se tice potrosnje,MBS 18kw mi je potrosila 2.5t peleta za nekih 80m2.Generalno sam zadovoljan njenim radom..Pitanje koje imam je za iskusnije peletase: da li je pec potrebno ocistiti nesto vise na kraju sezone od uobicajenog ciscenja turbulatora i casice,konkretno mislim na prostor unutrasnjosti same pecke,puza,ventilatora..Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.05.2014. u 14:58 - pre 120 meseci
Citat:
Jolke1: Slazem se u potpunosti..Sto se tice potrosnje,MBS 18kw mi je potrosila 2.5t peleta za nekih 80m2.Generalno sam zadovoljan njenim radom..Pitanje koje imam je za iskusnije peletase: da li je pec potrebno ocistiti nesto vise na kraju sezone od uobicajenog ciscenja turbulatora i casice,konkretno mislim na prostor unutrasnjosti same pecke,puza,ventilatora..Pozdrav svima


imas komoru iza fioke. odsrafis 4 srafa i usisas i trudis se da se ne deres dok psujes kada budes pokusavao da ponovo zavrsnes srafove.

meni su do sada 2 ventilatora vrisnula. prvi put nisam bio u stanu kada su ga menjal iali drugi put jesam.
previse su ventilatori 'galamili', drcali...ispostavilo se da se na njima naslagao pepeo i zalepio.
pitao sam koliko bi inace kostala zamena iskrivljenog ventilatora novim kada istekne garancija, rekao mi je serviser da ne zna jer su do sada svi bili u garanciji.
pitao sam ga koliko je cest slucaj zavitlavanja ventilatora, rekao je da je bilo odredjenog broja zamena. kada sma mu rekao da se niko sa foruma nije zalio na zalepljen pepeo na ventilatoru - prokomentarisao je - uskoro ce.

dakle, obavezno je ciscenje komore iza poklopca fioke i to ne jednom godisnje nego mozda cak i jednom mesecno.

Poz

 
Odgovor na temu

Jolke1
Igor Jolic
menadzer
ekoflash

Član broj: 317200
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.05.2014. u 15:29 - pre 120 meseci
Hvala na iscrpnom odgovoru..upravo sam zbog toga i pitao jer znam da je u prethodnim postovima pominjan famozni ventilator.Jel je moguce njegovo ciscenje,usisavanje ili sta vec, kako bi se izbegla navedena situacija.Porad ventilatora mislim i na puza koji je takodje pominjan,podmazivan..Da li postoji neka vrsta preventive,kako bi se izbegle nezeljene situacije?
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.05.2014. u 19:26 - pre 120 meseci
Citat:
Jolke1: Hvala na iscrpnom odgovoru..upravo sam zbog toga i pitao jer znam da je u prethodnim postovima pominjan famozni ventilator.Jel je moguce njegovo ciscenje,usisavanje ili sta vec, kako bi se izbegla navedena situacija.Porad ventilatora mislim i na puza koji je takodje pominjan,podmazivan..Da li postoji neka vrsta preventive,kako bi se izbegle nezeljene situacije?


pa...video sam gimnastiku koja je potrebna za skidanje ventilatora:
skidanje gornje ploce, skidanje desnog lima gledano sa prednje strane peci, saginjanje i psovanje dok se odvrcu nedostupni srafovi...da bi ocistio /produvao ventilator, morao bi celog da ga skidas sto jeste naravno moguce ali je - gimnastika i tela i zivaca.

za podmazivanje puza ne znam iskreno. imao sam nekoliko glavljenja (sto sa donje sto sa gornje strane puza, ali to znam da resim ili srafcigerom izguras pelet sa donje strane koji glavi ili ako se stvorio cep sa gornje strane, prodzaras necim kroz rupicu od casice pa na gore).

preventiva je:
1) sto cesce ciscenje peci i ponekad usisavanje magacina od prasine koja i uzrokuje glavljenje
2) kupovina sto kvalitetnijeg peleta

za ovo prvo i mozes da se potrudis..za ovo drugo je u zemlji srbiji cista lutrija - kako ti se zalomi tura/paleta...
 
Odgovor na temu

Jolke1
Igor Jolic
menadzer
ekoflash

Član broj: 317200
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.06.2014. u 14:39 - pre 120 meseci
Za vikend sam ocistio pec,turbulatore,pepeljaru,prostor iza..ali nisam trenirao zivce sa ventilatorom i puzom.Jutros sam pozvao servisera koji mi je pustio pecku u rad,na pitanje oko ciscenja ventilatora nije mi dao bas precizan odgovor.Misli da je obicno ciscenje dovoljno i da ventilator ako radi ne bi trebalo da se dira,mada postoje neke varijante ciscenja..ali mi ih nije preporucio.
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.06.2014. u 19:30 - pre 120 meseci
evo nešto zanimljivo iz komšiluka
http://www.edilkamin.com/en/stufe_a_pellet_modelli.aspx



[Ovu poruku je menjao boree dana 11.06.2014. u 17:44 GMT+1]
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

Strejsi Huc
Užice srbija

Član broj: 319199
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.06.2014. u 09:24 - pre 119 meseci
Pozdrav svima na forumu. Interesuje me sta bi se desilo da se iskljuci pumpa ili da nestane vode kod MBS thermo pellet 18kw. Da li u tom slučaju prestaje sa radom? Može li da radi kao obična peć bez etažnog grejanja? Hvala
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.06.2014. u 12:33 - pre 119 meseci
Mislim da bi i u jednom i u drugom slucaju pec brzo dostigla temperaturu na kojoj senzori i elektronika iskljucuju pec.
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.06.2014. u 14:06 - pre 119 meseci
Pošto malo troše struje ,može se rešiti sa UPS-om ili akumulatorskim pretvaračem napona.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.06.2014. u 14:50 - pre 119 meseci
Pitanje nije najbolje postavljeno. Da li zelis da kamin izigrava obicnu pec na pelet ili pitas sta bi se desilo da u toku rada nestane struja?
U slucaju nestanka struje pec prestaje sa radom, nema daljeg povecanja temperature vode jer nema dotoka peleta.

 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.06.2014. u 15:57 - pre 119 meseci
Sad ponovo čitam pitanje i vidim da pitaš i šta bi bilo da nestane vode , bez vode ni u kom slučaju ne treba koristiti peć , čak mislim i da imaju zaštitu da se ispod npr 0,5 bar same isključuju.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2059315 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.