Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2065165 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanmbs18
nema ga

Član broj: 330761
Poruke: 51
212.237.242.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.12.2016. u 22:22 - pre 89 meseci
Tu je neko napisao da kad juri na 4 ili 5 pocinje da bruji brci veoma glasno. po 10 15 sekundi da se stan trese. Pozvah majstora iz ovlascenog servisa i on dodje sa parcetom cevi koju je uvukao u usis kad se skine gornja ploca i levi ukrasni lim.
 
Odgovor na temu

milanmbs18
nema ga

Član broj: 330761
Poruke: 51
212.237.242.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.12.2016. u 22:24 - pre 89 meseci
I krivine moraju da budu zaobljene a pravi ih firma bravar iz Zajecara. To su takozvane petodelne krivine 90 stepeni. Taj problem je imao i ,mmdesign ,u jednom postu a i ja pa eto resenja.
 
Odgovor na temu

zoran.mika




Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.12.2016. u 22:35 - pre 89 meseci
Meni je usis sa desne strane sa leve je upaljač sa dve male rupe oko njega, jeste da se čuje ventilator na većim snagama rada ali ništa netrese
 
Odgovor na temu

milanmbs18
nema ga

Član broj: 330761
Poruke: 51
212.237.242.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.12.2016. u 23:17 - pre 89 meseci
Da kako gledas to je to
mozda zavisi od duzine cunkova. Meni su oko 3 metra i 4 krivine.

 
Odgovor na temu

zoran.mika




Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.12.2016. u 23:43 - pre 89 meseci
Nerazumem, kada je serviser bio, što nije rasturio ventilator i dobro ga obrisao i proverio kakva su peraja na ventilatoru, nego stavio segmentno koleno na usis, jel istog prečnika kao usis, slikaj pa da vidimo šta je to
 
Odgovor na temu

dukimen
Grocka

Član broj: 335405
Poruke: 272
87.250.52.*



+13 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.12.2016. u 09:35 - pre 89 meseci
Tako sam i ja nesto mislio. Dugme 4 ON/Off je elektonsko paljenje, a ne mehanicko pa bi trebalo da moze da se upali elektronski i sa neceg drugog.
 
Odgovor na temu

zelezeka73
Backi Petrovac

Član broj: 315668
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.12.2016. u 10:09 - pre 89 meseci
Možda sa nekom smart utičnicom? Nisu već tolko skupe (oko 40E), a imaš kontrolu nad njom preko neke aplikacije na mobilnom recimo.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.12.2016. u 10:31 - pre 89 meseci
Problem je u tome,ako ja sada u toku rada isključim peć na taj donji prekidač peć ostaje bez struje i normalno je da će da se ugasi,ponovnim uključivanjem peći peć samo čisti ložište piše claning fair pot i posle toga na displeju piše off i ne uključuje se i ne ulazi u svoj postupak potpale i kasnije work itd. itd.
 
Odgovor na temu

dukimen
Grocka

Član broj: 335405
Poruke: 272
87.250.52.*



+13 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.12.2016. u 11:18 - pre 89 meseci
Izgleda da je donji prekidac samo iz bezbedonosnih razloga da se struja iskljuci ako se pec otvara. Da li je sigurnije preko prekidaca ili direktno izvlaciti utikac iz sukoa da prekidaca nema pitanje je, ali deluje pravilnije.
 
Odgovor na temu

zelezeka73
Backi Petrovac

Član broj: 315668
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.12.2016. u 12:38 - pre 89 meseci
Citat:
zoran.mika:
Problem je u tome,ako ja sada u toku rada isključim peć na taj donji prekidač peć ostaje bez struje i normalno je da će da se ugasi,ponovnim uključivanjem peći peć samo čisti ložište piše claning fair pot i posle toga na displeju piše off i ne uključuje se i ne ulazi u svoj postupak potpale i kasnije work itd. itd.


A mislio sam iskoristiti tu pametnu utičnicu da recimo prespaja kontakte na tasteru br 4, pa tako paliti i gasiti peć, ne direktno 220V da pali/gasi.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.12.2016. u 12:42 - pre 89 meseci
E tako bi nešto moglo
 
Odgovor na temu

kiki16
Beograd

Član broj: 300065
Poruke: 40
178.250.143.*



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.12.2016. u 13:31 - pre 89 meseci
Pozdrav svima na ovoj temi. Dugo se nisam javljala, mada me neki znaju sa pocetka teme.


Imam MBS 18kw, kupljen proleca 2012. znaci prva generacija tog kotla.



1. Molim Vas da mi neko odgovori u vezi zaglavljivanja puža, tj.njegovog el.motora. S vremena na vreme, puz se zaglavi, tj. el.motor njegov ne može da okrene kada se puzu nakupi veca kolicina drvene prasine. Da li u takvom stanju, a kada nismo kod kuce moze da pregori el.motor tog puža?
Ili da li postoji zamena za taj el.motor, da se ugradi veće snage, da ne bismo morali svaki dzak da cistimo od prasine. Ovo se javlja i kada se kupuje pelet najboljeg kvaliteta. Mada je diskutabilno koji je pelet najbolji. Koristimo Bioenergy point i Buioenergy point premium.

2. Da li je neko ugradio KEPO-ov WiFi modul na MBS 18? Posto su im identicni programatori.
Da li taj WiFi modul samo obavestava korisnika preko android aplikacije o parametrima u kotlu, ili može se preko aplikacije na mobilnom uticati na te parametre, paliti i gasiti kotao u slučaju da se upalio neki od alarma.
Da li ce, dok je telefon prima internet signal, aplikacija sama obevestiti o nekom alarmu?

3. Kada se pec potpaljuje i ukljuci alarm da nema plamena, sta se desava ako fizicki ne iskljucim pec, tj. nisam kod kuce da pritisnem na off? Hoce li pec sama ukljuciti cleaninig i opet startovati paljenje?

4. Kakva Vam je potrosnja ovih dana kada su temperature u minusu?


Hvala svima

MBS 18 kw prva generacija
 
Odgovor na temu

bandovicvladimir
Vladimir Bandovic
Zrenjanin

bandovicvladimir
Član broj: 141499
Poruke: 79
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.facebook.com/..


+11 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.12.2016. u 14:01 - pre 89 meseci
2. Nemam Kepov WiFi modul, ali na osnovu izgleda aplikacije bi se reklo da je moguće menjati nekoliko parametara (Paljenje/Gašenje, setovanje temperature vode, setovanje nivoa snage, čišćenje i "poništavanje" alarma). Verujem da najbolje obrazloženje mogućnosti aplikacije može da da član kepo01.



3. Neće sama pokrenuti cleaning, nego će vas dočekati poruka "No fire/lighting". Verovatno će vam i čašica biti prepunjena peletom, pa sve i da možete da preko aplikacije pokrenete čišćenje, nisam siguran da li bi se nakon ponovnog pokretanja paljenja pelet upalio obzirom da je grejač dobrano prekriven peletom. U tim situacijama mislim da nijedna aplikacija ne može da zameni čoveka koji će da isprazni čašicu. :)

4. Meni bogami bezmalo tri džaka na dan nekog "Jovana" peleta sa logoom deteline sa 4 lista (140m2, neizolovana kuća, grejanje 06-22h na 22 celzijusa). Tokom oktobra i novembra sam trošio Bioenergypoint i nije prelazilo džak na dan. Mislim da je taj "Jovana" žešći promašaj :)
Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... iz zamrzivaca.
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.12.2016. u 14:40 - pre 89 meseci
pozdrav,

mogucnosti aplikacije sledece:

1. Paljenje i gasenje kotla
2. Menjanje snage kotla od 1 do 5
3. Menjanje temparature vode (na aplikaciji pokazaje zadatu i trenutnu temparaturu)
4. U slucaju se kotao ugasi, pokazace vam koji se alarm ukljucio, ali ne moze ponovo pokrenuti kotao.


Vlado, mislim da je bas malo jedan dzak na 140 m2 neizolovanog objekta i sa ovim minusom napolju?

Jedan dzak u "idalnim uslovima" je oko 67 kw energije predato u kucu. 67 : 24h = 2.8 kw/h

U proseku 2,8 kw/h za 140 m2 neizolovanog objekta i ovakvom spoljnom temparaturom je nerealno.

 
Odgovor na temu

bandovicvladimir
Vladimir Bandovic
Zrenjanin

bandovicvladimir
Član broj: 141499
Poruke: 79
77.243.25.*

Sajt: https://www.facebook.com/..


+11 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.12.2016. u 15:29 - pre 89 meseci
Verovatno nisam bio najjasniji. Napisao sam da sam trošio džak dnevno u oktobru i novembru kada su, složićete se, bile značajno više spoljne temperature. Doduše, tada nije biko potrebe za režimom 06-22h nego je kotao radio par sati ujutru i par sati predveče. Tokom dnevnog dela dana je napolju bilo između 15 i 20 tako da gotovo da nije bilo potrebe za grejanjem. Otuda ta potrošnja. Sad u decembru kad je za'ladilo je potpuno druga priča a povrh toga sam "načeo" drugu tonu peleta od drugog proizvođača a mislim da je prilično loš pa je zato tako drastična razlika u potrošnji. Inače, kuća nema termo fasadu, malterisana je afrakcijom, ali imam odličnu stolariju (duplo niskoemisiono staklo punjeno argonom, tri diht gume...) i na tavanici kombinovano 10cm vune/stiropora.
Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... iz zamrzivaca.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.12.2016. u 15:44 - pre 89 meseci
Kiki pokušaću ja da vam odgovorim što se tiče glavljenja puža,probajte,skinite gornju ploču i ili desnu ili levu stranicu,postoji jedan šraš sa kojim se doteže osovina spirale na motor puža,verovatno se on vremenom otpustio pa dolazi do proklizavanja,ne prenose se obrtaji sa motora na spiralu,da bi ga dotegli treba da ga dovedete u najbolji položaj za prilaz šrafcigerom to se radi sa load initialom uključite load initial i zaustavite ga na položaju za šafciger i dobro dotegnite šraf.a sto se tiče dali može da crkne motor to ne znam jer posle nekog vremena se uključi alarm NO PELET i motor isključi
 
Odgovor na temu

milanmbs18
nema ga

Član broj: 330761
Poruke: 51
212.237.242.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.12.2016. u 19:42 - pre 89 meseci
Citat:
zoran.mika: Kiki pokušaću ja da vam odgovorim što se tiče glavljenja puža,probajte,skinite gornju ploču i ili desnu ili levu stranicu,postoji jedan šraš sa kojim se doteže osovina spirale na motor puža,verovatno se on vremenom otpustio pa dolazi do proklizavanja,ne prenose se obrtaji sa motora na spiralu,da bi ga dotegli treba da ga dovedete u najbolji položaj za prilaz šrafcigerom to se radi sa load initialom uključite load initial i zaustavite ga na položaju za šafciger i dobro dotegnite šraf.a sto se tiče dali može da crkne motor to ne znam jer posle nekog vremena se uključi alarm NO PELET i motor isključi
Citat:
zoran.mika: Kiki pokušaću ja da vam odgovorim što se tiče glavljenja puža,probajte,skinite gornju ploču i ili desnu ili levu stranicu,postoji jedan šraš sa kojim se doteže osovina spirale na motor puža,verovatno se on vremenom otpustio pa dolazi do proklizavanja,ne prenose se obrtaji sa motora na spiralu,da bi ga dotegli treba da ga dovedete u najbolji položaj za prilaz šrafcigerom to se radi sa load initialom uključite load initial i zaustavite ga na položaju za šafciger i dobro dotegnite šraf.a sto se tiče dali može da crkne motor to ne znam jer posle nekog vremena se uključi alarm NO PELET i motor isključi
[quote][url=/
Da se nadovezem u vezi zastoja puza, drugari.
Prvi problem je moguc ako su srafovi sklopa puza olabavljeni sto se meni desilo. Zategao sam ih i nije zaglavljivao jedno vreme. Drugi roblem je,pokazao mi je serviser, gornja osovina puza koja se vidi sa gornje strane kad se otvori gornja ploca, ona stoji u biksni i osusi se vremenom. Uzeti wd 40 i ulje ,pokrenuti load inicial i naprskati osovinu , kuciste puza lupkati cekicem i ima da krene. Ukapati vise puta i obrisati visak da ne smrdi ulje. lICNI ISKUSTVO.
 
Odgovor na temu

mrbakero
Beograd

Član broj: 120139
Poruke: 427
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.12.2016. u 20:45 - pre 89 meseci
koju kaminsku pec etaznu predlazete za kucu 70 kvadrata dobra izolacija ,dnevna sa trpezarijom 22 kvadrata,plus dve spavace po 12 i hodnik i kupatilo manje,planiram da pec greje dnevnu i kuhinju a po spavacim sobama i u hodniku i kupatilu bi stavio radijatore ,sta predlazete i ako znate cene bio bih zahvalan,cuo sam za burnit 13kw mi nude ,kakve su mbs i alfa plam ove.Takodje me interesuje posto su ravnjajuci podovi uradjeni kako bih sada mogao da razvucem instalaciju,da li da se sece ravnjajuci pa cevi ali je uradjena izolacija ispod onda cu je preseci ?ili mi ne gine po zidovima
hvala
1× Fujitsu 12 LUCA
2× Fujitsu General 07 LECA
Kuca 60 kvm
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2016. u 08:16 - pre 89 meseci
@mrbakero

Za vas je i više nego dovoljan Mbs 12kw cena mu se kreće oko 130000.dinara,što se tiče instalacije moja vam je preporuka horizontalni donji klasični razvod po zidu sa bakarnim cevima i aluminijumski radijatori,sve zajedno do 2000.eura
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2016. u 08:42 - pre 89 meseci
@mrbakero

Proveri, ali koliko znam, hardware (citaj, gvozdjurija) je isti i kod MBS 12kw i 18kw. Ja za 75m2 jesam kupio 18kw (razlika u ceni je bas bila mala u odnosu na 12kw) pa sam preko parametara smanjio potrosnju (dotok peleta u razlicitim modovima itd...) i time ostvario ponasanje pecke kao da je 12kw (mozda cak i manje, nisam bas racunao). Za slucaj da bude neka mnooogo gadna zima, uvek mogu da joj povecam potrosnju...

Ako precizno neko zna, u cemu je tacno razlika izmedju MBS 12KW i 18KW, neka navede. Meni deluje jedino logicno da je kod 12ce softverski onemoguceno recimo povecanje dotoka peleta vec je na svim modovima maksimum dotoka smanjen proporcionalno u odnosu na 18kw (ili mozda onaj jedan parametar koji ima uticaj na sve modove odjednom?).

Inace, ako si citao neke matorije postove, nije bas pozeljno da pec bude u dnevnoj sobi jer zna da se zaprlja okolina prilikom ciscenja. Pozeljno je da bude postavljena na plocicama ili na nekoj povrsini koja se lako moze obrisati. Staklo bude uvek crno vec posle par sati tako da tu romantike nema, ventilatori se ipak cuju, kao i puz pa moze da zasmeta 'istancanom sluhu' ;)

MBS-ovske peci imaju malo 'svilenije' puzeve u smislu da ima peleta koje bas ne vole (prasnjavi/dugi peleti), ali moram da priznam i da su dosta decjih bolesti prevazisli poslednjih par godina (ja imam onu iz prvih serija sto i dalje pati od nekih neprakticnih resenja)...
Bilo je nekih na ovoj temi koji su mnogo hvalili KEPOve peci, ali ja licno nisam video nijednu pa ne mogu da ih komentarisem.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2065165 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.