Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2060410 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2016. u 21:03 - pre 89 meseci
Citat:
zoran.mika: Dosta su je modifikovali mislim na MBS 18.KW,ali ona grozna ploča iza pepeljare je ostala ista i to mi je najveći problem a i to se nekako podnese kada jednom mesečno čistim


samo usisavanje komore iza te ploce nije problematicno, vise mi je zavitlavanje sto moram da uzmem matoru cetkicu za zube pa da pepeo iz uglova i uz ivicu pomerim da bih mogao usisivacem i to da pokupim.
za plocu sam napisao, ako i dalje imaju srafove koji su osmisljeni da idu kroz plocu pa da se uvrnu u pec, onda resi sebi muke i nabavi matice za srafove, jednokratno se pomuci (da moraces ili da lezis ili da zestoko klecis) i zafrafi ih iz smera komore ka spolja tako da vrhovi vire u delu u kom je fioka i plocu 'samo' nakacis na delove srafova koji vire i maticom rukom pricvrstis. imas one okrugle tanke matice sa reckama po obodu kako bi ih lakse rukom zavijao i odvijao (ocajan sam sa terminologijom kada su alati u gvozdjurija u pitanju pa ne znam da li takve matice imaju neki poseban naziv :D )

i da ne zaboravim, ne znam sta su kod novih peci stavljali za distancere gornje ploce (crne na kojoj su dugmici i vratanca za magacin) od one druge koja se isto pomera. na mojoj su ladno stavili po dve neke siroke matice koje sam prvih par puta morao na sva cetiri mesta da naslazem pa da 'nabadam' one fiksirane srafove iz gornje ploce, psovao sam sebe sto sam zaboravio da kupim matice iste sirine i da to resim. kada sam ih napokon kupio, ispostavilo se da su navoji pri vrhu bili zeznuti pa sam te siroke matice zadrzao i samo dodao malu da ih pritegnem...



 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2016. u 21:25 - pre 89 meseci
Tako je sada kako si napisao što se tiče ploče iza pepeljare,stavili uvrnuli su šrafove iz komore prema pepeljari i stavili leptir matice ali po meni trbali su da stave šrafove fi 6 a ne fi 4 pa se saoproštenjem us...m dok ušrafim matice sitan navoj a tanak šrafčić,kod mene između te dve gornje ploče nalaze se neki distanceri kroz koje prolaze isto fi 4 šrafovi
 
Odgovor na temu

sladjan70
sladjan vasiljevic

Član broj: 312467
Poruke: 107
*.customer.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.12.2016. u 11:35 - pre 89 meseci
Pozdrav svim forumasima redovno pratim ovaj forum i uvek ima nesto novo da se sazna.Imao bi jedno pitanje za forumase koji imaju iskustva sa postavljanjem izolacije na zadnjoj ploci.Postavio sam mineralnu vunu 10 cm a onda sam na predlog nekih stavio nailon preko mineralne vune ali posle nekoliko dana sam izasao na plocu da proverim kakvo je stanje .Ispod nailona se pojavila kondezazija odnosno sitne kapi vode,ja sam skinuo odmah nailon ali sta dalje postomi se desava da ponekad pri jacim vetrovima navejava pomalo .Kupio sam paropropusnu vodonepropusnu foliju u radnj mi je prodavavc ptedlozio da postavim prvo paropropusnu vodonepropusnu foliju pa mineralnu vunu pa nailon.Nadam se da ce vise vas ucestovati u ovoj mojoj dilemi i pomoci da dodjem do pravog resenja.
 
Odgovor na temu

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.72.*



+5 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.12.2016. u 17:17 - pre 89 meseci
Pravo rešenje je da se krov izoluje da ne propušta sneg i vodu a na pod onda i netreba najlonska folija .Ustvari najlonska folija netreba nikad samo paropropusna folija.
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
Odgovor na temu

dukimen
Grocka

Član broj: 335405
Poruke: 272
87.250.52.*



+13 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.12.2016. u 07:51 - pre 89 meseci
Nije za ovu temu...al ajde.
Nejasno je sta je prodavac predlozio, prvo paropropusna folija u odnosu na plocu ili u odnosu na spoljnu sredinu?
Termoizolacija i folija (parna brana) su ti ispravno resenje, sa drugim nista nisi izgubio (ako je paropropusna na ploci) osim para i posla, a i ako je zadnja, mineralna vuna je prilicno zasticena paropropusnom folijom.
U sustini ti je greska sto se termoizolacija ne radi zimi kada je velika vlaznost vazduha, materijali hladni i zbog temperaturnih razlika dolazi do kondenza.
I da nisi dizao foliju posle postavljanja, kondenz bi se vremenom izgubio i situacija bi se stabilizovala.



[Ovu poruku je menjao dukimen dana 26.12.2016. u 09:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sladjan70
sladjan vasiljevic

Član broj: 312467
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.12.2016. u 09:42 - pre 89 meseci
Znam da nije tema ovg foruma izolacija ali su pojidini pisali kako su im izolivane kuce pa i zadnje ploce.Prodavac mi je preporucio da do ploce postavim prvo paropropusnu vodonepropusnu foliju pa onda mineralno vunu pa nailon .
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.12.2016. u 10:27 - pre 89 meseci
Citat:
kepo01:
Pre nego sto otvorite vrata da ocistite pec ukljucite start pa odmah zatim ugasite. U narednih par minuta radice turbina koja ce koliko toliko pomoci da se prasina ne siri po stanu dok cistite pec .



Danas sam čistio peć posle četiri dana i to kako je Željko predložio,prava stvar,kada sam sa četkom čistio zidove kotla uopšte neide prašina van peći svu tu sitnu prašinu ventilator peći odvuče,a ovu pepeo dole naravno usisivačem,jeste da je malo pepela palo sa vrata,ali ništa strašno,usisivač sve pokupi
 
Odgovor na temu

dukimen
Grocka

Član broj: 335405
Poruke: 272
87.250.52.*



+13 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.12.2016. u 12:15 - pre 89 meseci
Sa Alfinih vrata pepeo ne spada nego ostaje do usisavanja. Probacu Zeljkov predlog, mada sam ventilator kod gasenja smanjio na 3min.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.12.2016. u 12:50 - pre 89 meseci
Nepada ni kod mbs-a ako se usisava svaki dan,ali posle četiri i više dana normalno je da ga ima više i da se skupi kod donjeg dela vrata na staklu pa hoće malo da padne na pod kada se otvore vrata
 
Odgovor na temu

dukimen
Grocka

Član broj: 335405
Poruke: 272
87.250.52.*



+13 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.12.2016. u 13:23 - pre 89 meseci
Zorane sta radite sa pepelom u lozistu ako ne usisavate svaki dan?
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.12.2016. u 13:55 - pre 89 meseci
Citat:
dukimen: Zorane sta radite sa pepelom u lozistu ako ne usisavate svaki dan?


ja mislim da su retki koji usisavaju svaki dan. kod mene je prosek na svaka 3 dana.
pepeo pada u fioku pepeljaru...
 
Odgovor na temu

zelezeka73
Backi Petrovac

Član broj: 315668
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.12.2016. u 07:31 - pre 89 meseci
Tako i kod mene, ciscenje na 3-4 dana.
I to ugasim pecku, finalno izduvavanje namesteno na 30min, otvorim vrata i ostavim je jedno 15min tako, taman se staklo ohladi a i pepeo bude topao samo, jedino casica mora rukavicom da se uhvati jer je jos vruca, usisam sve i istresem pepeo jos dok pec izduvava i cekam da prestane da je upalim odmah.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.12.2016. u 07:43 - pre 89 meseci
Kod mene čišćenje zavisi od potrošnje peleta,kada sam trošio nedeljno 70.kg peleta peć sam čistio jednom nedeljno,a sada kada trošim 120.kg nedeljno čistim je dva puta nedeljno i nemam nikakhvih problema sa radom peći,čašica je uvek čista i nestvara mi se nikakva šljaka,jedino što je staklo prljavo a ni to mi ne smeta
 
Odgovor na temu

dany12
/home

Član broj: 247039
Poruke: 464
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.12.2016. u 08:29 - pre 89 meseci
Citat:
sladjan70:
Znam da nije tema ovg foruma izolacija ali su pojidini pisali kako su im izolivane kuce pa i zadnje ploce.Prodavac mi je preporucio da do ploce postavim prvo paropropusnu vodonepropusnu foliju pa onda mineralno vunu pa nailon .

Pogrešno,do ploče ide prvo parna brana,pa mineralna vuna pa paropropusna folija,ali tako da prema vuni bude strana koja propušta. Ovako ako staviš nećeš imati problema sa kondenzom.
Grejna površina:Kuća na sprat 100 m2,podno grejanje,zid i plafon 10cm
stiropor,pod 5cm
stirodur + prizemna kuca 40 m2,radijatori,zid 5cm stiropor,plafon 10cm staklena
vuna + kombinovani bojler 120 litara.I na jednom i drugom objektu
petokomorna pvc stolarija sa duplim staklom punjena argonom.
Kotao: Termomont toby20
 
Odgovor na temu

sladjan70
sladjan vasiljevic

Član broj: 312467
Poruke: 107
93.87.23.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.12.2016. u 15:10 - pre 89 meseci
Citat:
dany12: Pogrešno,do ploče ide prvo parna brana,pa mineralna vuna pa paropropusna folija,ali tako da prema vuni bude strana koja propušta. Ovako ako staviš nećeš imati problema sa kondenzom.

Dali za parnu branu moze da se postavi obican nailon ili mora posebna folija.

[Ovu poruku je menjao sladjan70 dana 27.12.2016. u 17:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mrbakero
Beograd

Član broj: 120139
Poruke: 427
*.opera-mini.net.



+5 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.12.2016. u 16:45 - pre 89 meseci
ima li neko iskustva sa termokonvoj kaminima imaju ok cene samo da li je kvalitet ok
1× Fujitsu 12 LUCA
2× Fujitsu General 07 LECA
Kuca 60 kvm
 
Odgovor na temu

dany12
/home

Član broj: 247039
Poruke: 464
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.12.2016. u 18:44 - pre 89 meseci
Citat:
sladjan70:
Citat:
dany12: Pogrešno,do ploče ide prvo parna brana,pa mineralna vuna pa paropropusna folija,ali tako da prema vuni bude strana koja propušta. Ovako ako staviš nećeš imati problema sa kondenzom.

Dali za parnu branu moze da se postavi obican nailon ili mora posebna folija.

[Ovu poruku je menjao sladjan70 dana 27.12.2016. u 17:16 GMT+1]

Može i nailon.
Grejna površina:Kuća na sprat 100 m2,podno grejanje,zid i plafon 10cm
stiropor,pod 5cm
stirodur + prizemna kuca 40 m2,radijatori,zid 5cm stiropor,plafon 10cm staklena
vuna + kombinovani bojler 120 litara.I na jednom i drugom objektu
petokomorna pvc stolarija sa duplim staklom punjena argonom.
Kotao: Termomont toby20
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.12.2016. u 19:50 - pre 89 meseci
[quote]mrbakero:
ima li neko iskustva sa termokonvoj kaminima imaju ok cene samo da li je kvalitet ok[/quote

Termokonvoj je SZTR i samim tim oni nisu proizvođači nego prodavci i izvođači radova iz domena instalacije grejanja a u svojoj prodaji imaju Mareli kamine na pelet od 18-30kw,sve u svemu kao svi integrisani kotlovi za dnevni boravak

 
Odgovor na temu

mrbakero
Beograd

Član broj: 120139
Poruke: 427
*.opera-mini.net.



+5 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.12.2016. u 20:12 - pre 89 meseci
koju kolicinu struje vuce jedan kamin na pelet
1× Fujitsu 12 LUCA
2× Fujitsu General 07 LECA
Kuca 60 kvm
 
Odgovor na temu

zelezeka73
Backi Petrovac

Član broj: 315668
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.12.2016. u 07:44 - pre 88 meseci
Kopirano iz uputstva za MBS kamine:

"pec ima motor ventilatora (izduvavanje vruceg vazduha iz peci)
snage 50W, motor ventilatora izlaznih gasova snage 54W, motor dodavaca peleti
snage 45W, kao i upaljac od 350W.Upaljac se ukljucen samo pri paljenju
peleti.Tokom rada peci pojedini motori rade u rezimu koji je programiran fabricki."

Kolko sam shvatio peci na etazno nemaju ventilator za izduvavanje vazduha iz peci.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2060410 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.