Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2063164 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.12.2016. u 13:20 - pre 89 meseci
Što mi izbaci ovoliko slika
 
Odgovor na temu

zelezeka73
Backi Petrovac

Član broj: 315668
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.12.2016. u 14:15 - pre 89 meseci
Odlicno!
Sad smo skoro svi zadovoljni :)
 
Odgovor na temu

zelezeka73
Backi Petrovac

Član broj: 315668
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.12.2016. u 14:17 - pre 89 meseci
Citat:
boree:
Jel to pocinkovani lim ? Nema on nekih štetnih uticaja pri isparenju u životni prostor, msm znam da ima sigurno al u kojoj meri je kod tebe? Jel to ok ?


Da, pocinkovani. Prvobitno je bio u planu crni lim, ali nisam kod mene nasao...

Pa ne oseca se nista, sad ne znam dal isparava ili ne...nadam se da ne...da ne ispari ceo :)
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.12.2016. u 14:27 - pre 89 meseci
Citat:
zelezeka73:
Odlicno!
Sad smo skoro svi zadovoljni :)


Vala baš a toliku sam muku mučio oko toga dali može ili nemože ali šta me najviše iznerviralo u celoj ovoj priči neprofesonalizam i neznanje i fabrike i servisa,lepo su mogli da kažu može ili nemože a oni ko da sam ih pitao kako se pravi nuklearni reaktor

 
Odgovor na temu

goran bp
goran poljanski
privatnik
moto gp servis
backa palanka srbija

Član broj: 335583
Poruke: 5
*.108.44.42.hallsys.net.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.12.2016. u 22:35 - pre 89 meseci
zoran.mika hvala ti puno na odgovoru,probacu nesto pa ti javim,ima tu svasta nesto bogami :)
 
Odgovor na temu

goran bp
goran poljanski
privatnik
moto gp servis
backa palanka srbija

Član broj: 335583
Poruke: 5
*.108.44.42.hallsys.net.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.12.2016. u 22:38 - pre 89 meseci
Citat:
zelezeka73:
@goran bp

Na prethodnoj stranici, zoran.mika je lepo objasnio bas podesavanje ubacivanja peleta u svim rezimima snage.

U podesavanje ulazis sa sifrom A9, i ides na 09 Settings tehnic.

aha.hvala video sam sad pa cu probati,sad bas merim na koliko ukljucuje puž,na 6 sec. ukljucuje nesto malko jace,ja mislim da treba na 8 sec. najmanje da ukljucuje puž ako se ne varam,dzak od 15 kg mi traje 8 sati sto je malo,da je 10 bar bilo bi ok
 
Odgovor na temu

goran bp
goran poljanski
privatnik
moto gp servis
backa palanka srbija

Član broj: 335583
Poruke: 5
*.108.44.42.hallsys.net.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.12.2016. u 23:23 - pre 89 meseci
evo uspeo sam!!!!....na -9 sam stavio i digao sam na skoro 9 sec. sto je ok,hvala vam puno na pomoci,ventilator nisam ni dirao ostao je da vrti koliko je i vrtio
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.IP.cloudmosa.com.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2016. u 07:50 - pre 89 meseci
Citat:
goran bp: evo uspeo sam!!!!....na -9 sam stavio i digao sam na skoro 9 sec. sto je ok,hvala vam puno na pomoci,ventilator nisam ni dirao ostao je da vrti koliko je i vrtio


Pec najvise vremena provede u modulaciji (rezim 1), pa probaj da smanjis i podesavanje u tom rezimu posebno.
Samo, gledaj da ne preteras da ti se ne bi gasila. 1.2 npr stavi pa probaj.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2016. u 10:31 - pre 89 meseci
e, samo da javim da sam na kraju ipak uzeo sparrow pelet.
enwo ekipa mi je bila obecala dovozenje u subotu da bi mi u petak rekli, jbga, mi ne radimo samo pelet, svi kamioni su nam poslati ubosnu za nove ture pa ne mozemo nista duradimo ovaj vikend...
pozvao jakovljevice koji su imali samo sparrow i resio.

moram da priznam da nije los sparrow. bezveze je sto su dzakovi bas prepunjeni pa nemas za sta da ih uhvatis, prasine u dzakovima za sada vrlo malo, zanemarljivo iako nije tvrdo presovan.
u ovim dosadasnjim dzakovima nije nesto bilo duzih peleta, mozda par komada. puz ga lepo dohvata i lomi kad zatreba (za razliku od proslogodisnjeg a sada pokojnog eko wood iz petrovca na mlavi).
nisam primetio da ima manje pepela od ovog mog proslogodisnjeg, ali mi deluje da se casica bolje ocisti kod sparrow-a.
za sada nisam nezadovoljan.
 
Odgovor na temu

starko
Beograd

Član broj: 31878
Poruke: 41
*.amres.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2016. u 11:58 - pre 89 meseci
Pozdrav svima! Listao sam po ovoj temi, ali nisam primetio da neko pise o iskustvu sa obicnom (sobnom) peci na pelet, bez etaznog grejanja. Nameravam da kupim takvu pec, za zagrevanje male kuce (2 sobe, kuhinja, kupatilo) povrsine 35kvm. Kuca je zidana '60-ih, ciglom i beomalom, visina prostorija je 230cm, a plafon je tipa karatavan (trska+blato). Gledao sam MBS PELET 6kW i ALFA PLAM Luca 8,5.
Da li neko ima iskustva sa ovakvim tipom peci (mogu doci u obzir i ovakve peci ostalih proizvodjaca)?
 
Odgovor na temu

mmdesign
Milos Matovic
3D dizajner
freelance

Član broj: 335599
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2016. u 12:18 - pre 89 meseci
Dobar dan


nov sam na forumu, nikada nisam koristio ali vidim da moze svasta da se nauci i prouci, pa bih molio da mi kazete vasa misljenja za sledece:


kvadratura 120 m2 sprat i suturen 30 m2 gde i stoji MBS 18kw kupljen pre dve god. Na spratu su 6 panelnih radijatora 2 x 160cm, 2 x 200cm, 2 x 100cm i jedan susac veliki u kupatilu. U suturenu je super gde greje sama pec ali gore i nije bas nesto, jedva dogura do 20 C i vremenom u stednom rezimu polako se gubi toplota vode pa bude hladnije gore na spratu. Jos jedan problem koji se javlja je buka, to je kao da mlaznjak prolazi pored vas kad se ukljuci na 4 ili 5 (rekao bih da su ventilatori ) imam utisak kao da je neki ventilator ispao s lezista pa tako bruji sve ili su gasovi u pitanju!!! Pelet koristim iz Zagubice, katastrofa za pec jer se javlja crnilo po staklu, slojevi unutar peci i sto jos nikad nisam primetio da pri vrhu lozista bude plavkasto( boja kao sagorevanje plina na sporetu) to vidim kad cistim pec i otvorim vratanca!!! Iskreno plasim se da nesto ne rokne pa da izgorimo svi u kuci :D elem mozda bi grejanje i bolje radilo da moze na 4 ili 5 medjutim to je problem koji koci! da napomenem da kuca je delimicno izolirana iznutra vunom ali spolja nije.

parametri na peci :

N-9-06-03
N-9-06-30
N-9-06-33
Evo moji podesavanja koja koristim
N-9-01-01 Loid pellet 00
N-9-02-01 Exhaust chimney 00
N-9-4 GLAVNA PODEŠAVANJA
N-9-04-01 Vreme za koje pec ne može da se ugasi na taster ON/OFF od kad se ukljuci 05'
N-9-04-02 Minimalno vreme rada ventilatora za odvod dimnih gasova kod iskljucivanja peci, ako je temperatura izduvnih gasova manja od zadate u Pr28, pec se gasi ranije 10'
N-9-04-03 Vreme pocetnog ubacivanja peleti prilikom ukljucivanja peci 40''
N-9-04-04 Vreme za detekciju prvog plamena 20''
N-9-04-05 Broj obrtaja motora za odvod dimnih gasova prilikom pocetnog ubacivanja peleta. Povecati da bi se napravio vakum 1600
N-9-04-06 Razlika temperature prilikom ukljucenja STAND - BY moda 02,00 C
N-9-04-07 Vreme za koje se pec gasi u STAND - BY modu, tj kada detektuje razliku temperature koliko vremena je potrebno do iskljucenja peci 10'
N-9-04-08 Vreme prelaska iz programa u program. Objašnjenje dato detaljnije u nastavku upustva 20''
N-9-04-09 Ukljucivanje funkcije za ukljucivanje i iskljucivanje peci nekim uredajem za komunikaciju ( npr. mob. telefon bluetooth ) OFF
N-9-04-10 Blokada tastera ( ukljucivanje iskljucivanje dugmicima SET i ON/OFF OFF
N-9-04-11 Vreme za koje pri nasilnom iskljucivanju peci iz el. Mreže ( nestanak struje direktno na glavni prekidac ) nece doci do javljanja greške BLACK OUT 15''
N-9-6 PODEŠAVANJA PARAMETRA
N-9-06-01 Maksimalno vreme paljenja peci ( ne pali se alarm 05 ) 00'
N-9-06-02 Vreme potrebno da se detektuje temperatura izduvnih gasova vezano sa Pr13 05'
N-9-06-03 Interval vremena izmedu cišcenja posuda u kojoj se vrši sagorevanje 10'
N-9-06-04 Vreme ubacivanja peleta u režimu paljenja 0.6''
N-9-06-05 Vreme ubacivanja peleta od trenutka kada se verifikuje plamen do ulaska u režim rada 0.4''
N-9-06-06 Vreme ubacivanja peleta u režimu 1 ( Program 1 ) 1.5''
N-9-06-07 Vreme ubacivanja peleta u režimu 2 ( Program 2 ) 2.2''
N-9-06-08 Vreme ubacivanja peleta u režimu 3 ( Program 3 ) 3.4''
N-9-06-09 Vreme ubacivanja peleta u režimu 4 ( Program 4 ) 4.1''
N-9-06-10 Vreme ubacivanja peleta u režimu 5 ( Program 5 ) 4.9''
N-9-06-11 Vreme cekanja izbacivanja greške od trenutka kada se greška detektuje 30''
N-9-06-12 Vreme cišcenja posude u kojoj se vrši sagorevanje 120''
N-9-06-13 Minimalna temperatura izduvnih gasova 40 C
N-9-06-14 Maksimalna temperatura izduvnih gasova - kada dostigne ovu temperaturu pec se vraca u Program 1 220 C
N-9-06-15 Kada temperatura izduvnih gasova prede ovu vrednost onda se ukljucuje ventilator za izduvavanje u prostoriju 90
N-9-06-16 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu paljenja 1550
N-9-06-17 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova od trenutka kada se verifikuje plamen do ulaska u režim rada 2100
N-9-06-18 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 1 ( Program 1 ) 1800
N-9-06-19 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 2 ( Program 2 ) 1900
N-9-06-20 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 3 ( Program 3 ) 2200
N-9-06-21 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 4 ( Program 4 ) 2400
N-9-06-22 Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 5 ( Program 5 ) 2650
N-9-06-28 Kada temperatura izduvnih gasova padne ispod ove temperature pec prestaje sa izduvavanjem koje se vrši prilikom iskljucivanja peci 75C
N-9-06-29 Brzina ventilatora izduvnih gasova prilikom iskljucivanja peci i cišcenja posude u kojoj se vrši sagorevanje 2800
N-9-06-30 Vreme ubacivanja peleta prilikom cišcenja posude za sagorevanje 0.9''
N-9-06-31 Ukljucivanje Enkodera ( uvek ON ) ON
N-9-06-32 Vreme ukljucivanja dozatora posle iskljucenja - pošto dozator uvek ima neko kašnjenje prilikom iskljucenja potzrebno je to kašnjenje korigovati sa nekom vrednosti kako bi se zadržao željeni interval punjenja 0,0''
N-9-06-33 Temperatura na kojoj se ukljucuje pumpa 45 C
N-9-06-34 Iskljucivanje sigurnosnog manometra on
N-9-06-35 Pritisak na kome se iskljucuje kotao 2,5b

ovo sam prepisao od clana miljkovicbojan75 pa sam po njegovom spisku dao moje parametre!!!


hvala unapred svima koji budu odvojili malo vremena za savet :)
 
Odgovor na temu

zoran.mika




Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2016. u 12:32 - pre 89 meseci
Parametri su maltene fabrički i to za sada neka ostane tako,niste napisali najvažnije na koliko je nameštena ambijentalna i temperatura vode
 
Odgovor na temu

zoran.mika




Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2016. u 12:34 - pre 89 meseci
Citat:
starko:
Pozdrav svima! Listao sam po ovoj temi, ali nisam primetio da neko pise o iskustvu sa obicnom (sobnom) peci na pelet, bez etaznog grejanja. Nameravam da kupim takvu pec, za zagrevanje male kuce (2 sobe, kuhinja, kupatilo) povrsine 35kvm. Kuca je zidana '60-ih, ciglom i beomalom, visina prostorija je 230cm, a plafon je tipa karatavan (trska+blato). Gledao sam MBS PELET 6kW i ALFA PLAM Luca 8,5.
Da li neko ima iskustva sa ovakvim tipom peci (mogu doci u obzir i ovakve peci ostalih proizvodjaca)?



Ima železeka
 
Odgovor na temu

zoran.mika




Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2016. u 12:39 - pre 89 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:
e, samo da javim da sam na kraju ipak uzeo sparrow pelet.
enwo ekipa mi je bila obecala dovozenje u subotu da bi mi u petak rekli, jbga, mi ne radimo samo pelet, svi kamioni su nam poslati ubosnu za nove ture pa ne mozemo nista duradimo ovaj vikend...
pozvao jakovljevice koji su imali samo sparrow i resio.

moram da priznam da nije los sparrow. bezveze je sto su dzakovi bas prepunjeni pa nemas za sta da ih uhvatis, prasine u dzakovima za sada vrlo malo, zanemarljivo iako nije tvrdo presovan.
u ovim dosadasnjim dzakovima nije nesto bilo duzih peleta, mozda par komada. puz ga lepo dohvata i lomi kad zatreba (za razliku od proslogodisnjeg a sada pokojnog eko wood iz petrovca na mlavi).
nisam primetio da ima manje pepela od ovog mog proslogodisnjeg, ali mi deluje da se casica bolje ocisti kod sparrow-a.
za sada nisam nezadovoljan.


E,super po kojoj ga ceni sada prodaju,kod mene ima manje pepela ali sam primetio da je slabiji od proslogodisnjeg riza
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2016. u 12:50 - pre 89 meseci
Citat:
zoran.mika : E,super po kojoj ga ceni sada prodaju,kod mene ima manje pepela ali sam primetio da je slabiji od proslogodisnjeg riza


200 evrica tona i u to je ukljucen prevoz.
za kaloricnost ne znam. 70-30 je i deluje mi da je isti kao i prethodni koji sam koristio (isto je bio 70-30) pa ne mogu subjektivno da 'ocenim'.
bitno je da je temperatura prostorije podesena na 25-26, da zena me zena ne vuce za rukav i ne kuka da joj je hladno i da odlazi max jedan dzak dnevno :D
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2016. u 12:59 - pre 89 meseci
@mmdesign

moram da izadjem iz kancelarije pa nemam vremena da ti detaljno odgovaram.
u vezi sa bukom ventilatora. ako ti je pec u garanciji, zovi ih da ti zamene ventilator!!!
i ja sam imao taj problem. vremenom se nakupi pepeo na ventilator i krilca se iskrive malo i krece da tandrce katastrofalno.

meni se to srecom desilo dok je pec bila u garanciji pa nisam imao nikakve troskove zamene.
za svaki slucaj, da bi izbvegao takve stvari i u buducnosti, cesce usisavaju/cisti komoru iza fioke. skini srafove i plocu pa usisaj. dosta se pepela tu nakupi (to je komora ispod turbulatora) pa moze da se nalepi i na krilca ventilatora.
skidanje te ploce iza fioke je proklet posao pa da se ne bih zezao ubuduce, srafove sam zasrafio sa unutrasnje strane tako da mi vrh viri sa strane fioke i kada vratim plocu (samo je nataknem na deo srafova koji vire) samo navrnem matice (okrugle tanke koje rukom odvrnem i zavrnem)...
sad, moguce da je tvoja pecka novija pa su tu plocu resili "bezbolnije"

poz
 
Odgovor na temu

mmdesign
Milos Matovic
3D dizajner
freelance

Član broj: 335599
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2016. u 14:19 - pre 89 meseci
Citat:
zoran.mika :
Parametri su maltene fabrički i to za sada neka ostane tako,niste napisali najvažnije na koliko je nameštena ambijentalna i temperatura vode



ambijentalna 25 C a temp vode 60 C mada uvek se vrti tu oko 55 C
 
Odgovor na temu

mmdesign
Milos Matovic
3D dizajner
freelance

Član broj: 335599
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2016. u 14:22 - pre 89 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:
@mmdesign

moram da izadjem iz kancelarije pa nemam vremena da ti detaljno odgovaram.
u vezi sa bukom ventilatora. ako ti je pec u garanciji, zovi ih da ti zamene ventilator!!!
i ja sam imao taj problem. vremenom se nakupi pepeo na ventilator i krilca se iskrive malo i krece da tandrce katastrofalno.

meni se to srecom desilo dok je pec bila u garanciji pa nisam imao nikakve troskove zamene.
za svaki slucaj, da bi izbvegao takve stvari i u buducnosti, cesce usisavaju/cisti komoru iza fioke. skini srafove i plocu pa usisaj. dosta se pepela tu nakupi (to je komora ispod turbulatora) pa moze da se nalepi i na krilca ventilatora.
skidanje te ploce iza fioke je proklet posao pa da se ne bih zezao ubuduce, srafove sam zasrafio sa unutrasnje strane tako da mi vrh viri sa strane fioke i kada vratim plocu (samo je nataknem na deo srafova koji vire) samo navrnem matice (okrugle tanke koje rukom odvrnem i zavrnem)...
sad, moguce da je tvoja pecka novija pa su tu plocu resili "bezbolnije"

poz



ma usisavam redovno pec i znam za to iza, meni nije problem da je skidam isto kao i gornju kod turbulatora, mada sam i ja isto mislio da je zbog smole u peletu problem i da se hvata na krilca svasta nesto.


p.s. garancija je istekla pre par dana.....jbg
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.IP.cloudmosa.com.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2016. u 14:33 - pre 89 meseci
Citat:
mmdesign: ma usisavam redovno pec i znam za to iza, meni nije problem da je skidam isto kao i gornju kod turbulatora, mada sam i ja isto mislio da je zbog smole u peletu problem i da se hvata na krilca svasta nesto.


p.s. garancija je istekla pre par dana.....jbg


Uh... Steta.
Ako se usudis, mozda da sAm probas da pridjes ventilatoru, da ga skines i ocistis, eventualno proveris i resis iskrivljenost krilaca pa da ga vratis.
Gadna je gimnastika. Serviser se bas namucio da ga skine i stavi novi.
Crno staklo je nemoguce resiti. Navikni se :)
Temperatura vode od 55 u modulaciji je skroz ok. Da li su ti gornji radijatori vezani redno ili svaki ima svoj, paraleni dovod i odvod?
Da li si probao da promenis brzinu pumpe na vecu?
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2016. u 15:03 - pre 89 meseci
Citat:
mmdesign:
Citat:
zoran.mika :
Parametri su maltene fabrički i to za sada neka ostane tako,niste napisali najvažnije na koliko je nameštena ambijentalna i temperatura vode



ambijentalna 25 C a temp vode 60 C mada uvek se vrti tu oko 55 C


Jel peć radi ceo dan ili u stand-by modu?
Probaj da povećaš ambijentalnu da peć juti temperaturu vode pa da polako ona sama smanjuje režime rada,postoji mogućnost da su ti temperaturni gubici veći pa peć sa 55.C vode nemože da zadovolji

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2063164 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.