Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2065248 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zelezeka73
Backi Petrovac

Član broj: 315668
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.12.2016. u 21:00 - pre 89 meseci
Stojke14 nam se ne javlja...sta je uradio...
 
Odgovor na temu

zelezeka73
Backi Petrovac

Član broj: 315668
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.12.2016. u 11:38 - pre 89 meseci
Pise da se moze ugraditi na peci koje imaju izlaz za ext. termostat.
Nije mi bas jasno kakvu vezu ima paljenje peci sa termostatom ako pec ne radi u stand by rezimu.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.12.2016. u 21:29 - pre 89 meseci
Milane,Železeka ti je rekao da nema potrebe za externim termostatom onim korisnicima koji pale peć na ON-OFF dugme i koji ne koriste stand-by mod
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.12.2016. u 10:40 - pre 89 meseci
Milane,odgovori mi,kako ovaj sistem može da upali peć ako je ona isključena na dugme br 4.,ako poznajes micronovin displej,i na njemu piše off.
 
Odgovor na temu

dukimen
Grocka

Član broj: 335405
Poruke: 272
87.250.52.*



+13 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.12.2016. u 13:38 - pre 89 meseci
Zorane mogao bi da da jedan komad nekome u komsiluku da proba.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.12.2016. u 13:57 - pre 89 meseci
Duki,mogao bi Milanče da da jedan na probu ali Babušnica je daleko,činimi se da je odatle koliko sam video sa oglasa,i nije loša stvar koliko sam skapirao.
 
Odgovor na temu

dukimen
Grocka

Član broj: 335405
Poruke: 272
87.250.52.*



+13 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.12.2016. u 06:27 - pre 89 meseci
Da, video sam, zato i kazem da da nekom u komsiluku. Inace stvarno deluje kao dobra stvar.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.12.2016. u 08:24 - pre 89 meseci
Milane,sve ja to razumem,sama peć preko controlora ima tu mogućnost chrono tj vremensko podešavanje paljenja i gašenja peci i gašenje po ambijentalnoj temperaturi ili postignutoj temperaturi vode kada je na samoj peći uključen stand-by mod i u mom slučaju na MBS-u piše wait coling,ako se ima i povezan sobni termostat i pri tome da je još i programski on će sve te funkcije preuzeti mesto controlora peći,za razliku običnog termostata i ovog tvog je samo što sa ovim preko aplikacije na mobilnom telefonu a i ručno kada si kući može da se upravlja,moje pitanje je: pr: sobna nameštena na 23.C ja nisam kući,otišao sam negde na par sati,dali je moguće kontolisati termostat da mi se peć ne upali kada padne temperatura prostorije i termostat da signal peći da se upali tj.dali postoji neki on-off prekidač na aplikaciji na mobilnom telefonu da se jednostavno peć nepali nego ja sam da je upalim kada budem rešio da krenem kući.
 
Odgovor na temu

dukimen
Grocka

Član broj: 335405
Poruke: 272
87.250.52.*



+13 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.12.2016. u 10:54 - pre 89 meseci
Mene interesuje nesto drugo. Programirao sam pec da se pali u 12h. Napolju je hladnije nego sto sam mislio ili se vracam ranije kuci. Da li mogu da je upalim preko mobilnog npr u 11h?



[Ovu poruku je menjao dukimen dana 16.12.2016. u 14:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.12.2016. u 14:16 - pre 89 meseci
Milane,kolika mu je histereza?
 
Odgovor na temu

bandovicvladimir
Vladimir Bandovic
Zrenjanin

bandovicvladimir
Član broj: 141499
Poruke: 79
194.102.233.*

Sajt: https://www.facebook.com/..


+11 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.12.2016. u 22:49 - pre 89 meseci
Citat:
Milan Singer:
Naravno da postoji, sa mobilnog telefona mozete i da upalite i da ugasite pec u svakom trenutku, bez obzira sta ste isprogramirali


Da li možete da okačite klip gde demonstrirate ovu funkciju, jer ja baš pravim nešto što će upravo da omogući paljenje/gašenje pomoću telefona ali za korisnike koji ne koriste StandBy mod, pa ukoliko rešenje već postoji da batalim pos'o :)

Prilično sam duboko ušao u priču sa micronova kontrolerom i deluje mi nemoguće da termostat pošalje komadnu kotlu da se upali ukoliko nije uključen StandBy mod. Da li se taj vaš uređaj povezuje samo preko konektora za eksterni termostat ili ga kačite direktno na glavnu ploču u kotlu?
Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... iz zamrzivaca.
 
Odgovor na temu

electro80

Član broj: 334982
Poruke: 18
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.12.2016. u 14:44 - pre 89 meseci
I ja sam narucio arduino za svoj projekat paljenja peci preko mobilnog mogli bi zajedno da razmeni iskustva, vidim da si ti dosta odmakao link
 
Odgovor na temu

bandovicvladimir
Vladimir Bandovic
Zrenjanin

bandovicvladimir
Član broj: 141499
Poruke: 79
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://www.facebook.com/..


+11 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.12.2016. u 20:06 - pre 89 meseci
Naravno, dve glave su pametnije od jedne. :)
Do koje ste faze stigli? Možemo i preko privatnih poruka ili možda bolje u temi "Upravljanje kotlom na pelet pomoću smart telefona".
Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... iz zamrzivaca.
 
Odgovor na temu

zoran.mika




Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.12.2016. u 21:57 - pre 89 meseci
Citat:
bandovicvladimir:
Citat:
Milan Singer:
Naravno da postoji, sa mobilnog telefona mozete i da upalite i da ugasite pec u svakom trenutku, bez obzira sta ste isprogramirali


Da li možete da okačite klip gde demonstrirate ovu funkciju, jer ja baš pravim nešto što će upravo da omogući paljenje/gašenje pomoću telefona ali za korisnike koji ne koriste StandBy mod, pa ukoliko rešenje već postoji da batalim pos'o :)

Prilično sam duboko ušao u priču sa micronova kontrolerom i deluje mi nemoguće da termostat pošalje komadnu kotlu da se upali ukoliko nije uključen StandBy mod. Da li se taj vaš uređaj povezuje samo preko konektora za eksterni termostat ili ga kačite direktno na glavnu ploču u kotlu?


Vlada,koliko sam ja shvatio ovaj termometar se povezuje na konektore koji su predviđeni za eksterni termostat i može da komanduje peći samo ako je uključen stand-by mod,nego da vas pitam dali možete Vi da osmislite i napravite jedan daljinski on-off prekidač koji bi samo gasio i palio peć putem aplikacije na mobilnom telefonu
 
Odgovor na temu

zoran.mika




Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.12.2016. u 21:59 - pre 89 meseci
Greška napisao sam termometar mesto termostat
 
Odgovor na temu

bandovicvladimir
Vladimir Bandovic
Zrenjanin

bandovicvladimir
Član broj: 141499
Poruke: 79
194.102.233.*

Sajt: https://www.facebook.com/..


+11 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.12.2016. u 23:44 - pre 89 meseci
Kao što rekoh, upravo sam u sred izrade sklopa koji bi radio to kao i dosta više od toga. Uređaj će imati praćenje temperature u kotlarnici, praćenje spoljne temperature, setovanje programiranog paljenja/gašenja, praćenje vitalnih parametara (temp. vode, pritisak u instalaciji, temp. izduvnih gasova...), obaveštavanje o paljenju alarma, isčitavanje sadržaja displeja sa kotla... Nosim se mišlju da dodam infracrveni senzor za merenje rastojanja u spremnik za pelet pa da aplikacija posredstvom push notifikacija javlja kada je nizak nivo peleta...
Neki fabrički nedostaci bi bili na neki način ispravljeni, kao recimo ponašanje peći nakon iznenadnog nestanka struje. Pretpostavimo da je peć programirana da radi u periodu 06-20h. I u 06:20 nestane struje. Nakon 5 minuta dolazi struja ali peć odlazi u Wait Cooling mod. Iako predstoji više od 13 sati tokom kojih bi peć trebalo da radi (kako je programirano) peć ostaje "zaglavljena" u tom modu sve dok neko ne pokrene ručno čišćenje (Cleaning final) i ručno je upali da bi nastavila program do 20h. Ova aplikacija predviđa periodično proveravanje režima rada i sinhronizovanje sa zadatim programima programiranog paljenja/gašenja, pa ukoliko je u međuvremenu došlo do neke neplanirane promene (nestalo struje i slično), automatski se šalje komada za čišćenje i ponovno paljenje da bi peć nastavila program koji je prekinut nestankom struje i slično...
Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... iz zamrzivaca.
 
Odgovor na temu

electro80

Član broj: 334982
Poruke: 18
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.12.2016. u 07:10 - pre 89 meseci
@bandovicvladimir


Ovu su sve lepe funkcije koje se mogu dodati ali za mene je najbitnija da pec sama pomocu arduina dodaje i oduzima pelet po potrebi, znaci setujem pec na 60C ona dodje do modulacije koja je recimo na 1 i cim pocne da raste temperatura na recimo 63c ona proba da spusti na 0.9...posle se moze sabirati potrosnja u datom programu, danu mesecu, itd. Sve se to moze softverski odraditi i nije mi jasno da to micronova nije uradila, ili mozda jesste a ovi nasi nisu to iskoristili...
 
Odgovor na temu

zoran.mika




Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.12.2016. u 07:20 - pre 89 meseci
Vlado,sve je to u redu što ste zamislili da napravite a ujedno i da dodate neke nove funkcije samog controlora ali meni a pretpostavljam i drugim korisnicima je trenutno potreban samo on-off prekidač a peć će da radi po svojim setovanim postavkama a kasnije dodavati ovo ostalo što ste napisali
 
Odgovor na temu

milanmbs18
nema ga

Član broj: 330761
Poruke: 51
212.237.242.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.12.2016. u 22:10 - pre 89 meseci
E imam resenje sto se tice brcanja peci kad juri temperaturu. Dosao mi je majstor ovlascen iz nisa i u usis kod piksle ubacio parce cevi i tako smanjio precnik usisa . Samo ponekad jedva kratko zabrci. Potrebno je jos naci zaobljene prve dve krivine od 90 stepeni i ne bi trebalo da se cuje ni malo to brcanje kao da avion polece.
 
Odgovor na temu

zoran.mika




Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.12.2016. u 22:16 - pre 89 meseci
Milane,na kakvo drčanje misliš,šta drči
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2065248 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.