Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048743 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dukimen
Grocka

Član broj: 335405
Poruke: 272
87.250.52.*



+13 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2016. u 12:46 - pre 88 meseci
Drizzt Kepo nema sobne peci.
Stvarno kad pogledas karakteristike 12-ice i 18-ice nema razlike. Ocekivao sam razliku u tezini, malo i dimenzijama, zapremini vode, kad ono sve isto.
Treba ih proveriti uzivo ali kako deluje prakticno se isplati kupiti jeftiniju pa prestelovati parametre.
Sobna pec nije kamin koji upalis kad si raspolozen nego svetli celo vece i to svako vece tako da ne bi trebalo da je u vidokrugu TV-a.
Takodje nisam siguran da sa njima mozes da grejes 22m2 bez radijatora ako nemas termoizolaciju.
Staklo se prlja u zavisnosti od vrste peleta, a prasina oko njega se stvara pri velikom ciscenju ali se odmah i usisa jer se ujedno usisava i pepeo.
Ako hoces da vidis kako radi video sam u Etazu u Cvijicevoj da se greju na MBS.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2016. u 13:03 - pre 88 meseci
Bilo je priče o tome na forumu po meni obe su iste i mbs 18 i mbs 12 samo je razlika u setovanju parametara potrošnje i brzine ventilatora i mislim da i jednu i drugu možeš da našteluješ da rade isto,i da,kepo je u prvo vreme pravio i peći za dnevni boravak,sada rade samo podstanične verzije
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2016. u 13:28 - pre 88 meseci
Citat:
dukimen: Drizzt Kepo nema sobne peci.
Stvarno kad pogledas karakteristike 12-ice i 18-ice nema razlike. Ocekivao sam razliku u tezini, malo i dimenzijama, zapremini vode, kad ono sve isto.
Treba ih proveriti uzivo ali kako deluje prakticno se isplati kupiti jeftiniju pa prestelovati parametre.
Sobna pec nije kamin koji upalis kad si raspolozen nego svetli celo vece i to svako vece tako da ne bi trebalo da je u vidokrugu TV-a.
Takodje nisam siguran da sa njima mozes da grejes 22m2 bez radijatora ako nemas termoizolaciju.
Staklo se prlja u zavisnosti od vrste peleta, a prasina oko njega se stvara pri velikom ciscenju ali se odmah i usisa jer se ujedno usisava i pepeo.
Ako hoces da vidis kako radi video sam u Etazu u Cvijicevoj da se greju na MBS.


vid' stvarno kepo nema etazne peci. moguce da sam ja pomesao loncice il su prestali da ih prave...

u vezi sa MBSovskim, jeftinije su ove 12KW, ali ne znam u cemu je razlika. ne znam da li se na 12icama mogu podici parametri pa da glume 18ce ili su im maksimalne vrednosti softverski smanjene.
kod MBSa svaki pelet prlja. za ovih par godina nije bilo nijednog komentara u kom je neko rekao da prljanja nema. bio bih ti zahvalan ako znas za pelet koji posle 6-7 sati nece posiviti/zacrneti staklo :)
inace, nije problem svetljenja jer svetljenje nestaje cim pec ode u work modulate (tada krece sivljenje i crnjenje stakla), mada, hoce kroz neku ripisu da prodje svetlo :) .

da bi se smanjio rizik od prasine, trebalo bi usisavati svaki dan, medjutim, ako se neki dan preskoci, pepeo se nakupi i na vratima pa padne dole prilikom otvaranja vrata - a ako se neko zezne pa odmah ispod ima tepih - brrrrrr :D
pa jos kada se struzu naslage iznad lozista, to sma radio drzeci usisivas zajedno sa cetkom kako bih isprecio da se razleti ali..sreocm pa mi je pec u hodniku ;)

ja sam bio u toj radi bas u cijicevoj i secam se da mi je bila cudna vatra. kao da je ventulator jeeeedva radio pa je vatra vise licila na vatru kada sagoreva drvo. i staklo je bilo cisto (moguce da ga cesce bricu u toku dana radi gostiju).
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2016. u 18:54 - pre 88 meseci
Pre nego sto otvorite vrata da ocistite pec ukljucite start pa odmah zatim ugasite. U narednih par minuta radice turbina koja ce koliko toliko pomoci da se prasina ne siri po stanu dok cistite pec .
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2016. u 19:18 - pre 88 meseci
E ovo je dobra ideja Željko,nisam nikad probao ovako da čistim peć
 
Odgovor na temu

mrbakero
Beograd

Član broj: 120139
Poruke: 427
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2016. u 21:23 - pre 88 meseci
meni su nudili neku burnit nisam cuo do sada za nju,cuo sam da su neke centrometal odlicne,da li onda u dnevnu staviti i jedan radijator dnevna i kuhinja su spojene i imaju oko 22 kvadrata,ja sam mislio da samo pec stavim u dnevnu,malo ste me zaplasili sa tom prasinom kada se cisti i sa bukom da li se bas cuje pec,i da zasto mislite da je klasicna horizontalna instalacija bolja nego da ide kroz pod,ja sam mislio da proslicujem ravnjajuci pa da cevi idu kroz pod. Sta mislite koliko peleta godisnje bi islo za 60-70 kvadrata
1× Fujitsu 12 LUCA
2× Fujitsu General 07 LECA
Kuca 60 kvm
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2016. u 21:41 - pre 88 meseci
Tebi prodavci mogu da nude šta je njima u koristi tj.u zaradi ta burit peć verovatno košta oko 200000.dinara i taj centrometal oko180000.dinara,dosta ljudi na forumu grejanje na pelet imaju probleme sa centro metalom,doduše sa gorionicima,ali moguće je da je i na integrisanim kotlovima ista elektronika pa eto problema,pitao si za mišljenje oko peci i instalacije,Ja kao majstor sam ti dao najjednostavnije i najjeftinije rešenje i po meni najbolje,zašto šlicovati košuljicu,praviti više posla,zbog čega?Dali zbog jeftinijih cevi ili je nešto drugo u pitanju.I meni se peć nalazi u dnevnom boravku pa mi ne prestavlja problem malo prašine,zamisli da se greješ na neku peć na čvrsto gorivo neki smederevac ili alfu šta bi onda bilo i da stavi i jedan radijator u dnevnom boravku.Najbolje za sve nas bi bilo da možemo da se grejemo kotlom na struju ili na gas,ali nemožemo a samo da znaš ni ovo nije jeftino grejanje ako nemaš dobru izolaciju i dobru fasadnu stolariju,izvini ako sam bio malo bezobrazan

Ispravka:burnit košta 145000.dinara

[Ovu poruku je menjao zoran.mika dana 23.12.2016. u 23:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dukimen
Grocka

Član broj: 335405
Poruke: 272
87.250.52.*



+13 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2016. u 09:51 - pre 88 meseci
Zorane Centrometal je 240000 bez PDV-a kod Etaza (odustao zbog cene)
Ma OK je ako neko hoce iz estetskih razloga da skloni cevi, o ukusima ne treba raspravljati. Pitanje je da li pod ima gubitke, tj. da li si u stanu, kuci. sprat iil prizemlje?
Moja Alfa ne pravi ni neku buku ni veliku prasinu. Vise cujem pumpu nego puza, i vecu prasini mi napravi sr... od usisivaca koji sam kupio nego pec.
Sto se stakla tice koliko god je zagaravljeno svetla ima.
Drizzt sa manje obrtaja ventilatora stvarno je manje garavljenje, a i pelet igra ulogu.

 
Odgovor na temu

mrbakero
Beograd

Član broj: 120139
Poruke: 427
*.opera-mini.net.



+5 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2016. u 11:30 - pre 88 meseci
Citat:
zoran.mika:
Tebi prodavci mogu da nude šta je njima u koristi tj.u zaradi ta burit peć verovatno košta oko 200000.dinara i taj centrometal oko180000.dinara,dosta ljudi na forumu grejanje na pelet imaju probleme sa centro metalom,doduše sa gorionicima,ali moguće je da je i na integrisanim kotlovima ista elektronika pa eto problema,pitao si za mišljenje oko peci i instalacije,Ja kao majstor sam ti dao najjednostavnije i najjeftinije rešenje i po meni najbolje,zašto šlicovati košuljicu,praviti više posla,zbog čega?Dali zbog jeftinijih cevi ili je nešto drugo u pitanju.I meni se peć nalazi u dnevnom boravku pa mi ne prestavlja problem malo prašine,zamisli da se greješ na neku peć na čvrsto gorivo neki smederevac ili alfu šta bi onda bilo i da stavi i jedan radijator u dnevnom boravku.Najbolje za sve nas bi bilo da možemo da se grejemo kotlom na struju ili na gas,ali nemožemo a samo da znaš ni ovo nije jeftino grejanje ako nemaš dobru izolaciju i dobru fasadnu stolariju,izvini ako sam bio malo bezobrazan

Ispravka:burnit košta 145000.dinara

[Ovu poruku je menjao zoran.mika dana 23.12.2016. u 23:36 GMT+1]

ma hvala Vama na sugestijama nema ljutnje nikakve nego gledam da uzmem dobru stvar po ok ceni i zato mi znace sugestije ,da li je dovoljan jedan radijator i pec za 22 kvadrata,stolarija je nova a fasadu cu 10cm staviti,kuca je prizemna ,ovu burnit sto sam Vam rekao mi nude za 138 000 od 13kw,ne znam kakva je?opet drugar koji ima kotao na struju greje istu kvadraturu i racuni su mu 12 000 u zimskom periodu,sta mislite koja bi potrosnja bila otprilike peleta za zimu
hvala
1× Fujitsu 12 LUCA
2× Fujitsu General 07 LECA
Kuca 60 kvm
 
Odgovor na temu

dukimen
Grocka

Član broj: 335405
Poruke: 272
87.250.52.*



+13 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2016. u 12:10 - pre 88 meseci
Uradi obavezno i izolaciju tavanice (najveci gubici). Ako ti pod nije izolovan odustani od polaganja cevi u cem.kosuljicu. Jedan radijator ce ti biti dovoljan, a i pec od 12-14Kw.
Mislim da je pelet jeftinija varijanta, dovoljno ti je 2 tone.
 
Odgovor na temu

mrbakero
Beograd

Član broj: 120139
Poruke: 427
*.opera-mini.net.



+5 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2016. u 12:18 - pre 88 meseci
da da na tavanicu sam planirao stiropor 5cm,u podu je uradjena hidroizolacija i onda kosuljica sa onom termo izolacijom kao sundjer bela,inace je kuca prizemna temelj je malo izdignut 2 bloka cementna ,mislite da je bolje horizontalna onda ok ja sam mislio da ne bi cevi isle kroz celu sobu jedino mozda u dnevnoj kroz pod ,samo jos ne znam koju pec da li burnit ,alfa plam ,mbs ili neku cetvrtu ima li tu puno razlike u kvalitetu i ceni
1× Fujitsu 12 LUCA
2× Fujitsu General 07 LECA
Kuca 60 kvm
 
Odgovor na temu

dukimen
Grocka

Član broj: 335405
Poruke: 272
87.250.52.*



+13 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2016. u 12:41 - pre 88 meseci
To u podu ti je nedovoljna termoizolacija, nemoj da ukopavas cevi. Bakarne cevi nisu debele, a mogu i da se maskiraju.
Sto se peci tice ja sam se odlucio za Alfu. Stvar ukusa, cene, trenutne dostupnosti. Neko prosto pravilo je, da sto je pec teza i ima veci rezervoar vode, da je kvalitetnija.
 
Odgovor na temu

sasha011
sombor

Član broj: 330003
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2016. u 12:54 - pre 88 meseci
Evo posveticu vam malo svog slobodnog vremena u nadi da cu vam pomoci svojim iskustvom i misljenjem. Posedujem MBS 18kw i trenutno grejem oko 70m2 sobu viska vise ne grejem. Sto se mene tice za kucu od 70m2 nikako nije isplativo grejati se na pellet i sa ovom vrstom pecki pa taman kuca bila i hermeticki zatvorena i sa 10cm izolacije i sa ususkanim tavanom, a sada cu objasniti zasto:

Potrosnja peleta varira sa pocetka, sredine i kraja grejne sezone, ali racunajte da ce vam trebati oko 3 tone istog sa prosecnom cenom oko 200 evra. Sto bi bilo u proseku oko pola tone sto je oko 100evra cirka mesecno. U poredjenu sa grejanjem na struju smo tu negde opet otprilike, ali sa dve termo peci ne bi prelazilo 10000din. cisto poredjenja radi. Po mom skremnom misljenju grejanje na pelet je vrlo isplativo samo ugradnjom podnog grejanja ili grejanjem od 180m2 pa na vise. O kvalitetu peleta necu pisati jer to je crna macka u crnom dzaku, trzizte u magli...

Sledeca stvar je da bukvalno postajete rob iste pecke pokusavajuci da je nastelujete raznim parametrima i na kraju opet necete postici npr. da smanjite potrosnju. Razne mogucnosti jurnjava ambijantalne temperature i temperature vode u kotlu i opet nista spec, ali ako ste nezaposleni i nemate puno obavezada moze da bude zamena za hobi :) kao sto je neko ovde na temi vec napisao nista od romantike, kao uzivate u pucketanju i pogledu na vatricu, zaboravite... Staklo se brzo zaprlja i zamasti.

Vrlo vazno: ciscenje i odrzavanje, dnevno i recimo tronedeljno (generalno) kako proizvodjac preporucuje. Dnevno usisavanj i briskanje kao i dopuna peleta nije nista strasno 10min. posla maximum sa losim peletom usisavanje 2x na dan. Generalno ciscenje na 21dan cirka vrlo prljav naporan i ponekad krvav posao kod MBS pecki, kod ALFE dosta jednostavnije. Kad bih imao para iskreno platio bi nekog da to odradi umesto mene realno vredi platiti 20evra jer sam siguran ne moze i nije posao za svakog, ali nemam viska pa se mucim. Znaci morate da posedujete vestinu da razmontirate pola pecke ocistite i sve vratite kako je bilo...

I jedan mali rezime. Investicija od oko 2000evra u pec i instalacije, usisivac od 60e pa na vise i 3tone peleta 600e po sezoni cirka. Po mom skromnom misljenju vrlo neisplativa za tu kvadraturu cak i ako vam banka da povoljnu pozajmicu za tu vrstu grejanja.

Veliki pozdrav i ne zamerite sto god ;
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2016. u 13:49 - pre 88 meseci
dosta tu ima istine - zezanje sa peckom jeste krvav posao - evo, upravo sam zavrsio generalnu i brojim posekotine dobijene od onih spiralnih prokletih cevi prilikom izvlacenja i uvlacenja.
TA peci u stan sa decom definitivno ne zelim da trpam. jednu sam razmontiravao prilikom prenosa, video sta se izbacuje u vazduh i neka hvala.
vailantov elektro kotao sam imao i za 75m2 za jedva pristojnu toplotu su mi racuni bili bas veliki - preko 20000, a 2012e kada je bilo -20, racun mi je dogurao do 38000 tako da za istu toplotu u stanu, elektrokotao i etazna pec na pelet nisu 'tu negde' (bar u mom slucaju)...
za normalnu osobu, kada se udje u stos sa parametrima, nema tu nekog posle zezanja.

ja sam poslednje dve godine prolazio sa po jednom paletom godisnje (blage zime bile), a u prelaznom periodu klima 18ca odradi posao jer mi je raspored prostorija takav da mi se ceo stan zagreje bez problema (evenutalno povremeno u jednom radijatoru u jednoj sobi koristimo cini grejac, ali i to bas reeeeetko).

kada svedem racunicu i uporedim 2 godine elektro kotla i 4 godine MBS-a, trosak je znacajno manji kod peleta (uz dodatno zezanje - to stoji).
razlika je tolika da mi se pec sama isplatila posle 3 godine. troskovi za struju u prelaznim periodima su mi 6000-10000 (dva deteta, klima, masina za sudove i ves i susenje, bojler, vazda gomila neceg upaljeno...)...






 
Odgovor na temu

bojan89so
nema nema
nema
nema nema
sombor

Član broj: 333515
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2016. u 14:25 - pre 88 meseci
Bilo bi najbolje dzabe ali to na zalost nije moguce.
Voleo bih da vidim ko moze da greje kucu od 75m2 za manje od 600e po sezoni,nebitno na cega i sta...
nema
 
Odgovor na temu

dekizp
Beograd, Vrčin

Član broj: 142586
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.tabak-plus.com


+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2016. u 14:43 - pre 88 meseci
Ne bih se slžio sa Sashom... Ja se nisam pošteno ogrejao 30 godina dok nisam uradio radijatore i ubacio MBS 18kw a grejao sam se na svašta. Kreka, TA peći, električni radijatori, kvarcne...
Grejem oko 70m2 dobro izolovanog prostora, pre par godina promenio stolariju i uradio 10cm izolacije - stiropor.
Kad nije bilo izolovano i pre zamene stolarije trošio (jednu zimu) oko 3t, sada trošim oko 2.4t ali pelet kupim leti pa nije 200€/t nego 170-180. Peć stoji u hodniku, čistim/usisam je na 4 dana, jednom mesečno generalka, što nije strašno... Pelet imam tri vrste, sve manje-više isto gore... Sparrow, kladovo i neki treći... Naštelujem kad treba da se ukkjuči ako nismo kod kuće, nikoga ne opterećujem sa loženjem, uvek mi je toplo i zbog dece (a i žene) držim temperaturu u kući na 23-24C
Peć platio 130k din, instalaciju uradio sam (prvi put radio bakar) a filter za usisavanje napravio od kante za poludisperziju (imam još ideja da ga poboljšam ali nikako, već par godina da krenem... Ladno mi u garaži a leti zaboravim na grejanje... :)
Kad budem imao vremena napisaću moja podešavanja pa vi se upravljajte kako hoćete....

Ko uči znaće,
ko mulja imaće.
 
Odgovor na temu

mrbakero
Beograd

Član broj: 120139
Poruke: 427
*.opera-mini.net.



+5 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2016. u 15:55 - pre 88 meseci
sve informacije su bitne pa i ova da se lakse cisti alfa od mbs a ,da li postoji mozda kombinovana na pelet i drva ,imam burnit od 13 kw za 128 000 znate li kakve su u odnosu na alfa plam

[Ovu poruku je menjao mrbakero dana 24.12.2016. u 18:00 GMT+1]
1× Fujitsu 12 LUCA
2× Fujitsu General 07 LECA
Kuca 60 kvm
 
Odgovor na temu

dukimen
Grocka

Član broj: 335405
Poruke: 272
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2016. u 18:28 - pre 88 meseci
Sasa ok je nezadovoljstvo, ali u vasim izjavama ima mnogo preterivanja.
Prvo radijatorski sistem (bez obzira na energent) je bolji u poredjenju sa TA peci.
Drugo cena od 200E je maksimalna , a ne prosecna. Kod kog nacina grejanja je potrosnja ista ili manja kada je hladnije?
Ne znam kako ste se grejali pre peci na pelet ali ona je daleko konfornija, preciznija i nezahtevnija sto se ukupnog posla tice u odnosu na peci na cvrsta goriva.
Jedino koliko sam shvatio iz vaseg i Drizzdtovog posta je da treba bezati od MBS-a.


[Ovu poruku je menjao dukimen dana 24.12.2016. u 19:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2016. u 18:53 - pre 88 meseci
Citat:
dukimen: Sasa ok je nezadovoljstvo, ali u vasim izjavama ima mnogo preterivanja.
Prvo radijatorski sistem (bez obzira na energent) je bolji u poredjenju sa TA peci.
Drugo cena od 200E je maksimalna , a ne prosecna.
Ne znam kako ste se grejali pre peci na pelet ali ona je daleko konfornija, preciznija i nezahtevnija sto se ukupnog posla tice u odnosu na peci na cvrsta goriva.
Jedino koliko sam svatio iz vaseg i Drizzdtovog posta je da treba bezati od MBS-a.



vidi... ja imam mbs koja je od onih prvih serija kod kojih su mnoge stvari lose bile osmisljene.
neke od tih nelogicnih resenja su kasnije menjali i poboljsavali, ne bih sad precizno mogao da navedem spisak izmena jer nisma video bas novu verziju, smao ono sto su forumasi komentarisali kod svojih novonabavljenih peci.

ja sam 2012e planirao da nabavim MBSovku i mislio sam da je nabavim 2013e/2014e taman kada preleze decje bolesti, medjutim suludi racuni za struju elektrokotla su me naterali da pozurim sa MBSom i da kupim 'jedno od prvih macica'. jesam ustedeo za te 2 godine, ali 'mace' jeste bilo puno buva i krzljavo ;)

prilikom kupovine, ako je moguce, treba proveriti kako se pecka rastavlja, kako se vade proklete spirale, da li su lako dostupne komore koje treba usisavati... to sad tesko da je moguce u radnji i tesko da ce prosecni prodavac i znati i biti u fazonu da pojasnjava... za takve stvar ili juris prijatelje koji ih imaju ili podmitis cevapima nekog od forumasa da ti pokaze :D (kao sto vidis, ima onih koji bi bili u fazonu da plate 20e nekom da im cisti peci, i iskreno ih razumem. ja se ne bih prodao ni za 2kg pazarskih/banjaluckih cevapa :D - prevelika je gnjavaza, stvarno, ali kada je vreme za ciscenje, nije problem da pokazem, mada, moja verzija pecke vise nije aktuelna).

konkrento kod moje MBSovke su sledece decje bolesti:
- ploca iznad turbulatora ima smao dva srafa, poznata je da zna da se iskrivi i mora iz par iteracijada se posle ugurava i nabada na srafove (novije su valjda bolje, naticu se na 4 srafa...)
- lim sa zadnje strane je iz jednog dela i ako zelis da ga skines da bi prisao nekom delu unutra, moras da skidas celu pec sa sistema jer iz lima izlazi i cunak i odvodna i dovodna cev (nove verzije imaju taj lim podeljen na dva dela pa se moze lakse skinuti)
- casica je imala previse sitne rupe pa ju je potrebno dodatno prosiriti radi boljeg sagorevanja(novije pecke imaju veci Fi)
- ploca koja je nasrafljena i koja se nalazi iza fioke je pored izvlacenja spirala jedna od najgorih resenja. tesk opriostupacna, zahteva bas veliku gimnastiku i savijanje i jurenje rupica da bi se vratila nazad. ne znam da li je i kako reseno kod novijih, ja sam resio tak osto sam srafove zavrnuo ka spolja i onda plocu samo nataknem (jeste nezgodno i ovde ciljati srafove, ali je mnogo lakse nego kroz nju progurati sraf pa juriti rupu na pecki) i maticom rukom pricvrstim.
- spirale - uh... isamarao bih onog koji ih je ovako osmislio. da bih sebi olaksao, moram da skinem celu gornju plocu da bih i drugi red izvukao. ruke posle vadjenja tih spirala su mi kao da sam se sa besnim risom mlatio. cimanje oko izvlacenja uvlacenja... ne znam da li je to reseno u novijim poeckama i kako
- ako se ne usisava svaki dan, pepeo se na talozi na vratancima pa kada se otvore - padne dole (srecom pa su mi dole plocice). mislim da su promenili dizajn vrata, ali ne znam u kolikoj meri su ovaj problem resili.

------------------

eto... to su neki momenti koji su i dalje ili su bili problematicni. dobra stvar je sto jesu radili na poboljsanjima, ali ne znam da li je sve od navedenog uspesno reseno.
ne znam kako su alfine resene, ako nekog ne mrzi, neka navede pros i cons u vezi sa ciscenjem...
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2016. u 20:30 - pre 88 meseci
Dosta su je modifikovali mislim na MBS 18.KW,ali ona grozna ploča iza pepeljare je ostala ista i to mi je najveći problem a i to se nekako podnese kada jednom mesečno čistim
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048743 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.