Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815630 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rourke

Član broj: 66772
Poruke: 28
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)16.11.2007. u 14:47 - pre 200 meseci
Mom drugaru rekose da ide 2 nedelje (?!), iz Smedereva je isto. Nije mi jasno sad.

Meni ce to bas fino da legne. Verovatno ko je od septembra ce ici na tu obuku u decembru.
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)16.11.2007. u 16:35 - pre 200 meseci
hahaah ;) pa da...ko ce drugi da trazi dlaku u jajetu nego nas lektor ;)
hmz, meni rekose 3, mada su mozda i smanjili..ko ce znati ;) jedno je bitno..ja sam zavrsio :)
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.11.2007. u 02:19 - pre 200 meseci
Jok, ostajem do 6-tog decembra... ne znam kako cu sa skolom bas sada imam neke kolokvijume, videcu za jos neka bolovanja :)).
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.beobug.com.



+128 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.11.2007. u 14:22 - pre 200 meseci
Neco, hvala ti mnogo za onaj savet u vezi prelazenja granice. Ista smo "klasa", ali ja ipak ne racunam da sam se "skinuo" dok ne dobijem papir koji to potvrdjuje. Do tada ostajem pretplacen na ovu temu. :)
 
Odgovor na temu

Marisav
Guberniя Serbiя

Član broj: 149900
Poruke: 99
*.adsl.beocity.net.

Sajt: www.gamezer.com/billiards


+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.11.2007. u 19:50 - pre 200 meseci
Pozdrav svima!
Molio bih za misljenje i moje pitanje je sledece. Imam 30 i po godina i vojni poziv sam dobio samo jednom i to davnih godina kada jos nisam ni imao srpsko drzavljanstvo i rekli su mi da se vise ne pojavljujem dok ga ne dobijem.
Posedujem srpsko i hrvatsko drzavljanstvo, a hteo bi da izvadim i srpski i hrvatski pasos, naravno da bi se izvadio hrvatski moram prethodno izvaditi srpski. Pasos mi treba jer hocu da idem da radim u inostranstvo, kao i u neke bivse republike Yu.

Da li bi mene kada bi izvadio pasos mozda zvali da idem u vojsku, ne znam da li je budalastina, ali jedan drugar mi je rekao ko predje 30-u da takve vise ne zovu. Sad ne znam da li je to istina. Molim za odgovor. Imam dobre poslovne ponude, pa sad ne znam da li da se primirim da ne vadim pasos (do koje godine me oni mogu zvati u vojsku), ili da ga ne vadim i da ne rizikujem, jer i ovde imam solidan posao. U velikoj sam dilemi, a prolece je blizu.
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.11.2007. u 20:37 - pre 200 meseci
Nažalost, prema trenutnim propisima vojna obaveza važi do 35 godine. To bi trebalo da se promeni, ali ćeš morati da sačekaš novi Zakon o vojnoj obavezi, pošto se u predlozima novih Zakona o vojsci i Zakona o odbrani to ne reguliše (ostavlja se najava da će biti regulisano posebnim zakonom).
Za pasoš ti je potrebna potvrda iz vojnog odseka samo do 27 godine, a ti možeš da ga izvadiš bez problema (samo ne zaboravi da će se novi pasoši izdavati tek od marta, a stari bi morao da zameniš već sledeće godine). Ukoliko ti treba srpski samo da bi izvadio hrvatski pasoš, slobodno to uradi.
 
Odgovor na temu

incognito
Beograd

Član broj: 12270
Poruke: 115
*.static.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.11.2007. u 08:40 - pre 200 meseci
Citat:
Vlada1001:Za pasoš ti je potrebna potvrda iz vojnog odseka samo do 27 godine, a ti možeš da ga izvadiš bez problema (samo ne zaboravi da će se novi pasoši izdavati tek od marta, a stari bi morao da zameniš već sledeće godine). Ukoliko ti treba srpski samo da bi izvadio hrvatski pasoš, slobodno to uradi.


Odakle ti ideja da ti za pasos treba potvrda vojnog odseka? Treba ti samo ako hoces pasos na 10 godina...
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
77.46.156.*



+64 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.11.2007. u 17:05 - pre 200 meseci
Da li zna neko sta predvidja novi zakon o vojsci?

Sta mislite da li je moguce da dodje do novog smanjivanja za par meseci?

Da li cce i kada ce vec napokon biti ukunuta ( ili delimecno ukinuta vojna ''obaveza'' )?
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.11.2007. u 20:16 - pre 200 meseci
Novi Zakon o vojsci i Zakon o odbrani ne regulišu ništa od onoga što nas interesuje. U napomenama o vojnoj obavezi (u nacrtu Zakona o odbrani) stoji da će to pitanje biti regulisano posebnim zakonom (to su pitanja poput starosne granice, da li će biti otkupa, dužina vojnog roka i slično). Možeš da ih skineš sa sajta Ministarstva odbrane, ali nema ništa interesantno. http://www.mod.gov.yu/01aktuelno/nacrti_zakona.php
Ukratko, čekamo nacrt Zakona o vojnoj obavezi, koga još nigde nema ni u najavi.
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
77.46.156.*



+64 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.11.2007. u 21:04 - pre 200 meseci
A kada bi trebao daj beznacajni zakon o vojsci da ode u skupstinu , pa da se posle toga mozemo nadati i novom (nadam se normalnom ) zakonu o vojnoj (ne)obavezi
 
Odgovor na temu

bajt

Član broj: 113463
Poruke: 43



+4 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.11.2007. u 10:42 - pre 200 meseci

E ovako

Od septembra služim vojsku u jednoj ustanovi (tamo mi se baš i ne dopada)
Našao sam drugu ustanovu koja bi me primila (znači mogu da dobijem preporuku)
Kako da se prebacim ?
Znam da je moguce (i ako , kako su mi rekli, ne postoji zakon koji bi to omogućio), ljudi su to radili
ali me zanima kako to najjednostavnije da odradim.

Any ideas ?

 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.11.2007. u 15:30 - pre 200 meseci
@Laki
Beznačajni zakoni o vojsci će se doneti verovatno do kraja godine, a ovaj što je nama interesantan ko zna:) Gomila bitnih zakona već godinama čeka
 
Odgovor na temu

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654



+5 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)26.11.2007. u 12:33 - pre 199 meseci
Pozdrav, videh temu, dobar deo skorijeg datuma sam i procitao, ali nisam nasao konkretno za ono sto me zanima odgovor.

Dobio sam poziv da se 12.12.2007 javim radi "anketiranja za uput u Vojsku Srbije u 2008.g."

Kakvo je to anketiranje? Zasta?

Neki ljudi s kojima sam pricao kazu da je to poziv za sluzenje vojnog roka, drugi kazu da je to samo poziv na neki razgovor za nesto sto ce tek taaaamoooooooo daleko da bude, ili sta vec?

?
 
Odgovor na temu

ivicaSD
Ivica Ignjatović
Wings Software
Beograd

Član broj: 83748
Poruke: 22
77.46.243.*

ICQ: 52503965
Sajt: www.youtube.com/ivicasd


+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)26.11.2007. u 23:35 - pre 199 meseci
Citat:
neca:
3 nedelje, znachi 15 radnih dana....sad idu junci...tako su mi bar rekli ovi u vojnom odseku..


Korekcija: 14 radnih dana!
Ja sam TRENUTNO na toj obuci (da, ja sam junac... kad porastem biću govedo! ), a zamišljeno je da nju prođu SVI vojnici na civilnom odsluženju (i junska i septembarska klasa, i svi koji kasnije dođu). Kod nas, u Smederevu, ovo je druga grupa koja je krenula da pohađa taj kurs, i to ovako izgleda:
U grupi nas je 29-torica (trebalo je da bude 30, ali je jedan polomio ruku...)
prvog dana radili smo test opšteg poznavanja materije od nekih 20-tak pitanja (na zaokruživanje)
svakog dana imamo po 6 časova (po 45min), sa po 10 min pauze između časova i jednom pauzom od 30 min, predavanja traju od 8:00 do 13:40 h. Neki od predavača spajaju po dva časa, pa nas ranije puštaju na dužu pauzu...
Obuka za civilnu zaštitu traje 8 radnih dana, 9. dana se radi završni test (ovde ima i pitalica na zaokruživanje, i onih gde je potrebno upisati odgovor, i ima mnogo više pitanja), a posle toga se još 5 dana u "Crvenom krstu" pohađa obuka iz prve pomoći.
Osim teoretske nastave, imamo i praktičnu (demonstracije... danas smo stavljali gas-maske), i nastavu na terenu (sutra idemo da se igramo protivpožarnim aparatima, a prekosutra u obilazak skloništa)

Toliko za sada, ako neko želi još informacija, može me kontaktirati na mail [email protected] , a trudiću se da ovih dana napišem još nešto svojih utisaka o civilnom služenju.
Pozdrav,
Ivica
Smederevac u Beogradu
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.beobug.com.



+128 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)27.11.2007. u 15:26 - pre 199 meseci
Samo ja da updatujem moj problem sa neisplacivanjem plate. Da podsetim ljude: martovska generacija, zavrsavam za nedelju dana - ni dinara nisam video. Podneo sam zalbu u pisarnici vojnog odseka uz napomenu da cu je proslediti ministarstvu odbrane ako se ne resi u razumnom roku i pokrenuti tuzbu u sudu protiv ustanove.
 
Odgovor na temu

ivicaSD
Ivica Ignjatović
Wings Software
Beograd

Član broj: 83748
Poruke: 22
77.46.190.*

ICQ: 52503965
Sajt: www.youtube.com/ivicasd


+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.11.2007. u 00:04 - pre 199 meseci
Citat:
noskich: Samo ja da updatujem moj problem sa neisplacivanjem plate. Da podsetim ljude: martovska generacija, zavrsavam za nedelju dana - ni dinara nisam video. Podneo sam zalbu u pisarnici vojnog odseka uz napomenu da cu je proslediti ministarstvu odbrane ako se ne resi u razumnom roku i pokrenuti tuzbu u sudu protiv ustanove.


Ja mislim da je za isplatu one parodije na platu zadužena organizacija u kojoj si bio raspoređen. Primer : meni je Telekom uplaćivao novac svakog meseca, ovom dinamikom:
30.07. za jun
16.08. za jul
19.09. za avgust
22.10. za septembar
za oktobar nam još nisu uplatili...
Pozdrav,
Ivica
Smederevac u Beogradu
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.11.2007. u 00:45 - pre 199 meseci
Jedno pitanje, posto sam sada i ja na toj kvazi obuci.

U slucaju da ne polozite test taj, da li ce jednostavno napisati da ste nesposobni ili cete mozda morati ponovo da idete... sta, kako, jel zna neko ??
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.11.2007. u 08:39 - pre 199 meseci
Ako ne položiš test..nikome ništa...nisi zadovoljio (to je odgovor na moje pitanje), ali budi siguran da nemaš šansi da ne položiš...ono je smešno :)
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.beobug.com.



+128 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.11.2007. u 20:05 - pre 199 meseci
Naravno da znam da institucija treba da isplati naknadu, ali ona to nece.

U vezi obuke - nama su rekli da se ona ponavlja sve dok se ne postigne zadovoljavajuci rezultat.

 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
91.150.118.*



+141 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.11.2007. u 06:09 - pre 199 meseci
Hajd' i ja da se napravim "pametan" pa da postavim jedno pitanje. Cisto radi informacije... Razgovarao sam sa drustvom i dosli smo do pitanja: Koja je policija zaduzena kada sluzis vojsku u civilu? Npr. u kaficu sedimo, pijemo, ovo-ono, dodje policija, legitimise nas i kaze: ti! podji sa nama, moramo da te privedemo! A za vojnike je zaduzena vojna policija, ali za one sto sluze u civilu?

Pozz
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815630 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.