Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto mladi danas nemaju posao

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 622978 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao22.08.2013. u 14:52 - pre 130 meseci
Citat:
Odin D.:
Citat:
Kako to lepo zvuči, evo rastopio sam se od miline.
A može li taj budući lider da radi osam sati i da dosegne lidersko mesto? Ne može? Zašto, zar nije dovoljno osam sati da pokaže svoje stručne, organizacione i liderske kvalitete? Ili je u pitanju trka - ko će više da pogine za kompaniju. Ono, ako nećeš da provodiš 15 i više sati na poslu (pod pretpostavkom da radiš, a ne da fejsbučiš, sediš u firminoj kantini uz kafu ili dremaš sa nogama na stolu), ti nisi materijal za lidera? Dakle, nije lična odluka nego moranje. Ne eksplicitno da će neko dobiti otkaz, nego onako kurvinjski, tako što podižu letvicu očekivanja.



Ovaj forum je otisao u tri-lijepe kad ovakvi kolo vode na svakoj temi.

Odine, ajde oladi.
Mi učestvujemo u temama, ne vodimo kolo. Ako tebi smeta što ti ne vodiš kolo, otvori si jednu temu na koju niko neće odgovarati osim tebe, pa tamo piši do mile volje. Dosta je, bre, više tog teranja ljudi sa tema. Zaobiđi, ignoriši, šta god, ali sađi.

@Ivan Dimkovic
Ma nije samo u pitanju liderska pozicija, većina poslova (bar kod nas) je tako koncipirana u glavama gazda: radi dok ne crkneš (i figurativno i bukvalno), jer ima gomila drugih koji će se ubiti da to urade umesto tebe.

Citat:
Ako ti smeta, ti lepo otvori tvoju firmu...

Super. Ako ti smeta bankarska kamata, otvori svoju banku. Ako ti smeta saobraćajna gužva, otvori svoju ulicu.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao22.08.2013. u 14:56 - pre 130 meseci
Ovo postaje veoma zanimljivo. Od zlih gazda koje teraju jadne radnike da rade 12 sati dodjosmo do toga da je i svojevoljan rad tretiran kao kvarna igra zlih gazda. :) Teorija zavere u stilu "samo ja znam, samo sam ja svestan sta se ovde radi u stvari" i fore kao "valjda ja znam bolje od tebe nego ti sta ti volis ili ne volis, valjda ja znam da si nateran a ti pricaj nekom drugom da ti to hoces" i slicno! :)

Zivo me zanima rasplet. I kako se to dotice osnove koja glasi "Zasto mladi danas nemaju posao".


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao22.08.2013. u 15:08 - pre 130 meseci
Citat:
SlobaBgd: Odine, ajde oladi.
Mi učestvujemo u temama, ne vodimo kolo. Ako tebi smeta što ti ne vodiš kolo, otvori si jednu temu na koju niko neće odgovarati osim tebe, pa tamo piši do mile volje. Dosta je, bre, više tog teranja ljudi sa tema. Zaobiđi, ignoriši, šta god, ali sađi.

Naravno da ti ucestvujes na temi, ja i ne kazem da ne ucestvujes, vec samo da ucestvujes retardirano.
Pises retardirane postove, izvodis retardirane zakljucke, i sve u svemu snizavas nivo diskusije malumnim postovima.
Ja nemam nista ni protiv ljudi, ni protiv ucesnika na temi - vec samo protiv postova koji degradiraju kvalitet rasprave.
Ali nemam nista zakonski protiv niti bih sta kome da branim, jer po pravilniku svako moze da ucestvuje, ja samo izrazavam svoje neko licno misljenje o tome, a ni to nije zabranjeno.

Nemoj pogresno da me shvatis - ja ne kazem da si ti retardiran, vec samo ono sto si napisao. Koristim izraz 'retardirano' jer mi nikakav drugi atribut koji bi jos vise docarao maloumnost tvojih postova trenutno ne pada na pamet.

Dakle, slobodno ti ucestvuj, ali dozvoli i drugima da izraze svoje misljenje o tvom ucestvovanju.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao22.08.2013. u 15:14 - pre 130 meseci
Citat:
Odin D.:
Ovaj forum je otisao u tri-lijepe kad ovakvi kolo vode na svakoj temi.

Ovaj forum je otisao k' vragu, kad pojedinci neslaganje sa tudjim stavovima izrazavaju na ovaj nacin.


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao22.08.2013. u 15:30 - pre 130 meseci
Citat:
SlobaBgd
Ma nije samo u pitanju liderska pozicija, većina poslova (bar kod nas) je tako koncipirana u glavama gazda: radi dok ne crkneš (i figurativno i bukvalno), jer ima gomila drugih koji će se ubiti da to urade umesto tebe.


Nemam pojma kako je sta koncipirano u "glavama gazda" "bar kod vas". Moj komentar je vezan za liderske pozicije, za koje se generalno radi vidno vise od proseka i nije uopste cudno da se radi ekstremno puno sati (15 nije uopste cudno) kada je to potrbeno.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao22.08.2013. u 16:08 - pre 130 meseci
Sceki,

ovaj slucaj nema veze sa onim zbo cega mladi danas nemaju posao. Ovde se radi o pokusaju mladog diplomca da se ubaci na visoko strucne i visokoplacene poslove kojih je malo. Slicno kao sto je Nil Armstrong stegao paksu odleteo na Mesec, vratio se i usao u legendu, a mogao je da zagine na lansirnoj rampi ili cak i probi i nikom nista. Bas kao sto neko odabere da bude profi vojnik, e sad neko se vrati kao brigadni general, a neko zagine kao pporucnik.

A na kraju decko mozda i nije umro od rada, mislim samo rada, mozda je imao manu ili je koristio neku jeftinu drogu sto diluje cia po sitiju, a mozda sve zajedno.

pozdraf !
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao22.08.2013. u 16:23 - pre 130 meseci
:) Ma znam ja to nego mi cudo da neki to dovode u vezu i to na pogresan nacin sa samom sustinom teme.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao22.08.2013. u 16:28 - pre 130 meseci
Citat:
Pises retardirane postove, izvodis retardirane zakljucke, i sve u svemu snizavas nivo diskusije malumnim postovima.

Kaže čovek koji je napisao ovo:
Citat:
Odin D.:
Citat:
mr. ako:da krsenja prava radnika i zakona zaista postoji. U Srbiji. Danas.

Nije tacno. SFRJ se raspala protivzakonito, tako da ta tvoja Srbija po zakonu ne postoji kao samostalna drzava, a time ni ti tvoji njeni zakoni.

Ali OK, možda ti nije bio dan. Umeš ti da napišeš i neke pametne stvari.
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.dynamic.sbb.rs.



+373 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao22.08.2013. u 17:53 - pre 130 meseci
Poprilicno sam siguran, a verujem i drugi, da je bio sarkastican kada je to napisao.
 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.150.*



+69 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao22.08.2013. u 23:37 - pre 130 meseci
hm, sto ste se smrkli?

para ima - posla nema, evo i posla. Ima rupa viska (GRATIS) :-)




l.p.
:D
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.08.2013. u 00:41 - pre 130 meseci
Citat:
plague:
Poprilicno sam siguran, a verujem i drugi, da je bio sarkastican kada je to napisao.

Pa se onda ljuti sto mu kazu da su mu postovi retardirani :D
 
Odgovor na temu

shut_down
Bg

Član broj: 115337
Poruke: 256
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+37 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.08.2013. u 18:32 - pre 130 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Nemam pojma kako je sta koncipirano u "glavama gazda" "bar kod vas". Moj komentar je vezan za liderske pozicije, za koje se generalno radi vidno vise od proseka i nije uopste cudno da se radi ekstremno puno sati (15 nije uopste cudno) kada je to potrbeno.


Mene zanima koliko ti radiš sati, kada stižeš ovoliko da piskaraš po forumu. :-)
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.08.2013. u 18:43 - pre 130 meseci
On je svoje odradio, sad izrabljuje :D
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.08.2013. u 18:44 - pre 130 meseci
Kratak odgovor: radim koliko treba :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.08.2013. u 18:54 - pre 130 meseci
Velika je zabluda da se rad iskazuje strogo u broju sati.

Broj radnih sati može da bude i jedan od sekundarnijih kriterijuma, postoji dosta parametara koji karakterišu nekog čoveka i iskazuju vrednost njegovog rada, a koji nisu povezani sa tim.

Ova činjenica se vrlo često ili zanemaruje, ili joj se pridaje značaj manji od realnog.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.08.2013. u 20:10 - pre 130 meseci
Pa to je inace jedan od vecih problema kako u zivotu tako i na ovoj temi. U svih ovih sto i kusur strana se uglavnom prica o formi, zadovoljenju forme od XX radnih sati i problemima na bazi toga koliko ko koga maltretira za vreme tih istih sati. Veoma retko neko kao usput pomene na kvalitet tih sati i onda se prelazi preko toga kao da nije vazno. Deluje kao da je bitno da se odradi odredjeni broj sati a kako se odradi - koga je za to briga, tako deluje. Samo da ne bude odgovor "pa podrazumeva se da se dobro radi..." jer se podrazumeva i da se radi zakoniti broj sati a toliko se raspravlja o tome.

I u zivotu (van ove teme, foruma) je slicno, previse se obraca paznja, daje akcenat/prioritet..., na formu a sustina se zanemaruje. Od prodavca u trgovini do politicara u Skupstini. Bitno je da je prodavac na radnom mestu i da je poslanik u klupi... :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

shut_down
Bg

Član broj: 115337
Poruke: 256
*.dynamic.sbb.rs.



+37 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.08.2013. u 21:09 - pre 130 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Velika je zabluda da se rad iskazuje strogo u broju sati.

Broj radnih sati može da bude i jedan od sekundarnijih kriterijuma, postoji dosta parametara koji karakterišu nekog čoveka i iskazuju vrednost njegovog rada, a koji nisu povezani sa tim.

Ova činjenica se vrlo često ili zanemaruje, ili joj se pridaje značaj manji od realnog.


Aha, a ko će to recimo da plati kvalitetna 2 sata (koja su recimo u rangu 8 sati nekog osrednjeg radnika) isto onoliko koliko je pomenuti osrednji radnik radio tih 8 sati. Pri tom da se na poslu bude samo ta 2 sata? Osim nekog freelance rada ili slično, šta se naplaćuje po projektu - u stalnom radnom odnosu.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.08.2013. u 21:45 - pre 130 meseci
Znam da to nije lako naplatiti i da se takvi ljudi realno (vrlo) malo plaćaju u odnosu na doprinos firmi, ali to je problem sistema.

Zato se oni često ili odlučuju na odlazak u inostranstvo (iako nekada i ne bi hteli), ili se otisnu u samostalne poslovne vode u kojima zbog neophodnosti vladanja i drugim veštinama koje nemaju, ne uspeju.

Krajnji bilans je da su oni često ili propali ili nedovoljno iskorišćeni i nagrađeni, a sve zbog uravnilovki i neretke nesposobnosti poslodavaca da kvalitetne pojedince uoče, adekvatno ih nagrade i zadrže u svojoj firmi.

 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao24.08.2013. u 00:19 - pre 130 meseci
http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=745426
 
Odgovor na temu

shut_down
Bg

Član broj: 115337
Poruke: 256
*.dynamic.sbb.rs.



+37 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao24.08.2013. u 11:14 - pre 130 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Znam da to nije lako naplatiti i da se takvi ljudi realno (vrlo) malo plaćaju u odnosu na doprinos firmi, ali to je problem sistema.

Zato se oni često ili odlučuju na odlazak u inostranstvo (iako nekada i ne bi hteli), ili se otisnu u samostalne poslovne vode u kojima zbog neophodnosti vladanja i drugim veštinama koje nemaju, ne uspeju.

Krajnji bilans je da su oni često ili propali ili nedovoljno iskorišćeni i nagrađeni, a sve zbog uravnilovki i neretke nesposobnosti poslodavaca da kvalitetne pojedince uoče, adekvatno ih nagrade i zadrže u svojoj firmi.




Ili ih jednostavno muzu dok mogu, pa onda dođe neko novi...
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 622978 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.