Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto mladi danas nemaju posao

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 622790 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao04.09.2013. u 14:22 - pre 129 meseci
Citat:
@Marko_L
Ja te stvarno ne razumem:
1) prijavljivanje radnika - obaveza gazde a ne radnika
2) kombi - gazda nije ispoštovao dogovor - bio on pismeni ili usmeni. To što su ti ljudi uradili sigurno nije po zakonu ali ne vidim da su u zemlji sa ovakvim sudstvom mogli nešto drugo da urade. Da će imati problema sada - verovatno da hoće, i to i on i oni, ali opet se vraćam na prvobitno - gazda nije ispoštovao ugovor.

Pa da pojasnimo onda :)

1. Jeste, prijavljivanje radnika je obaveza poslodavca, ali je obaveza radnika da prijavi inspekciji neregularnosti u poslovanju ako iste primeti, pa između ostalog i rad na crno. Isto kao što je obaveza svakog građanina da ukoliko primeti kršenje zakona, to prijavi policiji. Neprijavljivanje toga se može u određenim okolnostima čak podvesti i kao saučesništvo. Prema tome, rad na crno je krivica i poslodavca i radnika. Isto kao što je kod korupcije podeljena krivica između onoga ko mito prima i onoga ko taj mito daje.

2. Mogli su nešto drugo da urade. Mogli su za početak da se obrate advokatu i da vide šta mogu da urade po pitanju svog problema i da eventualno tuže poslodavca. Da li bi to imalo nekog efekta, pogotovo u zemlji Srbiji, ne znam, ali nije ni važno za ovu priču. Poenta je da zakon mora biti jednak za sve, jer u suprotnom bilo koji zakon nema mnogo smisla. Zamisli sad kad bi se progledavalo kroz prste svima koji imaju nenaplaćena potraživanja, pa svi krenu u svojoj režiji to da rešavaju. Neko može da unajmi tim profesionalnim batinaša, neko može da unajmi lokalne narkomane koji bi za 50 evra prebili rođenu majku, a ne tamo nekog dužnika, neko ima štanglu, neko ume da obije auto... i šta se onda time dobija. Dakle, ja mogu da razumem zašto su ti ljudi uradili to što su uradili, i čak ne bih nešto preterano to ni osuđivao. Ljudi su u trenutku očaja spremni na sve. Međutim, ako se takve stvari ne procesuiraju, odnosno prećutno odobravaju, onda se šalje ostalim građanima da se dugovanja mogu naplaćivati kriminalnim radnjama bez ikakvih posledica. A pošto, fala bogu, svi imamo manja ili veće dužnike, nastala bi totalna kaubojština gde bi dugovanja naplaćivali oni koji imaju najdužu motku. To možda nekome deluje ok, ali je jako daleko od ikakve pravne države koja je, kao što smo rekli, preduslov za poštovanje bilo čijih prava, pa i radničkih.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao04.09.2013. u 16:22 - pre 129 meseci
Koliko si se raspisao i ušao u analizu, možemo da idemo i dublje: da li su ti prevareni zaposleni platili kartu do mesta dešavanja, imaju li plaćen porez na imovinu, možda su prijavljeni na biro rada a ovamo rade na crno, možda im je deda bio partizan, i ostali gresi...

Ali, ništa od toga veze nema sa vrlo jednostavnim činjenicama:
1) Ljudi su radili, po dogovoru i za određenu platu, kod nekog poslodavca.
2) Kad su završili posao, poslodavac ih je prevario i nije isplatio ni dinara, nego je pokušao da pobegne.

Sve ostalo je nebitno, i nikako ne utiče na gorenavedene činjenice.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao04.09.2013. u 18:03 - pre 129 meseci
3) Radnici su potom izvršili krivično delo, odnosno protivpravno otuđili nečije vozilo

Tačno, to ne utiče na prve dve činjenice, ali ni te dve činjenice ne utiču ovu treću činjenicu.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao04.09.2013. u 18:31 - pre 129 meseci
Citat:
SlobaBgd
Ali, ništa od toga veze nema sa vrlo jednostavnim činjenicama:
1) Ljudi su radili, po dogovoru i za određenu platu, kod nekog poslodavca.


Naravno da ovo nema veze sa temom, jer su ovi radili - kako sam kazes - po dogovoru, a ne po radnom ugovoru.
Kakav je bio taj njihov dogovor - ti to ne mozes znati, a sve i da znas - nema svejedno nikakve veze sa radnicima i poslodavcima i radnickim pravima i poslodavcevim obavezama, jer se tu ne radi o radnicima i poslodavcima nego o nekim ljudima koji su se izmedju sebe nesto dogovarali, po njima znanim nekim licnim pravilima, a ne po zakonu o radu.

Citat:
SlobaBgd
2) Kad su završili posao, poslodavac ih je prevario i nije isplatio ni dinara, nego je pokušao da pobegne.

Opet - nema tu nikakvog poslodavca nego se radi o nekom ko se sa nekim nesto dogovorio. Poslodavac je nesto drugo, a sta je - definisano je zakonom, a ne usmenim dogovorom izmedju nekog i jos nekog, bez ikakve veze sa zakonskim uredjenjem odnosa izmedju poslodavca i radnika.

Prema tome, ovaj primjer nema nikakve veze sa citavom ovom pricom, isto si mogao tako linkovati vijest u kome su se dvojica dogovorila da jedan drugom dade 6 koza kao miraz, pa poslije pobjegao sa kozama. To otprilike ima isto toliko veze sa radnickim pravima koliko i ovo sto si vec linkovao.

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao04.09.2013. u 19:31 - pre 129 meseci
Citat:
Marko_L:
3) Radnici su potom izvršili krivično delo, odnosno protivpravno otuđili nečije vozilo

Tačno, to ne utiče na prve dve činjenice, ali ni te dve činjenice ne utiču ovu treću činjenicu.

Netačno.
Treća činjenica je direktna posledica prve dve. Ti to stvarno ne vidiš?


 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao04.09.2013. u 19:46 - pre 129 meseci
A to drugo je posledica toga što su oni njemu krali meso, a verovatno i piće. I šta sad?
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao04.09.2013. u 20:12 - pre 129 meseci
Tako je, Marko, zle roštiljdžije su krive za lošu ekonomsku situaciju, efekat staklene bašte, loše internet veze... Treba se paziti takvih likova, njihova gilda je moćnija nego Iluminati. Kvare sirote gazde i teraju ih na poteze na koje ovi nikad ne bi ni pomislili.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao04.09.2013. u 20:32 - pre 129 meseci
Kao što Ivan lepo reče pre par postova... našla rupa zakrpu. Nit je ovaj nešto preterano kriv, nit su ovi nešto preterano nevini.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao04.09.2013. u 20:41 - pre 129 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Tako je, Marko, zle roštiljdžije su krive za lošu ekonomsku situaciju, efekat staklene bašte, loše internet veze... Treba se paziti takvih likova, njihova gilda je moćnija nego Iluminati. Kvare sirote gazde i teraju ih na poteze na koje ovi nikad ne bi ni pomislili.


Ja lepo rekoh - nasla krpa zakrpu. Niko tu nije "odgovoran" za onog drugog, jednostavno su svi u toj prici bagra koja ce gledati da ispali/mazne/"uradi"/"pozajmi" ako se to kratkotrajno isplati. Zakinuti platu, drpiti meso/pice, maznuti.. pardon "zapleniti" kombi.. isti djavo iliti lopovluk.

Ti takvi radnici, da su u situaciji da budu poslodavci - bi radili isto sto i taj njihov "poslodavac" sa svojim potcinjenima. To je stangla-princip, prilagodjen okruzenju gde osim stangle prakticno nema drugih metoda.

Kriviti tu radnike ili poslodavca za nekakvu "izvornu" krivicu je besmisleno. Takve njuske zasluzuju jedne druge.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao04.09.2013. u 21:37 - pre 129 meseci
A da vi malo ne preterujete sa tim osudama tih ljudi o kojima ne znate ama bas nista?

Srbija je daleko od drustva gde su ovakvi slucajevi vest, i dalje gomila ljudi radi na crno jer drugog izbora nema.
Pricamo o rostilju i kasirkama na vasaru koji su hteli da zarade nesto za vikend, a za vas su oni bagra jer su hteli da rade i budu placeni.
Marko_L kaze da su trebali da se obrate advokatu?!? Sa koje planete si ti?
Ajde sto ima sujetnih ljudi u IT-ju, ali ima jos vise onih koji su umislili da se sve ravna prema njihovom zivotnom putu.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao04.09.2013. u 22:00 - pre 129 meseci
E, aj mani me se dok ne naučiš da čitaš. Rekao sam da su mogli da se obrate advokatu, a ne da su trebali da se obrate advokatu. Otkud ja znam šta su oni trebali. Ja samo kažem šta su posledice onoga što jesu uradili.

I niko ih nije nazvao bagrom, niti osuđivao... to ti nešto umišljaš.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao04.09.2013. u 22:04 - pre 129 meseci
Trebali ili morali, savet ti je potpuno beskoristan, i siguran sam da si svestan toga, ali iz nekog razloga se pretvaras kao da zivis negde drugo pozivajuci se na zakon u drzavi gde ga svi uspesno zaobilaze.
A sto se tice bagre, procitaj Ivanov post, mada ni tvoj stav nista nije drugaciji, sa ili bez tog pogrdnog naziva.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao04.09.2013. u 22:14 - pre 129 meseci
Ja se nisam trudio da dam savet. To je bio samo odgovor na nečije pitanje "šta su drugo mogli da urade". I moj odgovor je potpuno tačan, osim ako ne navedeš neki razlog zašto nisu mogli da se obrate advokatu. A to da li bi time nešto postigli, to već ne znam. Ono što znam jeste da se tako radi u bilo kojoj pravnoj državi. A pošto se ovde većina zalaže za pravnu državu (sudeći po komentarima kako prava radnika treba da se poštuju za šta preduslov organizovano sudstvo), jedini način da se takva država izgradi jeste da se počne ponašati kao u pravnoj državi. Dok god se ljudi ponašaju kao kauboji, država će ličiti na divlji zapad. Neće se sama od sebe promeniti.


-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao04.09.2013. u 22:22 - pre 129 meseci
Citat:
Marko_L: Ono što znam jeste da se tako radi u bilo kojoj pravnoj državi.

Ako nije problem da li mozes meni da objasnis kako se to radi u bilo kojoj pravnoj drzavi, konkretno ovakva situacija.
Bilo bi korisno i za mene i za ostale diskutante da vidimo kako to izgleda, ocigledno imas iskustvo koje mozes da podelis.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao04.09.2013. u 22:28 - pre 129 meseci
Naravno, zašto da ne. Iako se takvi saveti naplaćuju, al ajde. Dakle, kada imaš problem pravne prirode, obratiš se advokatu i zatražiš pravni savet, odnosno pravnu pomoć. Na osnovu tog saveta, planiraš dalje poteze. Alternativa je da se sporovi rešavaju otimanjem vozila i štanglama. Pa kome se šta sviđa. S tim što treba imati u vidu da je ovo drugo zabranjeno zakonom. A i uvek se može naći neko ko ima veću štanglu.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao04.09.2013. u 22:48 - pre 129 meseci
Citat:
DaliborP:
A da vi malo ne preterujete sa tim osudama tih ljudi o kojima ne znate ama bas nista?


Pa iz napisanog se moze zakljuciti da su to ljudi skloni odredjenom nacinu resavanja resavanja stvari van bilo kakvih normalnih puteva - stanglama.

Oni tvrde da im nesto nije isplaceno - mi to uopste ne mozemo znati, mozda su se dogovorili, mozda i nisu. Mozda im nije isplacen novac, mozda jeste. Mozda nisu ispunili svoj deo "dogovora" pa druga strana ne smatra da treba da ih isplati - osim samih aktera, to niko ovde ne moze znati, posto je ocigledno u pitanju mutna radnja.

Jedino sto je evidentno iz tog clanka je da su oni nekome zaplenili vozilo i da traze neke pare.

Ako je istina to sto pricaju, da ih je "gazda" zakinuo za rad - u pitanju je velika slicnost. Gazda ih je zakinuo za pare, oni njega za kamion.

Niceg normalnog tu nema, ni sa jedne strane.

Ja se ne bih stavljao tu ni na ciju stranu.

Neko ko bi da brani te ljude - neka postavi sebi jednostavno pitanje: da li bi voleo da radi sa ljudima koji su spremni da mu plene imovinu i silom resavaju stvari? Siguran sam da ne bi. Te price da su oni zakinuti su samo price iz njihovih usta - mozda su zakinuti, mozda nisu. Ali sam prilicno siguran da VI kao potencijalni poslodavci ne bi ste voleli da vas neko sutra na poslu izbatina zato sto misli da ste mu nesto zakinuli.

Podjednako kao sto ne bi ste voleli da imate poslodavca koji bi vas zakinuo. Prema tome, bice da ni jedna od tih strana nije za neke komplimente.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao04.09.2013. u 23:23 - pre 129 meseci
Citat:
Marko_L:
Naravno, zašto da ne. Iako se takvi saveti naplaćuju, al ajde.

To je bilo retoricko pitanje, ali dobro je sto si odgovorio, sad se jasno vidi da si prvoklasni demagog i da realno nemas nista da kazes osim ponavljalja zakonskih fraza kao papagaj. Dakle, ako imas pravni problem, obratis se pravnom licu. Dobro da mi nisi naplatio :-)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao04.09.2013. u 23:36 - pre 129 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Pa iz napisanog se moze zakljuciti da su to ljudi skloni odredjenom nacinu resavanja resavanja stvari van bilo kakvih normalnih puteva - stanglama.

Oni tvrde da im nesto nije isplaceno - mi to uopste ne mozemo znati, mozda su se dogovorili, mozda i nisu. Mozda im nije isplacen novac, mozda jeste.

Dosta si ti zakljucaka izveo iz obicnog clanka.

Pretpostavljam da je ta grupa konobara, kuvarica i rostiljdzija(bilo ih je mnogo citajuci clanak) kompletno bagra za tebe, ono dosli ljudi da rade ceo vikend dan i noc, i onda se jos usude da traze pare za to, bagra nema sta. Da nisu kelnerice i kuvarice ukrale kombi?

Treba imati malo vise suptilnosti prilikom davanja takvih izjava za grupu ljudi koje nikad nisi video.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao04.09.2013. u 23:56 - pre 129 meseci
Citat:
DaliborP
Pretpostavljam da je ta grupa konobara, kuvarica i rostiljdzija(bilo ih je mnogo citajuci clanak) kompletno bagra za tebe, ono dosli ljudi da rade ceo vikend dan i noc, i onda se jos usude da traze pare za to, bagra nema sta.


Ali grupa ljudi koja pleni tudju imovinu van bilo kakvog zakona jesu bagra zato sto u svoje ruke uzimaju pravdu. Pirlicno sam siguran da ti se ne bi svidelo da se neko tako organizuje i tebi sudi. Bas kao sto ti se ne bi svidelo da te neko zakine. Nema neke preterane razlike.

Ironicno, taj cin ih ne cini apsolutno nista drugacijim od nekoga ko im navodno nije isplatio novac.

Problem je sto niko ovde uopste ne moze znati da li su ti ljudi u pravu ili ne, niti da li je to sto traze uopte osnovano. Odakle ti ili ja ili neko deseti zna da su oni uopste radili ili da su imali nekakav ugovor/dogovor? Ne kazem, niti mogu da tvrdim, da nisu - ali je fora upravo sto se to ne moze znati samo na osnovu njihovih prica.

Kazes da sam dosta zakljucaka izvukao iz "obicnog clanka" - pa u tom clanku sami protagonisti kazu da su ukrali kombi. Pretpostavljam da nisu ludi pa da sebe samo-inkriminisu. To je, dakle, vrlo verovatno tacno. Ostali deo price je MOZDA tacan, a MOZDA i nije, posto dolazi samo od jedne strane. Kao sto kazes, ja o tome ne bih sudio iz "obicnog clanka".

Citat:

Da nisu kelnerice i kuvarice ukrale kombi?


Pa sami kazu da jesu. To sto oni nazivaju "zaplenom dok im se ne isplate pare" je najobicnija kradja. Probaj nekom negde da tako nesto "zaplenis" i da sacekas policiju na svojoj adresi.

Sad, to sto neko tu kradju opravdava - to je sasvim druga stvar, ali to je ne cini manje kradjom.

Evo ja tu kradju opravdavam ako je to jedini nacin da uzmu pare i ako je zaista tacno da im neko duguje pare. Ali to je i dalje divljanje - mozda nuzno divljanje, ali divljanje bez obzira.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao05.09.2013. u 00:16 - pre 129 meseci
Citat:
Marko_L:
Ja se nisam trudio da dam savet. To je bio samo odgovor na nečije pitanje "šta su drugo mogli da urade". I moj odgovor je potpuno tačan, osim ako ne navedeš neki razlog zašto nisu mogli da se obrate advokatu. A to da li bi time nešto postigli, to već ne znam. Ono što znam jeste da se tako radi u bilo kojoj pravnoj državi. A pošto se ovde većina zalaže za pravnu državu (sudeći po komentarima kako prava radnika treba da se poštuju za šta preduslov organizovano sudstvo), jedini način da se takva država izgradi jeste da se počne ponašati kao u pravnoj državi. Dok god se ljudi ponašaju kao kauboji, država će ličiti na divlji zapad. Neće se sama od sebe promeniti.



mozda se i jesi trudio da das savet, ali tvoj savet nema puno smisla sto i sam potvrdjujes recima "A to da li bi time nešto postigli, to već ne znam".

To je poslednje sto su trebali da urade jer oni sami nemaju nikakav papir da su tamo radili i sve sto bi se desilo je da bi pukli lovu na advokata i sudske troskove. A bas u uredjenoj drzavi kao radnici na crno ne bi smeli ni da privire u neku instituciju.

U zemlji je nazalost zavladala beda i sistem je u rastrojstvu.


 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 622790 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.